Twitter Video İndirme | 10 Farklı Yöntem

Twitter’dan video indirme, kullanıcıların nasıl yapılacağını merak ettiği konulardan bir tanesidir. Twitter’dan video indirmek için bazı programlar ve web siteleri bulunuyor. İndirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp bu seçeneklerden bir tanesine yapıştırarak videoyu kolaylıkla indirebilirsiniz. Fakat kullanıcıların Twitter’dan video indirebileceği güvenli ve güncel kaynakların hangisi olduğunu öğrenmek önemli.

Twitter’da bir videoyu indirme konsunda tüm dünyadaki kullanıcıların faydalandığı oldukça popüler bir site bulunmaktadır. Twittervideodownloader adlı bu sitenin çalışma mantığı oldukça basit. Yukarıda da biraz bahsettiğimiz üzere öncelikle indirmek istediğiniz Twitter videosunun URL’sini kopyalamalısınız. Bunu hem mobil uygulamada hem de masaüstü tarayıcıda rahatlıkla yapabilirsiniz. Hemen ardından şuradaki adrese girerek kopyalamış olduğunuz linki bu adresteki arama çubuğuna yapıştırın ve Download’a tıklayın. Bu işlemlerden sonra ekrana seçenekler gelecek. Bunların içerisinden ‘Download Video’ seçeneğine tıklayın. Son olarak videonuzun indirme işleminin başladığını göreceksiniz. Bu yöntemi hem mobil hem de masaüstü tarayıcıdan yapabilirsiniz.

Twitter Video İndirme Nedir?

Twitter video indirme, çevrimdışı görüntüleme için Twitter’dan telefonunuza veya bilgisayarınıza video indirme işlemini ifade etmektedir. Twitter, kullanıcıların kısa mesajlar, resimler ve videolar paylaşabildiği bir sosyal medya platformudur. Bazen Twitter’da kaydedip daha sonra izlemek isteyeceğiniz bir videoyla karşılaşabilirsiniz ancak Twitter yerleşik bir video indirme özelliği sunmaz.

Twitter videolarını indirmenize izin veren çeşitli araçlar ve üçüncü taraf web siteleri mevcuttur. Bu araçlar, video URL’sini tweet’ten çıkarıp ardından videoyu MP4, AVI veya FLV gibi çeşitli formatlarda indirmenize izin vererek çalışır. Ancak sahibinin izni olmadan veya telif hakkı yasalarını ihlal etmeden Twitter’dan video indirmenin yasa dışı olduğunu unutmamak önemlidir.

Twitter’dan Video İndirme Yasal mı?

Twitter’da resmi hesaplar dışında normal kullanıcılar tarafından da her gün on binlerce video paylaşılıyor. Bu videoların harici bir araç tarafından indirilmesini sağlayan tonlarca uygulama veya web sitesi bulunuyor. Tüm bunları bir araya topladığımızda, Twitter’dan video indirmenin önüne geçilmesi pek de olası görünmüyor. Bununla birlikte hepimiz en az bir kez Twitter’da paylaşılan bir videoyu indirmek istemiş olabiliriz.

Bir sonuca bağlarsak eğer, Twitter’dan video indirme işlemi artık çok kolay. Eğer bunu ticari amaçlarla kullanmayacaksanız, herhangi bir kişinin videosunu indirmenizde bir sakınca yoktur. Fakat resmi hesaba ait bir videoyu indirip bunu ticari amaç için kullanmayı planlıyorsanız, bu konuda izin almak etik açıdan uygun olacaktır.

Twitter’dan Video İndirme Adımları

Twitter’dan video indirmek için başvurabileceğiniz pek çok araç bulunmaktadır. Bunların hepsini alt başlıktan görebilirsiniz. Bununla birlikte hemen hepsinde ortak bir video indirme süreci bulunuyor. Şimdi Twitter’dan video indirme sürecinde hangi adımları takip etmeniz gerektiğine bir bakalım:

  • İndirmek istediğiniz Twitter videosunun bulunduğu tweet’e gidin.
  • Mobil veya web tarayıcı üzerinden tweet’in URL’sini kopyalayın.
  • Aşağıdaki Twitter’dan video indirme sitelerinden/araçlarından bir tanesine gidin.
  • Boş olan kısma videonun bulunduğu tweet’in URL’sini yapıştırın.
  • Son olarak İndir (Download) yazılı seçeneğe tıklayın.

Son adımla birlikte Twitter’dan istediğiniz videoyu cihazınıza indirmiş olacaksınız.

Twitter Video İndirme Yolları

Twitter Video İndirme Programı

Eğer sık sık Twitter’dan video indiriyorsanız, bunun için bilgisayarınıza veya telefonunuza program indirebilirsiniz. Twitter’dan video indirme konusunda en popüler ve güvenilir uygulamalardan bir tanesi Internet Download Manager programıdır. Bu programı bilgisayarınıza güvenli bir şekilde indirin. Ardından Twitter’dan indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın. Sonra programı açın ve burada karşınıza gelen kutucuğa yapıştırın. Yapıştırdıktan sonra önünüze indirme seçenekleri gelecek. Buradan videonun kalitesini seçin. Video indirme seçeneğini de belirledikten sonra tamam’a basarak video indirme işleminizi başlatabilirsiniz. Download Manager ile hem Android hem iOS cihazınıza hem de bilgisayarınıza Twitter’dan video indirebilirsiniz.

Twitter Video Downloader ile Video İndirme

Twitter-Video-Downloader

Twitter’da beğendiğiniz bir GIF veya videoyu indirmenizi sağlayacak, kullanımı en basit olan araçlardan biridir. Aracı tarayıcınızda açıp ardından Twitter’dan çekmek istediğiniz GIF veya videonun bağlantısını girmeniz yeterli. URL’yi kopyalayıp indiriciye yapıştırın, ardından ‘download’ yazılı kısma tıklayın. Birçok işletim sistemiyle ve bilgisayar/akıllı telefonla uyumlu olarak çalışan bu araca şuradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

TWDOWN.net ile Twitter Video İndirme

TWDOWN.net-ile-Twitter-Video-İndirme

Kullanabileceğiniz en hızlı ve güçlü video indiricilerden bir tanesidir. Twitter’da beğendiğiniz herhangi bir videoyu birkaç dakika içinde indirmenizi sağlar. Twitter’da indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp TDOWN’un ana sayfasındaki boş kısma yapıştırın. ‘Download‘ yazısına tıkladıktan sonra videonuzu cihazınızın varsayılan klasöründe indirilmiş halde bulabilirsiniz.

Bu aracın en klas özelliklerinden birisi de Twitter’dan indirdiğiniz videoları mp3 formatına dönüştürebilmesidir. Videoyu sadece müzik veya ses efekti için kullanmak istediğiniz zamanlarda işinize fazlasıyla yarayacaktır. Bu Twitter video indirme aracına ulaşmak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Twitter Video Download ile Video İndirme

Twitter-Video-Download-ile-Video-İndirme

Bu Twitter video indirme aracı, listedeki diğer birçok aracın kullandığı indirme yöntemine sahip olsa da çoğundan daha fazla Twitter algoritmasıyla kökleşmiştir. Twitter Video Download, işini yapmasının yanı sıra Twitter’da trend olan videoları da öne çıkarır. Sadece sezgisel video önerme özelliğiyle bile denemeye değer bir Twitter video indirme aracıdır. Kullanmaya başlamak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Documents by Readdle ile Twitter Video İndirme

Twitter videolarını iPhone’unuza indirmek için farklı seçenekleriniz de bulunuyor. Örneğin Documents by Readdle uygulaması Twitter’daki videoları kolay bir şekilde telefonunuza indirmenizi sağlayacaktır. Documents by Readdle uygulamasını App Store’dan indirebilirsiniz. Uygulama telefonunuza indirdikten sonra Twitter’da indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalayın. Documents by Readdle uygulamasına girin. Sağ altta bulunan pusula simgesine basın. Açılan ekranda Twitter Video Downloader sitesine girin ve kutucuğa bağlantıyı yapıştırın. Ardından videoyu hangi kalitede indirmek istediğinizi seçin ve nereye kadedeceğinizi belirleyin. İndir butonuna bastığınızda video indirilecektir.

SaveTweetVid ile Twitter Video İndirme

Bilgisayarınıza Twitter’dan video indirmek istiyorsanız, SaveTweetVid programını kullanabilirsiniz. Bu site aracılığıyla sadece videoları değil Twitter’daki gifleri ve ses dosyalarını da indirebilirsiniz. Bu siteyle video indirmek için öncelikle Twitter’da indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalamalısınız. Ardından tarayıcınıza SaveTweetVid adresini yazın ve siteye girin. Kopyaladığınız bağlantıyı karşınıza çıkan kutucuğa yapıştırın. Ardından sağ tarafta beliren indir tuşuna tıklayın. Ekranınızda video oynamaya başlayacaktır. Sağ tık yapın ve Farklı Kaydet’e tıklayarak istediğiniz yere videoyu indirin. Video kısa sürede bilgisayarınıza yüklenecektir.

Download Twitter Video ile Video İndirme

Twitter video işlemini tarayıcı üzerinden yapmanızı sağlayacak bir diğer öneriyle daha devam ediyoruz. Download Twitter Video, adından da anlaşılacağı üzere Twitter’da istediğiniz videoyu indirebilmenize olanak tanıyor.

Şuradaki bağlantıyla ulaşacağınız site, bu videoları MP4 formatıyla indirmenizi sağlıyor. İlk zamanlar yalnızca standart çözünürlükte indirmeye izin veren site, sonrasında HD çözünürlükte video indirme desteği de sunmaya başlamış durumda.

Her zamanki gibi yapmanız gereken, Twitter’da paylaşılan videonun URL bağlantısını kopyalayıp ardından boş olan kısma yapıştırmak. Ardından ister MP4, ister MP4 HD çözünürlükte indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TWSaver

Twitter’da ücretsiz olarak video indirme araçları listemizdeki sıradaki isim TWSaver. Bu araç ile Twitter’daki videoları üç çözünürlükte indirebilirsiniz: SD, HD ve UHD (eğer bu seçenek mevcutsa).

Yapmanız gereken şey, videosunu indirmek istediğiniz tweet’in bağlantısını kopyalayıp ana sayfadaki ‘Enter Twitter URL’ yazılı kısma yapıştırmak.

Tamamlandıktan sonra Download yazılı seçeneğe tıklayın ve istediğiniz çözünürlüğü seçin.

Twitter Video İndirme | Programsız

Twitter’dan video indirmek için en pratik yöntem, bunu bir program kullanmadan yapmaktır. Bunun için indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalayın. Sonrasında bu URL’nin başına ‘xx’ ekleyin ve URL kısmına yazın. Bu linki URL olarak açtığınızda video otomatik olarak inmeye başlayacaktır. Bu sayede programsız şekilde Twitter’dan video indirmiş olacaksınız.

Twitter Video İndirme Uygulaması | Android

Son olarak Android telefonlar için geliştirilen Twitter video indirme uygulamasından bahsedeceğiz. Download Twitter Videos adlı bu uygulama, Twitter’daki beğendiğiniz videoları veya GIF’leri indirebilmenize olanak tanıyor.

Şuradaki bağlantıdan uygulamayı Android telefonunuza yükleyin. Ardından Twitter’dan indirmek istediğiniz videonun veya GIF’in URL’sini kopyalayın. Şimdi bunu uygulamada ilgili olan kısma yapıştırın ve indirme düğmesine dokunun. İşte tüm yapmanız gerekenler bu kadardı.

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter videolarını üçüncü taraf araçları kullanmadan indirebilir miyim?

Twitter, videoları indirmek için yerleşik bir özellik sunmuyor. Bu nedenle Twitter videolarını indirmek için üçüncü taraf bir araç veya web sitesi kullanmanız gerekir.

Twitter tarafından desteklenen video formatları nelerdir?

Twitter, MP4 ve MOV dahil olmak üzere çeşitli video formatlarını desteklemektedir. Bir Twitter videosu indirirken genellikle ihtiyaçlarınıza en uygun biçimi seçebilirsiniz.

Twitter videolarını indirmek için üçüncü taraf web sitelerini veya uzantılarını kullanmak güvenli mi?

Birçok üçüncü taraf web sitesi ve uzantının kullanımı güvenli olsa da bazıları kötü amaçlı yazılım veya virüs içerebilir. Güvenilir bir web sitesi veya uzantı kullanmak ve potansiyel olarak zararlı içerik barındırabilecek pop-up’lara veya reklamlara karşı dikkatli olmak önemlidir.

Gizli hesaplardan Twitter videoları indirebilir miyim?

Hayır, özel Twitter hesaplarından video indiremezsiniz çünkü videolara yalnızca hesap sahibi ve onun onaylı takipçileri erişebilir.

İlgili Yazılar

Twitter’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?
Twitter’da Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?