Valorant Nick ve Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bu makalede sizlere Valorant için belirlediğiniz şifrenizi ve nickinizi nasıl değiştirebileceğinizi anlatacağız. Bu işlem oldukça kolay yapacak ve herhangi bir sorunla karşılaşmayacaksınız. Haydi başlayalım.

Valorant Nick Değiştirme

Valorant’ta nick değiştirme işlemi oldukça kolaydır. Öncelikle Valorant’ta nick nasıl oluşturulur, buna bir bakalım.

Valorant’ta Nick Belirleme

Valorant hesabı oluşturduktan sonra sıra nick belirlemeye gelecek. Burada her denediğiniz nickin uygun olup olmadığına yönelik bir bildirim alırsınız. Veya aradığınız isimle uyumlu rastgele bir nick atanır. Özel bir kullanıcı adınız varsa da direkt onu kullanabilirsiniz.

Valorant Nick Değiştirme Nasıl Yapılır?

Valorant için ilk belirlediğiniz kullanıcı adını artık beğenmiyorsanız veya fikriniz değiştiyse, aşağıdaki adımları izleyerek ücretsiz olarak değiştirebilirsiniz:

  • Valorant’ı kapatın (eğer açıksa )
  • Riot hesabınıza giriş yapın.
  • Riot ID sekmesine gidin.
  • Valorant adınızın yanındaki kalem simgesine tıklayın.
  • Yeni istediğiniz Valorant adını belirleyin.

Valorant adınızı ayda yalnızca bir kez değiştirebilirsiniz, bu yüzden işlemi doğru yaptığınızdan emin olun. Bundan sonra Valorant’ı yeniden başlattığınızda nickinizin otomatik olarak güncellenmesi gerekir.

Valorant Şifre Değiştirme

Valorant hesabınızın şifresini değiştirmek için öncelikle hesabınızı yönetebileceğiniz Valorant’ın resmi web sitesine gitmeniz gerekiyor. Veya Google’dan Valorant şifre değişikliği şeklinde arama yaparak karşınıza çıkan siteye tıklamalısınız. O bağlantıya ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Burada giriş yapmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmeniz istenecek. Her ikisinde de başarısız olduktan sonra İleri’ye tıklamanız gerekiyor. Sonra da hesabınıza giriş yapabilmeniz için aşağı kısımda bulunan kırmızı ok simgesine tıklamalısınız.

Bunu yaptıktan sonra, hesabınızın oluşturulduğu e-posta adresine bir OTP (İki Faktörlü Kimlik Doğrulama) gönderildiğini söyleyen ve onaylamanız gereken bir mesaj göreceksiniz. Valorant hesabınızı oluşturduğunuz e-posta adresini açmanız gerekiyor. Karşınıza OTP göreceğiniz bir tür e-posta çıkmış olmalı. OTP’yi kopyalayıp ardından oturum açma sayfasına geri dönmelisiniz.

Kopyaladığınız OTP’yi doldurmanız ve ardından İleri butonuna tıklamanız gerekiyor. Böylelikle hesabınıza başarıyla giriş yapmış olacaksınız. Buradan hesabınızla ilgili herhangi bir bilgiyi değiştirebilir, hesabınızı güvence altına alabilirsiniz.

Valorant’ınızın hesap şifresini değiştirmek için öncelikle Kişisel Bilgiler butonuna tıklamalısınız ki hesabınızla ilgili tüm kişisel bilgileri görebilesiniz.

Bundan sonra önünüze bir sayfa açılacak, burada özel hesap giriş bölümüne gitmeniz gerekiyor. Ardından buradan şifre değiştirme bölümüne gidip gerçek şifrenizi girmelisiniz. Sonra da her iki seçenekteki SIM şifresini girmeniz gerekecek. Bunu yaptıktan sonra, aşağıda gösterilen Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklamalısınız. Böylelikle girdiğiniz yeni şifreyi kaydetmiş olacaksınız.

Bunu yaptıktan sonra Valorant oyununuzun şifresi başarıyla değiştirmiş olacak, artık hesabınıza kolayca giriş yapabileceksiniz.

İlgili Yazılar

Valorant Anlık Oyuncu Sayısı Ne Kadar?
En İyi Valorant Crosshair (Nişangah) Ayarları
Valorant FPS Arttırma – 9 İşe Yarar Yöntem

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
En İyi 8 Koca Takip Programı | Ücretsiz