Twitter’da Gizli Bir Hesap Nasıl Görüntülenir?

Twitter’da gizli hesapların nasıl görülebileceğini merak etmeniz çok doğal. Zira insanların gizli olan birçok şeye merakı vardır. Üstelik Twitter’da hesabı gizli olan kişiye karşı bir ilginiz varsa ve paylaşımlarını merak ediyorsanız, bu merak çok daha kuvvetli olabilir. Dolayısıyla “Twitter’da gizli hesap görme yolları neler?” sorusu, aklınızın sürekli olarak bir köşesinde olacaktır.

Twitter Gizli Hesap Nedir?

Twitter gizli hesap, tweet’lerin ve profil bilgilerinin özel olarak ayarlandığı bir Twitter hesabı türüdür. Bu hesap türünde tweet’ler ve profil bilgileri yalnızca onaylı takipçiler tarafından görülebilir. Takipçi olmayan kişiler gizli bir Twitter hesabının tweetlerini veya profil bilgilerini göremezler.

Twitter’da Gizli Hesap Görülür mü?

Öncelikle şunu itiraf etmemiz gerekiyor; Twitter’da gizli bir hesabı görebilmenizi sağladığını iddia eden programlara çok fazla güvenmemelisiniz. Gerçi o programlardan da en azından popüler olanları aktaracağız. En son çare olarak Twitter’da gizli hesapları gösteren programlara bir göz atabilirsiniz.

Bunun dışında gizli bir Twitter hesabını etik bir şekilde görebilmek için yapmanız gereken ilk şey, Twitter kullanıcısına takip isteği göndermek. Belki umutsuz bir vaka durumu söz konusudur fakat bu basit adımı es geçmemelisiniz.

Eğer bir şansınız varsa, karşıdaki kişi Twitter’da gönderdiğiniz takip isteğini kabul edebilir. Ancak tweet’leri takip etmeden görüntülemek istiyorsanız, bunu yapmanın başka yolları da var.

Gizli Twitter Hesabının Genel Özellikleri

Gizli olan Twitter hesaplarının bazı genel özellikleri bulunmaktadır. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak:

 • Gizlilik: Gizli Twitter hesapları, sadece izin verilen takipçilerin içeriğine erişebilir. Bu da kullanıcının yalnızca belirli kişilerin gönderilerini görmesini istediği durumlarda faydalı olabilir.
 • Takipçi onayı: Takipçi isteklerini onaylamadan önce kimin hesaplarının içeriğine erişmesine izin vermek istediğine karar verebilir.
 • Tweetlerin paylaşımı: Gizli hesaplar, sadece takipçilerinin görebileceği tweetler gönderebilir. Hesap sahibi bir tweeti belirli kişilere göstermek için doğrudan mesaj olarak gönderebilir.
 • Hashtag kullanımı: Gizli hesaplar, halka açık olarak kullanılan hashtaglerin bir kısmını kullanamaz. Bu nedenle kullanıcılar, tweetlerinde daha özel hashtagler kullanarak konuları tartışabilirler.
 • Tweetleri retweet etme ve yorumlama: Gizli hesap sahipleri, sadece izin verilen takipçilerin tweetlerini retweet edebilir veya yorum yapabilir.
 • Takip listesi: Gizli Twitter hesap sahibi, takip ettiği kişilerin listesini herkese açık hale getirmez. Bu nedenle hesap sahibi, takip ettiği kişileri özel tutabilir.

Bu özellikler, kullanıcılara daha fazla gizlilik ve kontrol sağlamasının yanında Twitter’da özel bir topluluk oluşturmalarına da yardımcı olur.

Twitter Gizli Hesap Özelliğinin Avantajları

Gizli bir Twitter profiline sahip olmanın çeşitli avantajları vardır. Bunlardan bazılarını açıklayacak olursak:

 • Gizli bir Twitter hesabına sahipseniz, tweetlerinizi kimlerin görebileceğini kontrol edebilirsiniz.
 • Yabancıların hoşlanmadığınız ilgi ve yorumlarından kaçınabilirsiniz.
 • Kişisel bilgilerinizi paylaşırken daha rahat hissedebilirsiniz.
 • Takipçilerinizle daha samimi bir topluluk oluşturabilirsiniz.

Twitter Gizli Hesap Görme Yolları

Korumalı veya gizli Twitter hesaplarını görmek için sahte kimlik oluşturabilir, o kişinin sahte takipçisi olarak gizli olan tüm tweetleri görebilirsiniz. Gizli Twitter hesapları görebilmenizi sağlayacak bazı yöntemler şunlar:

Sahte Twitter Kimliği Oluşturun

Öncelikle başka bir telefon numarası veya sahte bir kimlik kullanarak hesap açmanız gerekiyor. Daha sonra kişinin takipçisi olmadan tweetlerini görmek istediğiniz kişiye takip talebi göndermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra isteğiniz kullanıcı tarafından kabul edilene kadar beklemeniz gerekecektir.

İsteğiniz kabul edildiğinde, orijinal kimliğinizi açıklamadan kullanıcının kişisel bilgilerini ve korunan tweet’lerini kolayca görüntüleyebilirsiniz. Alternatif mobil veya e-posta kimliğiniz varsa, Twitter’da sahte bir hesap oluşturmak o kadar da zor değil.

Bu arada oluşturduğunuz sahte Twitter hesabını spam veya insanları rahatsız etmek için kullanmayın. Çünkü Twitter, hesabınızı kalıcı olarak silebilir.

Kişinin Takipçi Listesini Kontrol Edin

Aslında bu da pek etik bir yöntem sayılmaz fakat şansınızı arttırmak için böyle bir yola da başvurabilirsiniz; takipçi listesindeki bir kişinin klon hesabını oluşturmak.

Şöyle ki, kişinin takipçi listesinde olan bir kişinin adına hesap açın. Tabii o kişinin resminin herkese açık şekilde alınabiliyor olması gerekiyor. Ardından o resimle birlikte isim ve soyadı aynı olacak şekilde bir hesap oluşturun. Hedefteki kişi, eğer o an çok dikkatli olmasa tanıdık biri olduğu gerekçesiyle ekleme talebinizi kabul edebilir. Bu andan itibaren kişinin gizli olan Twitter hesabını görme şansını yakalayacaksınız. Tabii bu, kişinin sahte hesap oluşturduğunuzu anladığı zamana kadar geçerli olacak. Muhtemelen anladıktan sonra sizi engelleyecektir fakat o zamana kadar profiline erişmiş olacaksınız 😈

Glassagram

Glassagram, kullanıcı dostu arayüzü ile dikkat çeken bir diğer özel Twitter görüntüleyicisidir ve kullanıcılara sorunsuz bir deneyim sunar.

Uygulama, kullanıcıların özel bir Twitter profiline ve içeriğine hızlı bir şekilde erişim sağlayabilmelerine olanak tanır. Uygulamanın anonimlik ve güvenlik konusundaki taahhüdü en büyük güçlerinden biridir.

Glassagram, kapsamlı şifreleme protokolleri ve veri koruma önlemleri kullanarak, özel hesap bilgilerinin izinsiz erişime karşı korunmasını ve gizli kalmasını sağlar.

Glassagram, belirli bir süre için kullanıcılara özel hesaplara erişim veren bir süre sınırlı görüntüleme seçeneği sunar. Kullanıcılar, uygulamanın özel Twitter hesaplarından doğru ve güncel bilgi sağlama konusundaki güvendikleri ve güvendikleri konusunda güvenebilirler.

Uygulamanın genel özellikleri şunlardır:

 • Özel ve genel tweetleri görüntüleme
 • Yeni tweetler için anlık bildirimler
 • Kapsamlı arama seçenekleri

Bu incelemede kısaca bahsedildiği gibi, yazılım ihtiyaçlarınıza bağlı olarak ücretsizdir ve satın alınabilir. Ücretsiz paketleriyle yalnızca Instagram hikayelerini görüntüleyebilirsiniz. Premium paketiyle hedefin Instagram etkinliğini gizlice izleyebilirsiniz.

Aylık ve yıllık taksitlerle premium paketlerini sunarlar, aylık paket 59,99 dolar ve yıllık paket ise 179,99 dolar olarak fiyatlandırılmıştır

Takipçilerinden Ekran Görüntüsü Talep Edin

Eğer gizli olan Twitter hesabının karşılıklı olarak takipleştiği bir tanıdığınız varsa, o kişiden ekran görüntüsü alıp size göndermesini rica edebilirsiniz. Tanıdığınız kimse yoksa, şansınızı denemek adına aynı isteği tanımadığınız bir takipçisine de iletebilirsiniz. Elbette burada önemli olan nokta, neden bu istekte bulunduğunuz. Yani ekran görüntüsü talebinde bulunma amacınızın ricada bulunduğunuz kişide bir karşılığı olursa, gizli Twitter hesabını görebilirsiniz. Fakat olumsuz bir karşılık gelirse, bu sefer farklı bir takipçisinden aynı istekte bulunabilirsiniz. Bunu kaç kişiden rica edeceğiniz ise tamamen sizin inisiyatifinizde.

Google Arama Önbelleği

Gizli Twitter hesabı olan kişinin önbelleği açıksa, Google o kişinin tweetlerini önbelleğe almış olabilir. Bu da kişinin gizli olan hesabındaki tweetleri görebileceğiniz anlamına gelmektedir.

Çoğu kişi, bilerek veya bilmeyerek Google önbelleğini açar. Bu durumda başvurabileceğiniz en iyi yöntem, bu önbellek yardımıyla gizli tweetleri görmek olacak.

Google Görseller aracılığıyla bir tweet’i isimle, tweet’te bahsedilmesi muhtemel bir konumla veya farklı anahtar kelimeyle bulabilirsiniz. Google ile gizli bir Twitter hesabı görüntülemek için şunları yapabilirsiniz:

 • Google’ın ana sayfasına gidin.
 • Tweetlerini görmek istediğiniz kişinin Twitter kullanıcı adını (örneğin excalibur_35) ve yanına Twitter yazın.
 • Şimdi Google Görseller’e gidin ve aradığınız profille ilgili ekran görüntüsü olup olmadığını kontrol edin.

Twitter Gizli Hesap Gösteren Sitelere Bakın

Biraz araştırma yaparak Twitter’da gizli bir hesabı nasıl görebileceğinize dair neredeyse tüm seçenekleri kontrol ettim. Şöyle ki, makalenin başında da bahsettiğim üzere gizli olan hesaba ulaşabildiğini iddia eden bazı araçlar var. Fakat bunların hepsinin amacı sizden para koparmak. Dolayısıyla bu tarz oluşumlardan uzak durmanızı tavsiye ederim.

Bununla birlikte şöyle bir site gözüme çarptı. Bu site, kişinin mention’landığı tweetleri görebilmenizi sağlıyor. Yapmanız gereken şey, siteye giriş yaptıktan sonra kişinin kullanıcı adını (Twitter olmadan, yalnızca kullanıcı adı) girmek. Ardından arama simgesine tıklayın ve bahsettiğimiz üzere Twitter’da mention’landığı tüm tweetleri görün.

Açıkçası ilk 4 yöntem dışında en kullanışlı yöntemin bu olduğunu söyleyebilirim. Eğer tüm bu yöntemler merakınızı gidermenize yardımcı olmadıysa lütfen yorumlar kısmından bize ulaşın. Daha farklı nasıl bir çözüm olabilir, araştırıp bulduktan sonra bu makaleyi güncelleyerek mutlaka ekleyeceğiz.

xMobi ile Twitter Gizli Hesap Görme

Son çare olarak gizli Twitter hesaplarını görebilmenize olanak tanıyan xMobi adlı üçüncü taraf uygulamadan faydalanabilirsiniz. xMobi, gizli Twitter hesaplarıyla birlikte Instagram profillerini de görebilmenize olanak tanıyor.

Uygulama, bir süredir hizmet veren ücretli bir çözümdür. Şuradaki bağlantıya gidip gerekli ödemeleri yaptıktan sonra o gizli Twitter hesabını görüntülemek için ihtiyacınız olan tek şey, Twitter profilinin kullanıcı adı olacaktır. Daha sonrasını xMobi’nin kendisi halledecektir.

CrowdFire ile Gizli Twitter Profili Görme

Twitter’daki gizli profilleri takip etmek için Crowdfire’ı kullanabilirsiniz. Özel profillerin gönderileri, hesabı normal şekilde takip etmediğiniz sürece görülemez. Ancak Crowdfire ile özel bir Twitter hesabını takip edebilir ve izleyebilirsiniz.

CrowdFire ile gizli bir Twitter profilini görmek için şu adımları izleyin:

 • Adım 1: Crowdfire’ın resmi web sayfasını ziyaret edin.
 • Adım 2: Ardından kırmızı renkle yazılan Get Started seçeneğine tıklayın.
 • Adım 3: Ardından Sign-in yazılı kısma tıklayın.
 • Adım 4: Son olarak oturum açma kimlik bilgilerini doğru bir şekilde girerek Crowdfire’da Twitter hesabınızla oturum açın.

Artık izlemek istediğiniz Twitter kullanıcı adını girmeniz ve ardından arama sonuçlarından etkinliklerini izlemek için hesaba tıklamanız gerekir.

Bir Arkadaşınızın Twitter Hesabını Kullanın

Gizli Twitter hesabı olan kişiyi takip eden bir arkadaşınız var mı? Eğer bu kişiyle yakın arkadaşsanız, bir süreliğine hesabına erişmek istediğinizi belirtebilirsiniz. İsteğinizi kabul ettiği taktirde ilgili kişinin hesabına bakabilir, kimleri takip ettiğini, hangi paylaşıları yaptığını, hangi tweetleri beğendiğini görebilirsiniz.

Twitter’daki Bir Tartışmaya Katılın

Gizli profile sahip bir Twitter hesabını görebilmek için yapabileceğiniz en ‘organik’ şey, kişinin Twitter’daki tartışmasına katılıp aynı düşüncede olduğunuzu aktarmaktır. İyi bir diyalog, karşılıklı olarak birbirinizi takip etmenizi hatta düzgün bir arkadaşlık kurmanızı dahi sağlayabilir. Tartışma konusuna kendinizden ödün vermeden katılmayı ihmal etmeyin. Kısacası kendiniz olun ve takip etmek istediğiniz kişinin kalbini doğal yollardan fethetmeye çalışın.

Twitter Gizli Hesap Yorumları Görünür mü?

Hayır, Twitter’daki gizli yorumları göremezsiniz. Gizli yorumlar yalnızca kişinin hesabını takip eden kişiler tarafından görülebilir. Eğer hesabı gizli olan kişi ile Twitter’da takipleşmiyorsanız, yorumları göremezsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Gizli bir Twitter hesabındaki takipçileri görebilir miyim?

Evet. Birinin Twitter hesabı gizli olsa bile profil fotoğrafını, biyografisini, kimi takip ettiğini, hesabı kimlerin takip ettiğini ve kaç tweet attığını görebilirsiniz.

Kilitli bir Twitter hesabı neye benziyor?

Twitter’da bir profile girdiğinizde asma kilit şeklinde bir simge görürseniz bu, Twitter hesabının korumalı olduğu anlamına gelir. Bu da özel Twitter profillerinden gelen tweetlerin yalnızca size izin verildiğinde görüntülenebileceği anlamına gelir.

Twitter hesabı nasıl gizli yapılır?

Twitter hesabınızı gizli yapmak için profilinize gidin ve ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Oradan “Ayarlar ve Gizlilik“i seçin ve ardından “Gizlilik ve Güvenlik“e tıklayın. “Tweet Gizliliği” bölümünün altındaki “Tweetlerinizi koruyun” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin. Hesabınız bu aşamadan itibaren artık gizli olacak.

Twitter hesabımı herkese açık hale getirdikten sonra gizli yapabilir miyim?

Evet, yukarıda belirtilen adımları izleyerek Twitter hesabınızı istediğiniz zaman gizli hale getirebilirsiniz.

Twitter hesabım gizli olduğunda insanlar yine de tweetlerimi retweetleyebilir mi?

Hayır. Twitter hesabınızı gizlediğinizde insanlar tweetlerinizi retweet edemez. Tweetlerinizi yalnızca onaylı takipçileriniz görebilir ve bunlarla etkileşime geçebilir.

Gizli Twitter hesabımda birinin beni takip etmesini engelleyebilir miyim?

Evet. Gizli Twitter hesabınızda birinin sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için profillerine gidip ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayın. Buradan “Engelle“yi seçtiğinizde kullanıcıların sizi takip etmelerini veya tweet’lerinizi görüntülemelerini engellemiş olursunuz.

İlgili Yazılar

Twitter’da Videoyu Kimin İzlediği Görülür mü?
Twitter’da Beni Engelleyenleri Nasıl Görebilirim?
En İyi Şifre Kırma Programları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
En İyi 5 Japonlarla Konuşma Uygulaması