Snapchat Telefon Numarası Görünür mü?

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf paylaşmasına, mesaj ve video göndermesine, hikayeleri görüntülemesine ve anlık görüntüler oluşturup göndermesine olanak tanıyan bir sosyal medya uygulamasıdır. Snapchat, bildiğiniz üzere mesajlarının birkaç saniye sonra kaybolmasına izin vermesiyle popülerdir. Platform, gün geçtikçe kullanıcıların uygulamada daha fazla kalmasını sağlayan ‘hikayeler’ adlı bir özellik yarattı. Bu da kullanıcıların uygulamada her zamankinden daha fazla kalmasını sağladı.

Snapchat, kullanıcı adlarını veya hızlı eklemelerini kullanarak kişileri eklemenize olanak tanır. Snapchat deneyiminiz, arkadaş olarak sahip olduğunuz kişilere ve hikayelerde gördüğünüz içeriğin türüne bağlıdır. Snapchat hesabı oluşturmak için muhakkak bir telefon numaranızın olması gerekir. Bu da rehberinizdeki kişilerin sizi Snapchat’te bulmasını sağlar.

Snapchat’te Telefon Numarası Görünür mü?

Hesabınızı oluştururken Snapchat’te kimse telefon numaranızı göremez. Snapchat, numaranızı uygulamanın hiçbir yerinde göstermiyor. Dolayısıyla numaranızın kimsenin bulabilmesine imkan yok. Hesabınızı oluştururken eklediğiniz numara, Snapchat şifrenizi hatırlayamadığınız zamanlar için gereklidir. Belki de bu yüzden bu soru işareti kafanızda oluşmuştur diye tahmin ediyoruz.

Snapchat’in numaranızı kullanmak istemesinin bir başka sebebi de kişilerinizdeki numaraya bağlı Snapchat hesabı olan kişileri eklemenize yardımcı olmak için kişilerini senkronize etmesidir. Bu, Snapchat’te daha fazla arkadaşa sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Birisi numaranızı kişilerine eklediğinde numaranız hesabınıza bağlıysa, Snapchat’te hesabınızı görebilirler. Buradan sadece telefon numaranızı bilerek sizi ekleyebilecekler. Ancak zaten bir arkadaş olarak size sahiplerse, Snapchat uygulamasında numaranızı göremezler.

Telefon Numarası Olmadan Snapchat Kullanma

Bazı kullanıcılar, telefon numarası olmadan Snapchat’i kullanıp kullanamayacağını merak ediyor. Bu soruya basitçe cevap vermek gerekirse evet; Snapchat’i telefon numarası olmadan da kullanabilirsiniz.

Bunun için sırayla yapmanız gerekenler şunlar:

  • Öncelikle bir e-posta adresi ile Snapchat hesap oluşturun. E-posta adresinizin daha önce bir Snapchat hesabı için kullanılmamış olması gerekmektedir.
  • Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz fake (sahte) telefon numarası alın. Bunu yapabilmek için neler yapmanız gerektiğine dair hazırladığımız makaleye şuradan ulaşabilirsiniz.
  • Oluşturduğunuz fake telefon numarası ile Snapchat hesabını kullanmaya başlayın.

Snapchat’teki Telefon Numaranızı Kaldırın

Buraya kadar Snapchat’te telefon numaranızın herhangi bir kişi tarafından görünemeyeceğini öğrendiniz. Buna rağmen gizliliğinizi korumak ve kendinizi daha rahat hissetmek için telefon numaranızı Snapchat’ten kaldırabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinize dair geniş çaplı bir kılavuz hazırlamıştık. Bu makaleye şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Snapchat’te Konum Görünür mü?

Snapchat’te canlı konum paylaşımı, arkadaşınızla sohbet ettiğiniz pencerede görülebilir.

Snap Map ile arkadaşlarınızın nerede olduğunu ve kendi konumunuzu görebilirsiniz. Snapchat’i ilk kez kullanıyorsanız, “Snap Map’i kullanırken konum erişimi gerekli” gibi bir mesaj görebilirsiniz. İlk adım olarak Snapchat’teki konumunuzu bulmak için sayfanızın üst kısmını aşağı doğru kaydırın. Bir karakter oluşturduğunuzda mevcut konumunuzu Bitmoji sekmesinde göreceksiniz.

Snapchat, kullanıcıların konumlarını kiminle paylaşacağını seçmelerine izin veren bir tercih sunmuş durumda. Uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunarak konumu konumunuzu kaldırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Birisi telefon numaramı Snapchat’te bulabilir mi?

Telefon numaranız Snapchat’te herkese açık değildir. Bununla birlikte sizi rehberine ekleyen arkadaşlarınız tarafından görülebilir.

Snapchat’te telefon numaramı nasıl doğrularım?

Snapchat’e ilk kez kaydolduğunuzda sizden telefon numaranızı doğrulamanız istenecektir. Numaranızı daha sonra Ayarlar > Telefon Numarası > Telefon Numaramı Doğrula sıralamasını izleyerek doğrulayabilirsiniz.

Snapchat’te telefon numaramı nasıl değiştiririm?

Snapchat’te telefon numaranızı değiştirmek için önce sol üst köşedeki profil resminize, ardından Ayarlar menüsüne dokunmalısınız. Buradan “Telefon Numarası“na dokunup yeni telefon numaranızı girebilirsiniz.

Telefon numaramı Snapchat’e vermek istemezsem ne olur?

Telefon numaranızı Snapchat’e vermek istemezseniz hesap oluşturamaz veya uygulamayı kullanamazsınız. Ancak gerçek telefon numaranızı paylaşmamayı tercih ederseniz, sahte veya geçici bir telefon numarası kullanmayı seçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Snapchat Silinen Fotoğrafları Geri Getirme
Snapchat Fotoğrafları Galeriye Kaydetme Nasıl Yapılır?