Minecraft Bilgisayara ve Telefona Nasıl Yüklenir?

Minecraft için dünyadaki en ünlü oyunlardan biri desek yanılmış olmayız. Oyun, şu anda dünya genelinde 126 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip. İsveç merkezli Mojang tarafından geliştirilen bu popüler sandbox oyunu, oyuncuların farklı blok türleri kullanarak yeni bir sanal dünya inşa ederek ve denenmemiş suları keşfederek yaratıcılıklarını sergilemelerine olanak tanıyor. İki tür Minecraft oyunu mevcuttur: Minecraft Java Edition ve Minecraft: Windows 10 Edition. Birincisi, özellikle dünya çapındaki oyuncular arasında popüler olanıdır.

Oyunun bu versiyonu, Bedrock versiyonunun sahip olmadığı yeni savaş sistemleri ve birkaç başka özellik sunuyor. Oyunun en iyi kısımlarından biriyse çapraz platform oynanabilirliğidir. Bu da Windows, macOS, Android, iOS, Xbox, PlayStation gibi farklı platformlardaki oyuncuların birbirleriyle oynayabileceği anlamına gelir.

Minecraft Bilgisayara Nasıl Yüklenir?

Minecraft Java Edition oyununu bilgisayarınıza veya laptopunuza indirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak:

 • Minecraft.net web sitesini ziyaret edip Minecraft’ı Al yazılı kısma tıklayarak oyunu indireceğiniz platformların yer aldığı kısma gidin.
 • Şimdi mevcut platformlar listesinden Bilgisayar‘ı seçin. Size Windows, macOS ve Linux arasında seçim yapma seçenekleri sunulacak. Windows 10 kullanıcısıysanız Windows’u seçin.
 • Windows’u seçerseniz, satın almanız için size iki oyun verilecektir: Minecraft: Java Edition ve Minecraft: Windows 10 Edition. Biri ihtiyacınıza göre seçebilirsiniz. Minecraft’ı ilk kez oynuyorsanız, ilkini seçmenizi öneririz.
 • Ardından Başlangıç ​​Koleksiyonu ve Ana Koleksiyon arasında seçim yapmanız istenecektir. Her ikisi de farklı şekilde fiyatlandırılmış durumda. İçlerinden birini seçip ödemeyi yapın.

Yukarıdaki adımları sonlandırdıktan sonra Minecraft’ı bilgisayarınıza yükleyip oynayabileceksiniz.

Minecraft, Bilgisayarda Online Olarak Nasıl Oynanır?

Size oyunu indirmenize veya satın almanıza gerek kalmadan Minecraft’ı hala ücretsiz oynayabileceğinizi söylesek? Mojang, bir süre önce 2009’da piyasaya sürülen oyunun en eski sürümünü yayınladı. Eski arayüz ile birlikte inşa edilecek sadece 32 blokla birlikte gelen Minecraft’ı online olarak da oynayabilirsiniz.. Tek yapmanız gereken https://classic.minecraft.net/ web sitesine gitmek. Web sitesi daha sonra bir kullanıcı adı girmenizi isteyecek. Sonra da Minecraft Classic sürümünü tarayıcınızda ücretsiz olarak oynamaya başlamak için Başlat‘a (Start) tıklamanız gerekecek.

Minecraft iPhone’a veya Android Telefona Nasıl Yüklenir?

Minecraft’ı hem Apple App Store’dan hem de Google Play Store’dan indirebilirsiniz. Minecraft ücretsiz bir oyun olmadığı için oyunu Android veya iOS cihazınıza indirmeden önce satın almanız gerekiyor.

Oyun, Yaratıcı Mod dahil olmak üzere bazı ilginç özelliklerle birlikte geliyor. Ardından kullanıcıların çeteleri savuşturmak için silah ve zırh üretmesi gereken bir hayatta kalma modu bulunuyor. Oyun aynı zamanda çok oyunculu modu da destekler. Bir kişi çapraz platformdayken 10 arkadaşıyla oyunu oynayabilir. Oyunu Google Play Store veya Apple App Store’dan nasıl indireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 • Akıllı telefonunuzda Google Play Store veya Apple App Store’u açın ve ‘Minecraft’ı arayın veya şu bağlantılara tıklayın –  Android | iOS
 • Oyunu geliştirici Mojang ile göreceksiniz. Oyunun ücretli olduğunu (Android için 69 TL, iOS için 120 TL)
 • Oyunu mağazadan satın aldıktan sonra Yükle düğmesine dokunun.
 • Oyun akıllı telefonunuza indirilecektir.

Artık Minecraft’ın sanal dünyasını keşfetmek için oyunu oynamaya başlayabilirsiniz.

Android için Minecraft sistem gereksinimleri

Android akıllı telefonunuzda Minecraft mobil oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimleri şunlardır:

 • İşletim Sistemi: Android 5.0 veya üzeri
 • Depolama Alanı: En az 1GB

iPhone için Minecraft sistem gereksinimleri

iOS için sistem gereksinimleri de oldukça basit:

 • İşletim Sistemi: iOS 10.0 veya üzeri

Oyunun iOS için indirme boyutu yaklaşık 358,5 MB‘dir. Bu da oyunu sorunsuz şekilde oynamak için cihazınızda en az 500 MB boş depolama alanı bırakmanızın önemli olduğu anlamına gelmektedir.

İlgili Yazılar

Minecraft Sunucu Kurma İşlemi Nasıl Yapılır?
Minecraft Sistem Gereksinimleri Nedir? | PC
En İyi 12 Minecraft Silah Modu
En İyi 8 Minecraft Araba Modu