En İyi Ücretsiz 20+ WhatsApp Takip Programı

Önemsediğiniz kişilerin güvenliğinden emin olmak amacıyla WhatsApp takip programı gibi çözümler arayışında olabilirsiniz. Bu anlamda kullanabileceğiniz bazı uygulamalar ve programlar bulunuyor. Aşağıda, birisini WhatsApp üzerinden nasıl takip edebileceğinize yönelik yöntemleri göreceksiniz.

WhatsApp Takip Programı Nedir?

WhatsApp takip programı, bir kullanıcının WhatsApp mesajlaşma platformundaki etkinliğini izlemek için tasarlanmış bir yazılım türüdür. Bu tür yazılımlar ebeveynler tarafından çocuklarının online aktivitelerini izlemek, işverenler tarafından şirkete ait cihazların kullanımını takip etmek veya bireyler tarafından kendi WhatsApp hesaplarının aktivitelerini izlemek için kullanılabilir.

Her biri kendi özellik ve yeteneklerine sahip çeşitli WhatsApp takip programları bulunuyor. Bunlardan bazıları bir kullanıcının mesajlarını, aramalarını ve konumunu izlemenize izin verirken, diğerleri multimedya dosyalarının, grup konuşmalarının ve sohbet günlüklerinin izlenmesi gibi daha gelişmiş özellikler sunabilir.

WhatsApp izleme yazılımı kullanımının gizlilikle ilgili endişelere yol açabileceğini ve bazı yargı bölgelerinde yasa dışı olabileceğini unutmamak önemlidir. Herhangi bir tür takip yazılımını kullanmadan önce yasa ve yönetmelikleri öğrenmeniz her zaman iyi bir fikir olacaktır.

WhatsApp Takip Programı | Ücretsiz

Cocospy

Cocospy, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilen, başkasının WhatsApp mesajlarını, aramalarını ve konumunu izlemek için kullanabileceğiniz bir WhatsApp izleme programıdır.

Cocospy kullanabilmeniz için ilk olarak bir hesap oluşturmalı ve sonrasında hedef cihaza Cocospy uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Uygulamayı yükledikten sonra hedef cihazın WhatsApp’taki aktivitelerini uzaktan izleyebilirsiniz.

Cocospy, mesajları, fotoğraflar, videolar ve sesli mesajlar dahil olmak üzere tüm WhatsApp mesajlarını izleyebilmenizi, gelen ve yapılan tüm WhatsApp aramalarını izleyebilmenizi ve WhatsApp kullanarak hedef cihazın konumunu izleyebilmenizi sağlayan birçok özelliğe sahiptir.

Kullanımı kolay olan ve birçok özelliği bulunan Cocospy’ın kullanımı için aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 • Şuradaki bağlantıdan Cocospy’ın web sitesine gidin ve bir hesap oluşturun.
 • Ardından takip etmek istediğiniz cihazı seçin.
 • Ekrandaki talimatları izleyerek Cocospy uygulamasını, WhatsApp’ını takip etmek istediğiniz hedef cihaza yükleyin.
 • Uygulamayı yükledikten sonra hedef cihazın WhatsApp etkinliği uzaktan izlenebiliyor olacaktır.

Cocospy’nin hem iyi hem de kötü amaçlar için kullanılabilecek güçlü bir araç olduğunu unutmamalısınız. Cocospy kullanmayı düşünüyorsanız, doğru gerekçelerle kullandığınızdan emin olmalısınız. 7 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunan Cocospy, WhatsApp takibi için en kullanışlı araçların başında gelmektedir.

eyeZy | Ücretli

eyeZy, yasal çerçeveler odağında bir kişinin WhatsApp hesabını takip etmek için kullanabileceğiniz en iyi çözümlerin başında gelmektedir. Dünya genelinde büyük bir saygınlığı bulunan bu program, herhangi bir kişinin WhatsApp hesabını kolaylıkla takip etmenize olanak tanıyor.

eyeZy ile WhatsApp takibi yapabilmeniz için öncelikle hedef telefona fiziksel olarak erişebiliyor olmalısınız. Ardından şuradaki bağlantıya giderek ŞİMDİ DENEYİN yazılı kısma tıklayın ve ekranda beliren talimatları uygulayıp programı kullanmaya başlayın. Dilerseniz programın size sağladığı avantajların neler olduğunu görmek için aynı bağlantıda yer alan İş başında görün yazılı bağlantıya da tıklayabilirsiniz. Daha sonra ekranın sol kısmındaki panelde, program sayesinde ulaşabileceğiniz tüm detayları kontrol edebilirsiniz.

eyeZy WhatsApp takip programının fiyatları

Sonuç olarak eyeZy, ücretli olsa da ödediğiniz tutarın hakkını veren bir programdır. Eğer yıllık satın alımı düşünürseniz, fiyatın epey uyguna geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

mSpy

Bir WhatsApp profilini başka bir akıllı telefondan kontrol etmeniz gerekiyorsa, en iyi seçenek, gönderilen ve alınan mesajların geçmişine (silinmiş olsalar bile), paylaşılan multimedya dosyalarına ve diğer cihazlara erişim sağlayan bir cihaz izleme hizmeti olan mSpy‘dir. Hizmet, Android ve iOS cihazlar için kullanılabilir olsa da Android cihazlar için Root, iPhone içinse jailbreak işlemi gerektirir.

Ayrıca mSpy’ın ek araçlarla birlikte birden fazla ödeme planına sahip olması sayesinde, cihazın konumunu gerçek zamanlı olarak izleyebilecek, kısa mesajlara ve telefon görüşmelerine erişebilecek ve hatta ekranda dokunuş kaydı oluşturma bileceksiniz. Uygulamayı hedef cihaza yükledikten sonra ilişkili bir akıllı telefondan kullanılmalıdır. Normalde ücretli olan mSpy’ın 7 günlük ücretsiz deneme sürümünün olduğunu da hatırlatalım.

Zetlog

Zetlog, hayatınızda önemsediğiniz kişilerin güvende olduklarından emin olmanızı sağlayacak bir WhatsApp takip programıdır. Kişilerin anlık olarak aktiviteleri konusunda sizi bilgilendiren bu program ile çevrimiçi ve son görülme aktivitelerini takip edebilir, tüm bunları bir rapor halinde kaydedebilirsiniz.

Zetlog’u Android cihazlar için APK yoluyla şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Zetlog WhatsApp takip programı yorumları:

 • Zetlog’u kullanan bazı kullanıcılar, kişilerin WhatsApp’ta ne zaman çevrimiçi veya çevrimdışı olduklarını takip edebildiklerini söylüyor. Bu da çocuklarının veya çalışanlarının ne zaman aktif olduğunu bilmek isteyenler için oldukça kullanışlıdır.
 • Kullanıcılar, Zetlog WhatsApp takip programının kullanımının kolay olduğunu söylüyorlar. Uygulamayı kurup kullanmak için kafa karıştırıcı teknik bilgilere ihtiyacınız olmuyor.

AnyControl | Ücretli

AnyControl, herhangi birinin WhatsApp hesabını takip etmenize olanak tanıyan programlardan birisidir. Bunu da yalnızca üç adımda yapabilirsiniz:

 • Öncelikle AnyControl programını cihazınıza yükleyin.
 • AnyControl’e kaydolun ve bir hesap oluşturup WhatsApp takibi için planınızı seçin.
 • Son olarak Control Panel yazılı kısma gidin ve istediğiniz kişiyi WhatsApp hesabı üzerinden takip etmeye başlayın.

Eğer ayırabileceğiniz bir miktar geliriniz varsa, herhangi birinin WhatsApp hesabını takip etmek için AnyControl’ü kullanabilirsiniz.

FoneWatcher

FoneWatcher, WhatsApp için en pratik ve güvenilir konum takip etme ve sohbet monitörüdür. En yeni iOS ve Android işletim sistemleri ile uyumlu olan program, çeşitli izleme özelliklerine sahiptir. FoneWatcher gerçek zamanlı konumu izler ve dışa aktarır. Ayrıca diğer sosyal medya uygulamaları da dahil olmak üzere uygulama etkinliklerini yönetir. Tüm üst düzey şifreleme ile iCloud’dan verileri senkronize edip bunları dışa aktarır ve indirmenizi sağlar.

Programın özellikleri şunlardır:

 • WhatsApp sohbetlerini izler/takip eder
 • WhatsApp üzerinden gönderilen/alınan görüntülü mesajları izler
 • WhatsApp durum güncellemesini görmenizi sağlar
 • WhatsApp’ta bildirimlerin ekran görüntüsünü almanızı sağlar
 • WhatsApp sesli mesajları ve aramaları kaydedebilirsiniz
 • WhatsApp verilerini dışa aktarmanızı sağlar

Bu kullanışlı programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Mobile Tracker

Mobile Tracker ile herhangi birisinin WhatsApp mesajlaşmalarını izleyebilirsiniz. Uygulama ile yapabileceğiniz şeyler şunlar:

 • Farklı konuşmalardan alınan ve gönderilen tüm mesajları görüntüleyebilirsiniz.
 • Her mesajın ayrıntılarını tarihi ve alıcısı ile görüntüleyebilirsiniz.
 • Uygulamayı Android cihazlarda root gerektirmeden kullanabilirsiniz.

Yalnızca Android cihazlarda root gerekmeden kullanabileceğiniz uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

TiSPY

TiSPY, kullanıcılara hedef cihazdaki WhatsApp etkinliklerini izleme ve takip etme imkanı sunan güçlü bir WhatsApp konum takip özelliği sunmaktadır. TiSPY’in WhatsApp takip özelliği sayesinde kullanıcılar sohbet konuşmalarına, çoklu ortam dosyalarına, grup sohbetlerine ve arama kayıtlarına erişebilirler. Böylelikle kişinin WhatsApp kullanımı hakkında değerli bilgilere ulaşabilirler. Bu özellik, kullanıcıların çeşitli amaçlar için WhatsApp etkileşimlerini yakından takip etmelerine yardımcı olur, örneğin ebeveyn kontrolü veya çalışan izleme gibi.

TiSPY takip uygulaması, herhangi bir numaranın WhatsApp sohbet geçmişini izler. Hedef kullanıcıların WhatsApp sohbetini izlemek için, panoyu kendi cihazınıza indirmeniz gerekir. Sohbetlerin yanı sıra kullanıcılar WhatsApp üzerindeki hedefin arama kayıtlarını da takip edebilirler. TiSPY’in WhatsApp takip sohbet özelliği ile kullanıcılar WhatsApp konuşmalarını görüntüleyebilir ve silinmiş mesajlara erişebilirler. Yani hedefteki kişiye ait iletişim geçmişi hakkında kapsamlı bir bilgi sunar. Bu özellik, kullanıcıların bilgilendirilmesine ve WhatsApp etkileşimlerine dayalı bilinçli kararlar almalarına olanak tanır.

TiSPY WhatsApp takip uygulamasının avantajı, WhatsApp üzerinde paylaşılan dosyalara ve klasörlere erişmeye yardımcı olmasıdır. Uygulamayı kullanan insanlar için en fazla güvenlik gerektiren yer burasıdır. Bu tür bir izleyici ile WhatsApp üzerinde paylaşılan videolar, resimler ve ses dosyaları dahil çoklu ortam dosyalarını görüntüleyebilirsiniz.

Bu kapsamlı özelliklere sahip araca şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Hoverwatch

Hoverwatch, Windows ve Android cihazlarını izlemek için kullanabileceğiniz çok fonksiyonlu bir casusluk uygulamasıdır. Çoğu casusluk uygulaması gibi çalışsa da, etkinliği yakalamak için ekran görüntüleri sağlama konusunda güçlü bir şekilde belirir.

Hoverwatch, hedef cihazların sosyal medya aktivitelerini izlemenize yardımcı olabilir. WhatsApp, Facebook veya başka bir site kullanıyor olun, tüm kayıtlar size gösterilecektir.

Uygulama ayrıca konum takibi konusunda da yardımcı olur. En son GPS teknolojisi sayesinde, hedef cihazı kolayca tam olarak bulabilirsiniz. GPS olmasa bile konum kullanılabilir durumda olacaktır. Ayrıca Hoverwatch’u hedef cihazdaki diğer internet aktivitelerini izlemek için de kullanabilirsiniz. Kullanıcı tarafından ziyaret edilen tüm web siteleri size gösterilecektir.

Ek olarak belirli web sitelerini hedef cihazda engelleyebilirsiniz. Bununla birlikte hedef cihazdaki aramaları da izleyebilirsiniz. Tüm gelen ve giden aramaların bir listesini göreceksiniz. Ayrıca aramanın süresi, zaman damgası ve aradığınız her şey gibi diğer detaylar da size sağlanacaktır.

Uygulama, size düzenli aralıklarla planlanmış ekran görüntüleri göndermeye devam eder. Bu şekilde hedef cihazın herhangi bir belirli zamanda ne yaptığını güncel olarak takip edebilirsiniz.

Ekran görüntüleri otomatik olarak etkinleştirilir. Tüm görüntülere uygulama panosundan ulaşabilirsiniz. Hoverwatch, hedef cihazdan gizli kalacak şekilde tasarlanmıştır. Kullanıcılar, mobil cihazlarına bir casusluk uygulamasının yüklendiğini asla tahmin edemezler.

Hoverwatch kullanmanın başka bir avantajı da hedef cihazın pil seviyelerini boşaltmamasıdır. Çoğu durumda, casusluk uygulamaları genellikle çok fazla pil tüketme eğilimindedir. Android cihazlarınızı root etmenize bile gerek yoktur. Cihaz takip edilmeye başladığında konum, anlık mesajlaşma, sosyal medya vb. gibi birçok veriye erişim elde edersiniz.

Yapmanız gereken tek şey, Hoverwatch uygulamasını hedef cihaza kurmak ve kullanmaya başlamak. Uygulama, ana panele her beş dakikada bir veri yükler, böylece hiçbir şeyi kaçırmazsınız.

Hoverwatch, hedef cihazdan toplanan tüm verilerin kanıtını sunan şaşırtıcı bir casusluk uygulamasıdır. Uygulama aynı zamanda anlaşılması ve kullanılması kolaydır.

Genelde bu tarz programlar ücretlidir fakat Hovewatch, kullanıcılarına 3 günlük ücretsiz deneme imkanı sunuyor. Windows, Mac, iOS ve Android cihazları destekleyen programa şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

FamiGuard | Ücretli

FamiGuard, bir WhatsApp hesabını takip edebilmenizi sağlayan işlevsel özelliklere sahip uygulamalardan bir tanesidir. Çoğu uygulamadan farklı olarak FamiGuard ücretli bir servistir. Bir eYezy kadar olmasa da FamiGuard da takip aracı olarak oldukça popülerdir.

Bu uygulamada satın alım yaptığınızda şuradaki gibi bir ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız. Buradan uygulamanın hangi özelliğini incelemek isterseniz, sonuçlara ulaşabilirsiniz.

iKeyMonitor

iKeyMonitor, bilgisayar üzerinden WhatsApp’taki tüm hareketleri takip etmenizi sağlayan bir programdır. Bir arka plan uygulaması olarak çalışan iKeyMonitor, hedefteki bilgisayarda yapılan tüm tuş vuruşlarını günlüğe kaydeder. Bilgisayardaki tüm hareketler özel bir panele kaydedilir, daha sonra bunlara kolayca erişebilirsiniz.

Program ile hedefteki kişinin ziyaret ettiği web siteleri, sohbet konuşmaları, gönderilen ve alınan e-postalar, ekran görüntüleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere tüm etkinlikler hakkında ayrıntılı bir rapora ulaşacaksınız.

Kullanıcılarına 30 günlük ücretsiz deneme imkanı sunan program, Android, iOS, Mac ve Windows cihazları destekliyor. iKeyMonitor’a şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Whats Tracker

Whats Tracker, kullanıcılara WhatsApp kullanımı hakkında bilgi ve bazı içgörüler sağlamak için geliştirilmiş bir uygulamadır. Bu uygulama, kullanıcılara bir WhatsApp hesabıyla ilgili çeşitli özellikler sunmaktadır.

Whats Tracker, kullanıcının hesabını analiz eder ve ziyaretçilerin WhatsApp iletişim zamanları hakkında anında detaylar sağlar. Kullanıcılar, etkileşimde bulundukları profilleri ve tüm kişileri tek bir yerde hızlıca kontrol edebilirler. Sohbet istatistiklerinizi merak ediyorsanız, kişilerinizi takip etmek istiyorsanız veya sadece gizlilik ayarlarınızı yönetmek istiyorsanız, Whats Tracker size kesinlikle kolaylık sağlayacaktır.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

FlexiSPY

Flexispy çok esnek bir takip aracıdır ve yapacağınız casusluğu son derece kolay hale getirir. Sadece Android cihazları değil, aynı zamanda iOS cihazlarını da takip edebilirsiniz.

Flexispy’nin sahip olduğu nadir bir özelliği de bulunmaktadır. Hedef WhatsApp hesabında gerçekleşen sesli ve görüntülü aramaları kaydedebilir ve bunları daha sonra başka bir amaç için kontrol edebilirsiniz.

Flexispy sadece WhatsApp ile sınırlı değildir ve Facebook, Hangout, Skype, Viber, Instagram ve daha birçok sosyal medya platformu için takip özellikleri sunar.

WhatsApp’taki mesajları okumanın ötesinde, Flexispy size alıcı ve gönderici hakkında bilgi edinme olanağı sağlar. Tam olarak mesajların değiştirildiği zaman ve tarihi size bildiren zaman damgaları da bulunmaktadır. Dahası hedef cihazdaki iletişim listesine erişebilir ve kiminle iletişim halinde olduklarını görebilirsiniz. Sadece mesajları değil aynı zamanda resimleri, videoları, çıkartmaları, emojileri uzaktan görüntüleyebilir ve ses dosyalarını dinleyebilirsiniz.

Bahsedildiği gibi, uygulama son derece esnek olduğundan kurulum süreci de oldukça kolaydır. İlk olarak aboneliklerinden birine abone olmanız gerekiyor. Daha sonra Flexispy’dan bir bağlantı alacaksınız ve bunu hedef cihaza uygulamayı indirmek için kullanabilirsiniz. Kaydolurken sağladığınız e-posta ID’sine bu bağlantıyı alacaksınız Aynı bağlantıyı hedef telefonda açın ve talimatları takip edin. Uygulama sorunsuz bir şekilde hedef cihaza indirilecek, hiçbir aksama olmadan.

Daha sonra cihazınıza geri dönün, kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın ve diğer cihazı gizlice takip etmeye başlayın. Hizmeti masaüstünüzden kullanmak için herhangi bir tarayıcıyı da kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız 7/24 destek de bulunmaktadır. Genel olarak Flexispy, çalışanlarınızı veya aile üyelerinizi gözlemlemeniz gerektiğinde ideal bir uygulamadır.

WAcaring

WhatsApp için geliştirilen bir diğer takip aracı da WAcaring’dir. Kurulumu ve kullanımı son derece kolay olan WAcaring’i 5 dakikadan kısa sürede kurabilirsiniz.

Kurulduktan sonra gizli modda çalışmasından dolayı kullanıcı, bu aracın cihazında olduğunu bilmez ve oturum açtığında bildirim almaz.

Bu yazılımın en güçlü özelliği ise WhatsApp’taki kişilerinizi gerçek zamanlı olarak izleyebilmesidir. Çevrimiçi olan bir kullanıcıdan gelen mesajları kaçırmamak için gerçek zamanlı hatırlatıcılardan faydalanabilirsiniz.

Kullanıcı dostu arayüzü ve gelişmiş özellikleriyle WhatsApp’taki kişilerinizin son çevrimiçi durumunu izlemek için en iyi seçeneklerden birisidir.

WhatsApp online takip aracı WAcaring’in temel özellikleri şunlardır:

 1. Garantili veri güvenliği: WAcaring, kişisel bilgilerinizi korumak için güçlü şifreleme protokolleri ve gelişmiş güvenlik önlemleri uygulayarak en yüksek düzeyde veri güvenliğini sağlar.
 2. Aynı anda birden fazla kişiyi izleyebilmenize olanak tanır: WAcaring ile, birden fazla kişiyi aynı anda izleyebilir ve takip edebilirsiniz.
 3. Arkadaşlarınıza çevrimiçi ve çevrimdışı bildirim gönderebilmenizi sağlar: WAcaring, arkadaşlarınıza hem online hem de çevrimdışı iken bildirimler göndermenizi sağlayarak sizinle iletişim halinde kalmalarını sağlar.
 4. Aile bireyleriniz ile 24 saat gerçek zamanlı iletişim: WAcaring, aile bireyleriniz için 24 saat, gerçek zamanlı iletişim imkanı sunarak onların sağlık durumlarını izlemenize ve bulundukları yerler hakkında anında güncellemeler almanıza olanak tanır.
 5. Birden çok dili destekler: WAcaring, birden çok dili destekleyecek şekilde tasarlanmıştır fakat Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Bir kişinin WhatsApp son görülmesini bilgisayarda veya telefonda takip edebileceğiniz WAcaring’in resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

KidsGuard Pro ile Birini WhatsApp’ta Takip Etme | Android | Ücretli

WhatsApp’ta birini takip etmek için diğer çözümlere geçmeden önce, açıklığa kavuşturmak istediğimiz birkaç şey var. Komut istemi, hosting veya IP adresi aracılığıyla birini bulmak herkes için geçerli değildir. Bu yöntemlerin nasıl kullanıldığını anlamak ve dolandırıcılıklardan kaçınmak için iyi bir teknoloji bilgisine sahip olmanız gerekir. Birinin konumunu nasıl izleyeceğinizi gerçekten bilmek istiyorsanız, üçüncü taraf bir çözüm olan KidsGuard Pro’ya bakabilirsiniz. Benimsediği son teknoloji GPS konum teknolojisi sayesinde insanların konumunu doğru bir şekilde bulmanıza yardımcı olabilir.

KidsGuard Pro gibi bir uygulamayı kullanmak sizi bir çok dertten kurtaracak. Gerçi başlıkta ücretsiz yöntemlerden bahsedeceğimizi aktarmıştık fakat KidsGuard Pro’dan sonra fikriniz değişebilir. Yine de ücretsiz kullanım konusunda fikriniz netse direkt olarak aşağıdaki ücretsiz çözümlere bakabilirsiniz.

Yalnızca Android cihazınızda kullanabileceğiniz uygulamanın bazı önemli avantajları şunlar:

 • WhatsApp kişiniz olmasa bile herhangi birini bulmak için kullanabilirsiniz.
 • Programı kurduktan sonra, hedefi bilgilendirmeden çevrimiçi panosundan konumunu uzaktan takip edebilirsiniz.
 • Uygulama hedef cihazda gizlendiği için kişi farkında olmadan takip edebilirsiniz.
 • Konum bilgisi gerçek zamanlı olarak yükleniyor. Ayrıca daha önce ziyaret ettiğiniz yerleri de kontrol edebilirsiniz.
 • Bu uygulamayı kullanmak için profesyonel bilgi gerekli değildir . İndirme, kurulum ve yapılandırmayı tek seferde tamamlayabilirsiniz.

KidsGuard Pro, sektörde iyi bir itibara sahip uygulamalardandır. AlternativeTo, NewsBeezer gibi birçok tanınmış teknoloji sitesi de bunu tavsiye ediyor. Uygulamaya şuradaki adresi ziyaret ederek kolayca erişebilirsiniz. Şimdi KidsGuard Pro’yu kullanan birinin yerini nasıl bulacağınızı öğrenmek için adımları izleyin.

Adım 1: Bir hesap açıp uygulamayı satın alın. Yine de yukarıda bahsettiğimiz özelliklerinden yola çıkarak, bu parayı ödediğinize değeceğini düşünüyoruz.
Adım 2: Hedefteki cihaza bu uygulamayı indirin ve kurulumu tamamlayın. Kurulum sihirbazı sayesinde kişiyi doğrudan onu takip edersiniz.
Adım 3: Kurulumdan sonra uygulama simgesinin kaybolduğunu göreceksiniz. Fakat endişelenmenize gerek yok; bu yalnızca hedefteki kişi bunu bilmesin diye alınmış bir önlem. Artık çevrimiçi kontrol paneline giriş yapabilir ve sol panelden “Yerler”i (Locations) seçebilirsiniz. Geçerli konumu içeren bir harita görünümü karşınıza çıkacak. Kişinin WhatsApp mesajlarını, etkinliklerini, fotoğraflarını ve daha fazlasını izlemek için KidsGuard Pro’yu kullanabilirsiniz.

WaStat – WhatsApp İzleyici | Android

WaStat, takip ettiğiniz kişinin WhatsApp’ta çevrimiçi olduğu sırada uyarı veren bir uygulamadır. WaStat’ın özelliklerine ve kullanım kılavuzuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yalnızca izleme özellikleri sağlamakla kalmayan uygulamanın başka meziyetleri de bulunuyor.

Özellikleri:

 • WaStat, bağlantı sırasındaki son aktif saati gösterir.
 • Android cihaz için Çevrimiçi Bildirimler alabilirsiniz.
 • Son 30 günlük istatistiklerin kaydını tutar. Aynı anda 10 kişiye kadar bildirim gösterebilir.
 • Hedefteki kişi tekrar çevrimiçi olduğunda bildirim alabilirsiniz.

Nasıl kullanılır:

 • Şuradaki bağlantıdan WaStat uygulamasını edinin.
 • Uygulamayı açıp sağ üst köşede bulunan simgeye dokunun ve izlemek istediğiniz kişinin adını ekleyin.
 • Uygulama, bir kişi çevrimiçi olduğunda anında bildirim gönderir.

Logify – WhatsApp İzleyici | Android

Logify, WhatsApp’taki kişilerinizin çevrimiçi takibi hakkında bilgilendirilmeniz için kullanabileceğiniz başka bir alternatiftir.

Özellikleri:

 • Logify’ı daha hızlı bir bildirime ihtiyacınız varsa kullanmanızı öneririz.
 • Hedefteki kişinin çevrimiçi bildirimlerini ayarlayarak eş zamanlı olacak şekilde bilgilendirilirsiniz.

Nasıl kullanılır:

 • Öncelikle Google Play Store’dan Logify uygulamasını yükleyin.
 • Kullanıcı WhatApp’ta çevrimiçi olduğunda bildirim alırsınız. WhatsApp’taki tüm oturum açma zamanlarına aylık ve haftalık olarak ulaşabilirsiniz.

LogWhat | Android

LogWhat, birisi WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunda bildirim almanıza yardımcı olan bir başka Android uygulamasıdır. Bu uygulama ile en son görülenleri takip edebilirsiniz.

Özellikleri:

 • LogWhat uygulaması ile sınırsız takip yapabilirsiniz.
 • Ücretli olsa da bir süre deneme sürümünü kullanabilirsiniz.
 • WhatsApp kişilerinizdeki iki kişiyi takip edebilirsiniz.

Nasıl kullanılır:

 • Google Play Store’dan LogWhat’ı yükleyin.
 • WhatsApp kişileriniz için izlemeyi etkinleştirin.
 • Çevrimiçi olduğunda bildirim almak için kişinin numarasını veya en fazla iki kişiyi seçin. Bildirimler, cihazınızın bildirim çubuğunda gösterilir.

wLog Online | iPhone

wLog, birisi WhatsApp’ta çevrimiçi olduğunda sizi bilgilendiren en iyi iOS uygulamasıdır. wLog, çevrimiçi bildirimlerin yanı sıra bazı istatistikler de gösterir.

Özellikleri:

 • wLog, kullanıcıları istekleri doğrultusunda sınırsız bildirim gönderebilir.
 • wLog ile haftalık olarak sağlanan istatistiklere ulaşabilirsiniz.
 • Bildirimleri istediğiniz zaman kapatabilirsiniz.
 • Bir kullanıcı çevrimiçi olduğu anda bir bildirim açılarak bilgi verir.

Nasıl kullanılır:

 • wLog Online‘ı iPhone/iPad cihazınıza yükleyin.
 • İstatistik raporunu almak için wLog Online’daki numarayı doğrulayın.

Chat Track: Online Tracker

WhatsApp için en iyi online takip uygulamalarından biri olan Chat Track Online Tracker, kullanıcıların bildirimleri online olarak görme ve son görülme takibi için kullanılır. Bu ücretsiz uygulama, ebeveyn denetimi için anlık bildirimlerle son görülme takibi yapabilmenize olanak tanır. Bildirimlere haftanın 7 günü 24 saat boyunca detaylı olarak ulaşabilirsiniz.

Chat Track, son görülme durumunu sadece birkaç tıklama ile takip edebilmenizi sağlar. Sayfanın üstünde bulunan + simgesine dokunarak hedef numarayı eklemeniz yeterli olacaktır. Ardından takip süresini ayarlayıp bildirimleri beklemeye başlayabilirsiniz.

Özellikler

 • Son görülme durumunu kontrol edebilme
 • Çocukların veya çalışanların WhatsApp’ta ne kadar zaman harcadığına dair detaylı rapor
 • Çevrimiçi ve çevrimdışı bildirimler

Android cihazlar için geliştirilen bu uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

WaLog

WhatsApp son görülme takip edici olarak WaLog adlı uygulamayı da deneyebilirsiniz. Listemizdeki diğer uygulamalar gibi bu uygulama da bir WhatsApp hesabındaki etkinlikleri izler.

Takip edilen kullanıcı WhatsApp hesabını açtığında, WaLog size bir bildirim gönderir. Buna ek olarak ayrıca bu hesabın genel etkinliğini kontrol edebilmeniz için raporlar da oluşturur. Eğer çocuklarınızın ders çalışmak yerine WhatsApp’ta çok fazla zaman geçirip geçirmediğini merak ediyorsanız, WaLog işinizi fazlasıyla görecektir. Bu uygulamanın en güzel yanı hem Android hem de iOS cihazlar için kullanılabilir olmasıdır.

XNSPY

XNSPY, herhangi bir Android cihazda bir kişinin veya çocuğunuzun tüm WhatsApp etkinliğini izlemenizi sağlayan bir başka uygulamadır. Uygulama çeşitli işlevler sunmaktadır.

XNSPY ile WhatsApp’taki tüm sohbetleri kolayca izleyebilir, bir mesajın tarihini ve saatini görüntüleyebilir, giden ve gelen aramaları görebilir ve gönderilen ve alınan tüm medyaya erişebilirsiniz. Uygulamayı izlemek istediğiniz cihaza indirmeniz ve casusluk yapmaya başlamanız yeterlidir. XNSPY uygulamasını indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

WhatsApp Takip Etme Yolları

Komut İstemi ile WhatsApp’ta Birini Takip Etme

Birinin WhatsApp konumunu izlemenin bir başka kolay yolu da bilgisayarınızdaki Komut İstemi özelliğini kullanmaktır. Bu yöntem yalnızca WhatsApp Web ile çalışıyor. Ancak oldukça etkili ve yapmasının çok kolay olduğunu belirtelim. Aşağıdaki basit adımlar ile bu yöntemin nasıl olduğunu göreceksiniz:

Adım 1: WhatsApp Web‘i açın ve IP adresini almak için izlemek istediğiniz kişiyle sohbete başlayın.
Adım 2: Yöntemin işe yaraması için arka planda çalışan tüm uygulamaları (kullandığınız tarayıcı hariç) kapatın. Ardından, görev yöneticisini açmak için klavyenizde Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basın.
Adım 3: “Çalıştır” işlevini açmak için klavyenizdeki Win +R tuşlarına basın. Boş alana “cmd” yazıp enter’a basın.
Adım 4: Açılan komut istemine “netstat-an” yazıp enter’a basın. Komut istemini kapatmadan önce görünen IP adresini not edinmeyi unutmayın.
Adım 5: Daha sonra şuradaki adrese giderek yaklaşık konumunu belirlemek için IP adresini girin.

İzleme Bağlantısı ile WhatsApp’ta Birini Takip Etme

WhatsApp’ta yerini bilmek istediğiniz kişiye takip bağlantısı oluşturup göndermeniz gerekecek. Bu izleme bağlantısı, size kişinin nerede olduğu hakkında bilgi verecektir. Biraz teknik bilgi gerektiren bir yöntem olduğunu baştan belirtmemiz gerek. Talimatları bir şekilde izlerseniz, istediğiniz şeyi başarıyla uygulamış olursunuz.

Adım 1: Başlamak için ücretsiz bir web barındırma hesabı oluşturmanız gerekir. Bunu infinityfree adlı siteden yapabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Dosya Yöneticisi”ne tıklayın. ZIP dosya adlarını “Tracking ZIP File” olarak indirin.
Adım 2: İçindeki 3 dosyayı çıkarmak için indirilen dosyayı açın. Şimdi bu dosyaları barındırma hesabınızdaki dosya yöneticisinin kök (public _html) klasörüne yükleyin.
Adım 3: Takip ettiğiniz cihaza göndermeniz gereken linke isim verilecektir.

Takip ettiğiniz cihazla ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgileri kök klasörünüzdeki log.txt dosyasında bulabilirsiniz.

Chatwatch ile WhatsApp Takip Etme | Online

Arkadaşınız, aile üyeniz veya başka herhangi bir kişinin WhatsApp’ta gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri takip etmek için Chatwatch en iyi seçimlerden birisi olabilir.

Bu amaçla kullanılabilen birçok başka web sitesi olmasına rağmen, Chatwatch özellikleri onu öne çıkararak tercih edilir hale getirdi.

Hedeflenen kişinin sizinle ilgili ipuçları almaması için gizli ve daha dikkatli kalmanız gerektiğinden takip etmek her zaman zor bir görev olmuştur. Bu nedenle Chatwatch, kullanıcıların gereksinimlerine ve ihtiyaçlarına göre çalışan bir online WhatsApp takip aracıdır. Bu WhatsApp takip aracına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Telefon Takip Programı Kullanın

Yalnızca WhatsApp’la kalmayıp telefonun tamamen takibini sağlayan bazı programlar bulunuyor. Bu konuyla ilgili önceden geniş çaplı bir makale hazırlamıştık. Dilerseniz buradan o makaleye ulaşabilir, en uygun programı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Telefonunu bilmediğim bir kişinin WhatsApp’ını takip edebilir miyim?

Bu imkansız değil fakat biraz daha karmaşık bir yönteme başvurmanız gerekecek. Bunun için MAC sızdırma yöntemini kullanabilirsiniz. Bunun için hedef cihazdaki MAC adresine sahip olmanız ve sizinkiyle değiştirmeniz gerekmektedir. Sonra da WhatsApp takip programlarından birini yükleyip tekrar oturum açmanız gerekir.

Birinin WhatsApp mesajlarımı okuyup okumadığını nasıl anlarım?

WhatsApp mesajlarınızın okunup okunmadığını öğrenmek için en fazla uygulamadaki yerleşik özellikten faydalanabilirsiniz. Eğer son mesajda çift mavi tik varsa, mesajınız sizden önce birisi tarafından okunmuş demektir.

WhatsApp’ta bir kişi tarafından engellendiğimi anlayabilir miyim?

Evet, bunun için faydalanabileceğiniz bazı yöntemler bulunmaktadır. Bunların neler olduğuna dair geniş çaplı bilgilere şuradaki makaleden ulaşabilirsiniz.

Çocuğumun WhatsApp mesajlarını nasıl takip edebilirim?

Qustodio, mSpy ve FlexiSPY gibi ebeveyn kontrolü uygulamalarını kullanarak çocuğunuzun WhatsApp mesajlarını takip edebilirsiniz. Bu uygulamalar ile mesajlar, çağrılar ve fotoğraf/video dahil olmak üzere çocuğunuzun WhatsApp etkinliğini izleyebilirsiniz.

WhatsApp polis veya devlet kurumları tarafından izlenebilir mi?

Evet. WhatsApp, soruşturma gibi belirli koşullar altında polis veya devlet kurumları tarafından izlenebilir. WhatsApp uçtan uca şifreleme kullansa da şifreleme mahkeme kararıyla yetkililer tarafından kırılabilir.

Bir WhatsApp kullanıcısının konumunu izlemek mümkün mü?

Evet. Uygulama ayarlarında konum paylaşımını etkinleştirmiş olan bir WhatsApp kullanıcısının konumunu izletebilirsiniz. Birinin WhatsApp konumunu izlemek için kullanılabilecek üçüncü taraf konum izleme uygulamaları da bulunuyor.

İlgili Yazılar

Numara Yazarak Yer Tespiti Yapma Programı | Ücretsiz
Telefondan Başka Birinin WhatsApp’ına Girmek
Başkasının Konumunu Bulma Nasıl Yapılır?