Spotify MP3 Dönüştürücü | En İyi 10 Program

Spotify’daki şarkıları MP3 formatına dönüştürmek, favori şarkılarınızı internet olmadan dinleyebilmeniz için kaydetmenin en mantıklı yoludur. Spotify’da şarkıları internet olmadan da dinleyebilirsiniz fakat bunları Spotify’dan bağımsız olarak diğer cihazlarda veya medya oynatıcılarda çalmak isteyebilirsiniz. O halde Spotify’daki şarkıları MP3 olarak indiren üçüncü taraf bir dönüştürücüden yardım almanız gerekecek.

Spotify MP3 Dönüştürücü Nedir?

Spotify MP3 dönüştürücü, Spotify şarkılarını MP3 formatına dönüştürmenize olanak tanıyan programlar veya online araçtır. Dönüştürülen dosyalar daha sonra indirilebilir ve çevrimdışı dinleme için cihazınıza kaydedilebilir.

Bununla birlikte Spotify’ın müziğini indirmek veya başka biçimlere dönüştürmek için resmi bir yol sunmadığını belirtelim. Bu nedenle bir Spotify MP3 dönüştürücü kullanmanın Spotify’ın hizmet şartlarını ihlal edebileceğini ve hesabınızın askıya alınmasına veya başka sonuçlara yol açabileceğini unutmayın.

Ayrıca telif hakkıyla korunan materyalleri gerekli haklar ve izinler olmadan indirmek ve dağıtmak birçok ülkede yasa dışıdır. Bu nedenle bu tür araçları yalnızca kişisel kullanım için kullanmalı ve herhangi bir içeriği dönüştürmeden veya indirmeden önce gerekli haklara sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Özetle bir Spotify MP3 dönüştürücü internetsiz müzik dinlemek için uygun bir araç olsa da, onu yasal bir şekilde kullanmak önemlidir. Şimdi en iyi Spotify MP3 dönüştürücü yazılımları hangileri, bunlara bir bakalım.

Spotify MP3 Dönüştürücü Önerileri

Cinch

Cinch, sıfır kayıpla ses kaydı yapabilen kullanışlı bir ses kayıt programıdır. Kaydettiğiniz sesi daha sonra bir zil sesi oluşturmak veya farklı cihazlarda internet olmadan dinlemek için kullanabilirsiniz.

Cinch ayrıca Spotify’deki reklamları algılayarak şarkıların keyfini reklamsız bir şekilde çıkarabilmeniz için otomatik olarak filtreleme özelliğine sahiptir. En ilgi çekici özelliklerinden birisi de Spotify şarkılarını tek bir tıklamayla MP3’e dönüştürebilmesidir.

Cinch’i yükledikten sonra başlatıyorsunuz ve arayüzündeki dev sarı kayıt düğmesine tıklayarak Spotify Audio’yu kaydediyorsunuz. Varsayılan çıkış olarak ayarlandığı için kaydedilen dosyayı MP3 formatında otomatik olarak kaydetmiş olacaksınız.

Temel özellikleri:

 • Tek tıklama ile Spotify MP3 dönüştürme imkanı
 • Spotify reklam filtresi ile reklamsız müzik dinleme
 • Kaydedilen sesleri zil sesi yapma

Kullanımı tamamen ücretsiz olan programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

NoteBurner Spotify Music Converter

NoteBurner, Spotify’daki şarkıları MP3 dosyalarına dönüştürebilmenizin yanında onları bazı popüler ses çıkış biçimine dönüştürmenize olanak tanıyan kullanıcı dostu bir platformdur.

Spotify’daki herhangi bir podcast’i, radyoyu veya şarkıyı MP3, AAC, WAC, AIFF ve FLAC dahil olmak üzere istediğiniz bir formata dönüştürmek için bu yazılımı kullanabilirsiniz. Ardından dönüştürdüğünüz bu şarkıları internet olmadan istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

NoteBurner’ın son sürümü, önceki sürümlerine göre 5 kat daha hızlı bir dönüştürme hızı sunuyor. Şarkılar veya podcast’ler, dönüştürme sürecini orijinal ses kalitesini kaybetmeden geçirirler.

Temel özellikleri:

 • Daha hızlı ses dönüştürme imkanı sunar.
 • Birden fazla ses çıkış formatına dönüştürebilirsiniz.
 • Sürükle ve bırak özelliğine sahiptir.
 • Demode olsa da Spotify şarkılarını CD’ye yazabilmenizi sağlar.

Ücretsiz deneme sürümü bulunan programın tam sürümü için 14,95 dolar fiyat belirlenmiş durumda fakat çoğu zaman indirime girdiğini de söyleyebiliriz. Programın ücretsiz sürümünü şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Apowersoft

Apowersoft

Apowersoft, listedeki kullanımı en kolay Spotify MP3 dönüştürücü araçlarının başında gelmektedir. Bu program ile dönüştürmeyi çok hızlı ve basitçe yapabilirsiniz. Kullanıcılar, Apowersoft ile bilgisayarlarının ses kartından veya mikrofonundan çıkan sesleri farklı dosya biçimleriyle kaydetmenize olanak tanır.

Temel özellikleri:

 • Çeşitli dosya formatlarını destekler. Kullanıcılar, program ile çıktıyı MP3, WAV, OGG, FLAC gibi formatlara dönüştürebilirler.
 • Apowersoft, kullanıcılar için ücretsiz bir deneme sürümüne sahiptir. Ücretli sürümü kullanmadan önce de programı deneyebilirsiniz.
 • Programın Windows ve Mac versiyonları yalnızca dönüştürücü özelliğiyle sınırlı değildir. Kayıt seçenekleri ve dahili radyo gibi araçları bulunmaktadır.

Apowersoft’u buradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

VideoProc Dönüştürücü

Spotify şarkılarını MP3’e dönüştürecek bir program arıyorsanız, VideoProc sizin için en iyi seçimlerden birisi olacak. Windows ve Mac cihazlarda çalışan bu araç, Spotify şarkılaırını MP3 dışında AAC, OGG, M4R zil sesi ve farklı pek çok ses biçiminde kaydetmenizi sağlar. Hem Spotify premium hem de ücretsiz kullanıcılar, şarkıyı VideoProc ile kaydettikten sonra çevrimdışı olarak dinleyebilecekler. Üstelik dilerseniz farklı cihazlarda da oynatabilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Herhangi bir cihazda internet olmadan Spotify’daki şarkı kaydedip istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.
 • Spotify dışında 1000’den fazla çevrimiçi siteden video ve şarkı indirebilirsiniz.
 • Daha iyi kalite için Spotify’ı 128 kbps’den 256 kbps’ye dönüştürebilmenizi sağlar.

Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Allavsoft

Allavsoft, piyasadaki en iyi Spotify indirici ve dönüştürücü araçlar arasında yer alır. Spotify’daki şarkıları doğrudan MP3 formatında indirebilmenizi sağlar. Bu dönüştürücü yazılımını Windows ve Mac için indirebilirsiniz. Allavsoft ile Spotify’daki şarkıları indirmenin yanında Deezer, YouTube, Soundcloud, Qobuz, Bandcamp, Mixcloud, Beatport gibi diğer web sitelerindeki müzikleri de indirebilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Reklamları ayırt ederek video ve müzik dosyalarını indirebilirsiniz.
 • Bir ses kayıt seçeneğine sahiptir.
 • Spotify müzik dosyalarını WMA, M4A, WAV, FLAC, AC3, RA, AU gibi formatlara dönüştürmenizi sağlar.

Allavsoft’u bilgisayarınıza şuradan indirebilirsiniz.

Sidify

Sidify, son derece hızlı çalışan ve kullanımı kolay bir Spotify MP3 dönüştürücü programıdır. Windows bilgisayarlar için geliştirilen program, Spotify parçalarını yüksek kalitede ve hızda MP3’e dönüştürebilmesiyle ünlüdür. Sidify, şarkıların bilgilerini koruyarak indirme olanağı sunar. Buna albüm adı, başlık, sürüm verileri gibi detaylar da dahildir.

Temel özellikleri:

 • Programın kurulumu ve kullanımı oldukça kolaydır.
 • Sezgisel arayüzü ile kullanıcılar programda kolaylıkla gezinebilir, şarkıları dönüştürebilir ve paylaşabilirler.
 • Kayıt sırasında şarkıda buşunan reklamları kaldırmanıza olanak tanır.

Sidify’ı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

AudFree

Windows ve Mac cihazlar için en iyi Spotify MP3 dönüştürücü yazılımlarından biridir. Spotify’daki şarkıları, çalma listelerini ve tüm albümleri istenen dosya biçimlerine dönüştürebilmeniz için özel olarak tasarlanmıştır. AudFree, Spotify şarkılarını herhangi bir cihazda internet olmadan çalmak için faydalanabileceğiniz en iyi çözümlerdendir.

Temel özellikleri:

 • Program, diğer tüm Spotify dönüştürücü araçlardan ortalama 5 kat daha hızlı olduğunu iddia ediyor.
 • Spotify çalma listelerini indirme ve dönüştürme işlemini basitçe yapabilmenizi sağlayan kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
 • Spotify’dan şarkıları toplu şekilde MP3’e dönüştürmeyi destekler.

Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

OndeSoft

Bu Spotify şarkı dönüştürücü, şarkıları doğrudan bir MP3 dosya formatına dönüştürmek yerine biraz daha farklı bir çalışma mekaniğine sahiptir. OndeSoft, kullanıcıların Spotify DRM’yi (Dijital Hak Yönetimi) kaldırmasına ve şarkıları istediğiniz zaman dinleyebilmeniz için ücretsiz sürüme dönüştürmesine olanak tanır. Programın kullanımı ise son derece kolaydır. İstediğiniz şarkıyı OndeSoft panosuna sürükleyip bırakarak dönüştürme işlemini basit bir şekilde başlatabilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Ses kalitesini özelleştirmek için birçok seçeneğe sahiptir.
 • MP3, WAV, FLAC, M4A gibi pek çok popüler dosya formatını destekler.
 • Bu Spotify dönüştürücüyü kullanmanın en iyi yanlarından birisi de dönüştürme işleminden sonra şarkının kalitesini %100 korumasıdır.

Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Aimersoft iMusic

Aimersoft iMusic, Spotify şarkılarını indirebilmenizin yanında çok iyi bir müzik yöneticisidir. Bu programı kullanarak şarkı arayabilir, indirebilir, yönetebilirsiniz.

Temel özellikleri:

 • Spotify dışında YouTube gibi müzik paylaşımlarının bulunduğu çoğu platformu destekler.
 • iMusic, online olarak bir radyodaki şarkıyı kaydetmenize olanak tanır.
 • Sanatçı adı, tür, şarkı ismi, çıkış yılı gibi parçayla ilgili çoğu ayrıntıyı sunar.
 • Tek tıklama ile Spotify’daki şarkıları MO3’e dönüştürebilmenizi sağlar.

Aimersoft iMusic’i şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Soundloaders

Soundloaders, hepsi bir arada olan ücretsiz bir online ses indirme programıdır. Şu anda Spotify, Deezer, Apple Music, Napster, SoundCloud ve YouTube dahil olmak üzere altı platformdan şarkı indirmeyi desteklemektedir.

Soundloaders Spotify Downloader, Spotify hesabınızda oturum açmadan bile ücretsiz olarak Spotify’dan 82 milyon şarkıyı ve 4 milyondan fazla podcast’i indirebilmenize olanak tanıyor. Yalnızca Spotify linki ile Spotify’dan 320 kbps kaliteye kadar ücretsiz MP3 dosyalarını indirebilirsiniz. Gelişen teknolojisi ile program, herhangi bir kişisel bilgiye ve kayıt işlemine gerek duymuyor.

Programdaki çubuğuna bir Spotify çalma listesi bağlantısının tamamını eklediğinizde, ‘Geçerli bir Spotify şarkı URL’si girin’ (Enter a valid Spotify song URL) şeklinde bir uyarı alacaksınız. Bu nedenle Spotify şarkılarını tek tek indirmek durumundasınız. Soundloaders’ı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify MP3 dönüştürücü kullanmanın herhangi bir riski var mı?

Spotify MP3 dönüştürücü kullanmak, bilgisayarınıza veya cihazınıza zarar verebilecek kötü amaçlı yazılım veya virüsler gibi riskler getirebilir. Bazı dönüştürücüler, kötü amaçlarla kullanılabilecek Spotify oturum açma kimlik bilgilerinizi de isteyebilir. Bu nedenle saygın ve güvenli bir Spotify MP3 dönüştürücü kullanmak ve kişisel bilgilerinizi paylaşırken dikkatli olmalısınız.

Spotify MP3 dönüştürücüler tüm Spotify parçalarıyla çalışır mı?

Tüm Spotify şarkıları bir Spotify MP3 dönüştürücü kullanılarak MP3 formatına dönüştürülemez. Bunun nedeni, Spotify’ın müziğini korsanlıktan korumak için dijital haklar yönetimi (DRM) teknolojisini kullanmasıdır. Bazı Spotify MP3 dönüştürücüler, DRM korumasını atladıklarını iddia edebilir. Bunun yasa dışı olduğunu ve hesabınızın askıya alınabileceğini unutmamalısınız.

İlgili Yazılar

YouTube MP3 – MP4 Video Dönüştürücü Önerileri
En İyi Instagram Video Dönüştürücü Programları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
En-İyi-Kodlama-Uygulamalari-iOS-Android
En İyi Kodlama Uygulamaları