En İyi 20 Video Birleştirme Programı | Ücretsiz

en-iyi-video-birlestirme-programlari

Günümüzde sosyal medya kullanımının artmasıyla fotoğraf ve video düzenlemek de oldukça önemli bir hale geldi. Artık herkes video ve fotoğraflarını programlarla düzenleyerek paylaşıyor. Özellikle çoğu kişi doğru programlar sayesinde profesyonel videolar üretebiliyor. Videolar için iyi bir video düzenleme programı kullanmak, kalitesi ile doğru orantılıdır. Videonun kalitesini arttırmak için uygun programı bulmanız gerekiyor. Video kesmek ve birleştirmek, müzik eklemek ve daha birçok özellik video düzenleme programlarıyla yapılabiliyor.

Video düzenlemek için kullanılan bazı terimler şunlardır:

 • Dosyaları bölme: Uzun videoların ayrı ayrı oynatılabilecek şekilde daha kısa kliplere ayrılması işlemidir. Bu, genellikle YouTube videoları oluşturmak için kullanılır.
 • Dosyaları kırpma: Bu biraz daha farklı bir işlemdir. Bir videoyu kırpmak, reklam gibi istenmeyen kısımları kesmek anlamına gelir.
 • Birleştirme: Birden fazla video dosyasının daha büyük bir dosyada birleştirilmesini içerir.

Video Birleştirme Programı Nedir?

Video birleştirme programı, kullanıcıların birden çok videoyu tek bir videoda birleştirmesine olanak tanıyan bir yazılım türüdür. Bu yazılımlar, kullanıcılara genellikle video dosyalarını içe aktarmalarına, bunları istenen sırayla düzenlemelerine ve bunları tek bir video dosyasında birleştirmelerine olanak tanıyan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.

Video birleştirme programı, montaj oluşturmak, birden çok kaynaktan görüntü derlemek veya videoları sosyal medya veya çevrimiçi platformlar için birleştirmek gibi çeşitli amaçlar için yararlı olabilir. Bazı video birleştirme programları, video düzenleme araçları, filtreler ve videoyu geliştirmek için kullanılabilecek özel efektler gibi ek özellikler de sağlayabilir.

Video birleştirme programı, farklı düzeylerde işlevsellik ve kullanım kolaylığı ile bağımsız masaüstü uygulamaları, çevrimiçi hizmetler veya mobil uygulamalar olarak mevcut olabilir. Aşağıda en kullanışlı video birleştirme programı önerilerimize göz atabilirsiniz.

Video Birleştirme Programı Nasıl Kullanılır?

Video birleştirme programı kullanmak, birden çok videoyu tek bir video dosyasında birleştirmenin en iyi yoludur. Bir video birleştirme programını kullanmak için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlardır:

 • Aşağıdan kullanmak istediğiniz video birleştirme programını bilgisayarınıza yükleyin.
 • Programı bilgisayarınıza kurun ve açın. Pek çok video birleştirme programı, videolarınızı kolayca içe aktarmanıza izin veren kullanıcı dostu bir arayüze sahip olacaktır.
 • Videolarınızı programa aktarın. Bunu genellikle “İçe Aktar” veya “Video Ekle” yazılı bir seçeneğe tıklayarak yapabilirsiniz. Birleştirmek istediğiniz tüm videoların bilgisayarınızda kayıtlı olduğundan emin olun.
 • Videolarınızı son olarak görünmesini istediğiniz sırayla düzenleyin. Çoğu video birleştirme programı, videoları yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakmanıza izin verir.
 • İsterseniz videolarınızı bu veya farklı programlar aracılığıyla düzenleyin. Birçok video birleştirme programı, videonuza geçişler, yazılar, müzik ve diğer efektler eklemenizi sağlar. Ayrıca videoları kırpabilir, parlaklığı veya kontrastı ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.
 • Son videonuzu dışa aktarın. Videonuzun görünümünden memnun olduğunuzda, onu genellikle tek bir video dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz dosya biçimini (MP4 veya AVI gibi) ve dosyayı kaydetmek istediğiniz konumu seçin.

Video birleştirme programını kullanmak için yukarıdaki adımların seçtiğiniz programa bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Ancak çoğu video birleştirme programı benzer temel özelliklere sahip olacağından bu genel adımlar size iyi bir başlangıç ​​noktası sağlamalıdır.

Video Birleştirme Programları

Bandicut

Bandicut, birden fazla videoyu birleştirme söz konusu olduğunda en iyi video birleştirici yazılımlardan biridir. Kullanımı oldukça kolaydır ve videoyu hızlı bir şekilde işleyebilir. Neredeyse tüm video dosyası türlerini destekler. Bir tek dezavantajı var; o da ücretsiz sürümünde birleştirilen videona bir filigran eklemesidir. Yani filigran olmadan kullanabilmek için programın ücretli sürümünü satın almak durumundasınız.

Videoyu birleştirme işleminden sonra doğrudan program üzerinden YouTube veya Vimeo’ya yükleyebilirsiniz. Programın ücretli ve ücretsiz sürümlerini şuradan indirebilirsiniz.

WeVideo

WeVideo, kullanıcıların ses, görüntü, video birleştirmelerini sağlayan ücretsiz bir çevrimiçi video birleştirme aracıdır. Program ile videoyu bir sosyal medya sitesinden veya cihazınızdan ekleyebilir, videoları birleştirebilir ve müzik veya efektlerle tamamlayabilirsiniz.

WeVideo, ses klipleri üzerinde çoklu geçiş, kitaplıktan ses kliplerini kullanan ücretsiz ses efektleri, ses giriş/çıkışı ve arka plan müziği gibi özelliklere sahiptir. Bu aracı kullanmak için indirme veya yükleme işlemi yapmanıza gerek yok. WeVideo’yu online bir video birleştirme aracı olarak kullanabilirsiniz.

Vegas Pro

Gerçek sahnede kurgu yapmak isteyenlerin tercihi Vegas Pro, neredeyse her türlü aranjmanı yapmanızı sağlar. Program, çeşitli renkleri ve görsel efektleri kullanmanıza olanak tanır. Piyasadaki en iyi video birleştirme ve düzenleme programlarından olan Vegas Pro’yu şuradan indirebilirsiniz.

Adobe Premiere Pro | 30 Gün Ücretsiz

Adobe Premiere Pro, YouTube ve Instagram gibi platformlar için videolar oluşturmaya yönelik benzersiz bir programdır ve gerçekten de çoğu insan için vazgeçilmezdir. Premiere Pro, çeşitli videoları düzenlemenize, kesmenize ve birleştirmenize olanak tanır. Geçiş efektleri, görsel efektleri ve daha fazla işlevi, birçok video yapımcısının baş tacıdır. Adobe Premier Pro’yu şuradaki bağlantıdan indirerek 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz.

en-iyi-video-birlestirme-programi

VSDC Video Editor

VSDC Video Editor’un kullanımının basit olduğu ve ücretsiz bir video birleştirme programı arayanlara yardımcı olabileceği söylenebilir. VSDC video düzenleyici ücretsiz ve kullanımı kolaydır, videoları istediğiniz gibi düzenlemenize olanak tanır. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Format Factory

Format Factory’nin arayüzü biraz daha karmaşık olsa da MP4Tools kadar başarılı bir program olarak öne çıkıyor. Program ile hızlı ve kolay bir şekilde video birleştirme yapabilirsiniz. Format Factory’yi şuradan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Windows Movie Maker

Windows Movie Maker, genellikle ücretsiz olarak sunulan bir programdır ve ücretli sürümü de mevcuttur. Özellikle küçük boyutu ve güçlü uygulanabilirliği nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu yazılımda kesme, birleştirme, müzik ekleme gibi işlemleri kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir sürüm olmasına rağmen kalitesi çok iyi. Videoları kesmek ve birleştirmek için kullanabileceğiniz programa şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

video-birlestirme-programlari-1

Avidemux

Bu yazılım esas olarak video bölme ve birleştirme için kullanılır. Bu nedenle tek tuşla videonun süresini girerek videoyu anında kesebilir, iki farklı videoyu kolayca birleştirebilirsiniz. Sınırlı işlevselliğe sahip deneme sürümünü şuradaki bağlantıdan indirip kullanabilirsiniz.

LosslessCut

LosslessCut, video ve ses dosyalarını kırpmak / kesmek için ücretsiz, açık kaynaklı, çapraz platformlu bir programdır. Birden fazla segmenti tek bir segmentte birleştirmek için PC için en iyi ücretsiz video birleştiricilerden birisidir. Program, aynı codec parametrelerine sahip video dosyalarını, örneğin aynı kameradan kayıpsız bir şekilde birleştirebilmektedir. Ayrıca en hızlı video birleştiricilerden biri olan LosslessCut, video birleştirmeyi saniyeler içinde tamamlayabiliyor.

LosslessCut, Microsoft ve Mac uygulama mağazalarında makul bir ücret karşılığında mevcuttur. Ancak yürütülebilir dosyaları manuel olarak indirerek her zaman ücretsiz olarak edinebilirsiniz. Yalnız bu, yeni başlayanlar için biraz karmaşık olabilir. Programı şuradaki bağlantıdan edinebilirsiniz.

MPEG Streamclip

MPEG Streamclip, videoları birleştirmek ve efekt eklemek için kullanılabilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir video düzenleme programıdır. Windows ve Mac için kullanılabilen MPEG Streamclip ile videoları birleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 • MPEG Streamclip’i açın ve birleştirmek istediğiniz videoları içe aktarın.
 • Videoları ekranın altındaki zaman çizelgesine sürükleyip bırakın.
 • Videoların başlangıç ​​ve bitiş zamanlarını gerektiği gibi ayarlayın.
 • İstediğiniz efektleri veya geçişleri ekleyin.
 • Videoyu istediğiniz formatta dışa aktarın.

MPEG Streamclip’in özelliklerinden bazıları şunlardır:

 • MPEG, AVI, DV ve MP4 dahil olmak üzere çok çeşitli video formatlarını destekler.
 • Videolara efektler, geçişler ve altyazılar ekleyebilirsiniz.
 • Videoları DVD, Blu-ray ve YouTube dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde dışa aktarabilirsiniz.

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir çözüm arayan kullanıcılar için harika bir seçenek olan MPEG Streamclip’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MP4Tools

Açık kaynak veritabanına sahip olan Mp4Tools, en pratik video düzenleme yazılımlarından biridir. Program sadece mp4 formatındaki videoları kesip birleştirebiliyor ve çalışma mantığı açısından oldukça pratik bir yapıya sahip. Bu yazılımı, video formatlarını farklı formatlara dönüştürmek için de kullanabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programa şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Final Cut Pro

Bu montaj programı özellikle Mac bilgisayarlarda kullanıldığında birçok kişi için en iyisi olarak adlandırılabilir. Bu yazılım çoğunlukla haber sektöründe çalışanlar tarafından kullanılır ve pratik ve hızlı olmasıyla bilinir. Bu programın demo sürümüne şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Final-Cut-Pro-video-birlestirme-programi

iMovie

Apple tarafından geliştirilen iMovie, iOS ve Mac cihazlar için profesyonel görünümlü videolar oluşturmayı kolaylaştıran çok çeşitli işlevlerle yüklü bir video düzenleme yazılımıdır. Aracı kullanarak birden fazla dosyayı birleştirebilirsiniz. Programın arayüzü hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar tarafından kolay anlaşılabilecek şekilde dizayn edilmiştir. Yazılımı kullanarak, videoların birleştirilmesi gereken sırayı kendiniz belirleyebilirsiniz.

İMovie kullanarak iki videoyu birleştirmek için yapmanız gerekenler şunlar:

 • Adım 1: Sisteminizde iMovie programını başlatın ve ana arayüzden Dosya > Yeni proje‘yi açın. Projeye istediğiniz adı verin ve en boy oranı ve diğerleri için gereken değişiklikleri yapın.
 • Adım 2: Birleştirilecek videolara göz atmak ve yüklemek için tekrar Dosya > İçe Aktar‘ı açın. Seçilen dosyalar olay penceresinde görünecektir.
 • Adım 3: Ardından zaman çizelgesi oturumunda, birleştirilmelerini istediğiniz dosya sırasını seçin.
 • Adım 4: Videoları seçin ve ardından düzenleyin.
 • Adım 5: Değiştir sekmesinden eklediğiniz tüm video dosyaları birleştirecek olan Klipleri birleştir seçeneğine tıklayın. Birleştirdiğiniz dosyayı birincil arayüzdeki Paylaş sekmesinden farklı platformlar üzerinden paylaşabilirsiniz.

iMovie’ye şuradan ulaşabilirsiniz.

Online Video Kesici

Bilgisayarınıza herhangi bir program yüklemek istemiyorsanız Online Video Cutter tam size göre olabilir. Bu hizmeti doğrudan bir internet tarayıcısı üzerinden kullanabilirsiniz ancak özellikle yüksek boyutlu videoları düzenlerken pek kullanışlı olmadığını söylemekte fayda var. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Machete Video Editor Lite

Özellikle AVI ve WMV formatlarındaki videoları düzenleyebileceğiniz yazılım, bu formattaki tüm videoları bölmenize ve birleştirmenize olanak tanır. Programdan videoları bölmek ve birleştirmek çok kolaydır. Tek yapmanız gereken videoyu seçmek ve bölmek istediğiniz yere tıklamak. Kesilecek parçanın başlangıç ​​ve bitiş noktalarını seçerek hemen kesim yapabilirsiniz. Programa şuradan ulaşabilirsiniz.

en-iyi-video-birlestirme-programi-1

VirtualDub

VirtualDub, en yaygın kullanılan video kesme ve birleştirme programlarından biridir ve ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu yazılımın en popüler nedeni ücretsiz, pratik ve basit olmasıdır. Ayrıca videoyu istediğiniz formata dönüştürebilir ve çıktı alabilirsiniz. Programı bilgisayarınıza şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

InShot

Birden fazla videoyu kalite kaybı yaşamadan birleştirebilen bir video birleştirme uygulamasıdır. Tüm mobil cihazlardan herhangi bir videoyu kırpabilir, kesebilir, bölebilir ve bu videoya efektler ekleyebilirsiniz. Yalnızca 2-3 videoyu birleştiriyorsanız ve bir masaüstü kullanmak istemiyorsanız, InShot bu anlamda mükemmel bir araçtır.

Kullanımı ve istediğiniz kadar video eklemesi kolay olsa da, daha fazla efekt eklemeye devam ettikçe kafanız biraz karışabilir. Bu yüzden InShot’ı yalnızca küçük videolar için kullanmanızı öneririz.

InShot’ı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

VideoPad Video Editor

VideoPad Video Editor programı, daha klasik bir model yazılım tasarımına sahip olup, kolay işlevsel düzenlemeye olanak sağlayan bir yapıya sahiptir. Özellikle video kesme ve birleştirme için rahatlıkla seçebilirsiniz. Ücretsiz kullanabileceğiniz programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

en-iyi-video-birlestirme-programlari-1

Lightworks

Lightworks yazılımı, motto olarak Hollywood standart video düzenlemesini kullanır ve çoklu kamera desteği ile çalışmalar sağlar. Aynı anda birden fazla kanalı çalıştırabilir ve daha kontrollü bir şekilde kurgulayabilirsiniz. Ücretsiz bir profesyonel yazılım olarak sunulan Lightworks’ü şuradaki bağlantıdan indirip deneyebilirsiniz.

Filmora Video Düzenleyici

Filmora Video Editor & Windows için Filmora Video Editor, çoğu kullanıcı tarafından şiddetle tavsiye edilen bir video birleştirme programıdır. Bunun nedeni, birçok mükemmel video düzenleme işlevine sahip olması ve kullanımının kolay olmasıdır. Filmora, Windows için mükemmel bir video birleştirme yazılımıdır, profesyoneller ve yeni başlayanlar için çok uygun oldukça kullanışlıdır. Bu nedenle, daha profesyonel video birleştirme yazılımına ihtiyacınız varsa veya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Filmora Video Editor en iyi seçiminiz olabilir. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Instagram Video Dönüştürücü En İyi 4 Program
Videoyu Sese Dönüştürme Nasıl Yapılır?
En İyi 20 Video Dönüştürme Programı [Ücretsiz]

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
TikTok’ta Videoyu Beğenenler Nasıl Görülür?