Minecraft Antik Kalıntı Nasıl Bulunur?

Minecraft’ın sandbox dünyasında oyuncuların yapabileceği çok şey var. İster ev inşa edin, ister kedi ve lama gibi evcil hayvanları evcilleştirin ya da sadece farklı biyomları keşfedin, oyunda herkesin keyif alacağı bir aktivite var.

Keşfedilebilecek şeyler, oyunculara geçebilecekleri heyecan verici ortamlar sağlar ancak Minecraft’ta bulabileceğiniz en ilginç şeylerden biri bir antik kalıntıdır. Bu gizemli yerler oyundaki diğer yapılara benzemez. Onları tamamen keşfetmeye cesaret eden oyuncular, başka hiçbir yerde bulunmayan benzersiz ödüller içeren sandıklarla ödüllendirilecektir.

Ancak bir antik kalıntıda gezebilmeniz için önce bir tane bulmanız gerekir ve yerlerini bulmak zor olabilir. Bu nedenle bulunması zor yapıları nasıl bulacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi bu makalede bulacaksınız.

Minecraft’ta Antik Kalıntı (Şehir) Nasıl Bulunur?

Minecraft’ta oyuncuların kullanabileceği antik şehir haritaları yoktur, bu nedenle yapıları bulmak son derece nadir oldukları için daha zordur. Ancak konumları bulmaya en iyi şekilde hazırlanmak için atabileceğiniz birkaç adım vardır:

  • Antik şehirler genellikle Y-40 – Y-50’nin altında görünür ve Derin Karanlık Biyomunda bulunurlar. Bu sebeple önce yolunuzu kazmanız gerekir.
  • Overworld’de bir konum bulun ve Deep Dark Biome’a ulaşana kadar stratejik olarak aşağı doğru kazmaya başlayın.
  • Sculk Bloklarını ve diğer Sculk ögelerini görmeye başladığınızda Biyoma ulaşmış olacaksınız. Şimdi biraz da şansla orada bir antik şehri bulabilirsiniz.

Minecraft’ta Antik Şehir Bulmak İçin İpuçları

Minecraft’ta bir antik şehir bulmak nihayetinde şansa bağlı olsa da, yine de hazırlıklı olmak isteyeceksiniz. Bu sebeple aşağıda arama yaparken aklınızda bulundurmanız gereken bazı ek ipuçlarına ihtiyacınız olabilir:

  • Keşif için elinizde bol miktarda yiyecek, alet, su ve zırh dahil olmak üzere bol miktarda kaynak olduğundan emin olun.
  • Bir antik şehir bulursanız çatısından düşme ihtimaliniz vardır, bu yüzden acı verici bir düşüşten kaçınmak için elinizde biraz Elyra bulundurun.
  • Şehirler ayrıca son derece karanlıktır. Dolayısıyla envanterinizi bir Gece Görüş İksiri ve meşalelerle doldurmak çevrede gezinmenize yardımcı olacaktır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
HTML Renk Kodları