PUBG Mobile Benzeri En İyi Oyunlar

PUBG Mobile benzeri en iyi mobil oyunlar

PUBG benzeri oyunlar, son zamanlarda PUBG oyununun tüm telefonlarda olmasının ardından herkesin merak ettiği bir konu haline geldi. Gerçekçi grafikleri ve etkileyici özellikleri sayesinde çoğu kişinin severek oynadığı PUBG Mobile, en iyi battleground mobil oyunlarından biri. Toplam 100 kişinin olduğu bir adada hayatta kalma mücadelesi verdiğiniz PUBG Mobile, günden güne yeni özellikleriyle daha da profesyonel bir oyun haline geliyor. Ayrıca PUBG oyununu ister tek başınıza isterseniz de arkadaşlarınızla takım kurarak oynanabiliyor. Oyuncular bu oyunu her ne kadar severek oynasa da son zamanlarda yeni ve telefonlarında daha az yer kaplayacak PUBG mobile benzeri oyunlar arıyor. Peki PUBG mobile benzeyen hangi oyunlar var? Aşağıda hazırladığımız listeden seç-beğen-al yaparak yeni oyun maceralarınıza başlayabilirsiniz.

PUBG Mobile Benzeri Oyunlar

Bu listemize PUBG Mobile oyununu tahtından etmeye aday birçok oyun ekledik. Sizler için hazırladığımız listede oyunculardan tam puan almış battleground oyunlar bulunuyor.

Pixel’s Unknown Battle Ground

PUBG Mobile benzeri bir oyun olan Pixel’s Unknown Battle Ground, ayrıca Minecraft’a benzeyen 3D bloklu piksel karakterlere ve ortama sahiptir. Elbette oyun, online battle royale olarak oynanabiliyor.

Oyunda karakteriniz, birden fazla silah ve fırlatılabilir eşya taşıyabiliyor. Ayrıca oyun içi sohbet, otomatik çekim ve düşük kaliteli cihazlar için düşük grafik ayarları gibi özellikler bulunmaktadır. Diğer nişancı battle royale oyunlarıyla benzer şekilde karakteriniz bir yere düşüyor, silahları ve diğer ekipmanları bulup diğer oyuncuları öldürüyor ve sonuna kadar hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Oyunda ayrıca Takım Savaşı Modu ve Zombi Modu içeriyor. PUBG kadar detaylı veya sürükleyici olmasa da kesinlikle denenesi eğlenceli bir oyun.

Oyunu Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Battle Royale 3D: Warrior63

Battle Royale 3D: Warrior63

PUBG Mobile benzeri oyunlar listesinin başında Battle Royale 3D: Warrior63 geliyor. Çünkü bu oyunun kullanışı PUBG Mobile’a oldukça benziyor. Birçok iyi yönü olan bu oyun, neredeyse tüm Android ve iOS cihazlarla uyumlu. Yani telefonunuzun sürümü yetmediği için bu oyunu oynayamama gibi bir şansınız yok. Ayrıca telefonun hafızasında oldukça az bir alan kaplıyor. Battle Royale 3D: Warrior63 maçları yaklaşık 15 dakika sürüyor ve oyunun haritası büyük bir alanı kaplıyor. PUBG benzeri bu oyunda silah toplayarak hayatta kalma savaşını sürdürmeniz gerekiyor. Etrafınızdaki düşmanlara dikkat etmeli ve hayatta kalan son kişi siz olmalısınız.

Battle Royale 3D: Warrior63’ün Android versiyonunu buradan indirebilirsiniz.

Rules of Survival

Rules of Survival

PUBG Mobile duyurulduktan kısa bir süre sonra Rules of Survival, tıpkı Fortnite ve PUBG Mobile gibi bir hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bir uçaktan atlıyorsunuz, kendinize en uygun silahları ediniyorsunuz ve rakiplerinizi öldürmeye başlıyorsunuz. İster tek başınıza, isterseniz de takım halinde 120 kişiyle birlikte aynı anda savaş arenasında yer alacağınız Rules of Survival, ücretsiz oluşuyla da ilgi çekici oyunlar arasında yer alıyor.

Oyunun Android versiyonun buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile oyununun kullanışı neredeyse PUBG ile aynı diyebiliriz. Oyunda, oyuncuların rakiplerini öldürmesi için birçok silah ve cephane bulunuyor. Birden çok maç türüne sahip olan bu oyunun grafikleri ve ses efektleri de oldukça başarılı. Farklı modlarıyla maçı uzun ya da kısa süre olarak ayarlanabilir. Ayrıca oyunda farklı modlar bulunuyor, bu da dolayısıyla oyun denetimini daha kullanışlı ve iyi bir hale getiriyor. Oyundaki işleyiş PUBG ile ne kadar benzer olsa da telefonda daha az yer kaplıyor. Ayrıca kasma ve donma gibi sorunlar yaşamanıza da sebep olmuyor.

Call of Duty: Mobile’ın Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

ZombsRoyale.io

ZombsRoyale.io

Hayatta kalma amaçlı oynayabileceğiniz bir diğer alternatif de ZombsRoyale.io. End Game tarafından 2017 yılında çıkışı gerçekleştirilen oyunda tek başınıza, bir arkadaşınızla birlikte ya da 4 kişilik bir ekiple tüm rakiplerinizi alt etmeye çalışacaksınız. Bunların dışında isterseniz Sınırlı Süreli Oyun Modu adı altında 50v50 gibi devasa savaşların içerisinde de yer alabileceğiniz oyun, her iki işletim sistemi için de indirilebilir durumda.

ZombsRoyale.io’nun Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna da buradan ulaşabilirsiniz.

Apex Legends Mobile

Apex Legends

Apex Legends, en çok tercih edilen battleground oyunlar arasında. Tüm platformlarda ücretsiz olarak yer alan bu oyun, şu an için sadece takımlarla oynanıyor. Ancak oyun kurucuları ilerleyen aylarda takım ve solo oyun modlarının geleceğini söylüyor. İyileştirmeler yapılacak olan Apex Legends Mobile, PUBG Mobile’a oldukça benziyor. Ayrıca grafikleri ve farklı mekanlarıyla ilgi çekiyor. Her karakterin kendine özgü özel gücünün olduğu bu oyunun mekanikleri oldukça etkileyici.

Apex Legends Mobile’ın Android versiyonuna buradan ulaşabilir, ön kayıt işlemi açıldıktan sonra test eden oyuncular arasında yer alabilirsiniz.

Fortnite

Fortnite, PUBG Mobile oyunun en büyük rakibi olarak biliniyor. Twitch’te izlenme rekorları kıran Fortnite, sürekli yapılan güncellemeler sayesinde her geçen gün daha iyi bir oyun haline geliyor. Oyunda silahlar ve modlar sürekli yenileniyor. Oldukça aksiyonlu bir oyun olan Fortnite, ücretsiz olarak indirilebiliyor. Yine hayatta kalma mücadelesini konu alan bu oyunda, saatlerce vakit geçireceğinizden eminiz.

Fortnite’ı Android üzerinden indirmek için buradaki sayfaya giderek QR kod okutabilirsiniz.

Garena Free Fire: The Cobra

Garena Free Fire: The Cobra, PUBG Mobile’a en çok benzetilen oyunlardan biri. Çünkü iki oyunda büyük prodüksiyon ve bütçelerle hazırlanmış. Oyunların işleyişi de birbirine oldukça benziyor. 50 kişinin bulunduğu adada süren yaşam mücadelesi yaklaşık 15 dakika sürüyor. İlginç kostümler, karakterler ve grafikler sayesinde büyük ilgi çeken Garena Free Fire: The Cobra, her telefona uyumlu olarak güncelleniyor. Sürekli güncellenen bu oyunda heyecan verici modlar yer alıyor. Ücretsiz indirilebilen Garena Free Fire: The Cobra oldukça basit bir sistemle çalışıyor. Hayatta kalmak için savaşılan oyunda, en son hayatta kalan kazanıyor.

Garena Free Fire’ı Android üzerinden indirmek için buraya, iOS üzerinden indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Free Survival: Fire Battlegrounds

Free Survival: Fire Battlegrounds

Free Survival: Fire Battlegrounds, PUBG Mobile gibi hayatta kalma teması üzerinden ilerliyor. Oyuncular savaş alanına iniyor ve düşmanlardan korunmak için gerekli malzemeleri topluyor. Ardından savaş başlıyor. Free Survival: Fire Battlegrounds oyununun en güzel yanı ise internet olmadan da oynanabiliyor. İnternetiniz olmadığı zamanlarda hikaye modu sayesinde oyunu oynayabilirsiniz. Ayrıca diğer oyunlar gibi kasma ve donma gibi sorunlar yaşamanıza sebep olmuyor. Oyun ücretsiz olarak indirilebiliyor ve oyunlar yaklaşık 20 dakika sürüyor. Oyunun içerisindeki farklı modlar sıkılmanızı da önlüyor.

Free Survival: Fire Battlegrounds’un Android versiyonuna buradan ulaşabilirsiniz.

Danger Close

danger-close

Son günlerde adından sıkça söz ettiren, nispeten yeni bir oyuna geldi sıra. Danger Close, tıpkı PUBG gibi çok oyunculu bir savaş oyunu. Oyunun en dikkat çekici tarafı ise çok daha büyük ve yeni mekanikler eklenebilen bir haritaya sahip olması. Bunun dışında online olarak FPS ölüm maçlarına katılabilirsiniz. Tabii ki grafik anlamında PUBG Mobile ile boy ölçüşemez fakat eğlenceli bir alternatif arıyorsanız, Danger Close’u mutlaka oynamalısınız.

Danger Close’u Android için buradan, iOS için buradan indirebilirsiniz.

Cyber ​​Hunter

cyber-hunter-ios-android-indir

Cyber Hunter, ilk çıktığı 2019 yılında PUBG Mobile ile kafa tutabilir mi diye konuşulmaya başlanmış bir battle royale türü oyundur. Oyuncular, Cyber Hunter’ı oynadıkça PUBG Mobile’la boy ölçüşebileceğini düşünmediler fakat oyun, zamanla kendine has bir oyuncu kitlesi oluşturmaya başladı. Çizgi film benzeri grafiklere ve bilim kurgu unsurlarına sahip olan Cyber Hunter, fizik açısından PUBG Mobile ile epey farklı. Yalnız oyunun oynadıkça sizi içine çekecek bir mekaniğe sahip olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Cyber Hunter, telefonunuza indirdiğinize pişman olmayacağınız türden oyunlar arasında.

Oyunu Android için buradan, iOS için de buradan indirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Hepsi Birbirinden Güzel PUBG Duvar Kağıdı Örnekleri
PUBG Şekilli Nick Oluşturma Nasıl Yapılır?