YouTube Premium Hesabı Nasıl Açılır, Fiyatı ve Özellikleri Neler?

Dünyanın en büyük çevrimiçi video platformu olan YouTube, bugün 2 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Aradığınız hemen her şey ile ilgili video içeriğe ulaşabileceğiniz YouTube, “Premium” olarak isimlendirilen abonelik paketi ile de kullanıcıya çeşitli avantajlar sunuyor. Peki YouTube’da premium hesap açılır? YouTube Premium abonesi olduktan sonra sizleri neler bekliyor?

YouTube Premium, Google’ın bir süre önce ülkemizde de kullanıma sunduğu ücretli abonelik paketi. Kullanıcılar için özellikle de reklamlardan kurtulmayı sağlayan paket, video indirme ve çevrimdışı kullanım gibi özelliklere sahip. Ancak bazı kullanıcılar, YouTube’da premium hesap açmaya çalışırken zorlanabiliyorlar. İşte bu rehber, YouTube’da premium hesap açmakla ilgili kafanıza takılan tüm sorulara cevap niteliğinde…

YouTube’da Premium hesap nasıl açılır?

youtube premium
 • Kendinize bir Google hesabı edinin.
 • Google hesabını kullanarak YouTube profili oluşturun.
 • Android, iOS ya da PC için, hangi platformu kullanıyorsanız Google’ın sizden istediği şeyleri yerine getirin.
 • Gerekli şartları sağlıyorsanız, önce ücretsiz deneme hesabına erişin. Bu hakkınız yoksa YouTube Premium’u ücretli bir şekilde kullanmaya başlayın.

YouTube’da premium hesap açmak isteyen bir kullanıcının, diğer her şeyden önce bir Google hesabına sahip olması gerekiyor. Zira YouTube’da ücretli ya da ücretsiz bir hesap açabilmek için Google’dan başka bir platformun kullanılmasına izin verilmiyor. Peki Google hesabı nasıl açılır?

YouTube’da Premium hesap açmak için öncelikle Google hesabı oluşturmalısınız

 • Buradaki bağlantıyı kullanarak Google’ın hesap oluşturma ve oluşturulan hesaba giriş yapmayla ilgili yönetim sayfasına erişin.
 • “Hesap oluşturun” butonuna tıklayın.
 • “Kendim İçin” seçeneğine tıklayın ve Google’ın yapacağı yönlendirmeyi bekleyin.
 • İsim ve Soyisim bilginizi girin.
 • Kullanıcı Adı bölümüne, size özel olacak bir belirleme yapın. Örneğin; “[email protected]
 • Google hesabınız için güçlü bir şifre belirleyin. (Bu şifre en az 8 karakter içermeli, bu karakterler arasında harfler, rakamlar ve özel semboller bulunmalıdır.)
 • “İleri” butonuna tıklayın.
 • Yönlendirildiğiniz sayfada cep telefon numaranızı girin ve yeniden “İleri” butonuna tıklayın.
 • Google, verdiğiniz telefon numarasına bir doğrulama kodu gönderecek. “G-” ile başlayan bu kodda yer alan tüm karakterleri ilgili bölüme girin ve “Doğrula” butonuna tıklayın.
 • Artık Google hesabınızı YouTube’da premium hesap açmak için kullanabilirsiniz.

Google hesabını açtıktan sonra YouTube’da Premium hesap nasıl açılır?

 • Eğer bilgisayar üzerinden işlem yapacaksanız YouTube’un internet sayfasına erişim sağlayın.
 • Ekranın sağ üst kısmında yer alan “Oturum Aç” butonuna tıklayın.
 • Az önce bahsettiğimiz yöntemi kullanarak açtığınız ya da zaten halihazırda var olan Google hesabınızın kullanıcı ismini yazın. Örneğin: [email protected]
 • Google hesabınız için oluşturduğunuz şifreyi girin.
 • Size ait bir YouTube hesabının açılmış olduğunu görmüş göreceksiniz.

Buraya kadar yaptığınız işlemler, sizlere ücretsiz bir YouTube hesabı açılmasını sağlayacaktır. YouTube’u dilerseniz buraya kadar yaptığınız işlemler sayesinde kişiselleştirilmiş olarak kullanabilirsiniz. Şimdi de YouTube’da premium hesap açmak için yapmanız gereken esas işlemlere geçelim.

 • YouTube anasayfasının sol tarafında yer alan menüde, “YouTube Premium” başlıklı bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayabilir, ya da buradaki bağlantı aracılığıyla YouTube Premium hesabı açmanızı sağlayacak sayfaya ulaşabilirsiniz.
 • Yönlendirildiğiniz sayfada, YouTube Premium’un ne gibi avantajlar sunduğundan bahsediliyor. Biz bunlara, az sonra hep birlikte bakacağız. Sizler, “Ücretsiz Deneyin” yazan butona tıklayarak devam edin.
 • Açılabilir bir pencere göreceksiniz. Bu ekran, YouTube Premium hesabınıza ait ödemelerinizi yapmanızı sağlayacak bir kredi kartının bilgisini talep etmektedir.
 • Kart numarası, kartın son kullanım tarihi, CVC güvenlik kodu ve kart sahibinin ismini girdikten sonra, Google’ın tarafınıza keseceği fatura için bir adres vermeniz gerekiyor. Ev ya da iş adresinizi verebilirsiniz.
 • “Satın Al” butonuna tıklayın ve bekleyin. İşleminiz kısa bir süre içerisinde tamamlanacak ve YouTube’da premium hesabınız aktifleştirilmiş olacaktır.

Bu arada, YouTube’da premium hesap açmak için akıllı telefon ya da bilgisayarınızı kullanıyor olabilirsiniz. Bizim anlattığımız basamaklar, bilgisayarlar için sıralanmış olsa da akıllı telefonda da durum aynı. Yapmanız gereken şey YouTube uygulamasına giriş yaptıktan sonra hesabınızı aktifleştirmek ve oradan da YouTube Premium aboneliğini başlatmak.

YouTube’da premium hesap kullanmanın avantajları neler?

YouTube’da premium hesap sahibi olan kullanıcılar, platformun en büyük gelir kaynağı olan reklamlardan tamamen kurtuluyor. Zaten pek çok kullanıcı da yalnızca reklamlardan kurtulmak için YouTube Premium abonesi oluyor. Ancak Google, premium hesap sahibi olanları yalnızca reklamlardan kurtarmıyor.

YouTube Premium’un sahip olduğu önemli özelliklerden bir diğeri; videoları çevrimdışıyken de izleyebiliyor oluşunuz. YouTube’da premium hesap sahibi olan bir kullanıcı olarak akıllı telefonlarınızdaki YouTube uygulaması üzerinden gerçekleştirebileceğiniz işlem sayesinde takip ettiğiniz içerikleri geniş bant Wi-Fi bağlantısına sahipken indirebilir, internet paketinizi kullanmamak istediğiniz durumlarda indirdiğiniz videoları izleyebilirsiniz.

YouTube Premium aboneliği, kullanıcıların “YouTube Music” olarak isimlendirilen hizmetten de ücretsiz olarak faydalanmalarını sağlıyor. YouTube’un müzik odaklı platformu olan hizmet, tıpkı Spotify’a benziyor. YouTube’da yer alan tüm müziklere erişmenizi sağlayan YouTube Music, YouTube’da premium hesap açmak isteyenler için büyük bir avantaj.

Premium hesap açarsanız, videoların arka planda oynatılmasını da sağlamış oluyorsunuz. Android ve iOS kullanıcıları için kritik önem arz eden bu özellik, YouTube Premium’u başka uygulamalar kullanırken ya da ekranınız kapalıyken bile video oynatmanızı sağlıyor. Böylelikle YouTube deneyiminiz kesintisiz bir hale gelmiş oluyor. Madde madde açıklamamız gerekirse;

YouTube Premium Özellikleri

 • Kullanıcılar YouTube platformunda herhangi bir video izlerken ya da müzik dinlerken hiçbir reklamla karşılaşmayacak. YouTube Premium servisi tamamen reklamsız olacak.
 • Spotify’ın rakibi olan YouTube platformunun başka bir özelliği olan Youtube Music, kullanıcıların hizmetine sunulacak.
 • YouTube, arka planda oynatma ve çalma özelliğine sahip değildi. Ancak Youtube Premium servisinde istediğiniz her videoyu uygulamadan çıkarak da dinleyebileceksiniz.
 • Spotify uygulamasında olduğu gibi YouTube Premium’da da kendi çalma listelerini oluşturabilir ve paylaşabilirsiniz.
 • YouTube, Netflix benzeri YouTube Originals içeriklerine erişime izin verecek.
 • Standart YouTube videoları farklı uygulamalarda gezerken kullanılabilecek.
 • İstediğiniz kanalın videolarını indirebilir ve kendi telefon hafızanıza kaydedebilirsiniz.
 • Abone olunan kanalların son videolarını otomatik olarak indirebilirsiniz.

YouTube Premium fiyatları ne kadar? [2022]

YouTube’da Premium hesap sahibi olmak isteyen kullanıcılarının merak ettikleri bir diğer husus, bu hizmetin ne kadara mal olduğu. Neyse ki Google, bu noktada kullanıcıları üzmeyecek bir fiyat belirlemiş durumda. Dilerseniz hemen, pek çok kişinin merak ettiği bu soruların cevabına yakından bakalım.

Herhangi bir kullanıcının YouTube’da Premium hesap açmak için ödemesi gereken ücret, aylık 16,99 TL. YouTube Premium’a ilk kez kayıt olacak bir kullanıcı, 30 günlük deneme süreci sona erdikten sonra her ay 16,99 TL ödeme yaparak, premium hesaba sahibi olmaya devam edebilir. Ancak farklı koşullara sahip kullanıcılar için farklı alternatifler de mevcut.

Eğer Google’ın belirlediği şartları taşıyan bir öğrenci iseniz YouTube Premium’un öğrenci paketinden faydalanabilirsiniz. Öğrenci olduğunuzu ve bunu yıllık olarak Google’a belgelemenizi şart koşan bu abonelik paketinin aylık abonelik paketi, yalnızca 9,99 TL olarak belirlenmiş durumda.

YouTube’da premium hesap açmak isteyen kullanıcıların tercih edebilecekleri başka bir paket ise aileler için. Aylık 25,99 TL’ye satın alınabilen bu paket, bir hanede yaşayan en fazla 5 kişinin YouTube Premium abonesi olmasını sağlıyor. Ancak bu noktada da Google’ın belirlediği ibraz koşullarının yerine getirilmesi gerektiğini unutmayın.

İlgili Yazılar

YouTube Reklamları Nasıl Engellenir?
YouTube Studio Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?
YouTube’un Öğrendiğinize Memnun Olacağınız Pek Bilinmeyen Özellikleri