Pinterest Videolar Nasıl İndirilir?

Pinterest-Videolari-Nasil-İndirilir

Pinterest’te sayısız fotoğraf, GIF ve hatta video bulunuyor. Fotoğrafları indirmek için klasik yöntem olan sağ tık yaparak ‘farklı kaydet’ diyebilirsiniz. Fakat video için böyle bir seçenek bulunmuyor. Doğal olarak Pinterest videolarını indirmek için üçüncü taraf bir araç kullanmanız gerekiyor.

Pinterest video indirme işlemini programsız olarak iOS, Android ve PC’de rahatlıkla yapabilirsiniz. Aşağıda bu konuyla ilgili tüm yöntemleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pinterest Video İndirme Yöntemleri

Bağlantıyı Kopyalayın

İlk ​​olarak bir masaüstü bilgisayar üzerinden Pinterest.com‘a gidin. Pinterest’i elbette mobil cihazlarda kullanabilirsiniz ancak bu işlem için bir masaüstü bilgisayar kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunun sebebi de Pinterest videolarının mobile nazaran masaüstünde daha kolay indirilebilmesidir.

Pinterest’e girdikten sonra indirmek istediğiniz videoya gidin. Videoya geldiğinizde üzerine tıklayın. Bunu yaptığınızda video genişleyecek, başlıkla birlikte açıklamasını göreceksiniz. Şimdi de videonun bağlantısını kopyalayın. Örnek olarak bağlantının “https://tr.pinterest.com/pin/634374297518254712” gibi göründüğünden emin olmalısınız.

Pinterest Video Downloader ile Video İndirme

Makalemizin başında Pinterest videolarını indirmek için üçüncü taraf bir araca sahip olmamız gerektiğini söylemiştik. Pinterest Video Downloader, bu anlamda ihtiyacımızı karşılayacak olan çözümdür.

Enter Image, Video & GIF‘ yazılı boş kısma kopyaladığınız URL’yi yapıştırın. Ardından aşağıdaki ‘download‘ yazısına tıklayın ve videoyu indirin. Sonrasında aşağıdaki gibi bir görüntü karşınıza çıkacak.

Pinterest-Video-İndirme

Download Video File yazılı kısma dokunun. Bunu yaptığınızda video, indirilenler klasörünüze ya da seçtiğiniz özel bir kısma indirilmiş olacak.

Expertsphp ile Pinterest Video İndirme

Pinterest videolarını indirmenizi sağlayan bir başka araç da Expertsphp. Şuradan ulaşabileceğiniz siteye indirmek istediğiniz videonun bağlantısını yapıştırın ve sağ taraftaki ‘download’ yazısına tıklayın.

Pinterest-Video-İndirme-1

Sonra hem videonun hem de video için atanan görselin fotoğrafını indirebileceğiniz bağlantılar karşınıza çıkacak. Sağ tarafta ‘format‘ yazılı kısımda MP4 formatında video ve PNG, JPG gibi formatlara sahip fotoğraflar sekmesini göreceksiniz. Hangisini istiyorsanız, hizasındaki ‘download link’ yazılı kısma dokunun ve indirme işlemini gerçekleştirin.

Expertstool ile Pinterest Video İndirme

Çevrimiçi olarak bahsedeceğimiz son Pinterest vide indirme seçeneği ise Expertstool. Tıpkı yukarıdaki seçenekler gibi kullanabileceğiniz bir yöntem olarak kullanabilirsiniz. Eğer bir aksilik olur da diğer yöntemler işe yaramazsa, bu siteyi kullanabilirsiniz.

Kopyaladığınız Pinterest video bağlantısını boş kısma yapıştırın ve videoyu/görseli indirin.

Pinterest-Video-İndirme-2

Yukarıdaki görselde olduğu gibi videoyu mu yoksa görseli mi indirmek istediğinize karar vererek indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Burada yalnızca videoyu indirmekle kalmayacak, indirdiğiniz videoyu Pinterest video dönüştürücü özelliğiyle MP4 formatına da dönüştürebileceksiniz. Şuradaki bağlantıda bulunan çözümlerden birini kullanarak Pinterest videonuzu istediğiniz formata dönüştürebilirsiniz.

Yukarıdaki üç Pinterest video indirme yöntemini iOS ve Android cihazlarda da kullanabilirsiniz. Çünkü bu yöntemde ihtiyacımız olan tek şey bir tarayıcı. iOS ve Android telefonunuzun varsayılan tarayıcısını kullanarak Pinterest videolarını rahatlıkla indirebilirsiniz.

ByClick Downloader ile Pinterest Video İndirme

Eski adı YouTube By Click olan ByClick Downloader, listemizde bahsetmemiz gereken bir diğer Pinterest video indirme aracıdır. Adının değiştirilmesinin sebebiyse sadece YouTube videolarının indirilebileceği gibi çok yanlış bir izlenim vermesiydi.

ByClick Downloader, son derece iyi çalışan ve aralarında Pinterest’in de bulunduğu 40’tan fazla farklı web sitesinden video indirmenizi sağlayan bir programdır. İçinde yalnızca sesi indirmeyi seçebilmenizin yanında her türlü video kalitesi ayarını değiştirebilirsiniz.

Pinterest videolarını indirip bilgisayarınıza kaydetmek istiyorsanız, ByClick Downloader en iyi seçenekler arasındadır. Şuradaki bağlantıya tıklayarak daha geniş çaplı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Video Downloader for Pinterest ile Pinterest Videosu İndirme – Android

Eğer bir Android cihazınız varsa, bu uygulamayı kullanarak Pinterest videolarını telefonunuza indirebilirsiniz. Uygulama, kullanıcıların farklı formatlardaki videoları bulmasına ve kaydetmesine yardımcı olur. Video kalitesini verimli bir şekilde koruyarak indirme işlemini sağlayan uygulama, görsellerin de aynı kalitede indirilmesini sağlar.

Video Downloader for Pinterest ile video indirmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

  • Pinterest uygulamasını veya web sitesini açıp indirmek istediğiniz videoyu bulun.
  • Şimdi video içeriğine dokunun, sağ altta üç noktalı bir simge belirecek.
  • “Copy link” yazılı kısma tıklayın ve URL bağlantısını kopyalayın.
  • Video Downloader for Pinterest uygulamasını açın.
  • Bağlantıyı indirme alanına yapıştırın ve işlemi tamamlamak için “Download” sekmesine tıklayın.

Bu işlemleri uyguladığınızda Pinterest videosu, cihazınızda belirlediğiniz klasöre indirilmiş olacak. Uygulamayı Android cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Pinterest İçin Video İndirici Uygulaması ile Pinterest Video İndirme – Android

Pinterest-Video-İndirici-Uygulama

Android telefonunuzla Pinterest videosu indirebileceğiniz bir uygulama daha bulunuyor. Pinterest İçin Video İndirici isimli bu uygulama, Pinterest’te beğendiğiniz videoları kolaylıkla indirmenizi sağlıyor. Klasik talimatları uygulayarak dilediğiniz videoyu indirebilirsiniz. Uygulamayı Android cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Chrome Eklentisi ile Pinterest Video İndirme

Tüm bu yöntemlerin ardından son olarak Chrome eklentisini kullanarak Pinterest video indirme yönteminden bahsedeceğiz. Muhtemelen Chrome eklentilerine aşinasınızdır. Bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemenize gerek kalmadan bazı destekler sunar. Bunlardan bir tanesi de Pinterest Video and Image Downloader isimli Chrome eklentisidir.

Pinterest-Video-and-Image-Downloader

Şuradaki bağlantı üzerinden Chrome’a ekleyeceğiniz eklenti ile Pinterest videolarını ve fotoğraflarını indirebilirsiniz. Eklenti, Pinterest’teki resimleri ve videoları tam kalitede cihazınıza indirmenizi sağlayacak. Resimlerin ve videoların mevcut en yüksek boyutu neyse onu indirebileceksiniz.

Yaptığımız denemelere göre Chrome eklentisi gayet iyi çalışıyor fakat yine de bir aksilik çıkma ihtimali olabilir. Böyle bir durum yaşanması halinde yukarıda açıkladığımız diğer Pinterest video indirme yöntemlerinden birine başvurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Pinterest Fotoğraf Arama Nasıl Kullanılır?
Instagram’da Video İndirme Nasıl Yapılır?
Twitter’dan Video İndirme Nasıl Yapılır?