Twitter’da Giriş Yapmadan Video Nasıl İzlenir?

Twitter, bir hesaba sahip olmasanız da bazı özelliklerinden faydalanabilmenizi sağlıyor. Bunlar arasında video izlemek de bulunuyor. Bununla birlikte bazı üçüncü taraf araçlardan faydalanarak da Twitter’a giriş yapmadan video izleyebilirsiniz. Şimdi Twitter hesabınıza giriş yapmadan video izleme nasıl yapılır, hep birlikte bakalım.

Hesap Olmadan Twitter’a Bakabilir misiniz?

Evet, Twitter’ı web üzerinden hesabınız olmadan görüntüleyebilir ve Twitter’ın bazı işlevlerini kullanabilirsiniz. Ancak Android veya iPhone için Twitter uygulamasını hesap olmadan kullanamazsınız. Bu uygulamayı telefonunuzda açtığınızda oturum açmanız istenir.

Bununla birlikte oturum açmadan Twitter ana sayfasını (Twitter.com) açmaya çalıştığınızda, önce bir hesapla oturum açmanız gerekecektir.

Twitter’a Ne Zaman Giriş Yapmanız Gerekir?

Twitter’a giriş yapmadan da içeriklere göz atabilirsiniz ancak daha fazla işlem yapmak istediğinizde hesaba giriş yapmanız gerekir. İşte hesabınıza giriş yapmanız gereken bazı durumlar:

  • Kendi Tweetlerinizi Paylaşmak: Twitter’da içerik paylaşmak için bir hesaba sahip olmanız ve giriş yapmanız gerekir.
  • Beğenmek, Yorum Yapmak ve Retweetlemek: Beğeniler, yorumlar ve paylaşımlar anonim olarak yapılamayacağından bir hesap sahibi tarafından yapılmalıdır. Bir gönderiye yanıt vermek veya bir arkadaşınıza göndermek istiyorsanız, giriş yapmanız gerekir.
  • Takip Etmek: Twitter kullanıcılarını yalnızca bir hesabınız varsa takip edebilirsiniz. Bu şekilde, Twitter topluluğu “Twitterati”den hiçbir Tweet’i kaçırmazsınız. Takip ettiğiniz hesapların en son yenilikleri akışınızda görüntülenir.
  • Liste Oluşturmak: Listeler, kullanıcıların Tweetleri konu veya gruba göre filtreleyebileceği bir araçtır. İçeriği listeler halinde görüntülerken, kullanıcılar yalnızca o listedeki kişilerin veya listeyi tanımlayan konunun Tweetlerini görürler. Yalnızca Twitter hesabınıza giriş yaptığınızda bir liste oluşturabilirsiniz.

Twitter Giriş Yapmadan Video İzleme Yöntemleri

Twitter Kullanıcı Adını Tarayıcıya Yapıştırın

Video izlemek istediğiniz Twitter hesabının kullanıcı adını biliyorsanız, profilini görüntülemek için Twitter Keşfet’i açmanız ve arama çubuğuna yazmanız (veya yapıştırmanız) yeterlidir. Bunu yaptığınızda profile ait videoları izleyebilir, diğer tüm paylaşımları görebilirsiniz.

Twitter Video İndirme Araçlarını Kullanın

Tüm yöntemler arasında en kullanışlı olanın bu olduğunu söyleyebiliriz. Twitter’da paylaşılan videoları indirmenize yardımcı olan pek çok ücretsiz araç bulunmaktadır. Bu araçları kullanarak videoları cihazınıza indirebilir, istediğiniz zaman izleyebilirsiniz. Şuradaki bağlantıya tıklayarak en iyi Twitter video indirme araçlarından istediğinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter’ın Gelişmiş Arama Özelliğini Kullanın

Twitter’da hesabınıza giriş yapmadan video izlemek için Twitter’ın Gelişmiş Arama özelliğini kullanabilirsiniz. Twitter’da videosunu izlemek istediğiniz hesabın adını arayın. Sonrasında arama çubuğunun sonunda, üç noktalı bir simge olan Gelişmiş arama düğmesini bulacaksınız. Buradan direkt olarak Twitter’ın Gelişmiş Arama özelliğine gidebilirsiniz.

En son yapmanız gereken, videosunu izlemek istediğiniz hesabın adını veya tweet’leri bulmak için belirli kelimeleri veya tarihi yazın. Çıkan sonuçlarda videosunu izlemek istediğiniz hesabı görmüş olacaksınız.

Twitter Hesap Oluşturucu Kullanın

Piyasada kendi bilgileriniz dışında Twitter hesabı oluşturmanızı sağlayan pek çok araç bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aracın kullanımı ise oldukça basit. Kurulumu gerçekleştirdikten sonra yeni bir Twitter hesabı oluşturabilir, video izleme dışında pek çok özelliği otomatik olarak ayarlayabilirsiniz.

Yukarıda, Twitter’a giriş yapmadan video izleme konusunda size en çok yardımı dokunacak üç yöntemden bahsettik. Şimdi hesabınıza giriş yapmadığınızda Twitter’ın hangi özelliklerini kullanamayacağınıza bir bakalım.

Twitter’a Giriş Yapılmadığında Kullanılamayan Özellikler

Twitter’da bir hesabınız olmasa da veya hesabınıza giriş yapmadığoınızda çoğu özelliği kullanabilirsiniz. Bununla birlikte oturum açmadığınız süre boyunca bazı işlevlerinin çalışmayacağını da unutmayın. Hangi işlevleri kullanamayacağınızı merak ediyorsanız, bunları aşağıda görebilirsiniz.

Hesapları takip edemezsiniz: Twitter’da bir hesabınız olduğunda, onları ana ekranınızın zaman çizelgesine yerleştirecek farklı hesapları takip etmeyi seçebilirsiniz. Eğer bir hesabınız yoksa bir zaman çizelgesi göremezsiniz, bu nedenle takip etmek istediğiniz Twitter hesaplarını manuel olarak kontrol etmek zorundasınız.

Tweet paylaşamazsınız: Tweet atmak, yalnızca hesabı olan kişilerin kullanabileceği bir özelliktir. Twitter hesabınız yoksa veya hesabınıza giriş yapmadıysanız, tweet gönderemezsiniz.

Başkasının tweetleriyle etkileşime giremezsiniz: Hesabınıza giriş yapmadıysanız, kendi tweet’lerinizi oluşturamayacağınız gibi başka birinin tweet’lerini yanıtlayamayacak, beğenemeyecek veya retweetleyemeyeceksiniz. Bunun mantığı, kendi tweetlerinizi yazamamanız ile aynı; Twitter hesabınıza giriş yapmamak veya hesabınızın olmaması.

Twitter uygulamasını kullanamazsınız: Telefonunuzdan Twitter’a erişmek istediğinizde, iPhone veya Android telefonlardaki Twitter uygulamasını kullanamazsınız. Uygulama üzerinden Twitter’ı kullanmak istediğinizde sizden giriş yapmanız istenir.

Twitter’ın akış sayfasını kullanamazsınız: Yukarıdaki maddeler dışında Twitter’ın akış sayfasında karşınıza bir şey çıkmayacak. Bunun dışında Twitter’ın Keşfet sayfasını kullanabileceksiniz.