En İyi Video Oynatıcı Programlar

En-İyi-Video-Oynatici-Programlar-PC

Hemen her PC’nin olmazsa olmaz programlarından bir tanesi de video oynatıcılardır. Hala bir video oynatıcı program indirmediyseniz, muhtemelen en iyisinin hangisi olduğunu merak ediyorsunuzdur. Tabii ki indirebileceğiniz birçok yazılım mevcut fakat içlerinden en kullanılabilir olanı bilmek biraz zahmetli olabilir. Ne de olsa geliştirilmiş onlarca program bulunuyor. Biz de size yardımcı olması için kullanabileceğiniz en iyi video oynatıcı programlar listesi hazırladık. Eğer siz de hazırsanız başlayalım.

Video Oynayıcı Programlar

 • VLC Player
 • GOM Player
 • PotPlayer
 • Media Player Classic
 • Kodi
 • KMPlayer
 • SM Player
 • MediaMonkey
 • AllPlayer
 • Real Player

VLC Player

VLC-Player

VLC, geçmişi çok uzun yıllara dayanan ve bizim de iyi video oynatıcı listemizde yer alan programlardandır. Programı yalnızca özellikleri için iyi değil ayrıca performansı artırmak için de tercih edebilirsiniz. Açık kaynaklı bir yazılım aracı olduğundan dolayı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

 • Desteklenen video dosyaları: Real, Matroska (MKV), Annodex, OGM, OGG, 3GP, MOV, MP4, WMA, WMV, ASF, AVI, MPEG.
 • Desteklenen ses dosyaları: Creative Voice, SMF, Standard MIDI, FLV (Flash), FLAC, RawDV, Nut, MXF, AC3, AAC, DTS.

Eğer VLC Player ile bir film izleyecekseniz, altyazı senkronize özelliğinin var olduğunu unutmayın. Bazen altyazılar birkaç saniye geriden veya ileriden gelebiliyor. Bir tuşa basarak bu zaman kayması sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

VLC Player’ı Windows ve Mac bilgisayarlar için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

GOM Player

GOM-Player

Bilgisayarınız için tercih edebileceğiniz en iyi video oynatıcı önerilerden biridir. GOM Player, anlaşılır tasarımıyla yeni kullanıcılardan profesyonellere kadar üst seviye bir kişiselleştirme imkanı tanır. Bu video oynatıcı, ihtiyaç duyulan kodek bileşenini aramanıza yardımcı olan bir kodek bulucuya da sahiptir. AVI, TS, MPG, FLV, MKV, .pls ve .asx gibi oynatma listesi formatlarını destekleyen program, 360 derece video görünümünü de oynatabiliyor. Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz GOM Player’ı PC’niz için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

PotPlayer

PotPlayer

Tüm Windows kullanıcılarının ücretsiz olarak kullanabileceği PotPlayer, oldukça iyi özelliklere sahiptir. Tüm medya dosyalarını otomatik olarak destekleyebildiği için ihtiyaca göre kodekleri güncelleyebiliyor. Bu sayede oynatıcıya harici bir kodek bileşeni eklemenize gerek kalmıyor.

CUDA, DXA ve QuickSync gibi formatları destekleyen PotPlayer, 3 boyutlu filmleri 3D gözlüklerle izlemenize olanak tanıyor. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz PotPlayer’ı yalnızca Windows PC’ler için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Media Player Classic

Media-Player-Classic

İnternet dünyasında VLC Player’ın en büyük rakibi olarak görülen video oynatıcı programlardan bir tanesidir. VLC’nin sahip olduğu hemen hemen tüm özelliklere sahiptir. Ayrıca ek kodek bileşenlerine ihtiyaç duymadan VCD, DVD, SVCD oynatabilecek kadar meziyetlidir. MPEG-2 dosyaları için yerleşik tip kodeklere sahip olmasının yanında DTS, AC3, 3GP, MP2 ve LPCM için de kodekler içerir.

Açık kaynaklı ve ücretsiz bir video oynatıcı olan Media Player Classic, gereksiz reklamlarla da kullanıcılarını boğmuyor. Programı Windows PC’ler için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Kodi

Kodi

Kodi için bir video oynatıcıdan çok çok daha fazlası diyebiliriz. Ses olarak MIDI, AIFF, AAC, DTS, APE, WavPack, WMA, MOD, NSF, video olarak da MPEG-1/2/4, RealVideo, WMV ve H.265’i destekliyor. Bunun dışında fotoğraflarınızı slayt olarak görebilir, müzik dinleyebilir, televizyon dahi izleyebilirsiniz. Hatta emülatörler yardımıyla oyun da oynayabilirsiniz. İşlevsellikleriyle ön plana çıkan Kodi’yi yalnızca Windows cihazlarda değil, Linux, Mac, Raspberry Pi, Android ve iOS cihazlarda da kullanabilirsiniz. Programın indirme bağlantısına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KMPlayer

KM-Player

KMPlayer, yüksek çözünürlüklü videoları rahatlıkla oynatabilmesiyle ünlü bir video oynatıcıdır. HD, 4K, 2K ve 3D videoları oynatabilen KMPlayer, dahili kodek bileşenleri sayesinde kullanıcılarına ekstra iş çıkartmaz.

Programın video oynatmak dışında başka hünerleri de var. Örneğin kırpma özelliği sayesinde izlediğiniz videonun belirli kısmını kesin kaydedebilirsiniz. Ayrıca videoların sesini MP3 olacak şekilde dışa aktarabilirsiniz. AVI, MP3, WAV, AAC, MOV, MP4, WMV, RMVB, FLAC, 3GP, M4V, MKV, TS, MPG, FLV gibi video formatlarını destekleyen KMPlayer, çok sayıda ses formatını da oynatabiliyor.

PC dışında Android ve iOS sürümleri de bulunan programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

SM Player

SM-Player

Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olan SM Player’ı sesleri ve müzik dinlemek için kullanabilirsiniz. Kolayca ayarlanabilen altyazılar, özelleştirilebilir çalma listeleri, ekran görüntüsü araçları, grafik ekolayzırları gibi kullanışlı pek çok özelliği bulunuyor.

WMV, MP4, MKV, AVI gibi popüler medya dosyası formatlarını destekleyen SM Player, radyo ve YouTube tarayıcı desteğine de sahip. Programın indirme bağlantılarına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

MediaMonkey

MediaMonkey

Müzik ve video koleksiyonunuza her anlamda hitap eden, oldukça popüler bir ücretsiz video oynatıcıdır. Sabit sürücünüzde, bulut programlarda ya da CD’nizde olsun hiç fark etmez, MediaMonkey 100.000’den fazla ses ve video dosyasını yönetebilmenizi sağlıyor. Program ile dosyaları otomatik olarak düzenleyip yeniden adlandırabilir, özel çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

Windows, iOS ve Android platformlarını destekleyen MediaMonkey’i TV’nizde, Chromecast cihazınızda ve bluetooth bağlantısına sahip hemen her cihazda kullanabilirsiniz. Ücretli versiyonları da bulunan programın ücretsiz versiyonu işinizi fazlasıyla görecektir.

MediaMonkey’in indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

AllPlayer

AllPlayer

AllPlayer, kullandıkça birçok iyi özelliğinin olduğunu fark edeceğiniz video oynatıcı programlardandır. Son güncellemerle birlikte Windows 11 ile tam uyumlu olarak çalışan AllPlayer, izlediğiniz filmle tam uyumlu altyazıları bulma gibi çok tatlı bir özelliğe sahip. Ücretsiz bir radyo dinleyicisi de bulunan AllPlayer’da dosya şifreme özelliği bulunuyor. Bu sayede ulaşılmasını istemediğiniz dosyaların açılmasını engellemiş olursunuz.

Programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz. Bağlantıya tıklar tıklamaz indirme işleminin başlayacağını belirtelim.

Real Player

Real-Player

Sırada piyasanın en bilindik isimlerinden bir tanesi var: Real Player. Sayısız video formatını destekleyen Real Player ayrıca YouTube, TikTok gibi platformlardan video indirebilmenizi sağlıyor.

Sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip program, videolarınızı tanıdığınız kişilere göre otomatik olarak düzenleyebilmenizi sağlıyor. Ayrıca mobil uygulama ile PC’nize indirdiğiniz programı senkronize bir şekilde kullanabileceksiniz.

Epeyce gelişmiş özelliğe sahip olan Real Player’ın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

After Effects Benzeri Ücretsiz Video Düzenleme Programları
Video Dönüştürme Programları [Ücretsiz]
En İyi ve Ücretsiz Video Birleştirme Programları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Roblox-Benzeri-Oyunlar
Roblox Benzeri En İyi Oyunlar | 2024