Roblox Kayıt Olma Nasıl Yapılır?

Roblox, giderek daha fazla oyuncunun keşfetmesiyle birlikte oyun dünyasındaki popülaritesini giderek sağlamlaştırıyor. Sesli sohbet gibi özelliklerin eklenmesiyle birlikte oyundaki özelliklerin arasına bir yenisi daha gelmiş oldu. Oyun içerisinde oyun mekaniğine sahip Roblox’ta her yaştan oyuncu bulunmaktadır. Roblox’u oynamaya başlamak için kayıt olma süreciyle birlikte bir hesap açmalısınız. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.

Roblox Nedir?

Roblox, kullanıcıların kendi oyunlarını oluşturmalarına ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan oyunları oynamalarına olanak tanıyan popüler bir oyundur. Hem çocuklara hem de gençlere yönelik olan oyun, simülasyon oyunlarından yapboz oyunlarına ve ötesine uzanan çok çeşitli oyunlar sunuyor.

Roblox, PC, Xbox ve mobil cihazlar dahil olmak üzere çeşitli platformlarda mevcuttur. Ayrıca geniş ve aktif bir kullanıcı tabanına sahiptir. Kullanıcılar, oyun oynamanın yanı sıra Roblox üzerinden birbirleriyle etkileşimde bulunabilmekte ve sanal partiler, videoyla sohbetler gibi sosyal etkinliklere katılabilmektedir.

Roblox Kayıt Olma | Bilgisayar

Roblox’a kayıt olmak için öncelikle oyunun resmi web sitesini ziyaret etmelisiniz. Şuradan Roblox’un web sitesine ulaştıktan sonra sırasıyla yapmanız gerekenler şunlar:

  • Ana sayfaya geldiğinizde SIGN UP AND START HAVING FUN! yazılı bir kısım göreceksiniz. Hemen altında Birthday yazılı kısımdan Ay – Gün – Yıl olacak şekilde doğum gününüzü girin.
  • Username yazılı kullanıcı adınızı, Password yazılı kısma unutmayacağınız bir şifrenizi girip, Gender kısmında ise cinsiyetinizi belirlemelisiniz.
    • Kullanıcı adı olarak belirlediğiniz isim kullanılıyor olabilir. Böyle bir bildirim alırsanız, yeni bir isim belirlemeniz gerekecek. Eğer hiçkimse tarafından kullanılmıyorsa, o kullanıcı adını alabileceğinize dair bir onay işareti göreceksiniz.
  • Tüm bilgileri girdikten sonra en alttaki Sign Up yazılı kısma tıklayın.

Yukarıdaki kısmı tamamladıktan sonra mobil platformlar üzerinden de Roblox’a giriş yapabileceksiniz. Şimdi bunu nasıl yapacağınızdan bahsedelim.

Roblox Kayıt Olma | iPhone | Android

Roblox’ta mobil için kayıt olma işlemi en az bilgisayardaki kadar kolaydır. Aşağıdaki işlemleri iPhone üzerinden açıklamış olsak da aynı sıralamayı Android için de takip edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

  • İlk olarak Roblox’u Android için buradan, iOS için buradan cihazınıza yükleyin.
  • Şimdi karşınıza Kayıt Ol ve Giriş Yap gibi seçenekler çıkacak. Bir üstteki yöntemi kullanarak bilgisayarınızdan oturum açtıysanız, bilgilerinizi girerek giriş yapın. Eğer yeni kayıt olacaksanız, Kayıt Ol’a dokunup tıpkı bilgisayardaki gibi detayları girip kayıt işlemini tamamlayın.
  • Bunu da tamamladıktan sonra uygulamanın ana sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.

Tüm yapmanız gerekenler bu kadardı. Hem bilgisayardan hem de mobilden Roblox kayıt olma işlemini yukarıdaki talimatları uygulayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Roblox hesabı oluşturabilmem için belirli bir yaşta olmam gerekiyor mu?

Evet, bir Roblox hesabı oluşturabilmeniz için en az 13 yaşında olmalısınız.

Birden fazla Roblox hesabım olabilir mi?

Hayır, kişi başına yalnızca bir Roblox hesabına sahip olabilirsiniz.

Roblox şifremi unutursam ne olur?

Şifrenizi unutursanız, Roblox’un “Parolanızı mı unuttunuz?” giriş sayfasındaki bağlantı ve talimatları izleyerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için hesabınızla ilişkili e-posta adresine erişiminizin olması gerekmektedir.