YouTube MP3 İndirme Programı | Ücretsiz

İnternetle birlikte tüm müziklere olan erişimimiz daha kolay hale gelmeye başladı. Artık bir kaset veya CD almak için müzik marketleri ziyaret ettiğimiz günler geri kaldı. Herhangi bir platformdan dinlediğimiz şarkıları MP3 olarak indirebileceğimiz pek çok araç mevcut. Aşağıdaki programlar aracılığı ile YouTube dahil olmak üzere desteklenen platformlardaki şarkılar MP3 olarak nasıl indirilir, bunu öğreneceksiniz.

YouTube MP3 İndirme Programı Nedir?

YouTube MP3 indirme programı, YouTube videolarını MP3 formatında indirmenize izin veren bir programlardır. Bu tür programlar, YouTube videolarını MP3 formatına dönüştürerek indirilmelerini sağlar.

Bu yazılımların birçok çeşidi vardır. İçlerinden bazıları ücretli, bazıları ise ücretsizdir. Bazıları sadece YouTube’dan indirme yaparken, bazıları ise diğer video platformlarından da indirme yapmanıza izin verir.

YouTube’dan Video (MP3) İndirmek Yasal mı?

YouTube’daki videoları MP3 olarak indirmek isteyenlerin aklına şu soru takılmış olabilir: YouTube’da MP3 olarak video indirmek yasal mı?

Bir YouTube videosunu MP3 formatına dönüştürmek kendi başına yasa dışı değildir, ancak bunu telif hakkı sahibinin izni olmadan yaparsanız telif hakkı ihlali olarak kabul edilebilir. YouTube videosundaki içeriğin telif hakkına sahipseniz veya telif hakkı sahibinden videoyu MP3’e dönüştürmek için izin aldıysanız bu yasaldır. Ancak gerekli haklara sahip değilseniz videoyu MP3’e çevirerek dağıtmanız veya paylaşmanız yasa dışıdır.

YouTube MP3 İndirme Programı | Ücretsiz

SnapSave

YouTube videolarını MP3 formatına dönüştürmeyi başaran online bir çözüm arıyorsanız, ilk sıraya SnapSave’i alabilirsiniz. Bu site, herhangi bir yazılım indirmeden YouTube videolarını kolaylıkla MP3 formatına dönüştürüp indirebilmenizi sağlıyor.

Yapmanız gereken tek şey, MP3 formatına dönüştürmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini kopyalayıp boş alana yapıştırmak. Ardından sağ taraftaki Download yazılı seçeneğe tıklamalısınız. Son olarak videoyu ister MP3, ister MP4 formatında cihazınıza indirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • YouTube videolarını 1080p, 2K, 4K gibi çözünürlüklerde indirebilmenizi sağlar.
 • Tüm platformları destekler. YouTube videolarını MP3 formatında ister bilgisayarınızda, ister telefonunuzda indirebilirsiniz.
 • YouTube videolarını MP3, 3GP, MP4, WMA, M4A, FLV, WEBM ve MO gibi formatlara da dönüştürebilirsiniz.
 • Kullanımı tamamen ücretsizdir. İstediğiniz kadar YouTube videosunu MP3 formatına dönüştürebilirsiniz.

Bu kullanışlı aracı kullanmak için şuradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

4K Video Downloader

4K Video Downloader, pek çok video ve müzik tabanlı siteyi destekleyen bir video indirme programıdır. Bu program ile birlikte videoları 4K kalitesinde indirebileceksiniz. 4K dışında videoları indireceğiniz çözünürlükler sırasıyla şunlar: HD, 1080p, HD 720p ve 8K.

Bu program, birden fazla siteden video ve ses kaydedebilmenize de olan tanıyor.

Özellikleri:

 • 4K Video Downloader programında proxy ve Akıllı Mod gibi özellikler bulunuyor.
 • YouTube altyazılarını dışarı aktarma gibi özelliklere sahiptir.
 • YouTube oynatma listelerini ve kanallarını indirebilirsiniz.
 • Program ile 3D ve VR videoları da indirebilirsiniz.

Windows, Mac ve Linux platformlarını destekleyen 4K Video Downloader, günde 30 videoyu ücretsiz olarak indirmenize izin veriyor. Bunun dışında programın tam sürümünü kullanmak için ücret ödemeniz gerekecek. Programı cihazınıza indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

ByClick Downloader

ByClick Downloader, YouTube dahil olmak üzere pek çok siteden HD, MP3, MP4 gibi çeşitli formattaki videoları indirmenizi sağlar. Facebook, YouTube, Vimeo gibi 40’tan fazla popüler siteyi destekler. Yine pek çok popüler tarayıcıyı da destekleyen ByClick Downloader’ın kullanımı kolay bir arayüzü bulunmaktadır.

Özellikleri:

 • ByClick Downloader, YouTube oynatma listeleri ve kanalları indirmenize olanak tanır.
 • Videoları HD ve 4K kalitesinde indirebilirsiniz.
 • Premium sürümünde videolar çeşitli formatlara dönüştürme, zil sesi oluşturma, altyazı indirme gibi özelliklerden faydalanırsınız.

Hem ücretsiz hem de ücretli versiyonu bulunan programı bilgisayarınıza şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

VideoProc

VideoProc, video düzenleme işlemini basitçe yapmanızı sağlayan bir araçtır. Program ile videolar üzerinde kesme, kırpma, birleştirme, efekt gibi özellikleri uygulayabilirsiniz. Video, ses ve DVD dönüştürücü gibi yüksek kaliteli bir medya dönüştürücü özelliği de bulunmaktadır. Videolarla eşleşen bir altyazı varsa, bu araç sayesinde çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

Basit olduğu kadar güçlü bir ekran kaydedicisi bulunan program, üç kayıt moduna, bazı yan araçlara ve yeşil ekran kaydı özelliklerine sahiptir.

Özellikleri:

 • Program, 370 giriş ve 420’den fazla çıkış biçimini destekler.
 • Ses dönüştürücü özelliği, mevcut sesi mp3, iPhone zil sesi gibi biçimler arasında dönüştürebiliyor.
 • Kalite kaybı yaşamadan sesi dönüştürmenizi sağlar.
 • 1000’den fazla video ses sitesini destekleyen yerleşik bir indirme motoru bulunmaktadır.

Ücretli ve ücretsiz versiyonu bulunan VideoProc’u şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Leawo Music Recorder

Leawo Music Recorder, dinlediğiniz müziğin kaynağı neresi olursa olsun gelen sesi kaydetmek için kullanabileceğiniz güçlü bir araçtır. Program, kaydetmek istediğiniz sesin kalitesini %100 orijinal olacak şekilde korur. Leawo Music Recorder ayrıca YouTube, Spotify gibi popüler çevrimiçi müzik kaynaklarına da destek sağlar.

Özellikleri:

 • Çevrimiçi müzik kaydı yapabilmeniz adına 500’den fazla web sitesini desteklemektedir.
 • Bilgisayarınızdan gelen sesleri kaydedebilir.
 • Müzikle ilgili bilgileri düzenleme, müzik kütüphanesini yönetme gibi işlevsel özellikleri bulunmaktadır.

Programın ücretli sürümü yıllık 20 dolar, ömür boyu kullanımı ise 30 dolar olarak belirlenmiş durumda. Sınırlı özelliklere sahip olacak şekilde ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz programı şuradan indirebilirsiniz.

iTubeGo

iTubeGo, kullanıcıları için 3 farklı ürün sunar. Bunlar sırasıyla Musify Music Downloader, TidyTag Music Tag Editor ve Audio Converter’dır. Music Music Downloader yalnızca Windows ve Mac platformlarını destekler.

SoundCloud, MixCloud, Bandcamp gibi 1000’den fazla web sitesini destekleyen program, Spotify’daki şarkıları, albümleri ve çalma listelerini MP3’e veya farklı formatlara dönüştürebiliyor. Programın MP3’leri indirme hızı ise oldukça yüksek.

Özellikleri:

 • iTubeGo ile YouTube, Facebook gibi çeşitli sitelerdeki videoları şarkıya dönüştürebilirsiniz.
 • iTubeGo ile ses kayıtlarını %100 orijinal kalitede indireceksiniz.
 • Program, indirdiğiniz dosyaları içe aktarma ve bunları MP3, M4A ve WAV’a dönüştürebilmenizi sağlar.

iTubeGo’un ücretsiz sürümü dışında 4 farklı ücretli sürümü bulunmaktadır. Ücretsiz versiyonunu indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

MP3jam

MP3jam, dünya genelindeki hem eski hem de yeni müziklere ulaşabileceğiniz, kullanımı ücretsiz bir araçtır. Sezgisel arama motoru ile bulması 20 milyondan fazla sesten oluşan bir kütüphaneye sahiptir. Şarkının, çalma listesinin, albümün veya sanatçının adını arayarak istediğiniz müzik dosyasına ulaşabilirsiniz. Aramaların doğruluk oranı ise %99. Bulduğunuz müzikleri sosyal platformlarda paylaşabilmenize de olanak tanır.

Özellikleri:

 • MP3’leri yüksek kalitede indirmenizi sağlar.
 • Müzik arama ve indirme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabileceksiniz.
 • Sanatçıları ve müziği türüne göre keşfedebilmenizi sağlar.
 • Beğendiğiniz şarkıları sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz plan platforma ulaşmak için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Songr

Songr, herhangi bir sitede bulunan MP3 müzik dosyasını sorunsuzca indirmenizi sağlayan bir araçtır. Uygulama, indirmek istediğiniz MP3 dosyalarını sorunsuz bir şekilde elde edebilmeniz için güçlü bir arama motorundan faydalanıyor. Songr ile indirme işlemini de sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapabileceksiniz. Sezgiselliği konusunda marifetleri bununla da sınırlı kalmayan program, kullanıcılara müzik dosyasını indirmeden önce önizleme olanağı sunuyor.

Özellikleri:

 • MP3 dosyalarını sorunsuz ve hızlı bir şekilde indirebilirsiniz.
 • Temiz ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.
 • Ses önizleme özelliği bulunmaktadır.
 • MM3 çalma listenizi özelleştirip istediğiniz gibi düzenleyebilmenizi sağlar.

Kullanımı tamamen ücretsiz olan programı bilgisayarınıza şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Free Music And Video Downloader

Free Music And Video Downloader, kullanıcılarının farklı kaynaklardan müzik ve video indirmelerini sağlayan sezgisel bir platformdur. Kullanıcılar, aradıkları sanatçının veya şarkının adını yazar yazmaz sonuçlara birkaç saniye içerisinde ulaşırlar.

Programdan MP3 indirme işlemi de oldukça basittir. Yalnızca birkaç tık yaparak dilediğiniz şarkıyı indirebilirsiniz. Özelleştirilebilir bir yapısı da buluna program, bir klasörde bulunan müzik dosyalarını otomatik olarak sıralama gibi araçlar sunar. Program ile 10 kadar dosyayı aynı anda indirebiliyorsunuz.

Özellikleri:

 • MP3 ve video dosyalarını indirmek için birden fazla kaynak sunar.
 • Tek seferde 10 dosyayı toplu olarak indirebilmenizi sağlar.
 • Özelleştirilebilir arayüze ve ayarlara sahiptir.
 • Dosyaları hızlı şekilde indirmenizi sağlar.

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

DVDFab

Ücretsiz olarak MP3 indirebilmenizi sağlayan bir başka araç daha var. DVDFab, 1000’den fazla web sitesindeki MP3 dosyalarını sorunsuz bir şekilde indirebilmenizi sağlar. Program ile indirilen veya dönüştürülen MP3 dosyalarını, kaliteden ödün verilmeden edinmiş olacaksınız. Kısacası orijinali nasılsa DVDFab da dosyaları o kalitede indirmenizi sağlar.

DVDFab, YouTube’daki MP3 dosyalarını da indirebileceğiniz en iyi araçlardan bir tanesidir. Yapmanız gereken tek şey, MP3 olarak indirmek istediğiniz YouTube videosunun URL’sini kopyalayarak programa yapıştırmak. Program ayrıca çoklu indirme özelliğine de sahiptir. Dosyaları tek tek indirmek yerine toplu olarak indirerek zamandan ciddi şekilde tasarruf etmiş olursunuz.

Özellikleri:

 • 1000’den fazla web sitesinden MP3 dosyası indirebilmenizi sağlar.
 • Toplu olarak indirme ve dönüştürme özelliklerine sahiptir.
 • Çıktıları yüksek kalitede alabileceksiniz.

Kullanımı tamamen ücretsiz olan DVDFab’ı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

DVDVideoSoft

DVDVideoSoft, herhangi bir sıkıntı çıkarmadan bilgisayarınıza YouTube’dan MP3 indirmenize imkan tanıyan, sezgisel ve işlevsel bir yazılımdır. Windows kullanıcıları, YouTube’dan farklı boyutlardaki videoları indirebilirler.

Özellikleri:

 • Temiz bir arayüze sahiptir.
 • Toplu indirme desteği sunar.
 • MP3 dosyalarını olabilecek en yüksek kalitede indirebileceksiniz.
 • İnternet hızınıza bağlı olarak 4 dakikalık bir YouTube videosunu 10 saniye ila 1 dakikada, 8K çözünürlüğünde kısa bir filmi ise 12 dakika ila 30 dakika aralığında indirebilmenizi sağlar.

PC ve Mac kullanıcılarının ücretsiz indirebileceği programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

MediaHuman

Pek çok farklı işletim sistemiyle uyumlu şekilde çalışan, çok sağlam bir YouTube MP3 dönüştürücü ve indirme programıdır. YouTube, Vimeo, SoundCloud, MixCloud gibi farklı platformlardan MP3 indirmenize olanak tanır.

Programın kullanımı ise oldukça basit. Örneğin YouTube’dan indirmek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp ardından programa yapıştırın ve programda beliren indirme simgesine tıklayın.

Özellikleri:

 • MP3 dosya indirme dışında ses ve video dönüştürücü olarak kullanabilirsiniz.
 • Fotoğraf kolajı yapmanızı sağlar.
 • Mac, Windows ve Ubuntu ile uyumlu olarak çalışır.
 • Toplu dönüştürmeyi destekler.

Programın işletim sisteminize uygun olan versiyonunu şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Mp3Studio

Son olarak Mp3Studio adlı programdan bahsedeceğiz. Windows ve Mac cihazları destekleyen bu program ile YouTube’daki videoları MP3 formatına dönüştürerek bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Marka, YouTube’u mp3’e dönüştürmenin yanı sıra başka yazılımlar da sunuyor.
 • Mac ve Windows dışında Android’i de destekler.
 • Toplu indirme desteğine sahiptir.

Programı yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

YTop1

YTop1, online bir YouTube MP3 indirme ve dönüştürme aracıdır. Tamamen ücretsiz olan bu serviste herhangi bir reklam bulunmuyor. Üstelik indirme ise normal indirmelere nazaran 10 kat daha hızlı. Herhangi bir yazılım indirmenize gerek kalmadan YouTube’dan MP3 indirebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Videoları en kısa sürede MP3’e dönüştürmenizi sağlar.
 • 10 kat hızlı indirme.
 • Reklam bulunmuyor.
 • Yüksek kaliteli 320Kbps ile YouTube MP3 videoları indirebilmenizi sağlar.
 • Sınırsız ve ücretsiz indirme sunar.
 • Android, iOS, Windows ve Mac cihazlarda YouTube MP3 indirebilirsiniz.
 • Videoları MP4 veya MP3 formatına kolay bir şekilde dönüştürebilirsiniz.
 • YouTube videolarını başta 720p, 1080p, 4k ve 8k kalitesinde olmak üzere diğer çözünürlüklerde de indirebilirsiniz.

YTop1’in web sayfasına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

MP3FY

MP3FY, YouTube’daki videoları MP3 ve MP4’e dönüştürüp indirmek için kullanabileceğiniz online bir araçtır. İndirme işlemini yalnızca iki tıklama ile yapabilirsiniz. Bu da aracın kullanımının oldukça kolay ve kullanışlı olduğunu gösteriyor. YouTube dışında 1000’den fazla web sitesini destekleyen MP3FY’yi herhangi bir yazılım indirmeden kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • MP3FY, videoları video başlığına göre aramanızı sağlayan yerleşik bir video arama özelliğine sahiptir.
 • Başlığa göre bu arama özelliğini mobil cihazlarda da kolaylıkla kullanabilirsiniz.
 • 320 kbps’ye kadar mümkün olan en yüksek bit hızını otomatik olarak seçme özelliğine sahiptir.

Kullanımı tamamen ücretsiz olan bu YouTube MP3 indirme aracına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

BigConverter

BigConverter, YouTube videolarını MP3 dahil olmak üzere çeşitli ses ve video formatlarına dönüştürerek indirmenizi sağlayan bir araçtır. Videoları yüksek kalitede olacak şekilde dönüştüren BigConverter; Facebook, Twitter, Vimeo, Instagram, Dailymotion, Google Drive gibi siteleri de destekler.

Özellikleri:

 • BigConverter, MP3, M4a veya AAC gibi çeşitli ses formatlarını destekler.
 • Şarkıları kesmek ve zil sesleri yapmanızı sağlayacak online bir MP3 kesiciye sahiptir.
 • Dönüştürdüğünüz dosyayı doğrudan indirebilir veya DropBox hesabına indirebilirsiniz.
 • Google Chrome, Safari, Android tarayıcı gibi tüm tarayıcıları destekler.

Bu online YouTube MP3 video indirme aracına şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

ClipGrab

ClipGrab, YouTube, Vimeo, Dailymotion gibi çeşitli web sitelerinden video indirmenize izin veren ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır. Bu program Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilir.

ClipGrab ile videoları MP4, WMV, OGG ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli biçimlerde ve çözünürlüklerde indirebilirsiniz. Ayrıca indirmek istediğiniz videonun kalitesini düşük kaliteden HD’ye kadar seçebilirsiniz. Ek olarak, ClipGrab, indirdiğiniz videoları başka formatlara dönüştürmenize olanak tanır.

Kullanımı kolay olan ClipGrab ayrıca kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Videoları toplu olarak indirme ve indirilen videoları otomatik olarak iTunes arşivinize ekleme seçeneği gibi bazı ek özellikler sunmaktadır.

ClipGrab ile YouTube’da video indirmek için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • ClipGrab’ı resmi web sitesi üzerinden indirip bilgisayarınıza kurun.
 • İndirmek istediğiniz YouTube videosunu web tarayıcınızda açın ve video URL’sini kopyalayın.
 • ClipGrab’ı bilgisayarınızda başlatın.
 • ClipGrab arayüzünde, kopyalanan YouTube video URL’sini “İndirilenler” (Downloads) sekmesine yapıştırın.
 • Format” seçeneği altındaki açılır menüden indirilen video için tercih ettiğiniz çıktı biçimini ve kalitesini seçin.
 • Bu klibi yakala!” (Grab this clip!) seçeneğine tıklayarak indirme işlemini başlatın.
 • İndirmenin tamamlanmasını bekleyin. Tamamlandığında, indirilen video belirttiğiniz konumda mevcut olacaktır.

İlgili Yazılar

YouTube MP3 – MP4 Video Dönüştürücü: En İyi 10 Seçenek
İnternetsiz Müzik Dinleyebileceğiniz Uygulamalar
En İyi 13 Müzik İndirme Sitesi