En İyi 20 Hacker Programı | Ücretsiz

En-İyi-Hack-Programlari

Hackerların en çok kullandığı hack araçları nelerdir? Eğer bu soruya cevap arıyorsanız kesinlikle doğru yerdesiniz. Aşağıdaki liste, alanlarındaki en iyi hack araçlarını kapsar. Bunlar, hacker olma yolunda ilerleyenlerin gelişmelerine yardımcı olacak en doğru hack programlarıdır.

Yazımıza geçmeden önce şunu belirtmekte fayda var: Hack programları sizi bir hacker yapmaz. Hack programları, bir hacker’a yardımcı olan unsurlardır. Eğer bir hacker olma yolunda ilerliyorsanız, şuradaki makalemize baştan sona göz atmanızı tavsiye ederiz.

Hacker Programı Nedir?

Hacker programı, bilgisayar sistemlerindeki veya ağlardaki güvenlik açıklarından yararlanmak için tasarlanmış yazılım türleridir. Bu tür programların amacı genellikle sistemlere yetkisiz erişim elde etmek veya hassas verileri çalmaktır. Virüsler, Truva atları, casus yazılımlar, keylogger’lar ve rootkit’ler dahil olmak üzere birçok hack program türü vardır. Bu tür programlar, bir bilgisayarın kontrolünü ele geçirmek, kullanıcı etkinliğini izlemek, şifreleri çalmak veya bilgisayar sistemlerini bozmak için kullanılabilir. Kuruluşların bilgisayar sistemlerindeki güvenlik açıklarını belirlemesine yardımcı olan sızma testi araçları gibi bazı hack program türleri etik amaçlarla kullanılabilirken, bilgisayar sistemlerine veya ağlara yetkisiz erişim elde etmek için hack yazılımı kullanmak yasa dışıdır ve ciddi cezalara neden olabilir.

Hacker Programları Neden Önemli?

Söz konusu bilgisayar korsancılığı olduğunda, kendimizi bilgisayar sistemimize zarar verileceği konusunda paranoyak hissetmemiz son derece doğal. Bunu şirket bazında düşündüğümüzde ise işler biraz daha profesyonelleşebiliyor. İşverenlerin donanım ve yazılım sistemlerindeki verilerini saldırganlardan korumak için profesyonel bir uzmana ihtiyaçları olabiliyor. Bu da etik korsanlığa duyulan ihtiyacı son derece belirgin ve önemli hale getiriyor. Şirketler, her geçen gün etik korsanları işe alıyorlar.

Bu bilgiler ışığında hack programları, kişisel ve iş hayatımız açısından son derece önemli bir yer edinmeye başladı. Hack programlarının genel özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • Verilerin güvenli bir şekilde korunmasını sağlar.
 • Ağ güvenliğindeki boşlukları bularak ve düzelterek test etmek için kullanılır.
 • Ağlarınızı veya sistemlerinizi harici saldırılara karşı korumak için bir güvenlik açığı değerlendirmesi almanızı sağlar.
 • Bilgisayar sisteminin sorunsuz çalışmasını sağlayarak şirketin güvenliğini denetlemek için de kullanılır.

En İyi Hacker Programları

mSpy

Akıllı telefonlarda casusluk yapmak için en çok kullanılan araçlardan biri, gönderilen ve alınan mesajların geçmişini okumak, multimedya dosyalarına erişmek, tam konumu bilmek dahil olmak üzere bir kişinin akıllı telefonuyla yaptığı her şeyi kontrol etmek için kullanılabilen bir ebeveyn kontrol hizmeti olan mSpy‘dir. GPS kullanarak erişim kimlik bilgilerini kopyalamak için ekrana ve klavyeye yapılan tüm dokunuşları kaydedebilirsiniz.

mSpy’ı kullanabilmeniz için öncelikle casusluk yapılacak cihaza kurmanız gerekiyor. Çünkü ancak o zaman uygulama bir veri günlüğü oluşturabilecektir. Kurulduktan sonra bildirim oluşturmadan ve neredeyse hiç kaynak harcamadan arka planda çalışacak. Bu da mSpy’ın tespit edilmesini zorlaştıracak. Planları ücretli olan bu hizmet, Android ve iOS cihazlar için kullanılabilir.

Intruder

Intruder, siber güvenlik zayıflıklarını bulan ve bunları öncelik sırasına koyarak şirketlerin ciddi güvenlik risklerinden kaçınmasını sağlayan bulut tabanlı bir yazılım aracıdır. 2015 yılında Chris Wallis tarafından kurulan Intruder’ın amacı, olası siber güvenlik veri ihlalleriyle ilişkili riski en aza indirmek veya ortadan kaldırmaktır.

Intruder, risk olasılığının en yüksek olduğu sorunlara odaklanmanızı sağlamak için sorunları öncelik sırasına koyma yeteneğiyle ünlüdür. Bununla birlikte eksik güncellemeleri ve yamaları, yanlış yapılandırmayı, şifreleme sorunlarını ve çok daha fazlasını bulmak, belirlemek ve önceliklendirmek için tüm sunucularınızı, bulutlarınızı, web sitenizi ve cihazlarınızı taramanıza olanak tanır.

Program, en son tehditlere karşı bile güvende olmanızı ve çok geç olmadan harekete geçebilmeniz için zamanınızın olmasını sağlar. Siber saldırganlar, genellikle s güvenlik açıklarından yararlanmak için hızı hareket ederler. Intruder ise bu bağlamda kişilerin ve şirketlerin güvende olmasını sağlar.

Bir SaaS ürünü olan Intruder’ın kurulumu ve yapılandırması kolaydır. Desteklenen entegrasyonlar arasında Microsoft Teams, Zapier, AWS, Azure, Google Cloud, Slack ve Jira bulunuyor. Bilinen güvenlik açıkları için 65.000’den fazla yerel kontrol içeren Intruder’a sürekli olarak yenileri de eklenmektedir.

Intruder ile Neler Yapılabilir?

 • Boşluklardan ve güvenlik açıklarından emin olmak için web uygulamalarını, destekleyici hizmetleri ve altyapıyı test edebilirsiniz.
 • Açıkta kalan API’lerdeki kapsamlı zayıflıkları ortaya çıkarmak için API sızma testleri gerçekleştirebilirsiniz.
 • Yanlış yapılandırılmış bulut sistemleri için bulut altyapılarını gözden geçirmenizi sağlar.
 • En iyi güvenlik uygulamalarını geliştirmek veya uygulamak için önerilerde bulunur.

Normalde ücretli bir yazılım olan Intruder’ın ücretsiz deneme sürümü de bulunmaktadır. Bu aracı dinlemek için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Nmap

Nmap

Network Mapper’ın kısaltması olan Nmap, bir sistemdeki güvenlik açıklarını tarama ve ağ bulma aracı olarak kullanılır. Çoğunlukla siber güvenlik uzmanları ve ağ yöneticileri tarafından bir ağa hangi cihazların veya ana bilgisayarların bağlı olduğunu sorgulamak, sunulan hizmetlerde açık noktaların olup olmadığını sorgulamak için kullanılır.

Nmap, gelişmiş bir güvenlik tarayıcısıdır. Bu anlamda geliştirilen en etkili araçlardan biridir. Çok uzun zamandır var olmasına rağmen oldukça güvenilirdir. En eski bilgisayar korsanlığı yazılımlarından biri olan Nmap, hala düzenli olarak güncelleniyor.

Nmap’i ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Windows, Linux ve macOS için resmi ikili dosyaları olan tüm büyük bilgisayar işletim sistemlerinde açık kaynaklı olarak çalışır.

Acemi bilgisayar korsanlarının özellikle bu bilgisayar korsanlığı yazılımını daha önce hiç kullanmamışlarsa dikkat etmesi gereken bir şey var: Nmap aslında bir komut satırı aracıdır. Ancak Nmap, Zenmap adında gelişmiş bir grafiksel kullanıcı arayüzü içerir.

Nmap ile Neler Yapılabilir?

 • Bir ağdaki ana bilgisayarları keşfedebilirsiniz.
 • Uzak ana bilgisayarlardaki açık bağlantı noktalarını algılayabilirsiniz.
 • Başkalarının faydalanabileceği güvenlik açıkları için ana bilgisayarları taramanızı sağlar.
 • Gelişmiş ağ eşleme ve numaralandırma özelliğine sahiptir.

Nmap’in resmi sayfasına ulaşmak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Metasploit

Metasploit-

Metasploit, bir dizi hack araçları ve çerçevelerinden oluşan penetrasyon testi yazılımıdır. Yani hem uzak güvenlik açıklarından yararlanmak için kullanabileceğiniz bir araç hem de kendi istismar modüllerinizi geliştirmek için bir platform olarak işlev görür. Bilgisayar korsanları için kelimenin tam anlamıyla bir bul ve yok et durumudur.

Hacker olma yolunda çalışmalarına yeni başlayan biriyseniz ve yalnızca bir hack aracı öğrenebilecek durumdaysanız, o zaman önceliğiniz Metasploit olmalıdır. Çünkü proje, bilgi güvenliği alanında en büyük, sürekli güncellenen ve en ünlü açık kaynaklı yazılımlardan biridir.

Metasploit’i 3 ana bilgisayar işletim sisteminde (Linux, Mac ve Windows) ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Ancak profesyonel olarak pentesting (sızma testi) yapacaksanız, Metasploit’in Pro sürümünü almanız muhtemelen daha iyi olacaktır.

Metasploit ile Neler Yapılabilir?

 • Güvenlik açığı taramalarını çalıştırabilirsiniz.
 • Uzak hedeflerdeki açıklardan yararlanabilirsiniz.
 • Komut dosyaları ile bilgisayar korsanlığı görevlerini otomatikleştirebilirsiniz.

Metasploit’i cihazınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Wireshark

Wireshark

Wireshark, bir ağ protokolü ya da paket analizörü olarak bilinir. Bir ağda neler olup bittiğini kullanıcıların en iyi şekilde okuyup mikroskobik düzeyde görmelerini sağlar.

Dünyanın dört bir yanındaki ağ ve siber güvenlik uzmanları, ağ trafiğini veya paketlerini gerçek zamanlı olarak yakalamak ve derinlemesine incelemek için Wireshark’ı sıklıkla kullanırlar. Oldukça güçlü bir yazılım olan Wireshark, uzun süredir piyasada olan bir araçtır.

Acemi bir bilgisayar korsanıysanız, bu yazılımı nasıl etkili bir şekilde kullanacağınızı öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Çünkü kazanacağınız bilgi, ileriye dönük iş akışınızın önemli bir parçası olacaktır.

Wireshark’ı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Açık kaynak kodlu ve çok platformlu olduğu için Windows, Linux, Mac OS işletim sistemli birçok bilgisayarda çalışabilir.

Wireshark ile Neler Yapılabilir?

 • Derin inceleme fırsatı ve yüzlerce protokolün çevrimdışı analizi.
 • Ethernet, IEEE 802.11, ATM, USB, Bluetooth gibi araçlar üzerinden canlı verileri okuyabilirsiniz.
 • Libpcap gibi birçok yakalama dosyası formatını okuyabilirsiniz.
 • Birçok protokol için şifre çözme desteğine sahiptir (IPsec, Kerberos, SSL/TLS, WPA/WPA2 gibi).

Wireshark’ı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hashcat

Hashcat

Hashcat, hackerların şifre kırma programları arasında en favori olanları arasındadır. En karmaşık şifreleri bile kırmak için tasarlanan Hashcat, süper güçlü bir çoklu karma kırma ve kaba zorlama aracıdır.

Hashcat, esasen şu şekilde çalışıyor: Bu yazılıma bir şifre karması veya parola karmaları içeren bir dosya verip ardından kaba kuvvet uygulayacağınız bir kelime listesi seçmelisiniz. Hashcat, bu andan itibaren listenizi karma hale getirmeye ve süper hızlı bir şekilde hedef parola karmaları ile karşılaştırmaya başlayacaktır. Eğer bir eşleşme yakalarsa tebrikler; şifreyi buldu demektir.

Hashcat, şifre kırma saldırılarını kolaylaştırmak için yoğun şekilde bilgisayarınızın GPU’sunu kullanır. Bu sebeple penetrasyon testlerinizde çok sayıda şifre kırma işlemi yapacağınız için çok iyi bir bilgisayar sahip olmalısınız.

Ücretsiz ve açık kaynaklı olan Hashcat; Windows, Linux ve Mac için kullanılabilir. Ayrıca Hashcat’in iki çeşidi bulunuyor. CPU ve GPU tabanlı Hashcat olarak adlandırılan bu iki sürümün ikisinin de 3.00 sürümünden bu yana sadece Hashcat olarak birleştirildiğini belirtelim.

Hashcat ile yapabilecekleriniz kısaca şunlar:

 • Kaba kuvvet saldırısı
 • Sözlük saldırısı
 • Permütasyon saldırısı
 • Kural tabanlı saldırı

Hashcat’i bilgisayarınıza indirip yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Burp Suite

Burp-Suite

Burp Suite, web uygulamalarının güvenliğini test etmek için kullanabileceğiniz entegre bir platformdur. Bir web uygulamasının güvenliğini test ederken hemen hemen istediğiniz her şeyi (bir engelleme proxy’sinden son teknoloji bir güvenlik açığı tarayıcısına kadar) yapmanızı sağlayabilir.

Acemi bir bilgisayar korsanıysanız ve bir web uygulaması güvenlik test cihazı arıyorsanız, bu programa göz atmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Burp Suite ticari bir güvenlik aracı olsa da ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz ancak sınırlı özelliklere sahip bir sürümü vardır. Üç ana bilgisayar işletim sisteminde de (Windows, macOS ve Linux) mevcuttur.

Burp Suite ile Neler Yapılabilir?

 • Güvenlik açıkları için taramayı otomatikleştirebilirsiniz.
 • Özelleştirilmiş saldırıları otomatikleştirebilirsiniz.
 • Web isteklerini işleyip yineleyebilirsiniz.

Burp Suite’in resmi web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Acunetix

Acunetix, bir web tarayıcısı aracılığıyla eriştiği herhangi bir web sitesini veya web uygulamasını tarayan ve HTTP/HTTPS protokolünü kullanan tam otomatik bir etik korsan aracıdır. Javascript, AJAX gibi program dillerinin üzerine kurulu karmaşık web uygulamalarını ve özel web uygulamalarını analiz etmek için güçlü ve hızlı çözümlere sahiptir.

Kurulumu kolay ve sezgisel olan Acunetix, sadece birkaç tıklamayla taramaya başlamanıza olanak tanır. Windows, Linux ve macOS üzerinde çalışan yazılım, kullanıcılara başvurabilecekleri geniş çaplı bir araç yelpazesi sunar.

Acunetix ile Neler Yapılabilir?

 • SQL enjeksiyonları, XSS, zayıf parolalar, yanlış yapılandırmalar, açıkta kalan veritabanları gibi 7000’den fazla güvenlik açığını algılar.
 • Tek sayfalık uygulamaları, web uygulamalarını ve karmaşık web uygulamalarını tarar.
 • Atlassian JIRA, GitHub, GitLab, Azure DevOps, Bugzilla veya Mantis gibi bir dizi sorun izleme sistemiyle entegre edilebilir.
 • Makro kayıt teknolojisi sayesinde sitenizin şifre korumalı sayfalarını ve çok seviyeli formlarını tarar.
 • Bulduğu güvenlik açıklarını içeren ayrıntılı bir raporla birlikte güvenlik açıklarının nasıl çözüleceğine ilişkin öneriler sunar.
 • Acunetix raporunda sitenin yapısını ve tarayıcının taradığı sitenin tüm sayfaları görülebilir.
 • HIPAA, ISO, NIST, OWASP Top 10, PCI DSS gibi belirli uyumluluk standartlarını destekler.
 • F5, Fortinet, Imperva, Citrix, AWS ve diğerleri gibi web uygulamaları güvenlik duvarlarıyla entegrasyonları destekler.

Programı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

SQLmap

SQLmap

SQLmap, otomatik bir SQL enjeksiyonu ve veritabanı hackleme aracıdır. SQL enjeksiyon güvenlik açıklarının algılanmasını ve kullanılmasını otomatikleştirir. Sonucunda da bir veritabanı sunucusunun kısmen veya tamamen ele geçirilmesini sağlar.

Bu hack programı; MySQL, PostgreSQL, MariaDB, Microsoft SQL Server gibi bazı veritabanı yönetim sistemlerinin açıklarından faydalanır. SQLmap, veritabanlarına saldırabileceğiniz toplam altı SQL enjeksiyon tekniğine sahiptir.

Sunucuları güçlendirmek ya da hataları düzeltmek için testler yapacaksınız, SQLmap’i kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Bir Python programı olan SQLmap, dolayısıyla Python programlama dilinin kurulu olduğu bir işletim sisteminde çalışabiliyor. Ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır.

SQLmap ile Neler Yapılabilir?

 • Enjeksiyon hatası algılama motoruna sahiptir.
 • Veritabanı parmak izi ve kullanıcı bulma.
 • Temel dosya sistemine erişme ve uzaktan komut yürütme.

SQLmap’i bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Social-Engineer Toolkit

Social-Engineer-Toolkit

Social-Engineer Toolkit (Sosyal Mühendislik Araç Seti) kimlik avı saldırıları, gizli kullanıcı bilgilerine ulaşma gibi birden çok sosyal mühendislik saldırısını simüle etmek için kullanılan bir dizi gelişmiş hack programıdır.

SET, bilgisayarlar yerine insan davranışlarına saldıran, sanki bir insanmışçasına test yapmak üzere tasarlanmıştır. Diğer tüm sosyal mühendislik araçları gibi alanında çok başarılıdır.

SET ücretsiz ve açık kaynaklı bir hack yazılımıdır. Genellikle UNIX platformu için oluşturulsa da Python programlama dilini çalıştıran herhangi bir bilgisayarda çalışabiliyor.

Social-Engineer Toolkit ile Neler Yapılabilir?

 • Kimlik avı sayfaları oluşturma
 • HTA saldırısı
 • Tam ekran saldırısı
 • Tabnabbing saldırısı (sahte site ile orijinal site kullanıcılarını çekerek bilgilerini ele geçirmeye çalışan kimlik avı saldırısı)

Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Evilginx

Evilginx

Evilginx , bir web sitesindeki parolaları ve 2FA belirteçlerini çalabilen gelişmiş bir yeni nesil kimlik avı programıdır. En az çabayla dinamik kimlik avı sayfalarını otomatik olarak oluşturmanızı sağlar.

Kimlik avı, siber suçlular tarafından kullanılan oldukça başarılı bir saldırı vektörüdür. Evilginx, çalışanlarınızı ve arkadaşlarınızı, kimlik avı saldırılarını nasıl tespit edip bunlardan nasıl kaçabileceklerini öğretebileceğiniz en iyi araçlardandır.

Bu hack programının bir süredir piyasada sesi soluğu çıkmıyor. Yine de iki faktörlü kimlik doğrulama güvenlik mekanizmasını alt etme becerisi nedeniyle çok fazla ilgi görmüştü.

Evilginx ücretsiz ve açık kaynaklı bir yazılımdır. GO programlama dilinin kurulu olduğu herhangi bir bilgisayar işletim sisteminde indirip çalıştırabilirsiniz. Ancak Evilginx’i gerçek hayattaki bir phishing saldırısında kullanacaksanız, onu buluttaki bir Linux sunucusuna kurmanızı tavsiye ederiz.

Evilginx ile Neler Yapılabilir?

 • Herhangi bir web sitesi için dinamik kimlik avı sayfaları oluşturabilirsiniz.
 • 2FA belirteçlerini yakalayabilirsiniz.
 • Kullanıcı adı, şifre ve 2FA’yı tamamen atlayarak oturum belirteçlerini yakalamanızı sağlar.

Bu hack programını şuradaki bağlantı ile bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Nikto

İlk olarak Aralık 2001’de piyasaya sürülen Nikto, ücretsiz bir komut satırı güvenlik açığı tarayıcısıdır. Ayrıca güncel olmayan yazılımları, tehlikeli dosyaları ve diğer sorunları belirlemek için kullanılan bir güvenlik aracıdır.

Bu tür yazılımlar, bir sisteme gizlice girmek veya sisteme kötü amaçlı yazılım göndermek isteyen bilgisayar korsanlarının kullandığı araçlardır. Sunucuya özel ve genel kontroller yapmak için tanımlama bilgilerini kullanırlar.

Nikto’nun hedefiniz için güvenlik açığı testini kullanmanızı kolaylaştıran, anlaşılması basit bir komut satırı arayüzü bulunmaktadır. Eski yazılımları arayıp web sunucularının yapılandırmasını kontrol edebilmenizi sağlayan Nikto, buradaki bağlantı noktalarını ve bir oturumda birden çok sunucuyu tarayabilir. Kullanıcı adı ve şifreyi ele geçirme konusunda oldukça meziyetli olan yazılım, bu işlem sırasında bir anti-IDS saldırısı da uygular.

Program, her tarama sonrası ekranda bir çıktı gösterir. Dilerseniz düz metin, XML, HTML, NBE veya CSV formatında bir rapor talep edebilirsiniz. Raporlar, önceden yazılmış bir şablon uygulanarak özelleştirilebilirler. Veya kendi format şablonunuzu da yazabilirsiniz.

Nikto ile Neler Yapılabilir?

 • Web sunucularını, eklentileri kontrol eder ve tehlikeli dosyaları, eski sürümleri ve yanlış yapılandırılmış dosyaları tanımlar.
 • Herhangi bir işletim sisteminde varsayılan yükleme dosyalarını otomatik olarak tanımlar.
 • Eski yazılım uygulamalarını algılar.
 • Metasploit Framework için entegrasyon desteği sunar.
 • Siteler arası komut dosyası güvenlik açığı testleri gerçekleştirir.

Her ne kadar Nikto olarak bahsetsek de artık Nikto2 olarak adlandırılan programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Aircrack-ng

Aircrack-ng

Aircrack-ng, WiFi ağlarını hacklemek için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Paket içerisinde, WiFi ağ güvenliğini tam anlamıyla test etmek için bir araç bulunmaktadır. Kablosuz ağ paketlerini izleyip yakalamakla birlikte WiFi şifrelerini açığa çıkarmak için kablosuz şifrelemeleri kırmanıza olanak tanır.

WiFi korsanlığı için en popüler fiili araçlardandır. Uzun bir süredir var olan bu program yine de zaman zaman düzenli güncellemeler alıyor. Bu da Aircrack-ng’i her daim taze ve hak ettiği konumda tutuyor.

Aircrack-ng ücretsiz ve açık kaynaklıdır. Öncelikle bir UNIX aracıdır ve ağırlıklı olarak komut satırı tabanlıdır. Bunun yanında Windows bilgisayarlarda da çalışabilir.

Aircrack-ng ile Neler Yapılabilir?

 • Kablosuz ağ paketlerini izleyip ulaşmanızı sağlar.
 • Tekrar oynatma ve sahte erişim noktası saldırıları yapmanıza olanak tanır.
 • Kablosuz şifreleme standartlarının kırılması (WEP WPA ve WPA2).

Aircrack-ng bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Nessus

Nessus, güvenlik açıkları için hem donanımı hem de yazılımı kontrol eden ayrıca ağ trafiği modellerini de izleyen bir araçtır. Nessus için bir tür güvenlik duvarı/antivirüs sistemi diyebiliriz ancak tam olarak değil. Her ne kadar iyileştirme prosedürlerine sahip olsa da çözüm konusunda pek kapsamlı değildir.

Bilinen güvenlik açıkları için derinlemesine taramalar gerçekleştirebilen program, güvenlik sorunlarına yol açabilecek yanlış yapılandırmaları tespit etme yeteneğine sahiptir. Araç ayrıca ağ tabanlı saldırıları tespit edebilen entegre bir IDS motoruna sahiptir. Nessus, Windows, Linux, OS X, Solaris, HP-UX, AIX, FreeBSD ve daha fazlasına kurulabilir.

Ücretli ve ücretsiz versiyonları bulunan Nessus, çok fazla sesi çıkmasa da bazı çarpıcı rakamlara sahip. Dünya genelinde 2 milyondan fazla indirme sayısına sahip olan programın ücretsiz versiyonu, daha çok bir programa para ödeyemeyecek öğrenciler içindir. Tarama çalışmaları 16 IP adresiyle sınırlıdır fakat ücretli sürümleri çok daha güçlüdür.

Nessus ile Neler Yapılabilir?

 • Güvenli yapılandırma, sistem güçlendirme, kötü amaçlı yazılım algılama, web uygulaması taraması ve erişim kontrolleri için PCI DSS gereksinimlerinin uygulanmasına yardımcı olur.
 • Kötü amaçlı yazılım ve botnet’ler, yapılandırma denetimi ve web uygulamaları için kapsamlı güvenlik açığı kapsamı sağlar.
 • Temel ağ taramaları gerçekleştirebilir ve ağda bulunan ana bilgisayarların kimliğini doğrulayabilir.
 • Fidye yazılımlarını tespit edebilir.
 • Kötü amaçlı yazılım taramaları gerçekleştirebilir ve politika uyumlarını doğrulayabilir.

Nessus’un ücretsiz versiyonunu (dilerseniz ücretli versiyonunu da) şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Recon-ng

Recon-ng

Recon-ng, açık kaynaklı bir istihbarat bilgi toplama aracıdır. Hedefle ilgili farklı türde bilgileri araştırmak için farklı modüllerden oluşan tam özellikli bir keşif aracıdır. E-posta adresleri, bu e-postalar ile kaydedilen siteler, isimler, telefon numaraları, ev adresi gibi bilgilere ulaşılabilir.

Keşif, her hacker’ın cebinde bulunması gereken araçlardan bir tanesidir. Daha önce hiç kullanmadıysanız bir göz atmanızı tavsiye ederim. Ücretsizdir ve açık kaynaklıdır. Python programlama dilinin kurulu olduğu bir bilgisayarda çalışabildiğini de belirtelim.

Recon-ng ile Neler Yapılabilir?

 • Hedef profilin bilgilerine ulaşmanızı sağlar.
 • Teknik bilgileri araştırmanızı ve coğrafi konum, IP gibi detaylara ulaşmanıza olanak tanır.

Recon-ng’yi bilgisayarınıza şuradaki bağlantıyı kullanarak yükleyebilirsiniz.

Rainbow Crack

Rainbow-Crack

Rainbow Crack, hackerlerın şifreleri %100 başarı oranı ile birkaç saniyede kırabilmesini sağlayan programlardan bir tanesidir. Programın dinamiğinden bahsetmek gerekirse Rainbow Crack, aslında basit bir konsept üzerinde çalışır. Her şifre için hashleri ​​dinamik olarak hesaplamak ve crackleme sırasında doğru olanla karşılaştırmak yerine, tüm karakter setleri için şifre hashleri ​​önceden hesaplar. Bu karmaları daha sonra Rainbow Table adı verilen veri kümelerinde depolar. Yani bu program, önceden hesaplanmış karmalarla karşılaştırmayı ve ilgili düz metin parolaları elde etmeye odaklanır. Bu da geleneksel kaba kuvvet kırma yöntemine kıyasla hackerların çok daha az zamanını alır.

Rainbow Table’ı çeşitli karakter kümeleri için ayarlamak yalnızca bir seferlik bir işlemdir. Ayrıca karakter kümesine ve makinenin hızına bağlı olarak günler veya aylar alabilir. Rainbow Table’lar hazır olduğunda ise şifre karmasını besleyebilir, elde etmek istediğiniz şifreyi saniyeler içinde kırabilirsiniz.

Rainbow Crack ile Neler Yapılabilir?

 • Şifre kırma işlemini saniyeler içerisinde yapabilmenizi sağlar.
 • Rainbow Table’ı ham (.rt) ve kompakt dosya formatında destekler.
 • Herhangi bir karma algoritmanın Rainbow Table’ını destekler.
 • Grafik kullanıcı arayüzü yormaz, istediğiniz işlemi rahatlıkla yapabilmenizi sağlar.

Rainbow Crack’i bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Canvas

Canvas

Canvas, uzaktaki ağları test edebilmeniz için 800’den fazla exploit sunan en iyi Metasploit alternatifi programlardandır. Otomatik exploit sistemine sahip Canvas, dünya çapındaki penetrasyon test ve güvenlik uzmanları tarafından kullanılır.

Uzaktaki sistemlerin ekran görüntüsünü alabilmenizi sağlayan Canvas, sistemdeki şifreleri indirmesinin yanı sıra sistem içindeki dosyaların da değiştirilmesini sağlar. Sistemde yönetici vasfını elde etmenizi sağlayan bazı numaralara sahip program, yeni açıklar yazmanıza olanak tanır. Ayrıca orta ve büyük ağlarda bağlantı noktası taraması yapmasının yanında ana bilgisayar keşfi için yararlı olan scanrand adlı nmap’e bir alternatifi de entegre eder.

Canvas ile Neler Yapılabilir?

 • Uzaktaki ağlara erişmenizi sağlar.
 • Sistemde en yüksek yönetici mertebesine ulaşmanızı sağlayarak kontrolü elinize almanızı sağlar.
 • Sistemdeki güvenlik açıklarını dikkatlice seçmenizi ve sonuç odaklı hareket etmenizi sağlar.

Windows, Mac ve Linux destekli bu hack programını şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Fortify WebInspect

Fortify WebInspect, çoğu güvenlik uzmanının ve QA test uzmanlarının güvenlik açığı gibi sorunları ortaya çıkarmasına yardımcı olan bir DAST (Dinamik Uygulama Güvenliği Testi) çözümüdür. Bu araç, canlı bir uygulamaya gerçek dünyadaki dış güvenlik saldırılarını taklit edecek şekilde çalışmaktadır. Daha kolay entegrasyon için çoğu REST API’nin yanı sıra tamamen otomatik olarak sürdürülebilme yeteneğine sahiptir.

Fortify WebInspect’i DevOps ve ölçeklendirme gereksinimlerine uyacak şekilde tamamen otomatik bir çözüm olarak kullanabilirsiniz. Üstelik SDLC (Yazılım Geliştirme Yaşam Döngüsü) ile sorunsuz bir şekilde entegre olmaktadır. REST API’leri, taramaları otomatikleştirir ve uyumluluk standartlarının karşılanmasını sağlar.

Herhangi bir Selenium komut dosyasını Fortify WebInspect ile kolayca entegre edebilirsiniz. Fortify WebInspect, WISwag komut satırı aracı aracılığıyla Swagger ve OData formatlarını destekleyerek herhangi bir DevOps iş akışıyla çalışmanızı sağlar. Tarama şablonlarını ScanCentral Admin tarafından önceden yapılandırılabilirsiniz.

Fortify WebInspect ile Neler Yapılabilir?

 • HAR dosyalarıyla iş akışlarını tarayarak önemli içeriklerin gözünüzden kaçmasını engeller.
 • PCI DSS, DISA STIG, NIST 800-53, ISO 27K, OWASP ve HIPAA gibi önemli online uygulama güvenliği uyumluluk düzenlemeleri için önceden yapılandırılmış raporlar sunar.
 • DevOps gereksinimlerini karşılamak için bir uygulamadaki eğilimleri izleyip en kritik konularda harekete geçmenize yardımcı olur.

Ücretsiz deneme sürümü de bulunan bu hack aracının indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

L0phtCrack

L0phtCrack, 1990’ların sonunda L0pht Heavy Industries (artık L0phtCrack, LLC olarak biliniyor) tarafından geliştirilen bir şifre kırma ve kurtarma programıdır. Windows, UNIX ve Novell ağları dahil olmak üzere çeşitli hesap türleri için kaybolan veya unutulan şifreleri kurtarmak üzere tasarlanmıştır.

Program, şifreleri kırmak için sözlük saldırıları, kaba kuvvet saldırıları ve kriptanaliz gibi çeşitli yöntemler kullanır. Yazılım, güvenlik uzmanları, sistem yöneticileri ve BT denetim ekipleri tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

L0phtCrack ile Neler Yapılabilir?

 • Zayıf şifreleri tespit etmek ve bu şifreleri çözmek.
 • Windows yerel ve etki alanı, UNIX ve Linux, Novell, Microsoft SQL, Oracle Veritabanı ve Lotus Notes hesaplarına ait şifreleri ‘kurtarmak’.
 • Otomatik şifre kırma için yerleşik zamanlayıcı.
 • Şifre kırma süreci ile ilgili raporlar ve istatistikler sunma.
 • Yerel ve uzak sistemlerde şifre kırma desteği.

Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hackuna

Cryptors Hackuna, bir Android uygulamasıdır. Bu uygulama ile bir kişinin telefonunun kilidini açabilir, mesajlarını okuyabilir, fotoğraflarını ve videolarını görebilir, telefon görüşmelerini kaydetmek ve diğer kişisel bilgilerine erişmek için kullanabilirsiniz. Cryptors Hackuna’yı bir kişinin telefonuna fiziksel olarak erişmeden de kullanabilirsiniz.

Cryptors Hackuna, bir kişinin telefonunda bulunan bir güvenlik açığından yararlanarak çalışır. Bu güvenlik açığı, bir kişinin telefonunu hacklemek için kullanılabilir.

Cryptors Hackuna ile Neler Yapılabilir?

 • Bir kişinin telefonunun kilidini açmak için şifresini tahmin etmek
 • Bir kişinin telefonuna bir virüs veya casus yazılım yüklemek
 • Bir kişinin telefonunu uzaktan kontrol etmek
 • Bir kişinin telefonunu izlemek
 • Bir kişinin telefonuna bir tuzak mesajı göndermek
 • Bir kişinin telefonunu bir sahte Wi-Fi ağına bağlamak
 • Bir kişinin telefonunu bir şifre kırma aracı ile hacklemek

Android cihazlar için geliştirilen uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Türk Hacker Siteleri Nelerdir?

Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok hacker sitesi bulunmaktadır. Bu sitelerde hackerlar birbirleriyle iletişim kurabilir, bilgi ve deneyimleribii paylaşabilir ve hackleme faaliyetlerini koordine etmeleri için kullanabilirler.

Türk hacker sitelerinin en popülerlerinden bazıları şunlardır:

 • TurkHackTeam: Türkiye’nin en eski ve en büyük hacker forumlarından biridir. Sitede, hackleme, güvenlik ve teknoloji ile ilgili çeşitli konular tartışılmaktadır.
 • BlackHat Turkey: Ülkemizdeki black hat hackerlarının bir araya geldiği bir forumdur. Sitede, hackleme, güvenlik ihlalleri ve siber suçlarla ilgili konular tartışılmaktadır.
 • HackerZ Türkiye: Türkiye’deki beyaz şapkalı hackerların bir araya geldiği bir forumdur. Sitede, güvenlik araştırmaları, siber güvenlik ve hackleme eğitimleri ile ilgili konular tartışılmaktadır.
 • HackerZ Forum: Türkiye’deki hackerların bir araya geldiği bir forumdur. Sitede, hackleme, güvenlik ve teknoloji ile ilgili çeşitli konular tartışılmaktadır.

Bu sitelerin dışında Türkiye’de faaliyet gösteren birçok hacker topluluğu da bulunmaktadır. Bu topluluklar, genellikle belirli bir alana odaklanan hackerların bir araya geldiği gruplardır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kiralık hacker bulabilir miyim?

Hackerlar, gizlilik ve güvenlik gerekçesiyle internette kolay kolay bulabileceğiniz kişiler değillerdir. Bu sebeple onları bulmak pek kolay olmayacaktır. Yine de onlara ulaşabileceğiniz bazı yollar da yok değil. Örneğin şuradaki makalemize göz atarak ‘dark web‘ üzerinden hackerlara ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Hacker programı kullanmak yasal mı?

Başka birinin bilgisayarına yetkisiz erişim elde etmek için bilgisayar korsanlığı araçlarını veya yazılımlarını kullanmak genellikle yasa dışıdır. Bu tür yazılımların kullanımı bilgisayar suçları yasalarının ihlali olabilir, para ve hapis gibi ağır cezalarla sonuçlanabilir. Ek olarak zarar verme niyetinde olmasanız bile bilgisayar korsanlığı araçlarının kullanımı, hassas bilgilerin çalınması veya kritik sistemlerin kesintiye uğraması gibi ciddi istenmeyen sonuçlara yol açabilir.

Hacker programı etik amaçlar için kullanılabilir mi?

Evet. Sızma testi araçları gibi bazı hacker programları, bilgisayar sistemlerindeki veya ağlardaki güvenlik açıklarını belirlemek ve kuruluşların güvenliklerini geliştirmelerine yardımcı olmak için etik amaçlarla kullanılabilir.

Hacker programından kendimi nasıl koruyabilirim?

Kendinizi hacker programlarından korumak için işletim sisteminizi ve yazılımınızı en son güvenlik yamalarıyla güncel tutmalı, güçlü şifreler kullanmalı ve güvenilmeyen kaynaklardan yazılım indirmekten veya kurmaktan kaçınmalısınız.

İlgili Yazılar

DDoS Nedir, Nasıl Atılır? | En İyi 5 DDoS Programı