Kendi Roblox Noob Karakterinizi Nasıl Yaparsınız?

Oyunlardaki klasik eşyalardan hoşlanır mısınız? Örneğin Roblox’taki klasik avatarlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer bunlara karşı duyuyorsanız özellikle klasik Roblox avatarlarına, o halde doğru yere geldiniz. Çünkü bu makale ile Roblox’un klasik Noob karakterinden bahsedeceğiz.

Kulağa heyecan verici geliyor değil mi? Zira böyle bir karaktere kim sahip olmak istemez ki? O halde biraz daha derinlere inelim ve Roblox’ta Noob karakteri nasıl yapılır, buna

Roblox Noob Nedir/Kimdir?

Noob, yeni veya acemi bir oyuncuyu ifade eden, internetteki bir argo terimidir. Bu terim, çoğunlukla diğer oyunculara hakaret olarak kullanılır. Ancak insanlar genelde başka insanlara noob demeyi alay etme şekli olarak veya diğer oyuncuyu sinirlendirmek için kullanırlar.

Roblox’ta ise bu moda bir ifade olarak yorumlanabilir. Olumsuz bir terim yerine ikonik bir terim olarak kabul edilir. Bu nedenle birçok Roblox topluluğu klasik noob kıyafetini giymeyi kutlamaktadır.

Şimdi ücretsiz olarak kendi klasik Noob karakterinizi nasıl yapabileceğinize daha yakından bakalım.

Roblox’ta Noob Karakteri Nasıl Yapılır?

Roblox’ta klasik bir Noob karakteri yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Adım 1: Kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak Roblox hesabınıza giriş yapın.

Not: Eğer bir Roblox hesabınız yoksa “kaydol” seçeneğini kullanarak bir tane oluşturabilirsiniz.

Adım 2: Giriş yaptıktan sonra Roblox’un ana sayfasına yönlendirileceksiniz. Roblox ana sayfasında, daha fazla seçenek için sol üst köşedeki alana tıklayıp açılır menüden Avatar‘ı seçin.

Adım 3: Buradan Avatar düzenleyiciye yönlendirileceksiniz. Sağ tarafta Karakterler (Characters), Aksesuarlar (Accessories), Vücut (Body) ve Animasyonlar (Animations) gibi birden çok seçenek görürken, sol tarafta Avatar’ınızın bir önizlemesini görebilirsiniz.

Adım 4: Seçilen tüm ögeler için sol taraftaki işaretlemeyi kaldırın.

Adım 5: Şimdi vücut sekmesine tıklayın veya üzerine gelin. Vücut sekmesiyle ilgili çeşitli seçenekleri göreceksiniz. Listeden Ten Rengi‘ni (Skin Tone) seçin.

Adım 6: Ten Rengi bölümünde, Gelişmiş‘e (Advanced) tıklayın. Gelişmiş bölümünde bir renk paleti ve belirli vücut parçaları bulunmaktadır.

Sol kol için: Paletten parlak sarı bir renk seçin.

Sağ kol ve gövde için: Bu parçalar için de parlak sarı bir renk seçin.

Sağ ve sol bacak: Bu vücut parçaları için parlak sarı yeşilimsi bir renk seçin.

Uygun renkleri seçtikten sonra Tamam’a tıklayın. Artık Roblox klasik Noob avatarınız tamamlanmış olacak.

Sıkça Sorulan Sorular

Roblox avatarı telefonda değiştirilebilir mi?

Evet, avatarınızı telefonda değiştirebilir veya özelleştirebilirsiniz ancak “Advanced” seçeneği olmayabilir. Bu nedenle bu seçenek için bir PC veya dizüstü bilgisayar kullanmanız daha uygun olacaktır.

Özelleştirilmiş Roblox avatarımı 2D olarak görebilir miyim?

Evet. Avatar önizlemenizin sağ alt köşesinde onu 2D olarak değiştirmek için ilgili seçeneği kullanabilirsiniz.