Android İçin iPhone Emoji Yapma | En İyi 6 Yöntem

Androidde-iPhone-Emoji-Kullanma

Android’in mesajlaşmak için kendi emojileri olsa da, çoğu Android kullanıcısı Android telefonlarında iPhone emojileri kullanmak isteyebiliyor. Bunun ardından Android’in varsayılan emoji setinden memnun olmamaları gibi pek çok sebep var. Örneğin bazı Android kullanıcıları, iOS emojilerini Android emojilerine göre daha anlamlı oldukları için kullanmak istediklerini belirtiyorlar. Başka bir kullanıcı grubu da Android emojilerinin modası geçmiş ve biraz sıkıcı olduğunu düşünüyorlar. Bu sebeple de telefonlarında yeni bir emoji seti olmasını istiyor.

Androidde-iPhone-Emoji-Kullanma-1

Bu durum, kullanıcıların aynı telefonu uzun yıllar kullanmasıyla oluşabilir. Dolayısıyla kullanıcılar, bu gibi durumlarda telefonları Android’in eski sürümlerinde çalıştığı için birkaç yıl önce tasarlanmış emojileri kullanmak zorunda kalıyor. Bu sebeple Android telefonunuzda iPhone emojilerinin olmasını istiyorsanız, en iyi seçenek telefonunuza bir emoji uygulaması yüklemektir. Veya klavyenizi değiştirerek hem yeni emojilere hem de iPhone’a özel klavyeye kavuşmuş olursunuz. Bu uygulamalar, kurulumlarının kolay olmasının yanında root’a gereksinim duymuyorlar.

Android İçin iPhone Emoji Yapma Nedir?

“Android için iPhone emoji yapma”, iPhone emojilerini bir Android cihazda kullanma sürecini ifade etmektedir. Android cihazlar kendi emoji setleriyle birlikte gelirken, bazı kullanıcılar iPhone emojilerinin görünüşünü ve verdiği hissi tercih ediyor. Dolayısıyla da bunları Android cihazlarında kullanmak istiyor.

iPhone emojilerinin bir Android cihazda çalışmasını sağlamak için üçüncü taraf bir uygulama veya iPhone emojilerini destekleyen özel bir klavye yüklemeniz gerekir. Uygulama veya klavye yüklendikten sonra iPhone emoji klavyesini seçebilir, mesajlarınızda, e-postalarınızda ve sosyal medya gönderilerinizde iPhone emojilerini kullanmaya başlayabilirsiniz. Emojilerin temel tasarımı aynı olmakla birlikte işletim sistemi ve yazılım farklılıkları nedeniyle iPhone ve Android cihazlar arasında görünümleri biraz farklılık gösterebilir.

Bu makale ile Android telefonunuzda iPhone’a özel emojileri kullanmaya başlayacaksınız. İki farklı yolla yapabileceğiniz bu işlemler, genellikle Android 8 ve üstü sürümlerde çalışıyorlar.

Android İçin iPhone Emoji Yapma Yöntemleri

Android’de iPhone Klavyesi Kullanın

Android telefonlarda iPhone emojilerini kullanmak için bazı üçüncü taraf uygulamalardan faydalanacağız. Bunlardan bir tanesi, Android cihazlar için geliştirilen iPhone klavye uygulamasıdır. Bu konuyla ilgili detaylı bir makale hazırlamıştık. Dilerseniz direkt bu makale üzerinden iPhone klavyesi kurup iOS’a özel emojileri kullanmaya başlayabilirsiniz.

Androidde-iPhone-Emoji-Kullanma-2

Bir Emoji Uygulaması Kullanın

Google Play Store’da kullanabileceğiniz pek çok emoji uygulaması vardır. Bu uygulamaların hiçbirinin Apple’ın emojilerinin aynısı değiller fakat oldukça benzerler. Dilerseniz kendiniz de Google’ın mağazasına gidip ‘iPhone emoji’ şeklinde aramalar yapıp beğendiğinizi yükleyebilirsiniz. Biz yine de işinizi kolaylaştırması açısından birkaç tane örneği aşağıya bırakıyoruz:

Bu iki uygulamadan bir tanesini cihazınıza yüklediğinizde, gereki ayarlamaları yaparak emojileri klavyenizde görmeye başlayacaksınız.

Rootlu Android Telefonda iPhone Emoji Kullanma

Bu yöntemde, cihazınızın root erişimine izin vermesi gerekiyor. Aksi takdirde kurulum, cihazın uyumlu olmamasından ötürü gerçekleşmeyecektir. Kullanacağınız iOS emoji Magisk Modülü’nün düzgün çalışması için root yetkisine ihtiyacı olacak.

Adımlar:

 1. Magisk Manager’ı İndirin: Öncelikle en son Magisk Manager sürümünü indirin.
 2. iOS Emoji Modülünü İndirin: Cihazınıza iOS Emoji Magisk Modülünü indirin.
 3. Bilinmeyen Kaynaklardan Kurulumu Etkinleştirin: Ayarlar > Güvenlik‘e gidin. Sonrasında Bilinmeyen kaynaklardan yükle seçeneğinin yanındaki geçişi aktif edin.
 4. Telefonunuzu Rootlayın: Android akıllı telefonunuzu rootlayın (bu işlem oldukça tekniktir ve cihazınıza göre değişen adımlar içerir).
 5. Magisk Manager’ı Açın: Uygulama çekmecesinden Magisk Manager’ı bulun ve yükleyin. Kurulum tamamlandıktan sonra uygulamayı açın.
 6. Modülü Seçin: Ekranın alt kısmında bulunan “+” (artı) simgesine dokunun.
 7. Emojileri Bulun: Dosya yöneticisini açın, sonrasında indirdiğiniz emoji.zip (iOS Emoji Magisk Modülü) dosyasını bulun ve kurulumu başlatmak için dokunun.
 8. Yeniden Başlatın: Kurulum tamamlandığında bir açılır pencere görüntülenir.
 9. Cihazı Yeniden Başlatın: Değişiklikleri uygulamak için yeniden başlatma düğmesine dokunun.
 10. Keyfini Çıkarın: Artık Android cihazınızda mesajlaşırken iPhone emojilerini kullanabilirsiniz.

Yazı Tipi Uygulaması ile Android’de iPhone Emoji Kullanma

Eğer telefonunuzun varsayılan yazı tipini değiştirmek isterseniz, böyle bir uygulamadan da faydalanabilirsiniz. Play Store’da ufak bir arama yaparak pek çok yazı tipi uygulaması bulabilirsiniz. Ancak içlerinden en iyilerinin FlipFont olduğunu söyleyebiliriz. Şimdi Android’de iPhone emojisi kullanmak için FlipFont’u nasıl kullanacağınıza bir bakalım:

 • İlk olarak FlipFont uygulamasını indirin.
 • Ardından Ayarlar>Ekran>Yazı Tipi Boyutu ve Stili sıralamasını takip edin.
 • Eğer bulamazsanız Ayarlar’daki arama seçeneğini kullanabilirsiniz.
 • Şimdi Yazı tipi stilinin üzerine dokunup varsayılan uygulamanız yapmak için indirdiğiniz uygulamayı seçin.

Tüm yapmanız gerekenler bunlardı. Artık iPhone emojilerini Android telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazı Tipi Uygulaması ile Android’de iPhone Emoji Kullanma

Android telefonu sistem yazı tipini değiştirmeyi destekleyen kullanıcılar için iPhone tarzı emojiler sağlayabilecek birkaç yazı tipi değiştirme uygulaması daha vardır. Bu emoji yazı tipleri, Facebook, Windows, Twitter uygulamalarının iOS sürümlerine benzemektedir.

Bunun için önerdiğimiz yazı tipi uygulaması zFont 3 – Emoji & Font Changer. Fakat şunu belirtmemiz gerekiyor ki uygulama yalnızca Samsung, Vivo, LG, Xiaomi, Huawei/Honor ve Oppo & Realme gibi markalara ait telefonlarda çalışıyor. Başka bir Android cihazınız varsa, bu değişiklik için telefonunuza root işlemi yamalısınız.

Uygulamayı destekleyen bir telefona sahip olduğunuzu varsayarsak, yapmanız gereken işlemler sırasıyla şunlar:

 • Şuradaki bağlantıdan uygulamayı Android cihazınıza yükleyin.
 • Ekranda kabul etmeniz gereken bazı istemler olacak, onları halledin.
 • Şimdi emoji yazılı menünün altındaki iOS paketine dokunun. Dilerseniz tüm paketleri de görebilirsiniz.
 • Burada her türdeki emoji paketlerini (iOS16 paketi dahil olmak üzere) göreceksiniz. Üzerine dokunarak istedğiniz iOS paketinizi seçin.
 • Buradan emoji paketlerini test edebilir, istediğinizi indirebilirsiniz. Test etmek için “ Buradan Yazı Tipini Test Edin” (Test Font Style Here) yazılı kısma dokunun.
 • Şimdi klavyenizdeki emoji simgesinin bulunduğu yere dokunun.
 • Pakette gördüğünüz emojilerin nasıl görüneceğini görmek için her bir emojiye ayrı ayrı dokunun.
 • Beğendiğinizin yanındaki İndir simgesine dokunun.
 • İndirdikten sonra da Uygula (Apply) yazılı seçeneğe dokunun.

Bu aşamadan sonra istediğiniz iOS emojilerini Android telefonunuzda kullanmaya başlayabilirsiniz.

APK ile iOS Emoji Uygulaması Yükleyin

Eğer APK kullanma ile ilgili bir kaygınız yoksa, Android telefonunuza yükleyebileceğiniz bir uygulamayı önerebiliriz. Şuradaki bağlantıya ulaşarak indireceğiniz emoji uygulaması ile Android cihazınızda iOS emojileri kullanmaya başlayabilirsiniz. APK ile ilgili geniş çaplı bilgiye ulaşmak de şuradaki makalemize göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Android’de emoji nasıl kapatılır?

Telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açtıktan sonra arama çubuğuna “emoji” yazın. Bunu yaptığınızda karşınıza Emojiler, Çıkartmalar ve GIF’ler ekranı gelmelidir. Emoji hızlı erişim satırı ve fiziksel klavye ile Emoji gibi istediğiniz kadar ayarı kapatın.

iPhone emojilerini otomatik olarak Android’e dönüştürebilen bir uygulama var mı?

Hayır, iPhone emojilerini otomatik olarak Android’e dönüştürebilen hiçbir uygulama yok. Android ile uyumlu yeni bir emojiyi manuel olarak oluşturmak için bir emoji oluşturma ve düzenleme uygulaması kullanmanız gerekli.

Bir iPhone emojisini bir Android kullanıcısıyla paylaşabilir miyim?

Evet fakat Android kullanıcısı iPhone emojisini olduğu gibi göremeyecektir. Bir boşluk veya eksik bir karakter olarak görecekler.

Bir emojinin Android ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım?

Emojiyle ilişkili Unicode karakterini aramalısınız. Eğer kod “U+1F” ile başlıyorsa emoji hem iOS hem de Android ile uyumlu demektir.

iPhone emojilerini Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarında kullanabilir miyim?

Evet. iPhone emojilerini destekleyen üçüncü taraf bir klavye uygulamasını yükledikten sonra, bunları Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamaları dahil olmak üzere emojileri destekleyen herhangi bir uygulamada kullanabilirsiniz.

iPhone emojileri Android cihazlarda, iPhone cihazlarda göründüğü gibi mi görünecek?

Emojilerin temel tasarımı aynı olsa da iPhone ve Android cihazlar arasında görünüm biraz değişebilir. Bunun nedeni, farklı cihazların emojileri oluşturmak için farklı işletim sistemleri ve yazılımları kullanmasıdır.