Steam Bağlantı Yok Hatası Nasıl Düzeltilir?

Steam bağlantısı, oyunları PC’den TV’nize aktarmanın bir yoludur. Birçok kullanıcı için bunun kullanımı oldukça kolaydır. Bununla birlikte az sayıda kullanıcı önemli bir sorunla karşılaşmaktadır: Steam bağlantı çalışmıyor. Kullanıcılar, TV’lerinde siyah bir arka plan üzerinde Sinyal Yok (No Signal) mesajının göründüğünü söylüyorlar.

Ayrıca bazıları Steam bağlantıların bir saniyeliğine çalıştığını ve ardından siyah ekran göründüğünde her şeyin bittiğini belirtiyor. Neyse ki bu hatayı kısa sürede çözebilmenizi sağlayacak bazı yöntemler bulunuyor.

Steam Link Sadece LAN Üzerinde mi Çalışıyor?

Steam bağlatıların sadece LAN’a özel bir özellik olarak tasarlanmamıştır. Oyun deneyiminizi mobil cihazınıza, TV’nize veya başka bir bilgisayara genişletebilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey yerel bir ağ veya sabit bir internet bağlantısıdır.

Ayrıca Steam bağlantının Steam arkadaşlarınızı yerel co-op oturumlarınıza uzaktan katılmaya davet etmenize olanak tanıyan Remote Play Together‘ı desteklediğini unutmayın. Bu durum, oyuna sahip olmanıza veya kendi başlarına başlatmanıza gerek kalmadan gerçekleşir.

Steam bağlantı uygulaması ile Uzaktan Birlikte Oynama erişiminizi, yüklü uygulama ile desteklenen tüm cihazlara genişletebilirsiniz.

Steam Bağlantı Yok Hatası Nasıl Düzeltilir?

Her Şeyin Fişini Çekin

  • Tüm kabloları Steam Link’ten çıkarın.
  • Sadece güç kablosunu takın.
  • En az 30 saniye bekleyin.
  • HDMI’ı tekrar takın ve değişen bir şey olup olmadığını kontrol edin.

HDMI Kablosunu Değiştirin

Hiçbir şey sonsuza kadar düzgün şekilde çalışmaz, buna HDMI kablosu da dahildir. Bazı donanım parçalarının ne kadar kırılgan olduğunu hepimiz biliyoruz, bu nedenle Steam Link’in arızalı bir kablo nedeniyle çalışmaması sürpriz değildir.

Birçok kullanıcı, bu sorundan HDMI kablosunun suçlu olduğunu söylüyor. Dolayısıyla yeni bir kablo kullanmayı düşünebilirsiniz. Ayrıca Steam Link’in diğer kablolarının veya diğer bileşenlerinin sağlam olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi bu daha çok her şeyin fişini çekip geri takarak kolayca çözülebilecek bir donanım sorunudur.

Ayrıca HDMI kablonuz eski ve yıpranmış olabilir, bu nedenle bağlantı sorunları ortaya çıkabilir. Eğer durum buysa, eski HMDI kablonuzu yenisiyle değiştirin.