En İyi Online Oyunlar

Arkadaşlarınızla fiziksel olarak yakın olmanızın yanında onlarla birlikte oyun oynamak da oldukça eğlenceli bir aktivitedir. Ayrıca oyunlar sadece çocuklar için değildir. Araştırmalara göre bir yetişkin olarak çevrimiçi oyun oynamak, stresle başa çıkmanızın en iyi yollarından birisidir.

Dünyaca ünlü oyun şirketi Arkadium’un CEO’su ve kurucu ortağı Jessica Rovello, “Doğru oyunlar, bu süre zarfında aileleri ve arkadaşları olumlu anlamda bir araya getirebilir” diyor. Yani bazı oyunlar eğlencenin dışında farkında olmadığınız zamanlarda birleştirici bir unsur görevini görüyor. Rovello, en sevdiğiniz arkadaşlarınızla aranıza mesafe girdiğinde Fortnite gibi oyunlarla bağlantı kurabildiğinizi, küçük çocukların Minecraft ve Roblox oyunlarla işbirliği yapmayı öğrendiklerini, yetişkinlerin de çevrimiçi bir kelime oyunu oynayarak beyinlerini zinde tutabileceğini söylüyor. Kısacası online oyunların bize, sandığımızdan çok daha fazla yararı bulunmaktadır.

Online Oyun Nedir?

Online oyun, internet üzerinden diğer oyuncularla oynanan bir oyun türüdür. Online oyunlar, kişisel bilgisayarlar, oyun konsolları ve mobil cihazlar dahil olmak üzere çeşitli platformlarda oynanabilir. Bu oyunlar genellikle oyuncuların birbirleriyle rekabet etmesine veya hedefleri tamamlamak için birlikte çalışmasına olanak tanıyan çok oyunculu modlara sahiptir.

Online oyunlar, rol yapma oyunları, birinci şahıs nişancı oyunları, strateji oyunları, spor oyunları ve daha fazlası gibi çeşitli türlerde gelir. Bazı online oyunları oynamak ücretsizdir, diğerleri ise satın alma gerektirmektedir. Birçok online oyun, oyuncuların karakterleri için yeni ögeler, yetenekler veya kozmetik geliştirmeler edinmelerine olanak tanıyan oyun içi satın alımlar da sunar.

En İyi Online Oyunlar

Black Desert

Black Desert Online, Pearl Abyss tarafından geliştirilen bir multiplayer online rol yapma oyunudur. İlk olarak 2014 yılında Kore’de piyasaya sürülen oyun, o zamandan beri Kuzey Amerika, Avrupa ve Rusya gibi diğer bölgelerde de yayınlandı.

Fantastik bir dünyada geçen Black Desert Online, keşfedilecek çeşitli ortamların bulunduğu büyük bir açık dünya özelliğine sahiptir. Oyuncular oyunca çeşitli sınıflar ve ırklar arasından seçim yapabilir, karakterlerinin görünümünü değiştirebilir ve yeteneklerini arttırabilir.

Savaş sistemi tamamen eylem odaklı olan oyun, daha çok oyuncuların becerisine odaklanmaktadır. Oyuncular düşmanları yenmek için çeşitli silahlar ve yetenekler kullanabilir, bunun yanında bulunduğu konumu bir avantaj haline getirebilirler.

Black Desert Online’da balık tutma ve ticaret gibi çeşitli etkinlikler de yer almaktadır. Oyuncular açık dünyada ve organize arenalarda PvP savaşlarına da katılabilirler. 2014 çıkışlı olsa da grafikleri günümüzde hala beğenilen oyun, muhakkak oyun kütüphanenizde yer almalı.

Conqueror’s Blade

Conqueror-s-Blade-

Conqueror’s Blade, Booming Tech tarafından geliştirilen ve ücretsiz oynanabilen büyük ölçekli bir çok oyunculu online taktiksel aksiyon oyunudur. Oyun 2019 yılında Microsoft Windows için yayınlanmıştır.

Conqueror’s Blade’de oyuncular, büyük ölçekli savaşlarda ordularını savaşı kazanmak için yöneten bir lordun rolünü üstlenmektedirler. Oyun, oyuncuların ordularını oluşturmak için kullanabileceği güçlü ve zayıf yönleri olan çeşitli birimler sunmaktadır. Oyuncular ayrıca savaş lordlarının görünümünü ve yeteneklerini özelleştirebilir, çeşitli farklı silah ve zırh seçenekleri arasından seçim yapabilirler.

Conqueror’s Blade, oyuncuya karşı oyuncu (PvP) savaşları, oyuncuya karşı çevre (PvE) savaşları ve kuşatma savaşları da dahil olmak üzere çeşitli farklı oyun modlarına sahiptir. Ayrıca oyuncuların ortak hedeflere ulaşmak için diğer oyuncularla takım olmalarına olanak tanıyan bir lonca sistemi de yer almaktadır. Grafikleri, savaş sistemi ve çeşitli farklı oyun modları ile oldukça beğenilen oyuna bir şans vermenizi öneririz.

Lost Ark

Lost Ark, Kuzey Kore’de ortaya çıkan yukarıdan aşağıya çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunudur. Oyun deneyiminizi başka bir seviyeye taşıyacak etkileyici grafikler ve dövüşlerle dolu olan Lost Ark, ücretsiz bir oyundur. Fakat oyun için satın alabileceğiniz türlü ögeler sayesinde oyun deneyiminizi daha üst seviyelere çıkarabilirsiniz.

Oyunda keşfedebileceğiniz birçok özellik ve sonsuz bölgeler bulunuyor. Diablo serisinin eğlencesine alışkınsanız bu oyunu da fazlasıyla ilginç bulacaksınız.

Bu oyun, Arkesia dünyasında maceraya atılmak için 15 sınıf sunuyor. Yolculuğunuzda başarılı olmak içinse yolunuza çıkan şeytani ordularla savaşmanız ve onları yenmeniz gerekecek. Yolculuk sırasında balık tutma, avcılık, zanaatkarlık ve çok daha fazlası gibi yan etkinliklere de katılabileceksiniz. Oyunun resmi web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

DOTA 2

DoTA-2

DOTA 2, Warcraft gibi oyunların tekniklerini kule savunma oyunlarıyla birleştiren rekabetçi bir MOBA oyunudur. Temelde oyun, Antik denilen birbirlerinin üssünü yok etmek için savaşan beş oyuncudan oluşan iki takımdan oluşur. Bir oyuncu olarak takımın beş oyuncusundan birine ait bir kahramanı kontrol edeceksiniz. Düşmanlara saldırmak için farklı yeteneklere sahip olan bu kahramanların her birini daha fazla deneyim kazanarak yükseltebilirsiniz.

DOTA 2’de seçebileceğiniz 100 kadar kahraman bulunuyor. Ücretsiz olan bu oyunu bilgisayarınızda rahatlıkla oynayabilirsiniz. Taktiklerin ve takım koordinasyonunun önemli olduğu bu oyun, arkadaşlarınızla strateji deneyiminizi üst seviyeye çıkaracak. DOTA 2’nin Steam sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Overwatch

Overwatch, kahraman olarak adlandırılan altı oyuncudan oluşan iki takımın yer aldığı çok oyunculu bir çevrimiçi nişancı oyunudur. Bu oyuncuların her birinin benzersiz yetenekleri bulunuyor. Aralarından seçim yapacağınız bu kahramanlar üç türe ayrılmaktadır; Damage Heroes, Tank Heroes ve Support Heroes. Rakip takıma karşı savaşırken amacınız belirli bir süre boyunca, yüzde puanlarla ifade edilen yerin kontrolünü ele geçirmek.

%100’e ulaştığınızda, haritada aynı hedefe ulaşmanız gereken başka bir konuma taşınacaksınız. Son olarak kazanmak için, savaştığınız üç yerden ikisinde rakiplerinizi yenmeniz gerekecek. Overwatch, dünyayı dolaşmanız ve haritada belirli bir yerde düşmanlarınıza karşı savaşmanız gereken bir oyundur. Oyun sırasında kahramanınızı değiştirme seçeneğiniz de bulunuyor. Overwatch’un resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Destiny 2

 • Tür: Aksiyon rol yapma
 • Platform: PC, PS5, PS4, Xbox Series S, Xbox One

Şimdiye kadar yapılmış en iyi çevrimiçi çok oyunculu oyunlardan bir tanesidir. 2017’de piyasaya sürülen Destiny 2, oyunculara oyuna devam etmeleri için yeterli nedenleri vererek gelişmeye devam ediyor. Looter-shooter türünde en iyiler arasında gösterilen oyunun mekanikleri de oldukça başarılı.

Destiny 2’den tam anlamıyla keyif almak için DLC’leri satın almayı düşünebilirsiniz. Bunun yanında oynaması ücretsiz hale gelen Destiny 2’nin Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone

 • Tür: Battle Royale
 • Platformlar: PC, PS5, PS4, Xbox Series S / Xbox One

Battle Royale türünün yeni yüzlerinden olan Call of Duty: Warzone, paraşütle atlayan, ödüller için yağmalayan ve oyunun bir parçası olarak kalmak için savaşan 150 oyuncuya kadar oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu oyunlar arasındadır. Büyük haritalar, devasa araçlar ve mevsimlere göre değişen çoklu modlarla büyütülmüş, bildiğiniz Call of Duty’nin havasını alacağınız bir oyundur. Cross-Platform desteğine sahip Warzone ile oyunu nasıl ve nerede oynarsanız oynayın, arkadaşlarınız ekip oluşturabilirsiniz. Oyunun resmi bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Among Us

among-us
 • Tür: Çok oyunculu, aksiyon, hayatta kalma
 • Platformlar: PC, PS4, Xbox One, iOS, Android

Oynaması ücretsiz olan Among Us, COVID-19 salgını sırasında popülaritesi hızla artan oyunlardan bir tanesidir. Sizin ve bir grup oyuncunun bir uzay gemisi mürettebatı olduğunuz bu oyun, gemideki herkesi öldürmeye çalışarak eve dönüş yolculuğunuzu konu ediniyor. Bir ceset ihbar edildiğinde, suçlunun kim olduğuna oy verirsiniz. Ardından suçlu ya uzaya fırlatılır ya da başka suçlar işlemeye devam eder. Among Us’ın Steam sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Sea of Thieves

 • Tür: Hayatta kalma, aksiyon
 • Platformlar: PC, Xbox Series S, Xbox One

Özünde sosyalliği barındıran bir oyun olan Sea of ​​Thieves, en iyi online oyunlardan biridir. Oyunda her şey bazı ‘kabuklu’ deniz canlılarıyla takım kurmak, bir gemide mürettebat kurmak, gömülü hazineleri aramak, iskeletlerle savaşmak ve gülmek ile ilgili. Oyuncular, farklı karakterlerle dolu bir kadronun yer aldığı sinematik olaylarla birlikte kendilerini bulmaca çözdükleri bir maceranın içerisinde bulacaklar. Sembollerden yardım alarak keşfedeceğiniz onlarca yerin bulunduğu Sea of ​​Thieves, oyuna yaptığınız ödemenin hakkını fazlasıyla veriyor. Sea of ​​Thieves’in Steam sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Rainbow Six Siege

Rainbow-Six-Siege
 • Tür: FPS, çok oyunculu
 • Platformlar: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, Microsoft Windows

Rainbow Six Siege, Ubisoft tarafından geliştirilen taktiksel birinci şahıs nişancı oyunudur. Öncelikle aşağıdakiler gibi farklı oyun modlarına sahip bir online çok oyunculu oyundur:

 • Bomb: Bu modda, savunucular onları engellemeye çalışırken saldırganlar bir bombayı bulup etkisiz hale getirmelidir.
 • Secure Area: Savunmacılar onları durdurmaya çalışırken saldırganlar bir hedefi ele geçirmeli ve elinde tutmalıdır.
 • Hostage: Saldırganlar, savunuculardan bir rehineyi kurtarmalıdır.

Rainbow Six Siege ayrıca her biri düşman ekibine karşı avantaj elde etmek için kullanılabilecek benzersiz yeteneklere ve araçlara sahip çok çeşitli operatörlere sahiptir. Oyun, ekip çalışması ve stratejinin yanı sıra hızlı refleksler ve iyi nişan almayı gerektirir.

Rainbow Six Siege, genel olarak oyuncuların başarılı olmak için birlikte çalışmasını ve etkili bir şekilde iletişim kurmasını gerektiren popüler ve zorlu bir online oyundur.

Minecraft

 • Tür: İnşaat, hayatta kalma
 • Platformlar: PS4, Xbox One, PC, iOS, Android

Minecraft’ın tüm zamanların en çok satan ikinci oyunu olmasının arkasında, sınırsız sayıda dijital blok oluşturucu olması yatıyor. Bu pikselli dünyadan en iyi şekilde yararlanmak için üst seviye bir hayal gücüne sahip olmalısınız.

Oyunu oynamanın belirli bir kuralı bulunmuyor. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla birlikte istediğiniz kadar inşa edebilir, çöp toplayabilir ve takılabilirsiniz. Dilerseniz geceleri sığınaklar yapıp onları canavarlara karşı savunabilirsiniz. Veya yaratıcı modda oynayıp diğer oyunculara ‘hava atmak’ için enfes yapılar inşa edin. İnşalar demişken, ilham olması açısından Minecraft’ta modelleyebileceğiniz ev modelleriyle ilgili hazırladığımız listeye göz atmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında farklı kişilerle tanışmak için kullanabileceğiniz Minecraft sunucularına da şuradan bakabilirsiniz.

GTA Online

GTA-Online-VIP-Çalişmasi
 • Tür: Üçüncü şahıs nişancı, birinci şahıs nişancı, aksiyon-macera
 • Platformlar: PlayStation 4, Xbox X ve S Serisi, Xbox One, PlayStation 5, Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Online oyunlardan bahsederken GTA Online’dan bahsetmesek olmazdı. Neredeyse on yıl önce piyasaya sürülen GTA V’e rağmen GTA Online, her yıl daha yüksek oyuncu sayısıyla güçlenmeye devam ediyor. GTA Online, suç imparatorluğunuzu kurarken Los Santos manzarasının tam karşısında çevrimiçi olarak yarışabileceğiniz, savaşabileceğiniz ve oyuncularla rekabet halinde olabileceğiniz ortak bir sosyal alandır. Rockstar, oyunu co-op soygunları, ölüm maçı arenaları ve Hot Wheels benzeri yarış pistleri gibi yeni içeriklerle her yıl genişletmeye devam ediyor.

Bunun yanında GTA Online’da, oyun içinde kullanmak için bazı para kazanma yöntemleri bulunuyor. Oyundan tam anlamıyla keyif alabilmeniz için bu yöntemlerin ne olduğuna şuradaki makale üzerinden göz atabilirsiniz.

Rocket League

 • Tür: Spor
 • Platformlar: PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One

Epic Games üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz Rocket League, ustalaşması biraz zor online oyunlardandır. Bir plaj topu ve patlayan arabalarla oynanan dev bir futbol oyunu gibi düşünebileceğiniz Rocket League, araba yarışlarıyla FIFA’nın bir karışımıdır. Bu oyunda bir aracınızı özelleştirecek, arkadaşlarınızla bir takım oluşturup veya çevrimiçi olarak rastgele oyunculara katılacak, ardından oyundaki nihai amacınız olan top kaleye ulaştırmaya çalışacaksınız.

Dead by Daylight

 • Tür: Aksiyon, hayatta kalma-korku
 • Platformlar: PC, PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One, iOS, Android, Xbox X ve S Serisi

Dead by Daylight, slasher filmlerini seven oyuncular için mükemmel bir oyundur. Toplam beş oyuncununun yer aldığı oyunda bu oyunculardan dördü kaçarken beşinci oyuncu, mümkün olduğunca çok oyuncuyu katletmeyi hedefleyen bir katildir. Silent Hill, Evil Dead, Scream, Elm Sokağı Kabusu, Stranger Things, Saw ve Resident Evil gibi korku filmlerinin ve dizilerinin lisanslarına sahip Dead by Daylight, kütüphanenizde kesinlikle bulunması gereken oyunlardan. Oyunun Steam sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Apex Legends

 • Tür: Battle Royale, FPS
 • Platformlar: PC, PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One, Android, iOS, Xbox X ve S Serisi

Titanfall 2 oyunuyla Fortnite’ın çocuksu mizahının birleştiği bir oyun olarak tanımlayabileceğimiz Apex Legends, oynaması ücretsiz oyunlardandır. Kaosun hiçbir zaman bitmediği bir evrene sahip bu nişancı oyununda dilerseniz kendi ekibinizi kurabilirsiniz.

Toplam 60 oyuncunun üçerli takımlar halinde karşı karşıya geldiği oyunda, Titanfall evrenindeki mimariye benzer yapıların yer aldığı haritaya iniş yaptıktan sonra silah ve ekipman toplayarak çatışmaya hazır hale gelmelisiniz. Oyunda farklı yeteneklere sahip karakterler bulunuyor ve içlerinden istediğinizi seçebiliyorsunuz. Ücretsiz olarak edinebileceğiniz oyunun Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Warframe

Warframe
 • Tür: Rol yapma, aksiyon
 • Platformlar: PC, PS4/5, Xbox One, Xbox Series S

Duyurulduğu 2013 yılından bu yana on milyonlarca insan, Warframe’i iki nedenden ötürü oynuyorlar: Ücretsiz ve eğlenceli olması. En fazla dört oyuncunun yer aldığı bu fütüristik manzaralı oyunda oyuncular, uzaylı ırklarla savaştıkları uzay ninjaları olan Tenno rolünü üstlenirler.

Destiny 2’de ve diğer birkaç online oyundaki gibi Warframe’de de ana hedefiniz, görevleri tamamlayıp silahları, zırhı ve yetenekleri yükseltmek. Ücretsiz olan bu oyuna şans vermemek için hiçbir sebep bulamayacaksınız. Oyunun Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Red Dead Online

 • Tür: Aksiyon-macera
 • Platformlar: PC, PlayStation 4, Xbox One

Red Dead Redemption 2’de vahşi doğayı fethetmek için harcadığınız yaklaşık 100 saatin ardından Red Dead Online’da görülecek ve yapılacak daha çok şey var. Ölüm maçları, at yarışları, avlanma, ticaret ve yapılacak keşifler sizi meşgul ederken, günlük zorluklar ve sürekli gelen güncellemeler, sizin ve kanun kaçağı ekibinizin yapacak çok şeyiniz olduğunu gösteriyor. En iyi tek ve çok oyunculu online oyunlar listesi olsa, Red Dead her ikisinde de başarıyla yer alacak potansiyele sahiptir. Oyunun Steam’deki bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

The Elder Scrolls Online

 • Tür: Çok oyunculu rol yapma, macera
 • Platformlar: PC, PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox X ve S Serisi, Stadia, Klasik Mac OS

Skyrim’i seviyorsanız, emin olun Elder Scrolls Online’ı da çok seveceksiniz. Online olarak oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan Elder Scrolls Online’da arkadaşlarınızla birlikte epik görevlere başlamadan sıfırdan bir karakter yaratın. Ardından baskınlar yapın, balık tutun, avlanın, zanaat yapın ve yüzlerce saatlik içeriği tek başınıza veya aynı kafa yapısına sahip arkadaşlarınızdan oluşan bir ekiple oynayın. Keşfedeceğiniz pek çok şeyin yer aldığı Elder Scrolls Online’ın Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Valorant

 • Tür: Birinci şahıs nişancı, aksiyon
 • Platform: PC

Valorant, derin ve karmaşık olduğu kadar sizi her zaman elinizden gelenin en iyisini yapmaya ve daha iyi bir oyuncu olmaya zorlayan, FPS türünde bir online oyundur. Çizgi filmvari tasarımına aldanmayın; çok yüksek bir öğrenme eğrisine sahip olan Valorant, strateji yeteneğinizi de konuşturacağınız türden bir oyun. Zira tek başınıza yetenekli olmanız sizi bir yere kadar götürebilir. 5’erli takımlar halinde karşılaşamalar yapacağınız oyunda nihai amacınız, karakter yönetimi ve silah becerilerinizle karşı takım oyuncularını ortadan kaldırmak.

Silah becerileri demişken, oyundaki nişangah ayarları da başarılı olmanızın altında yatacak en önemli etmenlerden. Dolayısıyla dünyanın en iyi Valorant oyuncularının nişangah (crosshair) ayarlarının nasıl olduğuna göz atmanızı tavsiye ederiz. Valorant’ın resmi web sitesine de şuradan ulaşabilirsiniz.

Spellbreak

 • Tür: Çok oyunculu, battle royale
 • Platformlar: PlayStation 4, PC, Xbox One

Sınıf tabanlı rekabetçi bir online oyun olan Spellbreak’te oyuncular, saldırı tüfekleri ve pompalı tüfekler kullanmıyorlar. Bunun yerine Zelda’dan ilham alan oyunda oyuncular, arenalarda dolaşırken rakiplerini alt etmek için ‘sihir’ kullanacaklar.

Oyunda battle royale, takım ölüm maçı ve Dominion gibi oyun modları bulunmaktadır. Rakip oyuncuları ortadan kaldırmak için ateş, buz, yıldırım, taş ve zehirlilik kullanan sınıfları seçip, üstünlük sağlamak içinse havaya yükselme, ışınlanma ve görünmez olma gibi yeteneklerden yararlanacaksınız. Oynaması ücretsiz olan Spellbreak’in Steam sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

CS:GO

Counter-Strike-Global-Offensive
 • Tür: Nişancı, çok oyunculu, PvP
 • Platform: PC

Online oyun ve CS:GO için birbirlerinden asla ayrılmayacak siyam ikizi tanımlamasını yapmak, sanırım pek abartı kaçmayacaktır. Uzun yıllardır online FPS oyunları arasında tartışmasız en popüleri olan CS:GO, Counter-Strike serisinin dördüncü oyunudur.

Oyunda teröristler ve anti-teröristler olmak üzere iki grup bulunuyor. Teröristlerin görevi, oyun moduna bağlı olarak bombayı yerleştirecek veya rehineleri savunmak. Anti teröristler ise teröristlerin bombanın yerleştirilmesini önleyecek, bombayı etkisiz hale getirecek veya rehineleri kurtarmaya çalışacak. 2 GB RAM’iniz ve 256 MB veya daha üstü belleğe sahip, Pixel Shader 3.0 destekli bir ekran kartınız varsa CS:GO’yu sorunsuzca oynayabilirsiniz. Oyunun Steam bağlantısına ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Fortnite

 • Tür: Hayatta kalma, aksiyon, açık dünya
 • Platform: PC, PlayStation 4/5, Xbox One, Xbox Series X/S

Fornite da bu listenin olmazsa olmazlarından. Her hafta verdiği ücretsiz oyunlarla oyuncuların gönlünde taht kuran Epic Games’in People Can Fly ile birlikte geliştirdiği oyun, battle royale modunu aldığı günden itibaren müthiş bir popülariteye ulaşmıştı. 2017 yılında duyurulan oyun, 2018 yılında 2,4 milyar dolar gelir ile o yılın en çok kazanan oyunu unvanını kazanmıştır.

Fortnite ile 4’erli takımlar oluşturarak sayısız görevin üstesinden gelmeye çalışacaksınız. Oyunun battle royale modu ise yıllardır PUBG ile kıyaslanıyor. Elbette böyle bir kıyaslama yapılması doğal fakat ikisini birbirinden ayıran bazı özellikler bulunuyor. Örneğin Fortnite’ta oyuncular, PUBG’den farklı olarak kendilerini savunacak kuleler inşa edebiliyorlar. Bir de PUBG’nin haritasına nazaran biraz daha küçük olduğunu söyleyebiliriz.

Fortnite’ın Epic Games’teki indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Divinity: Original Sin 2

 • Tür: Sıra tabanlı strateji, rol yapma
 • Platform: PC, PS4, Xbox One, macOS

Baldur’s Gate gibi klasiklerden ilham alınarak geliştirilen Divinity: Original Sin 2, bu türe ilgi duyan herkesin arkadaşlarıyla oynayabileceği en iyi online oyunlardandır. Sıra tabanlı bir fantezi RPG oyunu olan Divinity: Original Sin 2, size istediğiniz şekilde oynama ve keşfetme özgürlüğü sunuyor.

Oyuncular, ilk oyunda oyuna iki karakter yaratarak başlıyorlardı. İkincisinde ise tek bir karakter yaratarak oyuna başlayacaksınız. Farklı karakterler arasından seçim yapabileceğiniz gibi kendi karakterinizi de yaratabiliyorsunuz. Oyuncular, ilk oyuna nazaran DOS 2’deki karakterleri oldukça beğeniyorlar. Hatta yan karakterlerin bile büyük bir cazibesinin olduğunu söylüyorlar.

RPG türü online oyunları seviyorsanız, Divinity: Original Sin 2’yi de fazlasıyla beğeneceğinizi tahmin ediyoruz. Oyunun Steam bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Online bir oyun oynamaya nasıl başlarım?

Online bir oyun oynamaya başlamak için genellikle oyunun yayıncısı veya geliştiricisinde bir hesap oluşturmanız gerekir. Ayrıca oyunun yazılımını indirip cihazınıza yüklemeniz gerekebilir.

Online oyunları ücretsiz oynayabilir miyim?

Evet, birçok online oyun ücretsiz olarak oynanabilir. Ancak bazı oyunlar, belirli özelliklere veya içeriğe erişmek için tek seferlik veya yinelenen bir ödeme gerektirebilir.

Online oyunlar çocuklar için güvenli mi?

Online oyunlar, yaşa uygun oldukları ve sorumlu yetişkinler tarafından izlendiği sürece çocuklar için güvenli olabilir. Ebeveynler oyunun içeriğinden, olası risklerden ve diğer oyuncularla online etkileşimlerden haberdar olmalıdır.

Online bir oyunda diğer oyuncularla nasıl iletişim kurabilirim?

Çoğu online oyun, oyuncuların birbirleriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan yerleşik sohbet özelliklerine sahiptir. Bazı oyunlarda sesli sohbet veya diğer iletişim seçenekleri de olabilir.