En İyi 14 Instagram Video İndirme Programı

Instagram, günümüzün büyük bir kısmını kapsayan bir sosyal ağdır. Bazen telefonu elinize alıp farkında olmadan kendinizi Instagram akışta gezinirken gördüğünüzü fark etmiş olabilirsiniz. Bu esnada çok hoşunuza giden bir videoyu indirmek istemiş olabilirsiniz. Instagram’ın kendisinde böyle bir özellik bulunmuyor. Bu sebeple Instagram’da video indirmek için bir program veya uygulama kullanmak durumundasınız.

Hazırladığımız makale, Instagram’da beğendiğiniz videoları ve fotoğrafları indirmenizi sağlayacak program, uygulama ve online olarak faydalanabileceğiniz site önerileri sunuyor. İçlerinden en beğendiklerinizi gönül rahatlığıyla indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

NOT: Bir Instagram videosunu indirmek için öncelikle bağlantının URL’sini kopyalamanız gerekiyor. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 • Instagram’da indirmek istediğiniz videoyu açın.
 • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 • Çıkan seçeneklerden Bağlantı yazılı kısma dokunun. Tarayıcı üzerinden Instagram videosunun URL’sini kopyalamak içinse önce videonun sağ üst köşesindeki üç noktaya, ardından ‘Bağlantıyı Kopyala‘nın üzerine tıklayın.
 • Böylelikle indirmek istediğiniz videonun bağlantısını kopyalamış oldunuz.

Instagram Video İndirme Programı Nedir?

Instagram video indirme programı, Instagram’dan video indirmek için tasarlanmış herhangi bir bilgisayar programını veya mobil uygulamayı ifade eder. Bu araçlar, kullanıcıların Instagram videolarını çevrimdışı görüntüleme veya başkalarıyla paylaşma amacıyla cihazlarına kaydetmelerine olanak tanır.

Instagram video indirme programı, tarayıcı uzantıları, masaüstü yazılımı veya mobil uygulamalar gibi farklı biçimlerde olabilir. Bazı Instagram video indirme programlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Instagram video indirme programları, içerik kaydetme veya paylaşma için uygun olsa da, bu tür araçları kullanırken dikkatli olmalısınız. İçlerinden bazıları kullanıcının cihazını veya gizliliğini tehlikeye atabilecek kötü amaçlı veya diğer zararlı yazılımlar içerebilir. Bu sebeple içlerinden en güvenilir olanları kullanmanızı öneririz.

Instagram Video İndirme Programı Nasıl Kullanılır?

Instagram video indirme programını kullanma adımları, kullandığınız araca bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte çoğu program için çalışması gereken genel adımları aşağıdan görebilirsiniz:

 • Instagram’da indirmek istediğiniz videoyu bulup videonun URL’sini kopyalayın.
 • Şimdi Instagram video indirme programını açın.
 • İndirmek istediğiniz Instagram videosunun URL’sini indirme alanına yapıştırın.
 • İndirme işlemini başlatın ve cihazınızda kolay bulabileceğiniz bir yere kaydedin.

Instagram Video İndirme Programları

Socialdown

Socialdown, Instagram herhangi bir videoyu indirme konusunda oldukça güçlü olan bir araçtır. İndirmek istediğiniz Instagram videosunun URL’sini kullanarak sadece birkaç dakika içinde videoyu indirebilirsiniz. Bu aracın en iyi kısımlarından birisiyse herhangi bir kısıtlama yapmamasıdır. Socialdown ile gün içerisinde istediğiniz kadar Instagram videosu indirebilirsiniz.

Bu online Instagram video indirme aracının temel özellikleri şunlardır:

 • Basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.
 • Sınırsız indirme imkanı sunar.
 • Instagram’dan hikaye, video ve fotoğraf indirebilirsiniz.
 • Tüm bilgisayar ve mobil cihazlarda çalışır.

Socialdown’un web sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Free Instagram Download

Instagram’daki videoları, fotoğrafları ve hikayeleri hızlı bir şekilde indirmenizi sağlayan Instagram video indirme programıdır. Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu programın yapımcısı ayrıca YouTube videolarını indirmenize olanak tanıyan bir programa da sahiptir.

Proxy sunucular ve VPN’ler aracılığıyla da çalışan bu programın kullanımı oldukça kolaydır. İndirmek istediğiniz videoyunun URL’sini programa girdikten sonra yalnızca tık yaparak videoyu indirmiş olacaksınız.

Free Instagram Download; Windows 11, 10, 8, 7, XP işletim sistemlerini desteklemektedir. Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

InstagramSaver

InstagramSaver, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz ücretsiz bir Instagram video indirme yazılımıdır. Bu ücretsiz program, Instagram’daki herhangi bir videoyu ve fotoğrafı kolayca ve hızlı bir şekilde indirmenizi sağlar.

Programı kullanmak için yapmanız gereken tek şey, programın arayüzüne Instagram hesabının kullanıcı adını girmek. Ardından hesaptaki videoları ve fotoğrafları hızlı bir şekilde indirmiş olacaksınız. Bunu, videonun herkese açık şekilde paylaşılmasıyla yapabileceğinizi unutmayın. Eğer profil gizliyse, paylaşılan videoları indiremezsiniz.

InstagramSaver’ı bilgisayarınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Save-o-Gram

Save-o-Gram, Instagram videolarını bilgisayarınızda ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir başka araçtır. Bu ücretsiz yazılım ile Instagram’dan bir videoyu ve fotoğrafı kolaylıkla indirebilirsiniz. Bu program, aynı zamanda Instagram’daki video ve resimlere göz atmanızı da sağlar.

İşini hakkıyla yapan programlardan olan Save-o-Gram’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

iGram

Web tabanlı bir Instagram video indiricisi arıyorsanız, iGram tam olarak aradığınız bir araçtır. Bu yazılım ile video indirmek için yapmanız gereken tek şey, indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp ‘Insert instagram link here‘ yazılı kısma yapıştırmak. Ardından sağ taraftaki Download yazısına tıklayıp çıkan sonuçtan mavi kutucuk içerisinde yazılı Download .mp4‘ün üzerine tıklayın. Bu sayede videoyu indirmiş olacaksınız. Bunu hem bilgisayar hem de mobil tarayıcı üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz.

iGram’ın web adresine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

InstaFinsta

Kullanımı oldukça kolay bir Instagram video indirisicisidir. Yalnızca video değil Reels, fotoğraf, hikaye, öne çıkanlar, profilin tüm paylaşımları gibi indirme araçları da bulunuyor. Video dışında bunlardan bir tanesini kullanmak isterseniz, ekranın solundaki Video yazılı kısmın sağında bulunan seçeneklerden birinin üzerine tıklamanız yeterli.

Video indirme kısmına geçecek olursak, önceden edindiğiniz Instagram video URL’sini boş alana yapıştırıp sağdaki ‘SEARCH‘ yazılı kısma tıklayın. Ekranın altında videonun bir önizleme sürümünü, altında da DOWNLOAD yazısını göreceksiniz. Bu yazının üzerine tıkladığınızda, videoyu bilgisayarınıza veya telefonunuza indirmiş olacaksınız.

InstaFinsta’yı şuradaki bağlantı üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Inflact

Bir videoyu indirmenin yanında profile ait tüm paylaşımları indirmenize olanak tanıyan bir araçtır. İster bir videonun ister profilin URL’sini kopyaladıktan sonra boş alana yapıştırın. Ardından hangi indirme aracını (tek video veya tüm profil) kullanacaksınız onu belirleyip indirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Daha spesifik indirmeler yapmak için VIDEO yazılı kısmın sağında ve solunda bulunan (PHOTO, PROFILE, STORIES gibi) seçeneklerden birini de tercih edebilirsiniz.

Kullanımı oldukça basit olan bu Instagram video indirme aracına şuradan ulaşabilirsiniz.

Savefrom

Savefrom, Instagram dışında pek çok akış platformunu destekleyen bir video indirme aracıdır. Bu anlamda, dünya genelinde en iyi ve popüler yazılımların başında gelmektedir. Yalnızca birkaç işlem yaparak Instagram’daki favori videonuzu kolaylıkla indirebilmenizi sağlar. URL’yi kopyalayıp ardından boş olan kısma yapıştırın. Sonra yeşil kutucuk içerisindeki sağ yön simgesinin üzerine tıklayın. Tüm yapmanız gereken bu kadardı. Ardından çıkan videoyu MP4 formatında indirebileceğiniz bir kısım göreceksiniz. Üzerine tıkladığınızda, indirmeye hazırlanan videoyu cihazınıza indirmiş olacaksınız.

Savefrom’un web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

SnapInsta

Dönemin en popüler Instagram video indirme araçlarından bir tanesi de SnapInsta’dır. Videonun yanında fotoğraf, Reels, hikaye ve IGTV indirmenize de olanak tanıyan SnapInsta’nın ayrıca Android cihazlar için bir mobil uygulaması da bulunmaktadır. Dilerseniz aynı işleve bu uygulama üzerinden de ulaşabilirsiniz.

SnapInsta’nın bazı temel özelliklerinden bahsetmek gerekirse:

 • Basit, hızlı ve güvenli bir şekilde Instagram’dan video indirebileceğiniz bir platformdur.
 • Kullanmak için Instagram’a giriş yapmanız gerekmiyor.
 • Instagram’daki videoları ve fotoğrafları tek bir yere tıklayarak indirebilirsiniz.
 • Instagram videolarını bireysel bir hesaptan da kaydedilebilir ve indirilebilirsiniz.
 • SnapInsta, şu an mevcut çözümler arasında en yüksek indirme hızını sağlıyor.

Favoriniz olması muhtemel bu Instagram video indirme aracına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Toolzu

Toolzu, Instagram’daki videoları kolaylıkla indirmenizi sağlayan güçlü bir video indirme aracıdır. Bu programda video dışında fotoğraf, profil, IGTV ve hikayeler gibi diğer Instagram gönderilerini de indirebilirsiniz. Tüm araçların kullanımı ücretsizdir. Yalnız indirmek istediğiniz videonun profili gizliyse indirme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Toolzu’nun web sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bigbangram

Instagram’daki videoları hızlı bir şekilde indirmenizi sağlayan, muadillerine nazaran piyasada daha yeni olan bir araçtır. Bigbangram ile yalnızca bir videoyu değil, isterseniz profile ait tüm paylaşımları da indirebilirsiniz. Favori bir Instagram sayfanız varsa, bu özelliği kullanmak oldukça avantajlı olacaktır.

Araçtan faydalanabilmek için klasik olarak önce Instagram video URL’sini kopyalamalısınız. Ardından boş olan kısma yapıştırıp indirme simgesine tıklayın. Böylelikle videonuzu basitçe ve hızlı bir şekilde cihazınıza indirmiş olacaksınız.

Bigbangram’ın web sayfasına ulaşmak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Instadownloader

Yukarıda bahsettiğimiz çözümlere ulaşmak konusunda sıkıntı yaşarsanız, son olarak Instadownloader adlı Instagram video indirem programı önerisinde bulunacağız. Çalışma prensibi diğer sitelerdekiyle aynı şekilde işliyor. Videonun URL’sini kopyalayın ve boş alana yapıştırın. Ardından sağdaki pembe kutucuk içerisindeki ‘Download’ yazılı kısma tıklayın ve videoyu cihazınıza indirin.

iPhone, Android, bilgisayar veya Mac bilgisayarda kullanabileceğiniz Instadownloader’ın web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Video Downloader for Instagram

Android cihazlar için geliştirilen harikulade bir Instagram video indirme uygulamasıdır. Genelde bu tarz uygulamaların puanları, bazı dönemler istenilen performansı veremedikleri gerekçesiyle düşük olabiliyor. Video Downloader for Instagram, 4,5 gibi oldukça yüksek bir puana sahip. Bu da uygulamanın kullanıcıları tarafından epey sevildiğini gösteriyor.

Uygulama ile Instagram’daki video, fotoğraf ve hikaye paylaşımlarını indirebilirsiniz. Elbette bu paylaşımların herkese açık yapılması gerektiğini unutmayın. Yapmanız gereken tek şey, videonun URL’sini kopyalayıp uygulamaya yapıştırmak. Ardından download simgesine dokunduğunuzda video, direkt olarak galerinize indirilmiş olacak.

Video Downloader for Instagram’ı Android cihazlar için şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Instagram Video Downloader

Son olarak bir Android uygulamasını daha önermek istedik. Instagram Video Downloader, Android cihazlar için Instagram videolarının indirilmesini sağlayan en iyi birkaç uygulamadandır. Zaten 4,7 gibi oldukça yüksek olan kullanıcı puanından da bunu anlayabilirsiniz.

Klasik yöntem, bu uygulama için de geçerli. Instagram videosunun URL’sini kopyalayın, ardından uygulamaya yapıştırıp videonun indirilmesini sağlayın. MPK, AVI, MP4, MKV, FLV, WMV, MPG formatlarını destekleyen uygulama ile reels, hikaye gibi paylaşımları da indirebilirsiniz.

Uygulamayı Android cihazınıza şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram video indirme programı ile gizli videoları indirebilir miyim?

Hayır. Instagram video indirme programı ile gizli Instagram videolarını indiremezsiniz.

Instagram’da video indirmek yasal mı?

Telif hakkıyla korunan bir içeriği indirmek için bu araçları kullanmadığınız sürece Instagram video indirme programlarının kullanımı yasaldır. Bu programları yalnızca kişisel nedenlerle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Bir Instagram video indirme programı diğer sosyal medya platformlarında çalışabilir mi?

Bu özellik genelde video indirme programına bağlı olsa da çoğu araç diğer sosyal medya platformuyla da uyumludur.

Bir Instagram videosu ne kadar uzun olabilir?

Yüklediğiniz bir Instagram videosunun 60 saniye olabilir. Bununla birlikte IGTV’ye daha uzun videolar yükleyebilirsiniz.