Telegram Engelleyen Kişiye Mesaj Atma Nasıl Yapılır?

Telegram, WhatsApp ile birlikte hem Türkiye’nin hem de dünyanın en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Her platformda olduğu gibi Telegram’da da iletişimde kalmak istediğiniz bir kişiyi engelleme şansınız bulunuyor. Eğer bir kişinin sizi engellediğini düşünüyorsanız ve yine de o kişiye mesaj atmak istiyorsanız size bazı haberlerimiz var.

Beni Telegram’da Engelleyen Birine Mesaj Atabilir miyim?

Bu sorunuza direkt olarak cevabımızı verelim; hayır. Telegram’da sizi engelleyen birisine mesaj atamazsınız. Telegram’da bir kişiyi tarafından engellenmek oldukça katı ve net bir önlemdir. Eğer birisi tarafından engellendiyseniz, bundaki temel sebeplerden birisi o kişiyle iletişim kurmanızın istenmemesidir.

Bir kullanıcı sizi Telegram’da engellediğinde bu kişi artık kendisiyle iletişim kurmanızı kesinlikle istemiyor demektir. Böyle bir durumda kendisine herhangi bir mesaj gönderemez veya görüntülü/sesli aramalar yapamazsınız. Ayrıca profil resimlerini, biyografilerini veya çevrimiçi etkinliklerini de görmezsiniz.

Dolayısıyla bu işaretleri Telegram’da başka bir kullanıcıda görürseniz, engellenmiş olma ihtimaliniz oldukça yüksektir. Yine de tüm bu göstergelerin tamamen farklı bir nedenle ortaya çıkması da mümkündür.

Telegram Hesabımı Silersem Engelim Kaldırılır mı?

Eğer birisi sizi Telegram’da engellediyse, hesabınızı silmek sizi otomatik olarak engellemesini kaldırmaz. Diğer kişi tarafından yapılan engel, hesabınızı sildiğinizde bile devam eder.

Eğer Telegram’da birisine ulaşamadığınızı fark ederseniz ve sizi engellenmiş olabileceğini düşünüyorsanız, en iyi çözüm, durumu tartışmak için kişiye başka yollarla ulaşmaktır, örneğin farklı bir mesajlaşma uygulaması veya yüz yüze iletişim gibi.

Telegram Engel Kaldırma Sonrası Mesaj Atma

Yukarıda Telegram’da engellendiğiniz bir kişiye mesaj atamayacağınızı anlatmıştık. Fakat bu, o kişinin engeli kaldırmadığı ana kadar geçerlidir. Yani engelinizi kaldırdıktan sonra o kişiye tekrar mesaj atabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak?

Telegram’da iletişim halinde olmak istediğiniz bir kişinin sizi engellemesi can sıkıcı bir durum. Bununla birlikte kişiyle farklı bir şekilde iletişime geçerek engelini kaldırmasını rica edebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinize dair tüm detayları şuradan aktarmıştık. Eğer kişinin sizi engellemesini kaldırmasını başarabilirseniz artık mesaj atamamanız için de bir sebep kalmayacaktır.

Telefon Numarasından Instagram Hesabını Bulun

Kişi eğer Telegram engelini kaldırmadığı için iletişime geçemiyorsanız, yapabileceğiniz bir şey daha var; telefon numarasından Instagram hesabına ulaşmak. Günümüzde Instagram’ı kullanmayan insan sayısı artık yok denecek kadar azdır. Bu sebeple kişinin Instagram kullandığını varsayarsak kendisine ulaşabilmenizin bir yolu var.

Her ne kadar engellenmiş olsanız da kişinin telefon numarasına Telegram üzerinden hala ulaşabilirsiniz. Bu numara ile kişinin Instagram hesabını bulabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinize dair bazı yöntemlerden şurada bahsettik. Bu yöntemlerden birisi işe yararsa kişinin Instagram hesabını bulabilir ve kendisiyle iletişime geçebilirsiniz.

Telegram’da Beni Engelleyen Birisini Nasıl Engellerim?

Sizi engelledikten sonra birini Telegram’da engellemek için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

Adım 1: Sohbetler sekmesinde, üst kısımda bulunan büyüteç simgesini bulup üzerine dokunun.

Adım 2: İsmini bulduğunuz kişiyle olan sohbetin üzerine dokunun.

Adım 3: Sayfanın üst kısmında birçok seçenek göreceksiniz. Köşede bulunan üç noktalı simgeye dokunun. Ardından bir açılır menü ortaya çıkacaktır.

Adım 4: Kişiyi engellemek için çıkan menüden son seçeneğe dokunun. Ayrıca o kişileri hesabınızdan tamamen kaldırmak için spam bildirimi ve sohbeti silme gibi seçenekleriniz de vardır.