Dolap Linkini Instagram’a Koyma Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin en popüler ikinci el eşya uygulaması olan Dolap, çoğu kişinin sıklıkla kullandığı bir platformdur. Kullanıcılar, kullanılabilir durumdaki eşyalarını bu platform üzerinden satarak hem fazla eşyalarından kurtuluyorlar hem de kendilerine ek gelir oluşturuyorlar. Bu işi daha profesyonelce yapmak isteyen kişilerse Dolap profil linkini Instagram’a koyarak satışlarını arttırmayı hedefliyor. Bunu yapabilmek içinse bazı bilgilere sahip olmalısınız.

Dolap Uygulaması Nedir?

Yukarıda da biraz bahsettiğimiz üzere Dolap, Türkiye’nin en bilinen ikinci el eşya alım-satım platformlarından birisidir. Kıyafet, elektronik eşya, ev eşyaları gibi aklınıza gelebilecek tüm ürünlerin satışının yapıldığı Dolap’ta pek çok ünlü markanın eşyasını görebilirsiniz. Android ve iOS cihazlar için geliştirilen uygulama, ek gelir hedefleyen kişiler için de oldukça makul bir platform olarak göze çarpıyor.

Dolap Uygulamasının Instagram İçin Önemi

Çoğu kullanıcı, Dolap uygulamasını kendisine gelir elde etmek için sıklıkla kullanıyor. Öyle ki bunlardan bazılarının yaptığı tek iş bile Dolap üzerinden eşya satışı oluyor. Dolayısıyla Instagram, kullanıcılar için çok önemli bir platforma dönüşüyor. Zira takipçi sayınız fazla ise Dolap linkini burada paylaşarak sattığınız ürün sayısını arttırabilirsiniz. Hatta Instagram’da takipçi sayınızı arttırarak satışlarınızı daha yüksek sayılara ulaştırabilirsiniz.

Dolap Linkini Instagram’a Koyma

Yukarıdaki bilgilerden sonra sıra Dolap profil linkini Instagram’a koymaya geldi. Bunu yapabilmek için öncelikle elinizde Dolap linkinin olması gerekiyor. Bunun için öncelikle Dolap uygulamasını Android için şuradan, iOS içinse şuradan indirip cihazınıza yüklemeniz gerekiyor. Ardından uygulamayı çalıştırıp mail ve telefon numarası doğrulama işlemlerini halletmelisiniz. Sonra da kendinize bir kullanıcı adı belirlemelisiniz.

Kullanıcı adınızı belirlemek için bunun herhangi bir kişi tarafından kullanılmaması gerekiyor. Eğer başkasının kullandığı bir ad belirlerseniz, “bu kullanıcı adı başkası tarafından kullanılıyor” şeklinde bir bildirim alırsınız. Benzersiz kullanıcı adınızı da kaydettikten sonra profilinizi tamamlamış olacaksınız.

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken şey ilk olarak Dolap linkini kopyalamak, ardından Instagram bio ayarlarına kopyaladığınız linki yapıştırmak. Şimdi tüm yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

  • Öncelikle Dolap uygulamasındaki kullanıcı adınızı kopyalayın.
  • Bunu yapabilmek için telefonunuzdan veya bilgisayarınızdan bir tarayıcı başlatın ve https://dolap.com/profil/ sayfasına gidin. Profilden sonraki kısma ise kullanıcı adınızı girmelisiniz.
  • Örnek verecek olursak; Dolap profil linkiniz https://dolap.com/profil/Techmedya şeklinde olmalı.
  • Daha sonra bu linki kopyalayın ve Instagram uygulamanızı açıp sağ alt köşedeki profil simgesine dokunun.
  • Buradan ana ekrandaki Profili Düzenle seçeneğine dokunun.
  • Ardından İnternet Sitesi yazılı kısma kopyaladığınız Dolap linkini yapıştırın.
  • Son olarak yaptığınız işlemleri kaydetmek için sağ üst köşedeki Bitti seçeneğine dokunun.
Dolap linkiniz, Instagram profilinize ekledikten sonra bu şekilde görünmeli.

Bu aşamadan sonra Dolap linkiniz, Instagram profiliniz üzerinden erişilebilir olacaktır. Bio kısmı dışında Instagram’da link paylaşmak için faydalanabileceğiniz farkı yollar da bulunuyor. Bunların neler olduğunu öğrenmek için şuradaki makalemize göz atabilirsiniz.