Overwatch 2 Ranked Nasıl Açılır?

Overwatch 2, özel bir rekabetçi oyun modu sunuyor. Bu mod, oyuncuların sıralı maçlarda kendilerini diğerleriyle karşılaştırmalarını test etmelerine olanak tanır. Ancak Overwatch 2’deki Rekabetçi’yi kilitlemek için gereken gereksinimler, birinci oyunda olduklarından farklıdır. Aynı şekilde sıralama yapısı ve mevcut ödüller de farklıdır.

Bu kılavuzda, Overwatch 2’nin Rekabetçi modu hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatacağız. Bu, nasıl kilidini açacağınızı, nasıl çalıştığını ve sıralı merdiveni çıkarken neler tür ödüller bekleyebileceğinizi içerir.

Rekabetçi deneyime atlayabilmeniz için önce modu kilitlemeniz gerekecek. Overwatch’a geri dönen bir oyuncuysanız ve Rekabetçi’yi başlangıçta 25. seviyeye ulaşarak kilitlemişseniz, bunu yapmanıza gerek olmayacak, çünkü sıralı eşleştirme size otomatik olarak sunulacaktır. Ancak Overwatch 2’nin yeni bir oyuncusu veya orijinal oyunda 25. seviyeye ulaşmayan biriyseniz, önce bazı şeyleri yapmanız gerekecek.

Yeni oyuncular, Overwatch 2’nin ilk kez Kullanıcı Deneyimi (FTUE) olarak adlandırılan rehberli bir deneyimi tamamlamaları gerekecektir. Bu, size oyunun temel kavramlarını yavaşça tanıtan bir eğitim benzeri sistemdir ve 150 maçlık bir süreç boyunca orijinal 32 Overwatch kahramanını kilitleyerek sizi oyunun temellerine tanıtır. İlk oyuncuların bu adımdan endişelenmelerine gerek yoktur.

FTUE tamamlandığında, oyuncuların ayrıca 50 Quick Play maçı oynamaları ve kazanmaları gerekecektir. Bu, tüm Rekabetçi oyuncuların kuşağında deneyim sahibi olduğundan ve saldırma, savunma ve takımıyla oynamanın temellerini anladığından emin olur. Bu gereklilik, hem yeni oyuncular hem de orijinal Rekabetçi modunu kilitlemeyen geri dönen Overwatch oyuncuları için geçerlidir. FTUE tamamlandığında ve 50 Quick Play oyunu kazandığınızda, Rekabetçi oyun kullanılabilir hale gelecektir.

Orijinal Overwatch’ta oyuncular, sayısal bir Beceri Derecelendirme (SR) sistemi tarafından belirlenen yedi ayrı rütbe arasında yükselme şansına sahipti. Overwatch 2’nin geliştiricisi Blizzard, Rekabetçi oyunu SR’dan uzaklaşarak her beceri bölümüne beş farklı kademe eklemeyi tercih etti ve oyuncuları her yedi galibiyet veya 20 mağlubiyet veya berabere sonrasında bir kademe (veya gerektiğinde bir bölüm) yukarı veya aşağı taşımaya karar verdi.

Blizzard, yeni sistemin sadece oyuncu becerisini daha iyi bir şekilde temsil etmediğini, aynı zamanda oyuncuların her oyun sonrası SR’lerini yukarı veya aşağı gitmesini görmek zorunda kalmayacaklarından daha az stresli bir deneyim sunacağını söylüyor. İdeal olarak, oyuncular daha az baskı hissedecekler ve genel deneyimi daha keyifli ve eğlenceli bulacaklardır.

Overwatch 2 Beceri Sıraları, Bölümler ve Kademe

Aşağıdaki liste, Overwatch 2’nin beceri bölümlerini ve kademelerini göstermektedir. Unutmayın ki bir bölüm içindeki daha yüksek kademeler daha düşük beceriyi temsil ederken, bölümler içindeki daha düşük kademeler daha yüksek beceriyi temsil eder. Ayrıca Top 500, herhangi bir kademe olmayan benzersiz bir beceri bölümüdür ve merdivenin en iyi 500 Büyükusta oyuncusunu içerir (giriş yöntemine göre ayrılmıştır).

  • Bronze: 65 Rekabetçi Sayıları
  • Silver: 125 Rekabetçi Sayıları
  • Gold: 250 Rekabetçi Sayıları
  • Platinum: 500 Rekabetçi Sayıları
  • Diamond: 750 Rekabetçi Sayıları
  • Grandmaster: 1,750 Rekabetçi Sayıları

Overwatch 2’de yeni olan profil adı kartınız için özel Rekabetçi unvanlar kazanabilirsiniz. Bu unvanlar, sıralı merdivende ne kadar yükseğe çıktığınızı ve kaç sıralı maç tamamladığınızı göstermenize olanak tanır. Bu unvanların yalnızca her Rekabetçi sezonun sonunda kilidi açılacağını ve yalnızca bir sonraki sezonda kullanılabileceğini unutmayın.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Pinterest Fotoğraf İndirme Nasıl Yapılır?