WhatsApp Engeli Kaldırınca Mesajlar Gelir mi?

Çoğu WhatsApp kullanıcısı, bir WhatsApp numarasını engellemenin tam olarak ne anlama geldiğini bilmez. Bu sebeple WhatsApp’taki engellemesini kaldırdığınız bir kişinin mesajlarını alıp almadığınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Makaleye başlamadan önce şunu açıklamak gerekirse; eğer bir kişiyi engellemeye karar verdiyseniz, o kişinin WhatsApp’tan gönderdiği mesajları o kadar da önemsememelisiniz. WhatsApp’ta birinin engellemesini kaldırdıktan sonra eski gönderdiği mesajları görecek miyim endişesini yaşamamak için o kişiyi baştan engellememeniz gerekiyordu.

Her neyse, şimdi asıl sorumuzun cevabına geçelim. WhatsApp’ta bir kişinin engelini kaldırınca mesajların gelip gelmeyeceği konusuna bir bakalım.

WhatsApp’ta Birinin Engelini Kaldırınca Mesajlar Gelir mi?

Hayır, WhatsApp’ta birinin engelini kaldırdıktan sonra mesaj almazsınız çünkü engellenen mesajlar daha sonra WhatsApp hesabınıza ulaşmayacaktır. En basit çözüm olarak gönderen kişiden mesajları bir kez daha göndermesini isteyebilirsiniz. Bununla birlikte gönderenin WhatsApp hesabınızdaki engelini de kaldırmış olmanız gerekir.

Bu durum yalnızca WhatsApp özelinde değil, aynı zamanda SMS mesajları, Skype, Facebook Messenger, Telegram, iMessage gibi tüm mesaj alma ve gönderme araçları için de geçerlidir. WhatsApp’ınızda veya cep telefonunuzda birisini engellediğinizde karşı tarafın gönderdiği mesajlar, kişinin engellemesini kaldırdıktan sonra bile telefonunuza kesinlikle teslim edilmez. Bunun nedeniyse gönderilen mesajların her zaman başarısız olmasıdır.

WhatsApp hesabınızda veya cep telefonunuzda birisini engellerseniz, kişi Whatsapp hesabınıza veya cep telefonunuza bir mesaj gönderdiğinde mesaj başarısız olur. Gönderen kişi WhatsApp mesajlarını tekrar göndermediği sürece size asla teslim edilemeyecektir.

Numarasını Engellediğim Kişinin WhatsApp Mesajlarını Görebilir miyim?

Bir kişiyi WhatsApp’ta engellediğinizde size gönderdiği mesajlar asla gelmeyecektir. Bununla birlikte kişinin numarasını telefonunuzdan engellediğinizde de WhatsApp mesajları gelmeyecektir. Kişinin telefondan engelini kaldırsanız dahi o mesajlar bir daha gelmeyecektir. Dolayısıyla her iki durumda da, yani gerek telefondan gerek WhatsApp uygulamasından engellediğiniz kişilerin mesajlarına ulaşamazsınız.

WhatsApp’ta Biri Nasıl Engellenir?

WhatsApp’ta birini engelleme, uzun zamandır uygulamanın bir parçası olmuştur. Bir kişiyi engellediğimizde, sık sık hikayelerini görüntülemenin ve WhatsApp’ta onlardan mesaj almanın getirdiği gereksiz rahatsızlıktan kaçınmış oluruz.

Bu ve bunun gibi farklı gerekçelerle WhatsApp’ta birini engellemek için şu adımları takip etmelisiniz:

  • Cihazınızdan WhatsApp uygulamasını başlatın.
  • Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza ana sohbet ekranı çıkacak. Şimdi engellemek istediğiniz kişiyle olan sohbetinizi açın veya kişinin ismini WhatsApp rehber listesinden bulun.
  • Sohbetin sağ üst köşesinde bir üç nokta görünmeli. Devam etmek için üzerine dokunun.
  • Önceki adımı takip ettiğinizde bir menü görünecektir. Bu menünün alt kısmındaki Diğer‘e gidin.
  • Başka bir menünün açıldığını göreceksiniz. Bu yeni menüde Engelle seçeneği mevcut. Bu seçeneğe dokunun.
  • Ekranda bir açılır pencere belirecek ve şu ibare çıkacaktır: Kişiyi engelle.

WhatsApp’ta Birinin Engelini Kaldırabilir miyim?

Evet. Olur da WhatsApp’ta engellediğiniz bir kişiden gelen mesajları okumaya karar verirseniz, zaman kaybetmeden engelini kaldırmayı düşünebilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinize dair kapsamlı bir makaleyi daha önce hazırlamıştık. Buna şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bununla birlikte WhatsApp’ta bir kişi tarafından engellenip engellenmediğinizi merak ediyorsanız, bu sorunun cevabına da şuradan göz atabilirsiniz.