Instagram GIF İsimleri ve Kodları | 2024

Instagram’da hikaye oluştururken, GIF ile süslemek istiyor olabilirsiniz. Bunun için Instagram’ın önerdiği GIF’leri veya özel oluşturulan GIF’leri kullanabilirsiniz. Özel oluşturulan bu GIF’lere nasıl ulaşacağınızı bilmiyorsanız dert etmeyin, biz sizin yerinize bu konuyu çözüme kavuşturduk.

Aşağıda Instagram hikayeniz için kullanabileceğiniz en güzel Instagram GIF isimleri ve kodları örneklerini göreceksiniz. Kullanmak için Instagram hikayenizi oluştururken GIF’e dokunup arama kısmına aşağıdaki ismi veya kodu yazmanız. Sonrasında alakalı birçok GIF görecek, beğendiğinizin üzerine bir kez dokunarak hikayenize eklemiş olacaksınız.

Instagram GIF İsimleri/Kodları Nedir?

Instagram GIF isimleri veya kodları, GIPHY kitaplığındaki her bir GIF’e atanan benzersiz bir kodu ifade etmektedir. Bu kodları GIF’i Instagram’da veya GIPHY kitaplığının kullanımını destekleyen herhangi bir platformda kolayca aramak ve paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Instagram kodları genelde harf veya sayıların bir kombinasyonundan oluşur. GIPHY’nin web sitesinde istenen GIF için “Bağlantıyı Kopyala” (Copy Link) veya “Gömme Kodunu Kopyala” (Copy Embed Code) seçeneklerine tıklayarak bulunabilir. Bu kodu kullanarak kodu gönderinizin altyazı veya yorum bölümüne yapıştırarak GIF’i Instagram’da kolayca paylaşabilirsiniz.

Instagram Yazılı GIF Nedir?

Instagram yazılı GIF, kullanıcıların hikayelerinde veya gönderilerinde kullanabilecekleri, animasyonlu bir yazı stili olarak tanımlanabilir. Farklı renklerde ve stillerde olabilen bu GIF’ler, kullanıcılar tarafından yazılı olarak kendi hikayelerine eklenebilir.

Instagram yazılı GIF’ler, kullanıcılara daha etkileyici ve eğlenceli bir şekilde içeriklerini paylaşma imkanı verir. Örneğin bir doğum günü mesajı paylaşırken, bu yazılı GIF’lerden birini kullanarak daha renkli ve eğlenceli bir gönderi hazırlayabilirsiniz.

Yazılı GIF’ler, kullanıcıların marka bilinirliğini arttırmak için de kullanabileceği etkili bir araçtır. Markalar, kendi logolarını veya marka mesajlarını içeren yazılı GIF’ler oluşturarak, Instagram kullanıcılarının dikkatini çekebilir ve markalarını daha iyi tanıtabilirler.

Instagram GIF Ekleme Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki adımları izleyerek Instagram hikayenize bir GIF ekleyebilirsiniz:

 • Akıllı telefonunuzdan Instagram uygulamasını açın ve ekranın sağ alt köşesinde bulunan profil simgesine dokunun.
 • Yeni bir hikaye oluşturmak için ekranın sol üst köşesinde bulunan artı işareti (+) simgesine dokunun.
 • Şimdi bir fotoğraf veya video çekin veya galerinizde bulunan fotoğrafı/videoyu yükleyin.
 • Ekranın üst kısmında bulunan Etiket simgesine dokunun. Bu etiket, kare bir gülen yüze benziyor.
 • Çıkartma listesinden GIF seçeneğini seçin.
 • Mevcut GIF’lere göz atın veya belirli bir tanesini bulmak için arama çubuğunu kullanın.
 • Üzerine dokunarak kullanmak istediğiniz GIF’i seçin.
 • İki parmağınızı sıkıştırıp yakınlaştırarak veya farklı bir konuma sürükleyerek GIF’i yeniden boyutlandırabilir veya yeniden konumlandırabilirsiniz.
 • GIF’in yerleşimi istediğiniz gibi olduktan sonra hikayenize eklemek için ekranın sol alt köşesindeki “Hikayeniz” seçeneğine dokunun.

Instagram DM ile GIF Gönderme

Instagram GIF isimleri ve kodları önerilerimize geçmeden önce GIF’leri hikayede paylaşmak dışında DM ile nasıl gönderebileceğinizden bahsedelim. Çünkü hala pek çok kullanıcı, DM üzerinden nasıl GIF gönderileceği konusunda bir bilgiye sahip değil.

Instagram’da DM üzerinden GIF göndermek için sırasıyla şu işlemleri yapın:

 • Instagram uygulamasını açıp sağ üst köşedeki Mesaj simgesine dokunun.
 • Şimdi GIF göndermek istediğiniz mesaj kutusuna dokunun.
 • Aşağıda mesaj yazdığınız kısmın en sağında, gülen yüz gibi görünen simgeye dokunun.
 • Burada bazı GIF önerileri göreceksiniz. Çıkartma ara yazılı boşluğa, aşağıdaki GIF kodları veya isimlerinden birini girip beğendiğinizin üzerine dokunun.

Yukarıdaki adımları izlediğinizde, Instagram’da herhangi bir kişiye DM aracılığıyla GIF göndermiş olacaksınız. Şimdi bazı GIF örneklerine bir bakalım.

NOT: Her bir görselin üstündeki yazıyı veya kodu kullanmalısınız.

Instagram GIF İsimleri ve Kodları

kleinformat

sahexplica black

Merelscorner

Anchetulil

retro

cho

foopklo

greendotori

hygge

line & lines

ollykit

haleyivers

vipapier

hanmade

the uncommon place

malenaflores

odsanyu

ilustralle

simple

gladdest

handwritten

ohlala

ohlalalita

gravitando

vipapier

deco

mikyla

white dreams

5270

muchable

floweringwords

mimivela

zoew

chxrry

lidiaontheroad

studiojonesie

steffi

dindaps

greendotori

highlight

minimal

boho

spring

Sıkça Sorulan Sorular

Kendi Instagram GIF kodumu oluşturabilir miyim?

Evet. Kendi Instagram GIF kodunuzu oluşturmak için bir GIF oluşturma veya ekran kaydetme uygulaması kullanarak bir GIF oluşturmanız ve GIF’i GIPHY’nin kitaplığına yüklemeniz gerekecek. GIF yüklendikten sonra GIPHY, oluşturduğunuz GIF’e Instagram’da veya diğer platformlarda paylaşmak için kullanabileceğiniz benzersiz bir kod atar.

Instagram dışında başka platformlarda bir GIF paylaşmak için bir Instagram GIF kodu kullanabilir miyim?

Evet. Bir GIF kodunu Instagram dışında Facebook, Twitter ve Slack gibi GIPHY’nin kitaplığını destekleyen diğer platformlarda paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Instagram’da bir GIF paylaşmak için bir Instagram GIF kodunu nasıl kullanırım?

Bir Instagram GIF kodunu GIPHY’nin web sitesinden kopyalayıp gönderinizin açıklama veya yorum bölümüne yapıştırabilirsiniz. Ardından gönderiyi göndererek Instagram’da GIF paylaşmak için kullanabilirsiniz.

Instagram GIF kodları tüm ülkelerde mevcut mu?

Instagram GIF kodları şu anda çoğu ülkede mevcut olsa da bazı düzenlemeler nedeniyle belirli bölgelerde kısıtlamalar olabilir.

İlgili Yazılar

Instagram Yorumlara GIF Atma Nasıl Yapılır?
Instagram GIF Yapma Rehberi