En İyi 10+ Minecraft Araba Modu

Minecraft için geliştirilen modlar, oyunu olduğu seviyeden başka bir yere taşıyorlar. Örneğin şurada bahsettiğimiz şehir modları, Minecraft’taki monoton oyun yapısından kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Minecraft için geliştirilen araba modlarını dolaşmak, arkadaş üslerine ulaşmak veya eşya taşımak için kullanabilirsiniz. Fakat bu modlar, yetenek ve destek konusunda PC, PS4, Xbox ve Pocket Edition arasında büyük farklılıklara sahiptir. Aşağıdaki listede bahsettiğimiz tüm modların yalnızca Java sürümü için olduğunu unutmayın.

Minecraft Araba Modu Nedir?

Minecraft araba modu, Minecraft’a çeşitli araba türleri ekleyen popüler bir moddur. Bu arabalar oyuncu tarafından sürülebilir ve oyun içinde ulaşım için kullanılabilir. Modlar üçüncü taraf geliştiriciler tarafından oluşturulurlar.

Minecraft araba modları, spor arabalar, kamyonlar, otobüsler ve daha fazlası gibi çeşitli farklı araba türlerini içerir. Arabalar, oyun içi bloklar kullanılarak yapılır ve farklı renkler, tekerlekler ve diğer parçalarla özelleştirilebilir. Modun bir kısmı ayrıca yakıt sistemini ve farklı tipte motor ve dişlileri içerir.

Minecraft araba modunun Mojang (Minecraft’ın arkasındaki şirket) tarafından resmi bir mod olmadığını ve Mojang tarafından desteklenmediğini bilmek önemlidir. Modların yüklenmesi de oyunun performansını etkileyebilir ve sorunlara neden olabilir. Modu saygın kaynaklardan indirmek ve oyununuz için doğru sürüme sahip olduğunuzdan emin olmanızı öneririz.

Minecraft Araba Modu Nasıl Yüklenir?

Minecraft’ta araba modu yüklemek için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Minecraft Forge’u indirip yükleyin: Çoğu Minecraft modu, Minecraft Forge’un yüklenmesini gerektirmektedir. Minecraft sürümünüze uygun Minecraft Forge sürümünü indirin ve yükleyin.
 • Araba modunu indirin: Yüklemek istediğiniz bir araba modu bulup indirin. Modun Minecraft sürümünüze uygun sürümünü indirdiğinizden emin olun.
 • Minecraft klasörünü bulun: Bilgisayarınızda Minecraft’ın yüklü olduğu klasöre gidin. Windows’ta bu genellikle %appdata% klasöründe bulunur. Mac’te ~/Library/Application Support/minecraft klasöründe bulunur.
 • Araba modunu yükleyin: Minecraft klasörünü açın ve “mods” klasörünü bulun. “Mods” klasörü yoksa, bir tane oluşturun. İndirilen araba mod dosyasını “mods” klasörüne kopyalayın.
 • Minecraft’ı başlatın: Minecraft başlatıcısını açın ve mevcut profiller listesinden Forge profilini seçin. Araba modu yüklüyken Minecraft’ı başlatmak için “Oynat“a tıklayın.
 • Araba modunu test edin: Yeni bir oyun başlatın veya mevcut bir oyunu yükleyin ve arabayı oluşturup etrafta sürerek araba modunu test edin.

Bir Minecraft araba modunu yüklemek için belirli adımların, kullandığınız Minecraft sürümüne ve moda bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Her zaman modun üreticisi tarafından sağlanan kurulum talimatlarını dikkatlice okuyun.

Minecraft Araba Modu Nasıl Kullanılır?

Minecraft’ta araba modunu kullanmak için aşağıdaki araba modlarından yüklemeniz gerekecek. Ardından bir araba modunu kurduktan sonra arabayı modda belirtilen malzemelerle üreterek ve ardından ileri, geri hareket etmek ve dönmek için standart kontrolleri kullanarak sürerek kullanabilirsiniz. Bazı modlar ayrıca el freni veya farlar gibi özellikleri çalıştırmak için ek adımlar veya tuş atamaları gerektirebilir.

Minecraft Araba Modunun Özellikleri

Minecraft araba modu, oyuna aşağıdakiler dahil çeşitli özellikler eklemenize olanak tanır:

 • Arabalar: Minecraft araba modlarının birincil özelliği, arabaların eklenmesidir. Bu arabalar farklı şekil ve boyutlarda gelir ve farklı renk ve tasarımlarla özelleştirilebilir.
 • Yakıt sistemi: Çoğu araba modu, oyuncuların arabalarına yakıt veya başka ögelerle yakıt ikmali yapmasını gerektiren bir yakıt sistemi içerir.
 • Hız göstergesi: Bazı araba modlarında, aracın hızını gösteren bir hız göstergesi bulunur.
 • Yarış pistleri: Bazı araba modları, yarış pistlerini içerir veya oyuncuların arabalarıyla yarışmak için kendi pistlerini oluşturmasına izin verir.
 • Araba özelleştirme: Oyuncular arabalarını motorlar, tekerlekler ve rüzgarlıklar gibi farklı parçalarla özelleştirebilirler.
 • Yolcu koltukları: Bazı araba modları, oyuncuların arabalarına yolcu koltukları ekleyerek diğer oyuncuları taşımalarına izin verir.
 • Trafik sistemi: Bazı araba modları, diğer arabaların yollarda sürdüğü bir trafik sistemi içerir.
 • Araba fiziği: Araba modları ayrıca hızlanma, frenleme ve yol tutuş gibi gerçekçi araba fiziği içerebilir.
 • Ses efektleri: Bazı araba modları, arabalar için motor sesleri ve lastik gıcırtıları gibi gerçekçi ses efektleri içerir.
 • Diğer modlarla uyumluluk: Bazı araba modları, diğer modlarla uyumludur ve oyuncuların oyunlarını daha da özelleştirmesine olanak tanır.

Minecraft Araba Modları

WMATM

WMATM, Minecraft için en iyi ve benzersiz araba modlarından birisidir. Bu mod, tüm geleneksel araç kataloğuyla birlikte gelse de hepsi bu kadar değil. Bu araba modunda klasik blok tarzı araçların yanında motosiklet, uçak ve helikopter gibi oyun içinde kullanılabilecek araçlar da göreceksiniz.

Bu araba modu paketiyle birlikte gelen çeşitli araçlara ek olarak uçma ve uçaklarda manevra yapma yeteneği dahil olmak üzere pek çok eğlenceli özellik de bulunuyor. Hatta hayatta kalma modunda uçağınıza pilotluk yapabilir, dünyanızda bisiklete veya motosiklete binerek Minecraft dünyanızda daha gerçekçi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Karmaşık bir sisteme sahip olmayıp aynı zamanda çeşitli Minecraft araçlarına sahip olan oyuncular için WMATM en iyi modlardan birisidir. Modu indirmek için buradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

MTS Heavy Industrial Content Pack

MTS Heavy Industrial Content Pack, yük taşımanıza yardımcı olacak kamyonları içeren bir Minecraft araba modudur. Oldukça basit olan bu mod, oyuncuların birçok yarı kamyon arasından seçim yaparak kendi taşımacılık simülatörlerini oluşturmalarına olanak tanır. MTS Heavy Industrial Content Pack sadece kamyonları içermekle kalmaz, aynı zamanda oyuncuların istedikleri türde kamyonu oluşturmak için çeşitli blokları kullanarak kendi kamyonlarını baştan yaratmalarına olanak tanır.

Oyuncuların oyunun içine çeşitli türlerde kamyonlar eklemek isteyen oyuncular için harika bir mod olan MTS Heavy Industrial Content Pack ile oyuncular istedikleri gibi kendi kamyonlarını inşa edebilirler. Bu moda ulaşmak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

UNU Military Vehicles

Askeri araçları seviyorsanız ve eğlenceli kreasyonlar keşfetmek için UNU Military Vehicles, Minecraft için en iyi araba modlarından biridir.

Bu araba modu, çoğu zaman silahlarla birlikte gelen çeşitli cipleri ve askeri tarzda kamyonları içerir. UNU Military Vehicles, standart askeri araçlara ek olarak alternatif modlarla kullanılabilen büyük bir topla birlikte gelir.

Minecraft 1.10, 1.11 ve 1.12 sürümleriyle uyumlu olan bu araba modunu şuradan indirebilirsiniz.

My Crayfish’s Vehicle Mod

Listemize My Crayfish’s Vehicle Mod ile başlıyoruz. Farklı tekerlekler, renkler ve motorlarla özelleştirilebilen 20 araç içeren büyük bir moddur. Araçlar; skuterler, traktörler, go-kartlar, dörtlü bisikletler, kamyonlar ve daha fazlasını içermektedir. Daldırmayı daha da artırmak için bir atölye içindeki araçlarla çalışmanız ve onlara yakıt sağlamanız gerekecek. Bu mod Minecraft 1.12 ve 1.15’te desteklenir. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Immersive Vehicles

Bahsedeceğimiz diğer mod ise Immersive Vehicles. Gerçekçi bir fiziğe, daha fazla daldırma için joystick desteğine ve oyun içi kılavuz gibi birçok özelliğe sahiptir. En iyi özelliklerden biriyse birçok yeni araç ve mekanik ekleyen paketleri yükleyerek modu geliştirebilmenizdir. Bu mod şu anda Minecraft 1.10, 1.11 ve 1.12’yi desteklemektedir. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Transport Simulator

Bu Minecraft modu, yukarıdaki Immersive Vehicles modunun bir önceki sürümüdür. 6 farklı uçak, 3 otomobil ve gerçekçi bir dünya yaratmanıza yardımcı olacak diğer araçları barındırır. Sık sık güncellenerek yeni ögeleri eklendiği bu mod, Minecraft 1.10, 1.11 ve 1.12 ile uyumludur. İndirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Traincraft

Devasa bir mod olan Traincraft, herhangi bir çok oyunculu sunucu için en iyiler arasındadır. Haritada farklı yerlere seyahat etmek için birçok tren oluşturabilirsiniz. Yeterli redstone ile trenleri haritada dolaştırabilir, bir istasyonda durabilir ve tekrar kalkabilir şekilde otomatikleştirebilirsiniz. Minecraft 1.4, 1.6 ve 1.7 ile çalışan modu şuradan indirebilirsiniz.

UNU Civilian Vehicles

Minecraft’a 20 yeni araç ekleyen bir moddur. Taksiler, polis arabaları, itfaiye araçları, okul otobüsü, zeplin, forklift, tren ve daha fazlasını içerir. Demiryolunu kullanacaksanız ayrıca 18 yeni trene de sahip olmuş olacaksınız. Minecraft 1.10, 1.11 ve 1.12 ile kullanabileceğiniz bu modu şuradan indirebilirsiniz.

Immersive Railroading

Bu mod, Minecraft’a yeni bir taşıma sistemi (eşya ve oyuncular) ekler. Olabildiğince gerçek dünya fiziğine dayanan mod, demiryolunu gerçek hayattaymış gibi hissetmeniz için gerçek boyutlu modeller kullanır. Minecraft 1.16.5, 1.15.2, 1.14.4, 1.12, 1.11, 1.10 ve 1.7.10 ile çalışan modu şuradan indirebilirsiniz.

Iconic Movie Vehicles

Eğer eski filmlerin hayranıysanız, Iconic Movie Vehicles modu sizi şımartacak çünkü bu mod, klasik DeLorean’dan Ghostbuster’ın ECTO 1’ine, Ferris Bueller’s Day Off’ın 61’ Ferrari GT California gibi ikonik filmlerin araçlarını sunuyor.

Bu mod, eski araçları sürmekten hoşlanıyorsanız, oyununuzu şık göstermek için ihtiyacınız olan şey olabilir. Bu moda ulaşmak için şuradaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

The RC Mod

Minecraft’a gerçekçi bir şekilde simüle edilmiş uzaktan kumandalı araçlar ekleyen bir moddur. Şu an eğitim uçağı, otomobil, tekne, helikopter, drone (dörtlü), F-22, denizaltı, Octocopter ve RC Racer’ı içeren bu mod, yeni sürümlerden olan Minecraft 1.14’te çalışır. Modu indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Star Wars: The Skywalker Saga

Son olarak Star Wars: The Skywalker Saga adlı moddan bahsedeceğiz. Star Wars temalı bu mod, araçların yanında birçok yeni öge de ekliyor. Bu modu yükledikten sonra 90’dan fazla yeni çete, 6 farklı gezegen, araç, ışın kılıcı dahil 20’den fazla silah ve daha fazlasını bulacaksınız. Minecraft 1.12 ve 1.14 ile çalışan bu modu şuradan yükleyebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Minecraft APK Ücretsiz İndir
En İyi 12 Minecraft Silah Modu
En İyi 7 Minecraft Şehir Modu