Telegram Ses Kaydı İndirme | 2 Yöntem

Telegram’da gönderilen veya alınan sesli mesajları indirmek ve gerektiğinde tekrar dinlemek için başka bir yere kaydetmek isteyebilirsiniz. Telegram’da telefonunuzdaki sesli mesajları indirmek için herhangi bir seçenek yoktur fakat bu özellik Telegram’n masaüstü sürümünde bulunmaktadır.

Şimdi telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanarak Telegram’da sesli mesajları nasıl indirebileceğinize bir bakalım.

Telegram Ses Kayıtları Telefona Nasıl İndirilir?

Sesli mesajlarınızı telefonunuza indirmek ve kaydetmek için özel bir şey yapmanıza gerek yoktur. Zira Telegram sesi otomatik olarak telefonunuza kaydedilir. Bunun için yalnızca cihazınızdaki depolama yolunu bulmanız gerekmektedir.

Bu klasöre erişmek için Dosya Yöneticisi programını kullanmalısınız. Telefonunuzda bir dosya yöneticisi (ES File Manager gibi) yoksa, indirip yüklemeniz gerekir. Bu uygulamayı cihazınıza yükledikten sonra izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

  • Telefonunuzdan Dosya Yöneticisi’ni açın.
  • Dosya Yöneticisi’ni açtıktan sonra arama alanını açmak için büyüteç simgesine dokunun.
  • Arama alanında Telegram Audio (Ses) ögesini arayın.
  • Bulduğunuz Telegram Audio klasörünü açın.
  • Telegram’ınızdaki sesli mesajlar otomatik olarak bu klasöre kaydedilir. Bu klasördeki OGG dosyaları aradığınız seslerdir.

Telegram Ses Kayıtları Bilgisayara Nasıl İndirilir?

Sesli mesajları Telegram masaüstünüze kaydetmek için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir:

  • İstediğiniz sesli mesaja sağ tıklayıp Sesli Mesajı Farklı Kaydet… seçeneğini seçin.
  • Bu seçeneğin seçilmesi, Telegram sesli mesajlarının dosyasını istediğiniz yola kaydetmenize olanak tanıyan bir pencere açacaktır.

Yukarıda açıkladığımız üzere sesleri bilgisayarınızda oynatmak için OGG formatındaki dosyaları destekleyen bir video oynatıcı programa ihtiyacınız olacaktır. Programı yükledikten sonra kaydedilen dosyaları kolayca açıp oynatabilirsiniz. Ayrıca .ogg dosyalarını MP3’e veya istediğiniz başka bir formata dönüştürmek için bir ses dönüştürücü de kullanabilirsiniz. Bunun için internette faydalanabileceğiniz pek çok araç bulunmaktadır.

Bu makalede Telegram’dan sesli mesajların ve kaydedilmiş seslerin nasıl indirileceğini ve kaydedileceğini öğrendiniz. Herhangi bir sorun(un)uz varsa bizlere mesajlar kısmından ulaşabilirsiniz.