Ücretsiz Fake Numara Alma | 2024

Ücretsiz olarak kullanmak için fake numara alma yolları mı arıyorsunuz? İster iş ister kişisel için olsun, birkaç uygulama ile sahte numara alabilirsiniz. Örneğin Tinder’da ilk buluşmaları ayarlamak için kullanabileceğiniz ikinci bir telefon numarası, bu anlamda faydalı olabilir. Çünkü ilk etapta asıl telefon numaranızı vermek istemeyebilirsiniz, ki bu da oldukça normal.

Fake numaralar, bir anlamda iki hat sahibiymiş gibi olmanızı sağlar. Ücretsiz bir fake numara elde etmek için kullanabileceğiniz bazı uygulamalar bulunmaktadır. Şimdi bunların neler olduğuna bir bakalım.

Fake Numara Nedir?

Fake numara, bir telefon hattına veya telefon hizmeti sağlayıcısına atanmayan, arama yapan veya kısa mesaj gönderen kişinin gerçek kimliğini gizlemek için kullanılan telefon numaralarıdır. Fake telefon numaraları genellikle, gizli bir reklam oluştururken, bir hizmete kaydolurken veya bir ankete katılırken olduğu gibi bir kişinin gerçek telefon numarasını açıklamak istemediği durumlarda kullanılır. Sahte telefon numaralarının gerçek olmadığını ve herhangi bir meşru amaç için kullanılamayacağını unutmamak önemlidir.

Fake Numara Kullanmak Suç mu?

Çoğu ülkede fake telefon numarası kullanmak yasa dışı değildir. Bununla birlikte dolandırıcılık yapma veya kolluk kuvvetlerinden kaçmak amacıyla sahte bir telefon numarası kullanmak yasa dışı olabilir ve cezai yaptırımlara neden olabilir.

Bu anlamda yetki alanınızdaki yasaların farkında olmanız ve sahte telefon numaralarını sorumlu bir şekilde kullanmanız önemlidir. Online hizmetlere kaydolmak veya satın alma yapmak için fake telefon numarası kullanmak, hesabınızın askıya alınmasına veya yasaklanmasına neden olabilir. Ayrıca sahte telefon numarasını dolandırıcılık amacıyla kullandığınız tespit edilirse potansiyel olarak yasal sonuçlara yol açabilir.

Fake Numara Kullanmanın Faydaları

Fake numara kullanmanın size sağlayacağı potansiyel pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan sırasıyla bahsedecek olursak:

 • Fake telefon numarası kullanarak kişisel numaranızı gizli tutabilir ve sadece güvendiğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz.
 • Fake telefon numarası, yeni bir hesap oluşturmak veya bir satın alma işlemi yapmak gibi çevrimiçi işlemler için yararlı olabilir. Kişisel numaranızı çevrimiçi etkinliklerinizden ayrı tutarak ek bir güvenlik katmanı sağlayabilir.
 • Bir işletmeniz varsa, ikinci bir telefon numarası (fake numara) kişisel ve profesyonel yaşamınızı ayrı tutmak için yararlı bir araç olabilir. Bu da iş-yaşam dengenizi yönetmenize ve müşterilerle iletişim kurarken profesyonelliği korumanıza yardımcı olabilir.
 • Yurtdışına seyahat eden birisiyseniz, pahalı iletişim ücretlerinden kaçınmak için fake telefon numarası yararlı olabilir. Ziyaret ettiğiniz ülkede yerel bir numara alabilir ve bunu memleketinizdeki arkadaşlarınızla ve ailenizle bağlantıda kalmak için kullanabilirsiniz.
 • Fake telefon numarasına sahip olmak, kısa süreli bir proje için geçici bir numaraya ihtiyaç duymanız veya kişisel veya profesyonel nedenlerle farklı numaralar arasında geçiş yapmak istemeniz gibi çeşitli durumlarda esneklik sağlayabilir.

Ücretsiz Fake Numara Alma Uygulamaları

Google Voice

Google Voice, 2009’dan beri kullanıcılarının hizmetine sunulan ancak Google’ın diğer bazı uygulamaları ve web siteleri kadar güncel olmayan bir uygulamasıdır. Yine de iPhone veya Android telefonunuza Google Voice aracılığıyla bir numara atayabilirsiniz.

Google Voice’a kayıt olmak istediğinizde, öncelikle ABD merkezli bir telefon numarası ile kayıt yapmanız istenecek. Bunu yapmadan evvel bir VPN uygulaması veya eklentisi ile bulunduğunuz konumu ABD olarak ayarlamanız gerekecek. Bu şekilde Google, konumunuzu ABD olarak görmüş olacak ve işleminizi başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız. Aksi takdirde “Google Voice şu anda ülkenizde kullanılamıyor.” hatası alırsınız.

Bunu gerçekleştirdikten sonra Google Voice fake numara alma işlemi için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • İlk olarak Google Voice’un web sitesini ziyaret edin.
 • Ardından ‘Kişisel Kullanım‘ın (For Personel Use) üzerine tıklayın ve çıkan menüden Web seçeneğini tercih edin.
 • Sonraki adımda Gmail hesabınızla Google’a giriş yapın.
 • Giriş yaptıktan sonra şehir veya alan kodu girmeniz istenecek. Buradan herhangi bir şehir seçip çıkan listeden ücretsiz Google Voice numarasını seçin.
 • Ardından Google’dan 6 haneli doğrulama kodu almak için bir telefon numarası sağlamanız istenecek.
 • Bunun için TextNow adlı uygulamayı (Android | iOS) telefonunuza yükleyerek bir numara alabilirsiniz.
 • Elde ettiğiniz telefon numarasını Google’ın istediği kısma ekleyin ve Kod gönder‘e (Send code) dokunun.
 • Google, bu aşamadan sonra size bir kod göndermiş olmalı. O kodu Google Voice’a girin ve doğrulama işlemini sonlandırın.

Doğrulama işlemi bittikten sonra Google Voice’u kullanabileceğinize dair bir bildirim alacaksınız. Eğer Google Voice’tan doğrulama kodu gelmezse, kod gelene kadar tekrar talep edebilirsiniz. Eğer bu işlemler sırasında takıldığınız bir yer olursa, yorumlar kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Textfree

Android telefonunuza veya iPhone’a ücretsiz fake numara almanızı sağlayan bir uygulamadır. Bu uygulamayı yükledikten sonra ücretsiz olarak sınırsız mesajlaşabilir, ayda 60 dakika sesli arama sağlayan ikinci bir numaraya sahip olabilirsiniz. Reklamlar biraz rahatsız edici olsa da Textfree’yi reklamsız olacak şekilde kullanabilirsiniz. Bir de 1,99 dolar ücret karşılığında 100 dakika ek konuşma süre satın alabilirsiniz.

Reklam tabanlı hizmeti kullanmaya karar verdiğinizde numaranızı düzenli olarak kullanmanız gerektiğini, aksi takdirde erişiminizi kaybedeceğinizi ve yeni bir numarayla yeniden kaydolmanız gerektiğini unutmayın. Uygulamayı Android veya iPhone’unuza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

CoverMe

CoverMe, farklı bir telefon numarası kullanmak yerine mevcut numaranızı askeri düzeyde gizlemesiyle ünlü bir uygulamadır. Mesajları güvenli bir şekilde depolamak bir ‘kasa’ sunar. İsteğe bağlı olarak gelen mesajları, kendi kendini yok edecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

CoverMe, karşıdaki kişi aynı uygulamayı kullanırsa çalışmaktadır. Eğer bağımsız bir telefon numarası arıyorsanız, başka bir tercihe göz atabilirsiniz.

7 günlük ücretsiz deneme imkanı sunan CoverMe’nin resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Dingtone

Kullanırken kesintiye uğratabilen uygulama içi reklamlara tahammül edebilirseniz, Dingtone’dan sınırsız sesli arama ve mesaj atma özelliklerini içeren ücretsiz bir fake telefon numarası alabilirsiniz. Ayrıca uygulamayı düzenli olarak kullanmamanız durumunda numaranızı kaydetme ihtimaliniz de bulunuyor. Bununla birlikte uluslararası aramalar yapmak için Dingtone kredileri satın alabilir, uygulama içinde reklam izleyerek veya diğer kullanıcıları uygulamaya yönlendirerek ücretsiz kredi kazanabilirsiniz. Ardından bu ücretsiz kredileri uygulama içi satın alımlar için kullanabilirsiniz.

Android ve iOS cihazlar için geliştirilen uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

TextMe

Eskiden FreeTone olarak bilinen TextMe, ücretsiz olarak fake numarası alabilmenizi sağlayan bir başka uygulamadır. Textfree ve Google Voice gibi Text Me de yalnızca ABD ve Kanada’da mesaj atmanıza ve sesli arama yapmanıza izin verir. Fakat Google Voice için de belirttiğimiz üzere bir VPN uygulaması veya eklentisi ile konumunuzu ABD yaparak TextMe’yi kullanabilirsiniz. Uygulama içi reklamlar biraz can sıkıcı olsa da, hiçbir zaman abonelik ücreti ödemeden kalıcı bir numara istiyorsanız oldukça iyi bir seçenektir.

Android ve iOS için geliştirilen bu uygulamayı şuradan cihazınınıza yükleyebilirsiniz.

Flyp

Flyp, tamamen ücretsiz olmamakla birlikte yalnızca yedi gün boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz fake numara sunar. Bu numaraya acilen ve sınırlı bir zaman için ihtiyacınız varsa, bu seçeneği tercih edebilirsiniz.

Eğer ücretli sürümünü kullanmak isterseniz, ayda 8 dolar karşılığında 5 numaraya kadar ücretsiz kullanım hakkı elde etmiş olursunuz. Uygulamayı Android ve iOS cihazınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

TextNow

TextNow, kullanıcılarına telefon numarası vererek ücretsiz olarak arama yapabilmenize ve insanlara kısa mesaj gönderebilmenize olanak tanıyor. TextNow, telefon görüşmelerini ve mesaj atmayı WiFi aracılığıyla gerçekleştirilmesini sağlıyor. Uygulama ile sesli mesaj gönderebilmenizin yanında toplu görüşmeler de yapabilirsiniz.

Textnow’un tek dezavantajı sık sık reklam göstermesidir. Eğer bunu engellemek istiyorsanız, uygulama içi satın alım da yapabilirsiniz. TextNow’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Telos

Ücretsiz sahte numara kullanmak istiyorsanız, Telos da bu anlamda size yardımcı olacak araçlardan birisidir. Telos ile ABD merkezli bir telefon numarasına sahip olursunuz. Bu numara ile dünyanın herhangi bir yerindeki kişiyle rahatlıkla görüşme yapabilirsiniz.

Uygulamayı telefonunuza yükledikten sonra bir hesap için kaydolmanız gerekecek. Ardından ikincil bir numara oluşturma fırsatına sahip olacaksınız. Telos ile elde ettiğiniz numara ile telefon görüşmesinin yanında SMS alma/gönderme şansınız da olacak.

Uygulamanın Android ve iOS versiyonlarına ait indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Cloud SIM App

Kendisine alternatif telefon numarası arayanlar için iyi bir alternatif olarak Cloud SIM App’i de önerebiliriz. Uygulama içi ücretsiz arama ve mesajlaşma seçeneklerine sahip olan Cloud SIM App, dört farklı profil oluşturmanızı sağlıyor. Bu dört profili de istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Profillerden herhangi birisine geçiş yaptığınızda gizliliğinizin devam etmesi adına numaranız asla deşifre edilmez.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

YouMail

Ücretsiz bir telefon numarası kullanmak istiyorsanız, YouMail tercih edebileceğiniz en iyi öneriler arasındadır. Üstelik bu uygulama ülkemizde de oldukça popülerdir.

YouMail, hiçbir ücret ödemeden 25 farklı telefon numarası kullanmanıza olanak tanıyor. Bu numaralarla arama, mesajlaşma ve sesli mesaj gönderebilmenizin yanında otomatik yanıt ve daha fazlasını içeren özelliklere kavuşursunuz. İsterseniz görüşme yapmak yerine sadece sesli mesaj olarak da kullanabilirsiniz. Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Burner

Burner, kullanıcılara çeşitli amaçlar için fake telefon numaraları sağlayan bir mobil uygulamadır. Burner, kullanıcının gerçek telefon numarasını ifşa etmeden arama yapmak, mesajlaşmak ve sesli mesaj göndermek için kullanılabilen sahte bir telefon numarası sağlayan hizmettir.

Burner ile oluşturduğunuz fake telefon numarasını bir gün, bir hafta veya bir ay gibi belirli bir süre için kullanabilirsiniz. Süre dolduğunda numara artık geçerli olmayacaktır ve numaraya gönderilen aramalar veya mesajlar alınmayacaktır.

Burner, çevrimiçi işlemler, flört uygulamaları veya kişisel telefon numaranızı ifşa etmek istemediğiniz diğer durumlar için bir telefon numarası vermeniz gerektiğinde yaygın olarak kullanılır. Uygulama ayrıca gizliliği ve güvenliği artırmak için arama yönlendirme, özel sesli posta ve mesaj şifreleme gibi özellikler sunmaktadır.

Uygulama ile oluşturulan numaraların bir düzeyde gizlilik sağlayabilse de yasa dışı faaliyetler için veya başkalarını taciz etmek için kullanılmamaları gerektiğini unutmamak önemlidir.

7 gün boyunca ücretsiz deneme sürümü bulunan Burner’ın Android ve iOS için indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.

Anonymsms

AnonymSMS, normalde kullandığınız telefon numaranızı girmek zorunda kalmadan online olarak SMS alabileceğiniz ücretsiz bir fake numara hizmettir. AnonymSMS’te size verilen geçici numaralar aslında gerçek SIM kartlara dayalıdır. Bu numaralara gelen tüm mesajları anında online olarak görebilirsiniz.

AnonymSMS, dünya çapında herhangi bir kayıt işlemine gerek kalmadan herkesin kullanabildiği ücretsiz bir servistir. AnonymSMS şu an ABD, Birleşik Krallık, Ukrayna ve Gürcistan’dan telefon numaralarına sahiptir. Bu hizmetten faydalanmak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Dialpad

Dialpad, ilk 14 günü ücretsiz olarak şekilde sahte numara kullanmanızı sağlayan çözümlerden birisidir. Google Voice arkasındaki ekipler tarafından geliştirilen Dialpad, bu açıdan bakıldığında güvenilir bir hizmet olarak karşımıza çıkıyor. İki basit adım ile Dialpad üzerinden sahte numaranızı kullanmaya başlayabilirsiniz:

 • Öncelikle dialpad.com/signup adresinden ücretsiz 14 günlük bir deneme sürümüne kaydolun. Google veya Microsoft 365 hesabınızla kaydolarak bu işlemi daha da hızlı hale getirebilirsiniz.
 • Artık sanal bir iş telefon numarası seçebilirsiniz. Dialpad’in yapay zeka destekli işbirliği platformuna kaydolmak aynı zamanda size sanal bir telefon sistemi de sağlar.

14 günlük deneme süresi boyunca bunu deneyin ve test edin. Eğer size uygun değilse, dilerseniz deneme süresinin sonunda hesabınızı kapatabilirsiniz.

Numero eSIM: Sanal Numara

Numero eSIM: Sanal Numara, kullanıcıların iş, kişisel veya çevrimiçi işlemler gibi çeşitli amaçlar için geçici veya kalıcı bir sanal telefon numarası oluşturmasına olanak tanıyan ücretsiz fake telefon numarası alma uygulamasıdır. Uygulama hem iOS hem de Android cihazlar için kullanılabilir.

Numero ile kullanıcılar yerel veya uluslararası bir telefon numarası seçebilir, arama ve kısa mesaj alıp alabilir hatta sesli mesaj ayarlayabilir. Uygulama, kullanıcılara çağrı kaydı, çağrı yönlendirme ve arayan kimliği özelleştirme gibi çeşitli özellikler sunar.

Uygulamayı kullanmanın en önemli avantajlarından biri, birincil telefon numaranızı gizli tutması ve kişisel bilgilerinizi ifşa etmeden iletişim kurmanıza olanak sağlamasıdır. Bu da kişisel telefon numaranızı paylaşmak istemediğiniz çevrimiçi işlemler, flört uygulamaları veya iş aramaları için özellikle yararlı olabilir.

Uygulama ile ikinci sanal telefon numarasını almak için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Uygulamayı iOS için buradan, Android içinse buradan indirin.
 • Uygulamayı başlattıktan sonra ülke kodunuzu seçin ve telefon numaranızı girin.
 • SMS yoluyla bir doğrulama kodu alacaksınız, telefon numaranızı doğrulamak için bu kodu girin.
 • Telefon numaranız doğrulandıktan sonra mevcut seçenekler listesinden yeni bir telefon numarası seçebilirsiniz.
 • Beğendiğiniz telefon numarasını seçin ve seçiminizi onaylayın.
 • Daha sonra bu ikinci telefon numarasını, arama yapmak, kısa mesaj göndermek ve telefon numarası gerektiren çevrimiçi hizmetler için kullanmak gibi çeşitli amaçlar için kullanabilirsiniz.

Nextiva

Nextiva, masaüstü bilgisayarınızdan, cep telefonunuzdan, tabletinizden veya masaüstü telefonunuzdan sanal telefon numaranızı yönetmenizi sağlar.

Bu araç, sanal telefon numaranızı VoIP üzerinden HD sesli aramalar yapmak için kullanmanızı sağlamaktadır. Günümüzün en iyi ve kapsamlı ses, mesajlaşma ve video iletişim sistemlerinden birisi olan Nextiva, Essential, Professional, Enterprise ve Ultimate olmak üzere dört plan sunar. Yıllık fiyatlandırması kullanıcı başına 18,95 ABD dolarından 57,95 ABD dolarına kadar değişmektedir. Bununla birlikte 30 günlük bir ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır.

Özellikleri:

 • Sesli mesaj, e-posta dönüştürme, arama transferi, arama yönlendirme gibi gelişmiş çağrı ve veri yönetimi araçları
 • Sınırsız konferans görüşmeleri
 • Kayıtlı karşılama mesajları

Nextiva’nın resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

2ndLine

2ndLine, kişisel telefon numaranıza ek olarak kullanabileceğiniz bir yan numara sunan tam özellikli bir iş telefon uygulamasıdır. Reklam destekli ücretsiz bir numara sunan uygulama, yerel arama içerir. Ücretli sürümde ise reklamlar kaldırılır ve premium özelliklere sahip olursunuz.

2ndLine uygulamasını indirdikten sonra sanal bir telefon numarası seçebilir ve hemen telefonunuzdaki ek bir hattan sınırsız arama yapabilirsiniz. Uygulama, sınırsız yerel konuşma ve SMS hizmetleri sunmanın yanı sıra uluslararası bağlantılar için uygun fiyatlar sunar.

Bu listedeki diğer uygulamaların çoğunun aksine, 2ndLine yalnızca Android’de bulunur ve iOS sürümünün mevcut olup olmadığına dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. 2ndLine, size ek bir hat sağlamak için hücresel ağınızın yerine veri veya Wi-Fi bağlantınızı kullanan bir VoIP hizmetidir. 2ndLine kullanarak yapılan veya alınan aramalar ve SMS’ler, cihazınızın düzenli telefon faturasında görünmez. Hizmet ayrıca sesli mesaj sunar ve sesli mesajlarınız konuşmalarınızda bir ses dosyası olarak görünür. Sesli mesajlarınızı dinlemek için ‘Oynat’ın (Play) üzerine dokunabilirsiniz.

2ndLine, ücretsiz sürümünün belirli bir süre boyunca kullanılmaması durumunda numaranızı yeniden kullanır. Şirket, “Premium özellikler satın alırsanız, mevcut 2ndLine numaranızı Premium özelliklerinizi etkinleştirdiğiniz sürece kullanılmayan numara olarak yeniden kullanmayız” diyor. Uygulamayı şuradaki bağlantıdan Android cihazınıza yükleyebilirsiniz.

Bonus: R10.net’ten Uygun Fiyatlı Fake Numara Alma

Yaklaşık 20 yıl önce kurulan ve günümüzde çoğu webmaster’ın uğrak web sitesi olan R10.net, ayrıca fake telefon numarası alabileceğiniz de bir platformdur. Üstteki uygulamalardan bağımsız olarak burada telefon numarası dahil olmak üzere pek çok hizmete makul fiyatlarda ulaşabilirsiniz.

R10.net’in web sitesini ziyaret ettikten sonra arama çubuğuna telefon numarası satın alma gibi bir ibare yazdığınızda, bunun ticaretini yapan kişilerle karşılaşırsınız. Dilerseniz içlerinden fiyatı en uygun olanı satın alarak sorunsuz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Elbette bunun için öncelikle web sitesine üye olmanız gerekiyor fakat bunun için başka bir kullanıcının size referans olması gerekiyor.

Alternatif olarak telefon numarası satan kişilerin profil sayfasında, kendileriyle iletişime geçmenizi sağlayacak bilgiler bulabilirsiniz; WhatsApp telefon numarası, e-posta gibi. Bu araçlar aracılığıyla kendileriyle iletişime geçebilir ve telefon numarası satın alımını gerçekleştirebilirsiniz. Deneyimlerimize göre fiyatların oldukça makul olduğunu da belirtelim.

Sıkça Sorulan Sorular

Fake telefon numarasından arama veya kısa mesaj alabilir miyim?

Evet, servis sağlayıcı bu özelliği sunduğu müddetçe fake bir telefon numarasından arama ve kısa mesaj alabilirsiniz. Ancak servis sağlayıcıya bağlı olarak, fake bir telefon numarası kullanarak arama yapamayabilir veya kısa mesaj gönderemeyebilirsiniz.

Fake bir telefon numarası kullanırken gizliliğimi nasıl koruyabilirim?

Fake telefon numarası kullanırken gizliliğinizi korumak için gerçek adınızı, konumunuzu veya diğer kişisel bilgilerinizi vermekten kaçınmalısınız. Fake telefon numaranızı kimlerle paylaştığınız ve nasıl kullandığınız konusunda da dikkatli olmalısınız.

Daha Fazla İçerik
Discord ID Bulma Nasıl Yapılır?