En İyi 10+ NFT Yapma Programı | Ücretsiz

NFT işindeki temel adımlardan biri, dijital sanat meraklılarını çekmek için ilgi çekici NFT’ler tasarlamaktır. Bu makale ile en iyi NFT yapma programlarına ait kapsamlı bir liste bulacaksınız. Bu programlar, uygun koşullarda profesyonele yakın bir dijital sanat oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

NFT Nedir?

NFT, İngilizce non-fungible token yani Nitelikli Fikri Tapu anlamına gelir. Değiştirilemeyen türünün tek örneği bir oyun kartı gibidir.

NFT’ler, son yıllarda popüler bir dijital sanat biçimi haline geldi. Bunun arkasındaki fikir, bir görüntü gibi dijital sanatı da Ethereum blok zincirine eklemektir. Bu sanat eserine, blok zincirinde tüm blok zincirinin kabul ettiği benzersiz bir kimlik atanır.

Bir NFT parçasını satın aldığınızda, onun tek sahibi siz olursunuz. NFT’yi bu kadar cezbedici kılan etmense bir şeye sahip olmanızdır. Bir sanat eserine sahip olmak gibi benzersiz bir dijital sanat eserine sahip olmak da meraklılarının ilgisini çekebilir.

NFT’ler müzik, videolar, animasyonlar veya resimler gibi herhangi bir şey olabilse de, popüler resimler ve bazı tasarım koleksiyonlarını da içerebilmektedir.

İlgili çekici bir NFT yapmak için bunu nasıl tasarlayacağını bilmeniz gerekiyor. Bu anlamda size yardımcı olacağını düşündüğümüz en iyi NFT yapma programlarını bir araya getirdik.

NFT Yapma Programı Nedir?

NFT yapma programı, bireylerin veya işletmelerin karmaşık blockchain teknolojilerini kodlamak veya kullanmak zorunda kalmadan kendi NFT’lerini oluşturmasına ve satmasına olanak tanıyan araçları ve platformları ifade eder. NFT’ler, bir blok zincirinde saklanan benzersiz dijital varlıklardır. Bunlar genelde sanat, müzik, videolar veya diğer herhangi bir dijital içerik gibi belirli bir dijital varlığın sahipliğini veya gerçekliğini temsil etmek için kullanılır.

Bazı popüler NFT yapma programları ve platformları arasında Adobe Illustrator, OpenSea, SuperRare ve Mintable bulunur. Bu platformlar, özelleştirilebilir şablonlar, akıllı sözleşme entegrasyonu ve Ethereum, Binance Smart Chain ve Flow gibi farklı blockchain ağlarıyla sorunsuz entegrasyon gibi farklı özellikler sunar.

İçerik oluşturucular bu platformları kullanarak dijital içeriklerini kolayca yükleyebilir, NFT’lerini özelleştirebilir, fiyatlarını belirleyebilir ve çeşitli pazar yerlerinde satışa sunabilir. Bu platformlar, sanatçılara, müzisyenlere ve diğer kreatif kişilere dijital içeriklerinden para kazanmaları ve daha geniş bir kitleye ulaşmaları için kolay bir yol sağlar.

NFT Nasıl Yapılır?

Bir NFT yapabilmek için öncelikle elinizde ihtiyacınıza uygun bir NFT yapma programı olması gerekiyor. En iyi NFT yapma programı önerilerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bunlardan birisini edindikten sonra izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Bir NFT yapma platformu veya aracı seçin: OpenSea veya Mintable gibi birçok NFT oluşturma platformu ve aracı mevcuttur. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.
 • Bir hesap oluşturun: Bir NFT oluşturma platformu seçtikten sonra hesap oluşturun.
 • Dijital içeriğinizi hazırlayın: NFT’ye dönüştürmek istediğiniz dijital içeriği seçin. Bunlar sanat, müzik, videolar, fotoğraflar, tweet gibi herhangi bir dijital varlık olabilir.
 • NFT’nizi oluşturun: Dijital içeriğinizi hazırladıktan sonra onu platformda bir NFT’ye dönüştürebilirsiniz.
 • NFT’nizi özelleştirin: NFT’nize bir başlık, açıklama, varlığın kısa bir açıklaması ve eklemek istediğiniz diğer ayrıntılar gibi diğer ilgili bilgileri ekleyin.
 • Fiyatınızı belirleyin: NFT’nizi satmak istediğiniz fiyatı belirleyin. Sabit bir fiyat seçebilir veya açık artırma için ayarlayabilirsiniz.
 • NFT’nizi listeleyin: NFT’nizi özelleştirdikten ve fiyatınızı belirledikten sonra, NFT oluşturma platformunda veya çeşitli pazar yerlerinde satış için listeleyebilirsiniz.

Bir NFT oluşturma sürecinin, kullandığınız platforma veya araca göre değişebileceğini unutmamak önemlidir. Bazı platformlar akıllı sözleşme entegrasyonu ve popüler blockchain cüzdanlarıyla entegrasyon gibi ek özellikler sunarak NFT’lerinizi yönetmeyi ve takip etmeyi kolaylaştırabilmektedir.

En İyi NFT Yapma Programları

OpenSea

OpenSea, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş NFT’lerin satın alınması, satılması ve keşfedilmesi için merkezi olmayan bir pazar yeridir. 2017’de piyasaya sürülen platform, NFT’leri satın almak, satmak ve takas etmek için platformu kullanan binlerce yaratıcı ve koleksiyoncu ile kısa sürede en büyük NFT pazar yerlerinden biri haline geldi.

OpenSea, sanat, müzik, alan adları, sanal emlak ve daha fazlasını içeren çok çeşitli NFT’leri destekler. Kullanıcılar ayrıca kendi NFT’lerini ve koleksiyonlarını oluşturabilir, açık artırmalara katılabilir ve derlenmiş koleksiyonları keşfedebilirler.

OpenSea, Ethereum blok zincirinin üzerine inşa edilmiştir. Bu da tüm NFT işlemlerinin blok zincirinde şeffaf ve doğrulanabilir olduğu anlamına gelmektedir. OpenSea ayrıca MetaMask, WalletConnect ve Coinbase Wallet dahil olmak üzere çeşitli Ethereum cüzdanlarını destekleyerek kullanıcıların cüzdanlarını bağlamasını ve NFT alıp satmaya başlamasını kolaylaştırır.

OpenSea ile bir NFT oluşturabilir, ardından bunu sosyal medya platformlarında paylaşarak satışa sunabilirsiniz. OpenSea ile NFT yapmak ve satmak için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Opensea.io web adresine giderek bir hesap için kaydolun. Bunu yapmak için e-posta adresinizi kullanabilir veya mevcut Ethereum cüzdanınızı bağlayabilirsiniz.
 • OpenSea, MetaMask, WalletConnect ve Coinbase Wallet dahil olmak üzere birkaç Ethereum cüzdanını destekler. Tercih ettiğiniz cüzdanı OpenSea’ya bağlayın.
 • Ardından “Oluştur” (Create) tıklayın ve “Yeni Koleksiyon“u (New Collection) seçin. Koleksiyonunuzun adını, açıklamasını, jetonun sembolünü ve ondalık basamaklarını girin.
 • Koleksiyonunuz için yeni bir NFT oluşturmak üzere “Yeni Öge Ekle“ye (Add New Item) tıklayın. NFT’niz için bir resim veya video yükleyin ve başlığı, açıklamayı ve diğer ayrıntıları doldurun.
 • NFT’nizi sabit bir fiyattan satmayı veya açık artırmaya çıkarmayı seçebilirsiniz. Ayrıca NFT’niz OpenSea’de her yeniden satıldığında size otomatik olarak ödenecek bir telif yüzdesi belirleyebilirsiniz.
 • NFT’nizi oluşturduktan sonra OpenSea’de satış için listeleyebilirsiniz. “Sat“a (Sell) tıklayın ve NFT’niz için fiyat ve miktarı girin. Teklifleri kabul etmeyi veya kullanıcıların NFT’niz için teklif vermesine izin vermeyi de seçebilirsiniz.
 • NFT’nizi tanıtmak ve potansiyel alıcıları çekmek için bağlantıyı sosyal medyada veya diğer platformlarda paylaşın.

Tüm yapmanız gerekenler bunlardı. Yukarıdaki adımları izleyerek OpenSea’de kendi NFT’lerinizi oluşturabilir ve satabilirsiniz.

Adobe Illustrator

Adobe Illustrator, tasarımcıların uzun yıllardır ilk başvurduğu bir yazılımların başında gelmektedir. Illustrator, tasarım uzmanları için oldukça kullanışlı bir araçtır. Tasarımınızı öne çıkarmak için kullanabileceğiniz kullanışlı özelliklerle birlikte gelir.

Program ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. Her türlü dijital sanatı tasarlamak için Illustrator’u kullanabilirsin iz. Elbette buna NFT’ler de dahildir.

Artık bildiğiniz üzere NFT, resim, şarkı, video veya animasyon gibi dijital herhangi bir şey olabilir. NFT’lerin tasarım süreci söz konusu olduğunda, sanat eserinin kendine özgü bir tonu ve stili olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca olabildiğince profesyonel görünmelidir. Aksi takdirde gelecekte hiçkimse sanat eserinizi satın almakla ilgilenmeyecektir.

Tüm bu gerekçeleri toparlarsak, Illustrator kullanmayı öğrenmeniz gerekiyor. Daha sonra NFT tasarlamak başta olmak üzere çok daha fazlası için kullanabilirsiniz. Ücretsiz deneme sürümü de bulunan Adobe Illustrator’u şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Mintable

Mintable, bireylerin ve işletmelerin kodlamaya veya karmaşık blockchain teknolojilerine ihtiyaç duymadan kendi NFT’lerini yapmalarına olanak tanıyan popüler bir NFT oluşturma platformudur. Bu platform, içerik oluşturucuların dijital içeriklerini yüklemelerine, NFT’lerini özelleştirmelerine, fiyatlarını belirlemelerine ve çeşitli pazarlarda satışa sunmalarına olanak tanıyan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Mintable’da bir NFT yapmak için kullanıcılar aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Şuradaki bağlantıya tıklayarak bir Mintable hesabı oluşturun.
 • Yeni bir NFT oluşturmak için “Oluştur” (Create) yazılı seçeneğe tıklayın.
 • Resim, video veya ses dosyası gibi dijital içeriğinizi yükleyin.
 • Bir başlık, açıklama ve diğer ilgili bilgileri ekleyerek NFT’nizi özelleştirin.
 • Fiyatınızı, telif ücretlerinizi ve diğer satış ayrıntılarınızı belirleyin.
 • Ethereum veya Binance Smart Chain gibi hangi blockchain ağını kullanmak istediğinizi seçin.
 • Son olarak NFT’nizi oluşturun ve çeşitli pazar yerlerinde satış için listeleyin.

Mintable akıllı sözleşme entegrasyonu, gazsız madencilik ve popüler blockchain cüzdanlarıyla sorunsuz entegrasyon gibi çeşitli özellikler de sunarak kişilerin NFT’lerini yönetmelerini ve satışlarını takip etmelerini kolaylaştırır.

SuperRare

SuperRare, yüksek kaliteli dijital sanata odaklanan bir NFT yapma programıdır. Bu program, sanatçıların kendi Non-Fungible Token’larını (NFT’ler) yapmasına, basmasına ve satmasına olanak tanır. Ayrıca koleksiyonerlerin bunları satın almasını ve takas etmesini de sağlar. Ethereum blok zinciri üzerine kurulu olan SuperRare, NFT’lerin yapılmasını ve sahipliğini yönetmek için akıllı sözleşmeler kullanır.

SuperRare’de bir NFT yapmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Çalışmalarınızın bir portföyünü göndererek SuperRare NFT oluşturucusu olmak için başvurun.
 • Başvurunuz onaylandıktan sonra dijital çalışmalarınızı oluşturup platforma yükleyin.
 • Bir başlık, açıklama ve diğer ilgili bilgileri ekleyerek NFT’lerinizi özelleştirin.
 • Bir rezerv fiyatı ve açık artırma süresi belirleyin.
 • Çizimlerinin SuperRare küratörleri tarafından onaylanmasını bekleyin.
 • Çalışmanız onaylandıktan sonra SuperRare pazarında açık artırma için listelenecektir.

SuperRare, platformda listelenen NFT’lerin kalitesini ve orijinalliğini sağlamak için benzersiz bir iyileştirme süreci sunar. Platform ayrıca, içerik oluşturucuların NFT’lerini yönetmelerini ve satışlarını takip etmelerini kolaylaştıran ikincil satış telif hakları ve popüler blockchain cüzdanlarıyla entegrasyon gibi çeşitli özellikler sunar. Bu platforma şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

NFT Creator

NFT Creator, iPhone’unuzda zahmetsizce kullanabileceğiniz bir NFT yapma uygulamasıdır.

Basit bir iş akışına sahip olan NFT Creator ile yapmanız gereken tek şey, görüntüleri uygulamaya yüklemek ve birkaç dakika içinde NFT-sanatsal formuna dönüştürmek.

Bu uygulama, NFT resminizi aşağıdakiler dahil olmak üzere bazı popüler NFT pazarlarında paylaşıp satmanıza olanak tanır:

 • Axie Infinity
 • Nifty Gateway
 • Superrare

Bu uygulamayla ilgili en beğeneceğinizi düşündüğümüz detay, yeni başlayanlar için uygun olmasıdır. Yani bir kripto veya NFT uzmanı olmanıza gerek yok. Ayrıca tek satır kod yazmayı bilmeniz veya grafik tasarım geçmişine sahip olmanız da gerekmiyor.

NFT Creator ile çalışmak için tek ihtiyacınız olan yaratıcılık, hayal gücü ve biraz da boş zaman.

NFT Creator’un genel özelliklerine bakmak gerekirse:

 • Bir resmi dijital koleksiyona dönüştürebilmenizi sağlar.
 • Tasarım sürecini başlatmayı daha da kolaylaştırmak için düzinelerce sanat filtresine sahiptir.
 • Harika tipografi sağlamak için 1000’den fazla yazı tipi bulunuyor.
 • NFT’ye ekleyebileceğiniz 1000’den fazla önceden oluşturulmuş sanat grafik kitaplığı mevcut.
 • NFT’leriniz için 1000’den fazla arka plana sahip.
 • iOS cihazınıza indirebileceğiniz uygulamayı 3 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

Deneme süresi sona erdikten sonra, aracın maliyeti haftada 3,99 dolar veya alternatif olarak yılda 49.99 dolar ödemelisiniz. Yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen uygulamaya şuradan ulaşabilirsiniz.

Krita

Krita-1

Krita’dan daha önce pek çok kez bahsetmiştik. Çok iyi bir Adobe Photoshop alternatifi olan Krita, NFT tasarımcıları için de uygun bir grafik tasarım programıdır.

Program, tasarım ve görüntü oluşturma sürecinde dijital bir sanatçı olarak size yardımcı olacak bir dizi özelliğe sahiptir. Bu araç, çizimler, animasyonlar, storyboard’lar ve daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanır.

Krita’nın genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • Yeni başlayanlar için kullanıcı dostu bir arayüz
 • Fırça stabilizatörleri
 • Vektör araçları
 • HDR boyama desteği

Bu araç, NFT Creator’a nazaran daha dik bir öğrenme eğrisine sahiptir. Zaten benzersiz bir NFT sanatı üretmek için gereken de tam olarak budur. Bunun yanında tamamen ücretsiz olması da Krita’yı cazip kılan unsurlardan birisi. macOS, Linux ve Windows ile çalışan Krita’yı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Fotor

Fotor, popüler bir çevrimiçi fotoğraf düzenleyici ve illüstratör aracıdır. Bunun dışında Fotor’u NFT yapmak dışında aşağıdakiler için de kullanabilirsiniz:

 • Fotoğraf düzenlemek
 • Tasarım oluşturmak

Çok yönlü bir online düzenleme aracı olmanın yanı sıra Fotor ile NFT’ler de oluşturabilirsiniz. Bu araç, görüntülerinizi birkaç saniye içinde profesyonel görünümlü NFT sanatına dönüştürmek için yapay zekadan faydalanır.

Yapay zeka tabanlı bir araç olduğundan, işin çoğunu sizin adınıza yapar. Bu da gerçek bir öğrenme eğrisi olmadığı için Fotor’un öğrenimini fazlasıyla kolaylaştırıyor.

Fotor’un öne çıkan bazı artılarından bahsetmek gerekirse:

 • NFT oluşturmak çok kolaydır.
 • NFT oluşturma sürecini otomatikleştirmek için yapay zeka kullanır.
 • Tasarımınızın öne çıkmasına yardımcı olacak bazı düzenleme ve filtreleme özelliklerine sahiptir.
 • Online bir araç olduğu için bilgisayarınızın kaynaklarını tüketmez.

Fotor ile NFT yapmak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

SketchAR

SketchAR, NFT oluşturabileceğiniz, satabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz bir mobil uygulama için hepsi bir arada çözümdür.

SketchAR’ın en büyük avantajı, dijital tasarımınızı hiçbir ücret ödemeden doğrudan bir NFT’ye dönüştürebilmenizdir. Diğer bir önemli özelliği ise sanatçıların sanat eserlerini diğer sanatçıların takdir etmesi için sunma yeteneğidir. SketchAR, pastanın kreması olarak en iyi dijital sanat çalışmasını seçip haber akışında öne çıkarıyor.

Bir NFT yapmak için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan birisi olan SketchAR’a şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

PixelChain

PixelChain, zincir üzerinde 32 × 32 piksel sanat oluşturmanızı sağlayan ve merkezi olmayan bir uygulamadır. Ayrıca koleksiyoncuların, sanatçıların ve kullanıcıların piksel çizimleri oluşturmasına ve işi blok zincire kaydetmesine izin veren ilk kripto projesidir.

Kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip olan bu aracı hiç kullanmamış veya piksel resmi oluşturmamış olsanız bile verimli bir şekilde piksel resmi oluşturabileceksiniz. Ayrıca PixelChain ile çalışmak için herhangi bir teknik bilgiye de ihtiyacınız yok. Bu anlamda da piyasada oldukça ses getirmiş bir projedir.

PixelChain’in resmi web sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Nifty Ink

NFT oluşturmak ve yayınlamak için basit bir çözüm arıyorsanız, Nifty Ink’i mutlaka denemelisiniz. Nifty Ink, NFT yapmayı düşünen tüm yeni kullanıcılar için uygun, hepsi bir arada bir çözümdür.

Tasarım açısından bir deneyime sahip olmasanız da NFT yapmak için sezgisel kullanıcı arayüzünü kullanabilirsiniz. Blok zinciri teknolojisi veya kodlama hakkında herhangi bir bilginiz olmadan NFT’lerinizi blok zincirine başlatabilirsiniz.

Nifty Ink’in web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

NightCafe

NightCafe, NFT’leri toplu reklam ögeleri olarak verimli bir şekilde oluşturmanızı sağlayan bir NFT yapma programıdır. Bu araç, yapay zekadaki en son gelişmelerle desteklenmektedir.

NightCafe ile iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlar:

 • Bir yazı ile resim oluşturabilirsiniz.
 • Resimlerinizi dijital sanat şaheserlerine dönüştürebilirsiniz.

Aracı kullandıktan sonra, resminizi satılık bir NFT olarak yayınlamaya karar verebilirsiniz. NightCafe’nin web sayfasını şuradan ziyaret edebilirsiniz.

NFT-Art Generator

NFT-Art Generator web tabanlı online bir NFT yapma aracıdır. Bu işlere yeni yeni adım atanlar, NFT-Art Generator ile NFT üretebilirler. Bununla birlikte dijital tasarımınızı GIF, PNG veya MP4 gibi en yaygın kullanılan veri formatlarında dışa aktarabilmenizi sağlar.

Bu aracın sınırlı bir sürümünü ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Aracın tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için satın alabileceğiniz ücretli bir sürümü vardır.

Ücretli sürüm, NFT koleksiyonu başına 199 dolardan başlar. Ücretli sürüm, büyük bir NFT koleksiyonu oluşturmak isteyenler için uygundur. NFT-Art Generetor’un temel özellikleri ve öne çıkan bazı özellikleri şunlar:

 • Giriş yapmanız veya kayıt olmanız gerekmiyor.
 • Ücretsiz sürüme sahiptir.
 • Çok katmanlı destek sunar.
 • NFT’nizi dışa aktarabilirsiniz.

NFT-Art Generator’un web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

VoxEdit

VoxEdit, kendi voksel tabanlı NFT’nizi oluşturmanıza, düzenlemenize ve canlandırmanıza olanak tanıyan güçlü bir NFT yapma programıdır. Bulut tabanlı bir program olan VoxEdit’e internet bağlantısı olan her yerden erişebilirsiniz. Kullanımı ücretsiz olan programda, belirli bir ücret karşılığında kullanabileceğiniz bazı özellikler vardır.

VoxEdit, programa yeni başlayanlar için kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Program ile sıfırdan kendi voksel modellerinizi oluşturabilir, mevcut modelleri VoxEdit programına aktarabilirsiniz. Modelinizi oluşturduktan sonra düzenlemek için VoxEdit’in kendi özelliklerini kullanabilirsiniz. VoxEdit ayrıca modellerinizi tekstüre etmek ve gölgelendirmek için çeşitli araçlara da sahiptir.

VoxEdit ile bir NFT oluşturmak için yapmanız izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Bir VoxEdit hesabı oluşturun. VoxEdit’in web sitesine gidip “Hesap Oluştur” (Create Account) seçeneğine tıklayarak yapabilirsiniz.
 • Ardından VoxEdit’in web sitesini ziyaret ederek programı indirin.
 • Şimdi VoxEdit’i açın ve yeni bir voksel modeli oluşturun. Bunu yapmak için “Oluştur” (Create) seçeneğine tıklayın ve “Yeni Voksel Modeli” (New Voxel Model) seçeneğini seçin.
 • VoxEdit’te kendi NFT’nizi oluşturmak için kullanabileceğiniz çeşitli özellikler bulunuyor. Bu özellikler arasında voksel düzenleyici, arma ve animasyon sistemi ve bir tekstüre sistemi bulunmaktadır.
 • NFT’nizi oluşturduktan sonra “Dışa Aktar” (Export) düğmesine tıklayarak ve “NFT’yi Dışa Aktar“ı (Export NFT) seçerek dışa aktarabilirsiniz.
 • NFT’nizi dışa aktardıktan sonra The Sandbox Marketplace veya OpenSea gibi bir pazar yerine yükleyebilirsiniz.

NFT Nasıl Satın Alınır?

NFT’ler, kripto para birimi teknolojisi kullanılarak oluşturulan benzersiz dijital varlıklardır. NFT’lerin satın alınması, kripto para birimleri gibi diğer varlıkların satın alınmasına benzese de birkaç farklılık vardır. Aşağıdaki adımları izleyerek NFT satın alabilirsiniz:

 • Bir kripto cüzdanı edinin: NFT’ler genellikle Ethereum blok zincirinde bulunur, bu nedenle bir Ethereum cüzdanına ihtiyacınız olacaktır. Bu cüzdanı, Metamask veya MyEtherWallet gibi bir çevrimiçi cüzdan, Trezor veya Ledger Nano S gibi bir donanım cüzdanı olarak edinebilirsiniz.
 • Kripto para birimi satın alın: Ethereum satın almak için bir kripto para borsası kullanmanız gerekebilir. Binance, Coinbase ve Kraken gibi popüler borsalar Ethereum satın almanıza olanak tanır.
 • NFT platformu bulun: NFT’leri satın alabileceğiniz birçok platform vardır. Bunlardan bazıları OpenSea, Rarible ve SuperRare’dir. Bu platformlarda satışta olan NFT’leri görüntüleyebilirsiniz.
 • NFT satın alın: NFT’leri satın almak için, aradığınız NFT’yi bulduktan sonra satın alma işlemini gerçekleştirin. Satın alma işlemi, kripto cüzdanınızdan Ethereum’un NFT platformuna aktarılması ve NFT’nin cüzdanınıza aktarılmasıyla tamamlanacaktır.

Yukarıdaki adımları takip ederek NFT satın alabilirsiniz. Ancak NFT piyasası oldukça hareketli ve riskli olduğu için yatırım yapmadan önce araştırma yapmanız ve riskleri anlamanız önemlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Hangi dijital içerikler NFT’lere dönüştürülebilir?

Sanat, müzik, videolar, fotoğraflar, tweet’ler ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse her tür dijital içerik bir NFT’ye dönüştürülebilir.

Bir NFT oluşturmanın maliyeti nedir?

Bir NFT oluşturmanın maliyeti, seçtiğiniz platforma, NFT’ye dönüştürmek istediğiniz dijital içeriğin türüne ve kullandığınız blockchain ağına göre değişir. Bazı platformlar NFT basımı için ücret alırken, diğerleri her satıştan komisyon alır.

NFT nasıl satılır?

NFT’nizi oluşturup bastıktan sonra onu çeşitli pazaryerlerinde satış için listeleyebilirsiniz. Bazı NFT oluşturma platformlarında yerleşik pazar yerleri bulunurken, diğerleri NFT’nizi üçüncü taraf pazar yerlerinde satmanıza izin verir. Daha geniş bir kitleye ulaşmak için NFT’nizi sosyal medyada ve diğer kanallarda da tanıtabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Snapchat ST Ne Demek?