En İyi 15+ KPSS ve Ders Çalışma Uygulaması

Ders-Çalişma-Uygulamalari-iOS-Android

Pandemi dönemiyle birlikte internet, eğitim hayatımızın da bir parçası haline dönüştü. Okulların büyük çoğunluğu, aylar boyunca online eğitime geçiş yaptılar. Bunun yanında öğrenciler, eğitim hayatına destek olması açısından mobil uygulamalardan da faydalanmaya başladılar. Bazı uygulamalar, öğrencilerin eksik konularını telafi etmeleri açısından oldukça faydalılar. Bu sebeple işinize yarayacak en iyi ders çalışma uygulamaları adı altında bir liste hazırladık.

Ders Çalışma Uygulaması Nedir, Faydaları Nelerdir?

Ders çalışma uygulamaları, öğrencilerin derslerine daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmak için geliştirilen mobil uygulamalardır. Bu uygulamalar, öğrencilerin not tutmalarını, ödevlerini yapmalarını, testlere hazırlanmalarını ve daha fazlasını yapmalarına yardımcı olurlar.

Ders çalışma mobil uygulamalarının, öğrencilerin derslerine daha iyi hazırlanmalarını sağlayan birçok faydası bulunuyor. Bu faydalar arasında:

 • Zamandan tasarruf
 • Daha iyi notlar almak
 • Daha yüksek test puanlarına ulaşmak
 • Daha iyi odaklanmalarını sağlamak
 • Daha az stresli olmalarını sağlamak

Ders çalışma mobil uygulamaları, öğrencilerin derslerine daha iyi hazırlanmalarının birçok yolu vardır. Bu uygulamalar ile öğrenciler;

 • Notlarını dijital olarak tutabilirler
 • Ödevlerini yapabilirler
 • Testlere hazırlanabilirler
 • Diğer öğrencilerle birlikte çalışabilirler
 • Sorularını sorabilirler
 • Ders videoları izleyebilirler
 • Ders kitaplarını okuyabilirler

Ders Çalışma Uygulamaları

Quizlet

Quizlet-Kartlarla-Öğrenin

Quizlet, tüm dünyada milyonlarca öğrencinin faydalandığı, uluslararası çapta kabul görmüş bir uygulamadır. Ayrıca Türkiye’de de oldukça popülerdir. Güzel sanatlar, matematik, dil bilimleri, fen bilimleri, sosyal bilimler gibi kategoriler üzerinden konu anlatımlarına ulaşabilirsiniz.

Uygulamada öğrenciler, ‘kart’ sistemi üzerinden hareket edebilirler. Örneğin kendi kart setinizi oluşturabilir ya da diğer öğrencilerin oluşturduğu kartlardan faydalanabilirsiniz. Bu kartları istediğiniz ders veya konuları baz alarak oluşturabilirsiniz. Eğer premium üyeliğe geçerseniz çok daha fazla özellikten de faydalanabilirsiniz.

Quizlet’i iOS cihazlar için buradan, Android cihazlar içinse buradan indirebilirsiniz.

Maze

Mate, çeviri yapmaya ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda elinizin altında olacak güzel bir uygulamadır. Toplam 103 dil desteği sunan bu uygulama, bir internet sayfasını, e-postayı veya herhangi bir yazıyı istediğiniz dile çevirebiliyor. Çevrimiçi ve internet olmadan kullanılabilen uygulamanın pek çok özelliği bulunuyor. Örneğin Safari tarayıcıda bir uzantı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca sesli telaffuz desteği de bulunan bu uygulamayı iOS için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

AÖF Soru Bankası

AÖF-Soru-Bankasi

Yanınızda kitap ya da deneme sınavı notları gibi fiziksel materyal taşıma gereksinimini ortadan kaldıracak bir uygulama ile devam ediyoruz. AÖF Soru Bankası, açık öğretim fakültesinde çıkmış sorularla bilgilerinizi pekiştirmenizi sağlayacak. Uygulama, 2 bölüm ve toplam 500 binden fazla deneme sorusuyla birlikte 30 binden fazla test içerir.

Uygulamadan dilerseniz çevrimdışı olarak da faydalanabilirsiniz. Şimdilik çıkmış sorularla sınırlı olan bu özellik ile çalışmak istediğiniz konuları cihazınıza indirebilirsiniz. Uygulama sadece iOS cihazlar için geliştirilmiş durumda.

Uygulamanın iOS için indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Kunduz – YKS LGS Soru Çözümü

Kunduz-YKS-LGS-Soru-Çözümü

Kunduz; öğrencilere YKS, LGS, AYT, TYT, YDT, KPSS ve ALES gibi sınavlara hazırlandıkları süre içerisinde çözemedikleri sorular için uzman eğitmenlerden destek almalarını sağlayan bir ders çalışma uygulamasıdır. Bu müfredatlar dahilinde tüm sorularınıza cevap bulacaksınız.

Uygulamayı hem ücretsiz hem de ücretli kullanabilirsiniz. Eğer bütçenizi sarsmazsa, Kunduz’un premium versiyonunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü sınav hazırlık sürecinde tıpkı özel bir ders alıyormuş gibi verimli bir çalışma temposu yakalamanızı sağlar.

Uygulamayı Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Ehliyet Sınav Soruları – 2022

Ehliyet-Sinav-Sorulari-2022

Ehliyet almadan önce hazırlanıp başarılı olmanız gereken bir sınav bulunuyor. Bu sınavdan yüksek puan almanıza yardımcı olacak bir mobil uygulamadan bahsedeceğiz. Ehliyet Sınav Soruları – 2022 isimli uygulama, iOS ve Android cihazlar için geliştirildi. iOS versiyonunda 2020 ve 2021 yılında çıkmış sorularla 2022’de çıkması olası sorular bulunuyor. Android versiyonunda ise 2015 yılından günümüze kadar çıkmış soruları göreceksiniz.

Her iki uygulama da kullanıcılardan aldığı yüksek puanlarla (5 ve 4,5) dikkat çekiyor. Bu sebeple gönül rahatlığıyla indirip kullanabileceğiniz bir uygulama olduğunu düşünüyoruz.

Uygulamanın iOS bağlantısına buradan, Android bağlantısına da buradan ulaşabilirsiniz.

EnglishCentral İngilizce Ders

EnglishCentral-İngilizce-Ders

10 milyondan fazla kullanıcısı olan EnglishCentral İngilizce Ders, İngilizce öğrenimize yardımcı olacak en iyi uygulamalar arasındadır. İçerisinde 15 binden fazla video bulunuyor. Ayrıca bir de kişisel öğretmeniniz olacak.

Uzman eğitmenler ile günün her saati konuşarak pratik yapabileceğiniz uygulamanın konuşma ve telaffuz anlamında size epey faydası olacağını söyleyebiliriz. Bu pratiği MiMi isimli yapay zeka destekli sohbet robotu ile gerçekleştireceksiniz. 4,7 gibi oldukça yüksek puana sahip EnglishCentral İngilizce Ders, ücretsiz İngilizce öğrenebileceğiniz bir uygulamadır.

Uygulamanın iOS için indirme bağlantısına buradan, Android için indirme bağlantısına da buradan ulaşabilirsiniz.

Sorun Kalmasın

Sorun-Kalmasin

Bazen öğretmenlerin bile çözemediği zorluklara sahip sorularla karşılaştığınız olmuştur. Sorun Kalmasın, bu konuda size yardımcı olacak en iyi uygulamalar arasındadır. Çözmekte zorlandığınız soruların fotoğrafını çekip uygulama üzerinden göndererek cevabını almanızı sağlar. Üstelik soru bulma teknolojisi sayesinde sorun önceden sorulmuşsa cevabı anında bulup karşınıza çıkarır.

Uygulamada sizin gibi soru gönderen birçok öğrenci bulunuyor. O kişilerin gönderdiği soruları inceleyerek bu çetin yarışta kendinizi birkaç adım öteye atma şansı yakalayacaksınız. Ücretsiz bir uygulama olan Sorun Kalmasın’da dilerseniz uygulama içi satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamayı iOS için buradan, Android için buradan indirebilirsiniz.

Benim Hocam Mobil

Benim-Hocam-Mobil

Eğitim-öğretim hayatınız boyunca karşılaşacağınız hemen hemen tüm sınavlara hazırlanmanızı sağlayacak bir uygulamadır. KPSS – YKS – TYT – AYT -YDS – YÖKDİL – ALES- DGS sınavları ile ilgili birçok video bulunuyor. Kategorize edilmiş bu videoları izleyerek bilgi dağarcığınızı geliştirmiş olacaksınız.

Uygulamada videolara ders notu ekleme ve ücretsiz test gibi özellikler de bulunuyor. Bunların yanında hedefinize ulaşmaya kaç gün kaldığını takip edebileceğiniz Sınav Geri Sayım Sayacı gibi özellikler de mevcut.

Uygulamayı iOS için buradan, Android içinse buradan indirebilirsiniz.

Ders Çalışma Programı ve Ödev

Ders Çalışma Programı ve Ödev uygulaması, 1, 2, 3 veya 4 haftalık programlar ile görevler oluşturmanızı sağlayan, işlevsel bir ders çalışma uygulamasıdır. İstediğiniz sayıda program oluşturabilir, bu programlar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Uygulamanın en etkili özelliklerinden birisi, oluşturduğunuz programı belirlediğiniz süre içerisinde bitirmeye çalışmanızı teşvik etmesidir. Bu da gireceğiniz sınavlar için iyi bir hazırlık dönemi geçirmenizi sağlayacaktır.

Ders Çalışma Programı ve Ödev uygulamasını Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Khan Academy

Khan-Academy-1

Kâr amacı gütmeyen bir eğitim kuruluşu olan Khan Academy, tüm dünyada saygınlığı olan oluşumlardandır. Uygulama ise size ciddi anlamda yardımcı olacak şekilde donatılmış.

İçerisinde binlerce ücretsiz alıştırma testinin olduğu Khan Academy; matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler ve daha birçok konuda bir nevi ücretsiz dershane hizmeti sunuyor. Uygulamayı çevrimdışı olarak da kullanabilirsiniz. Tekrar etmek istediğiniz konuları ya da videoları indirip internetiniz olmadığı zamanlarda da alıştırmalar yapabileceksiniz.

Uygulamayı iOS için buradan, Android içinse buradan indirebilirsiniz.

AÖF Pro

AÖF-Pro

AÖF Pro, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim’de (AÖF) yer alan lisans ve önlisans fakültelerinde çıkmış tüm soruları bünyesinde barındıran bir uygulamadır. Bunun dışında öğrencilere ders özetleri, konu özetleri, deneme sınavları, ünite sonunda çalışma soruları gibi hizmetler sunuluyor.

Gece Modu gibi kullanıcı dostu özellikleri de bulunan AÖF Pro’da 800 binden fazla soru bulunuyor. Aktivite Kaydı özelliğiyle de çalıştığınız konuya bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz. Özellikle çalıştığınız bir derse not ekleyebilir, düzenleyebilir ve notunuzu hesaplayabilirsiniz. Oldukça işlevsel olan AÖF Pro, cihazınızda bulunması gereken uygulamalar arasında.

Uygulamayı iOS için buradan, Android içinse buradan indirebilirsiniz.

Geometri Formülleri

Geometri-Formülleri

Geometride formüllere hakim olmak çok önemlidir. Görsel yetenekle birlikte formül, geometride başarıyı yakalamanıza yardımcı olacak temel ögelerdir. Bu uygulama, geometriye dair bilgileri “Semboller”, “Sözlük”, “Formüller” ve “Animasyonlar” olarak dört ana bölümde inceliyor. Özellikle Animasyonlar kısmında, geometride anlaşılması güç konular 2 ve 3 boyutlu animasyon halinde hazırlanmıştır. Bu kısım, geliştirici tarafından sürekli olarak güncellenmektedir. Uygulama yalnızca Android cihazlar için geliştirilmiştir.

Uygulamayı Android cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

FLIP – Ders Takip Uygulaması

FLIP-Ders-Takip-Uygulamasi

Ders çalışırken dikkati dağılan öğrenciler için geliştirilen FLIP, ders çalışma hedeflerini kurmanıza ve odaklanmanızı geliştirmenize yardımcı olur. Gerçek zamanlı çalışma (LIVE) özelliği ile sizin dışınızda kaç kişinin çalıştığını görebilirsiniz. Bu da sizi daha da hırslandırıp çalışma azminizi üst seviyelere çıkarmaya yardımcı olacak.

Günlük, haftalık veya aylık olarak düzenleyebileceğiniz çalışma saatlerini Instagram, Facebook gibi sosyal medya platformlarından tek dokunuşla paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı iOS için buradan, Android için de buradan indirebilirsiniz.

Ders Çalışma Programım

Ders-Çalişma-Programim

Sınava hazırlanırken kişisel asistanınız gibi düşünebileceğiniz bir uygulamadır. Uygulamada kayıtlı olmayan dersleriniz için ‘Benim Programım’ seçeneğini kullanarak kendinize özel ders programı oluşturabilirsiniz.

Uygulamada, çalışacağınız dersleri hatırlatması için bildirim modu bulunuyor. Bu modu aktif ederek programınızı aksatmadan uygulamış olacaksınız. TEOG, LYS-LGS, DGS, KPSS gibi sınavların bulunduğu Ders Çalışma Programım uygulaması, yalnızca Android cihazlar için geliştirilmiş durumda.

Uygulamayı Android cihazlar için buradan indirebilirsiniz.

Uzman Öğretmenlik Sınavı

MEB’in 13 Mayıs 2022 tarihinde yayınlamış olduğu Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Eğitim Programları’na hazırlanan adaylar için geliştirilmiş uygulamadır. O tarihten beri sürekli olarak güncellenen uygulama ile adaylar konulara çalışabilir, test çözebilir ve sık sık yayınlanan Türkiye geneli denemelere katılabilirsiniz. Yalnızca iOS cihazlar için geliştirilen uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

KPSS Uygulama Önerileri

Doping Hafıza

Doping-Hafiza

Doping Hafıza; YKS, KPSS, LGS ve DGS’ye hazırlanan öğrenciler için hazırlık paketleri sunan bir mobil uygulamadır. Hafıza teknikleri, animasyon ve simülasyon kullanımıyla birlikte video çözümlü soru bankası, yapay zeka destekli akıllı test paneli gibi özel konseptleri bulunmaktadır. Öğrencilerin favori uygulamaları arasında yer alan Doping Hafıza, iOS ve Android cihazlar için geliştirilmiştir.

Uygulamanın iOS bağlantısına buradan, Android bağlantısına ise buradan ulaşabilirsiniz.

KPSS Soru Bankası – Soru Cevap

KPSS-Soru-Bankasi-Soru-Cevap

KPSS özelinde geliştirilmiş iki uygulamadan bahsedeceğiz. KPSS Soru Bankası, iOS cihazlar için geliştirilmiş bir uygulamadır. KPSS(Kamu personeli seçme sınavı) Lisans, Önlisans ve Orta Öğretim, Eğitim Bilimleri sınavına hazırlananlar için ücretsiz olarak geliştirilmiştir. İçerisinde fizik, kimya, biyoloji, türkçe, matematik gibi dersler bulunmaktadır. Ayrıca bilgilerinizi pekiştirmenize yardımcı olacak onlarca karma deneme sınavları yer almaktadır.

KPSS Soru Cevap uygulaması ise Android cihazlar için geliştirildi. Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri ile ilgili soruları kapsayan uygulamada, öğrencilere her ders için yeterli sayıda soru hazırlanmıştır.

Uygulamanın iOS versiyonunu buradan, Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

KPSS Güncel Bilgiler

KPSS’ye hazırlanan öğrencilerin elinin altında olması gereken bir diğer uygulama da KPSS Güncel Bilgiler’dir. Adından da anlaşılacağı üzere bu uygulama, KPSS hazırlığında olan öğrencilerin en güncel bilgilere ulaşmasını sağlamaktadır. Anlaşılır arayüzü sayesinde istediğiniz konularla ilgili sorulara veya konu anlatımlarına ulaşabilirsiniz.

Yalnızca Android cihazlar için geliştirilen bu uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Matematik Sorusu Çözen En İyi Yapay Zekalar
En İyi Matematik Uygulamaları
İngilizce Öğreten En İyi ve Ücretsiz Mobil Uygulamalar