Türkiye’nin En İyi YouTube Oyun Kanalları

turkiye-youtube-oyun-kanali-isimleri

YouTube oyun kanalları, özellikle genç jenerasyonun en çok izlediği ve takip ettiği videolar arasında yer alıyor. Platformun en çok izlenen içeriklerinden olan oyun kanalları, milyonlar kişi tarafından ziyaret ediliyor. YoutTube Türkiye’de en çok izlenen kanalların başında da oyun videosu paylaşanlar geliyor. Peki Türkiye’deki en kaliteli YouTube oyun kanalları hangileri?

YouTube oyun kanalları, dev video şirketinin en fazla izlenen içerikleri arasında yer alıyor. Her türden videoların barındığı YouTube’da yer alan oyun kanalları, her ay milyonlarca ziyaretçi alıyor. Haliyle YouTube gelirinin en büyük kısmı da oyun kanallarına gidiyor.

Türkiye’deki YouTube kullanıcıları da tüm dünyada olduğu gibi oyun kanallarını çok fazla takip ediyor. Hatta çoğu kullanıcı “Türkiye’deki en iyi YouTube oyun kanalları” başlığını araştırıyor. Youtube kanalları kişilerin videolarını yükledikleri ve takipçileriyle paylaştıkları bir sosyal medya platformudur. Bu kanallar, kurucuları tarafından oluşturulur ve belli alanlarda videolar paylaşılır. Takipçiler de YouTube kanallarının konu ve alanlarına göre o kişileri seçer.

YouTube kanalları, üretilen içeriklere göre çeşitlilik kazanır. Ancak genel olarak tüm dünyada en çok izlenen YouTube kanalları, oyun videoları paylaşanlardır. Daha önce bahsettiğimiz gibi Türkiye’de de YouTube oyun kanalları çok fazla takipçiye sahiptir. Şimdi en iyi YouTube kanallarının hangileri olduğuna bir bakalım.

En İyi YouTube Oyun Kanalı İsimleri

Enis Kirazoğlu

‘Ben hem oyun izlemek hem de YouTuber’ın eğlenceli bir karakter olmasını istiyorum’ diyorsanız, Enis Kirazoğlu kesinlikle aradığınız isim. İlk çıkan oyunları tanıtma konusunda hevesli YouTuber’lardan olan Kirazoğlu, oyun sırasında yaptığı skeçvari konuşma tarzıyla da sempatikliğini üst seviyeye çıkarmayı başarabiliyor. Kendisi ayrıca iki ekip arkadaşıyla (Tunca Arslan ve Orhun Kayaalp) birlikte Multiplayer isimli bir YouTube kanalında da yer alıyor. Enis Kirazoğlu’nun kendi YouTube kanalında 1 milyondan fazla abone ve 1000’e yakın video bulunuyor.

PintiPanda TV

Asıl ismi Tuna Akşen olan PintiPanda, YouTube’un en popüler oyun kanallarından birinin sahibidir. Güncel ve popüler oyunları çıkar çıkmaz deneyimlemek gibi bir huyu olan Tuba Akşen, kanalında yaklaşık 1,1 milyon aboneye ve 5 binden fazla videoya sahip. Oyun oynamayı eğlenceyle birleştiren Akşen’in kemik bir izleyici kitlesi bulunuyor. Oyun videoları izlemeyi seven kullanıcılar için tavsiye edeceğimiz kanallardan bir tanesi.

Barış G

Kanalında PUBG Mobile ağırlıklı oyunlar barındıran Barış G, yaklaşık 3,3 milyon abone sayısına sahiptir. Oyun videosu dışında nadir de olsa farklı konsepte videolar da paylaşan Barış G, oldukça kararlı izlenme sayılarına sahip. 300 binin altında izlenme sayısına sahip videosu bulunmayan Barış G, oyun kanalı arayışı içerisinde olanlara ilaç gibi gelebilecek potansiyele sahip.

Emre Bozkurt

Emre Bozkurt’un YouTube kanalı, Türkiye’deki en bilinen ve en kaliteli oyun kanallarından biridir. Kanalında son verilere göre 1 milyona yakın abonesi ve 800’e yakın videosu bulunur. Emre Bozkurt, The Ekip isimli oyuncu grubuyla birlikte çok kaliteli içerikler üretmektedir. 2015 yılından bu yana oyun videoları paylaşan bu Emre Bozkurt’un kanalında çok farklı oyunlara ait içerikler de yer alıyor.

Kozmik Karınca

Kozmik Karınca, PUBG denince ilk akla gelen oyun kanallarından biri. YouTube oyun kanalları arasında en başarılı isimlerden olan Kozmik Karınca, kanalında bol bol oyun videoları yayınlıyor. Özellikle PUBG sevenlerin bayılacağı bir kanal olan Kozmik Karınca kanalında, epeyce fazla sayıda video bulunuyor. An itibarıyla 2,76 milyon takipçisi bulunan bu kanal, Türkiye’nin en başarılı PUBG oyun kanalı olarak biliniyor.

Hilmi Şahin

Hilmi Şahin, Türkiye’deki en iyi YouTube oyun kanallarından bir tanesinin sahibi. Binlerce abonesi olan YouTuber, kanalında oyunla ilgili tüm ürünlerin tanıtımını ve paket açılımlarını yapıyor. Hilmi Şahin, özellikle direksiyon seti tanıtımları ve Euro Truck Simulator 2 videolarıyla biliniyor. Ayrıca diğer oyun kanallarıyla birlikte de videolar paylaşıyor. 500 bine yakın abonesi bulunan Şahin, 1.500’den fazla da video yayınlamış durumda.

Oyun Delisi

Eğlenceli ve en güncel tarzda oyunların videolarını istiyorsanız, Oyun Delisi kanalı tam size göre. Oyun Delisi kanalını Tamer Yeşildağ sunuyor. Kanalda 1500’den fazla videosu bulunan Yeşildağ’ın 2,5 milyon dolayında takipçisi bulunuyor. Oyun Delisi kanalında GTA ve PUBG gibi en çok takip edilen oyunların videolarına yer veriliyor. Sempatik sunumu ve esprileriyle takipçileri tarafından çok sevilen Oyun Delisi kanalı, oyun delisi olanlanlar için biçilmiş kaftan.

TürkPro

TürkPro yayınladığı GTA videolarıyla tanınıyor. Şu anda 2,5 milyon aboneye sahip olan bu kanalda paylaşılan ilginç GTA 5 videoları büyük ilgi görüyor. Türkiye’deki en iyi oyun kanalları arasında olan TürkPro, takipçileri tarafından oldukça sıcak ve samimi bulunuyor. Düzenli olarak video paylaşılan bu kanalın arşivinde 1700 civarında oyun videosu yer alıyor.

Turgut Ekim

Turgut Ekim, YouTube kanalında birbirinden farklı konu ve oyunlar hakkında videolar çekiyor. Kanalının popüler olmasını ise oyun videolarıyla sağlamıştır. 2 milyondan fazla abonesi bulunan kanal, çok fazla kişi tarafından ziyaret ediliyor. Turgut Ekim, YouTube kanalında sadece oyun değil herkesin ilgisini çekebilecek birçok alanda içerikler üretiyor.

Örümcek Abi

Örümcek Abi, YouTube kanalında genellikle çocuklara yönelik GTA 5 videoları üretiyor. Kanalda çoğunlukla farklı GTA 5 modları kullanılarak değişik senaryolar gerçekleştiriliyor. 1,2 milyon civarında abonesi bulunan Örümcek Abi YouTube kanalı, kaliteli videolarla kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Kanalda yine GTA 5 ile ilgili paylaşılan bir video (hemen yukarıda), 14 milyondan fazla kez izlenmiş durumda.

Barış Bra

Barış Bra Türkiye’deki en önemli ve en kaliteli oyun kanallarından biri. Barış Buğra, YouTube kanalında PUBG oyununa dair kaliteli videolar üretirken farklı üslubuyla başka oyunların videolarını da çekiyor. En eğlenceli oyun kanallarından biri olan Barış Bra YouTube kanalında yaklaşık 2000 video bulunuyor. 2,5 milyondan fazla aboneye sahip olan barış Bra, konuşma tarzıyla da oldukça seviliyor.

YouTuber olma ve bu platform üzerinden para kazanmak isteyenler için hazırladığımız makaleye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.