Birlikte Film İzleme Uygulaması | En İyi 15+ Seçenek

Arkadaşlarınız ve ailenizle kanepede oturup film veya dizi izlemenin yeri her zaman başkadır. Fakat araya giren mesafeler, o anları özlememize sebep olabiliyor.

Teknolojik gelişmeler, sevdiklerimizle uzakta da olsak birlikte film izleyebilmemizi sağlayacak duruma geldi. Bazı uygulamalar, izlediğiniz filmleri senkronize ederek arkadaşlarınızla birlikte izlemenize olanak tanıyor. Aşağıda en iyi birlikte film izleme uygulamaları ve sitesi önerilerimizi göreceksiniz.

Beraber Film İzleme Uygulaması Nedir?

Birlikte film izleme uygulamaları, kullanıcıların uzaktan birlikte film izlemelerine olanak sağlayan web ve mobil uygulamalardır. Bu tür uygulamalar, kullanıcıların farklı yerlerde bulunmalarına rağmen senkronize bir şekilde aynı filmi izlemelerine ve aynı anda yorum yapmalarına olanak tanır. Aşağıdaki uygulamların birçoğu farklı platformlarda kullanılabilir. Bu uygulamalar, kullanıcıların film veya dizi izlerken sohbet etmelerine ve yorum yapmalarına da olanak tanır.

Beraber Film İzleme Uygulaması Nasıl Çalışır?

Birlikte film izleme uygulamaları, kullanıcıların aynı anda aynı filmi izlemelerine olanak sağlayan senkronizasyon özellikleriyle çalışırlar. Bu uygulamaların işleyişi genel olarak şu şekildedir:

 • Kullanıcılar, birlikte izlemek istedikleri filmi belirlerler ve uygulamayı açarlar.
 • Uygulama, kullanıcılara bir oturum kodu veya davetiye linki sağlar. Kullanıcılar bu kodu veya linki paylaşarak başka kullanıcıları oturuma davet edebilirler.
 • Kullanıcılar, oturum kodunu veya davet linkini kullanarak oturuma katılırlar ve filmi eşzamanlı bir şekilde izlemeye başlarlar.
 • Uygulama, kullanıcıların izledikleri filmi senkronize eder ve herkesin aynı sahnede olmasını sağlar.
 • Uygulamanın sohbet veya yorum bölümü, kullanıcıların izledikleri film için yorum yapmalarına ve birbirleriyle etkileşime geçmelerine olanak tanır.

Bazı uygulamalar, kullanıcıların video veya ses aramaları yapmalarına da olanak tanır. Bu da kullanıcıların film izlerken birbirleriyle konuşabilmelerine olanak tanır. Ancak bu özelliklerin kullanılması bağlantı hızı ve kalitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişebileceğini unutmamalısınız.

Birlikte Film İzleme Uygulamaları

Netflix Party (Teleparty)

Önceden Netflix Party olarak bilinen fakat şu anki adı TeleParty olan bu araç, Netflix, Disney+, Hulu, HBO Max veya Amazon Prime’da film veya dizi izlemenize olanak tanıyan bir Chrome uzantısıdır. Uzantıyı, arkadaşlarınız veya ailenizle paylaşmak için bilgisayarınızdan bir bağlantı oluşturmanızı sağlıyor.

Bu yöntemi kullanabilmeniz için;

 • Herkesin bilgisayarında bir Chrome tarayıcının olması gerekiyor.
 • Bir bilgisayarda Teleparty Chrome uzantısı gereklidir.
 • Netflix aboneliğinizin olması gerekiyor.

Öncelikle TeleParty uzantısını Chrome tarayıcınıza yükleyin. Kurulumu tamamladıktan sonra Netflix’i açıp izlemek istediğiniz filmi oynatmaya başlayın. Daha sonra videoyu duraklatıp başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir link elde etmiş olacaksınız. Bu link üzerinden de herhangi bir filmi veya diziyi birlikte izleyebileceksiniz.

Hearo

Hearo, 35’ten fazla platformu destekleyen bir uygulamadır. Netflix, Hulu, Disney+, Prime Video, YouTube gibi pek çok platformdaki filmleri, dizileri veya farklı yapımları arkadaşlarınızla birlikte izleyebilirsiniz.

Piyasada pek bilinmese de dünya genelinde hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahiptir. Uygulama bazı bölgesel sınırlamalara tabi olabilir. Bu durumda bir VPN uygulaması kullanmanız gerekebilir.

Hearo’ya Android için buradan, iOS için buradan ulaşabilirsiniz.

Amazon Prime Watch Party

Amazon Prime Watch Party, sevdiklerinizle Amazon Prime’da birlikte film izlemenizi sağlar. 100 kadar arkadaş veya aile üyelerinizle aynı anda izlemenize ve onlarla sohbet etmenize olanak tanır. Prime’da bulunan herhangi bir filmi veya diziyi birlikte izleyebilirsiniz.

Bu yöntemi kullanabilmeniz için herkesin ev sahibi, birinci sınıf üye veya en azından videoyu satın aldığı ülkeyle aynı ülkede olması gerekmektedir. Sonrasında izlemek istediğiniz bir film veya diziyi seçin. İzleme partinizi oluşturmak ve adınızı girmek için Amazon Prime üzerinden parti izle simgesine tıklayın. Oluşturacağınız link aracılığıyla en fazla 100 kişiye izleme partisi daveti gönderebilirsiniz. Herkes katıldıktan sonra aboneliğin sahibi olan kişi filmi oynatabilir, duraklatabilir veya herhangi bir filme atlayabilir.

Safari veya Internet Explorer dışında birden çok tarayıcıda çalışan Amazon Prime Watch Party bir eklenti eklemenize gerek yok.

Scener

Scener, Netflix, Amazon Prime Video, Hulu (Reklamsız), Disney+, HBO Max, YouTube ve farklı birçok platformda birlikte film izlemeye olanak tanıyan bir araçtır. En fazla 10 kişiyle birlikte film izlemenizi sağlayan Scener, bir Chrome uzantısı olarak çalışmaktadır. Bu araç, birlikte film izleyebilmenizin yanında canlı mesajlaşma ve görüntülü sohbet özellikleri de sunmaktadır.

Scener’ı kullanabilmeniz için herkesin internet erişimi, mikrofon, web kamera ve akış platformu aboneliği olması gerekiyor. Tabii bir de bilgisayar veya laptopunuz olmalı.

Scener’ın nasıl çalıştığından bahsetmek gerekirse, öncelikle Chrome uzantısını bilgisayarınıza indirip yükleyin. Daha sonra platformdaki arkadaşlarınızın isimlerini aratıp ‘Arkadaş Ekle’ye (Add Friend) tıklayarak ekleyin. Daha sonra sanal bir uzaktan kumanda ile filmi oynatabilir, duraklatabilir veya başka bir film izlemeye geçebilirsiniz.

Chrome Watch Party

Chrome Watch Party, farklı akış platformlarındaki filmleri veya dizileri birlikte izlemenize olanak tanıyan bir Chrome uzantısıdır. Firefox, Microsoft Edge ve Google Chrome tarayıcı ile uyumlu olan bu aracı kullanabilmek için öncelikle uzantıyı tarayıcınıza yükleyin. Ardından Parti İzleme simgesine tıklayarak bir parti oluşturun veya bir partiye katılmak için gerekli olan kısımları doldurun. Tüm yapmanız gerekenler bunlar.

Chrome Watch Party, Netflix, Hulu, Disney+, YouTube, Prime Video, Apple TV+ gibi akış platformlarını desteklemektedir. Bunlardan herhangi bir tanesinde aboneliğiniz varsa, bu uzantı ile arkadaşlarınızla birlikte uzaktan film izleyebilirsiniz.

Rave

Rave, kullanıcıların birbirleriyle sohbet ettikleri sırada birlikte film izlemelerini sağlayan ücretsiz bir uygulamadır. Uygulamadan faydalanabilmeniz için kullanıcıların bir Rave hesabına sahip olması ve aynı video akış hizmetine erişmesi gerekmektedir.

Rave’in kullanımı da diğer uygulamalarla benzerlik göstermektedir. Kullanıcılardan biri bağlantı aracılığıyla diğerlerine davetiye gönderip veya platform içinde adlarını aratıp bir oda oluşturup birlikte film izleyebilirler. Rave, YouTube, Netflix, Amazon Prime, Disney+, Google Drive, Vimeo ve Google Fotoğraflar gibi pek çok platformu desteklemektedir. iPhone, Android, Mac ve Windows’ta kullanılabilen Rave için herhangi bir katılımcı sayısı sınırlaması bulunmuyor.

TwoSeven

TwoSeven, uzun süreler boyunca uzak mesafe ilişkisi yaşayan bir çift tarafından geliştirilen, listemizdeki en basit platformlardan biridir. Kullanabilmek için her iki tarafın da video akış hizmetlerine abone olması gerekmektedir. Tarayıcı tabanlı olduğu için öncelikle şuradaki bağlantıdan platforma kayıt olmanız gerekiyor. Sonrasında Netflix, YouTube, Vimeo gibi desteklenen platformlardan uzaktaki arkadaşlarınızla birlikte film izleyebilirsiniz.

Watch2Gether

Watch2gether

Watch2Gether, internet bağlantısı olan bir bilgisayar ile sevdiğiniz insanlarla birlikte film izleyebileceğiniz bir başka uygulamadır. Diğerlerinde olduğu gibi bu çözümde de video akış platformuna her iki tarafın abone olması gerekiyor.

Platformu kullanabilmeniz için kayıt olmanız gerekmiyor. Ana sayfaya giderek Create your room (Odanı Oluştur) yazılı seçeneğe tıklayın ve kendinize bir nick belirleyin. Ardından bir sohbet odasına yönlendirileceksiniz. Buradan arkadaşlarınızı oluşturduğunuz odaya davet edip birlikte film izlemeye başlayabilirsiniz. Desteklenen platformlar şunlar:

 • YouTube
 • Netflix
 • Amazon Prime
 • Hulu
 • Disney+
 • Crunchyroll
 • Apple TV
 • HBO Max
 • Vimeo

Kast

Kast, kullanıcıların sadece filmleri birlikte izleyebilmelerini değil, oyunları, belgeleri ve daha fazlasını senkronize etmelerine ve izlemelerine olanak tanıyan bir platformdur. YouTube’u kullanmak ücretsiz olsa da Netflix gibi bir akış platformundan içerik izlemek için küçük bir ücret ödemeniz gerekir. Bir oturuma en fazla 20 kişinin katılmasına izin veren Kast, yalnızca Chrome ve Microsoft Edge tarayıcılarında kullanılabiliyor. Bunun dışında Windows veya macOS bilgisayarlarda masaüstü uygulaması olarak da kullanabilirsiniz.

Syncplay

Syncplay

Açık kaynaklı bir platform olan Syncplay, sevdiğiniz filmleri veya videoları arkadaşlarınızla birlikte izlemenizi sağlar. Bir filmi senkronize etmek ve izlemeye başlamak için kullanıcıların aynı video dosyasını kullanması gerekiyor. Diğerlerinden farklı olarak Skype veya Mumble gibi üçüncü taraf bir uygulamanın da indirilmesi gerekli. VLC, Media Player Classic ve KM Player gibi video oynatıcı programlar ile uyumlu olarak çalışan Syncplay’de tüm kullanıcıların videoyu aynı dosyadan indirip yerel sabit disklerine kaydetmesi gerekli. Bu şartları sağladığınızda platformu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Metastream

Metastream, arkadaşlarınızla film ve dizi izlemenizi ve oynatmayı senkronize etmenizi sağlayan bir tarayıcı uzantısıdır. Metastream’in en temel özelliği, video oynatmayı birden fazla kullanıcı arasında senkronize etme yeteneğidir. Bu da arkadaşlarınızla bir film veya dizi izleyebilmenize olanak tanır. Üstelik bir kişi duraklasa veya filmi geri sarsa bile senkron sorunu yaşamazsınız.

Metastream, Chrome, Firefox ve Safari için bir tarayıcı eklentisi olarak mevcuttur. Eklentiyi yüklendikten sonra YouTube, Netflix, Vimeo ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli web sitelerindeki videoları izlemek için kullanabilirsiniz.

Yerleşik bir sohbet özelliğine sahip olan Metastream, izlerken arkadaşlarınızla sohbet edebilmenizi sağlar. Sohbet özelliği ile videoların bağlantılarını paylaşabilir, ne izlediğinizi tartışabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Buna ek olarak uzaktan izleme deneyimini geliştirmek için ekranınızı, videonuzu ve sesinizi paylaşabilirsiniz.

Metastream, arkadaşlarınızla sinema geceleri, aile bireylerinizle görüntülü görüşme ve uzaktan çalışan ekiplerin birlikte çalışması gibi pek çok amaç için kullanılabilir. Metastream’in kullanıcılar arasındaki eşler arası bağlantılara dayandığını, bu nedenle senkronizasyon kalitesinin internet hızına ve bağlantı kalitesine bağlı olarak değişebileceğini unutmayın. Metastream’in resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Gaze

Gaze

Gaze, arkadaşlarınızla, ailenizle veya iş arkadaşlarınızla uzaktan film ve dizi izlemenizi sağlayan bir uygulamadır. WebRTC teknolojisinin gücünden yararlanan bu program, kullanıcıların videoları nerede olurlarsa olsunlar gerçek zamanlı olarak birlikte izlemelerine olanak tanır.

Gaze ile arkadaşlarınızı sizinle bir film veya dizi izlemeye davet edebilirsiniz. Ardından herkes bağlandıktan sonra uygulama, videoyu otomatik olarak senkronize etmeye başlar. Bu, birisi videoyu duraklatsa, geri sarsa veya ileri sarsa bile grubun geri kalanının senkronize olarak izleyebileceği anlamına gelmektedir.

Uygulama ayrıca yerleşik bir sohbet özelliğine sahiptir. Böylece izlerken arkadaşlarınızla konuşabilirsiniz. Filmleri web tarayıcıları, iOS ve Android telefonlar gibi birden fazla cihaz ve platformda birlikte izleyebilirsiniz.

Gaze’in sağladığı bir diğer özellik de canlı video oynatabilme ve ekran paylaşımı yapabilme özelliğidir. Bu özelliği canlı etkinlikleri yayınlamak, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte canlı spor maçlarını izlemek için kullanabilirsiniz.

Sonuç olarak Gaze, arkadaşlarınızla film geceleri ve aile üyelerinizle görüntülü görüşmeler yapmak için harika bir uygulamadır. Şuradaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Gaze’in web sayfasını açamazsanız, bir VPN programından faydalanabilirsiniz. Ücretsiz VPN programı önerilerimize de buradan göz atabilirsiniz.

Zoom

Zoom, pandemi dönemiyle birlikte dünya genelinde popüler bir video konferans yazılımı olmuştu. Aralarında kilometrelerce mesafe olan insanları bir araya getiren bu uygulamayı birlikte film izlemek için de kullanabilirsiniz. Arkadaşlarınızla birlikte aynı anda film izleme partileri düzenlemek istiyorsanız, Zoom iyi bir seçenek olabilir Ücretsiz abonelik seçeneğiyle 40 dakikaya kullanabileceğiniz Zoom’un resmi web sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Plex VR

Plex VR, video senkronizasyon deneyimini tamamen yeni bir seviyeye taşıyor. Sadece bir ekranı paylaşmak yerine, bu hizmet size arkadaşlarınızla sanal bir çatı katı daire ve drive-in sinema paylaşma olanağı sunuyor.

Bu sanal alanlarda arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve bir kullanıcının Plex medya kütüphanesinden gelen videoları izleyebilirsiniz. Videolar senkronize edilerek tüm kullanıcılar videoyu aynı anda izleyebilirler. Ancak kullanıcılar ekranın boyutunu ve konumunu kendi tercihlerine uygun olarak bağımsız olarak değiştirebilirler. Son olarak, herkesin odadaki kendilerini temsil eden sevimli bir Duplo benzeri avatarı bulunuyor.

Plex VR, arkadaşlarınızla uzaktan içerik paylaşmanın en karmaşık ve potansiyel olarak en pahalı yollarından birisidir. Bu yöntemde için tüm katılımcıların Google Daydream veya Meta Quest 2 uyumlu donanıma sahip olmaları gerekmektedir. Ayrıca bir Plex sunucusunun kurulu ve hazır olması da gerekmektedir. Eğer bir VR cihazınız varsa, Plex VR’ı buradan indirebilirsiniz.

Beraber Film İzleme Sitesi

Popcornflix

Popcornflix, ücretsiz bir film ve TV izleme sitesidir. 1999’da kurulan Popcornflix, bugün dünyanın her yerinden 100 milyondan fazla kullanıcının tercih ettiği bir sitedir.

Popcornflix’in en popüler özelliklerinden biri, Beraber İzle özelliğidir. Bu özellik, arkadaşlarınızla veya ailenizle aynı anda bir filmi veya diziyi izlemenizi sağlar.

Beraber İzle özelliğini kullanmak için önce Popcornflix’e kaydolmalı ve ardından bir hesap oluşturmalısınız. Ardından izlemek istediğiniz filmi veya TV şovunu seçin ve “Beraber İzle” (Watch Together) seçeneğine tıklayın.

Birlikte İzle özelliğini kullandığınızda, film veya dizi herkes için aynı anda oynamaya başlayacaktır. Ayrıca izlediğiniz her ne ise hakkında yorum yapabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Popcornflix’in birlikte izleme özelliği, arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte film izlemenin harika bir yoludur. Bu özellik, özellikle uzak mesafe ilişkileri yaşayan kişiler için idealdir.

Disney+ GroupWatch

Disney+ GroupWatch ile kullanıcılar web, mobil ve televizyon üzerinden yedi adede kadar cihazı senkronize ederek filmleri birlikte izleyebiliyorlar. Bu uygulamada sohbet etme özelliği yer almıyor. Bunun yerine izleyiciler, birbirleriyle emoji tepkileriyle etkileşime girebiliyorlar.

Disney+ GroupWatch ile filmleri online olarak birlikte film izlemek için şu adımları izleyin:

 • Disney+’a giriş yaptıktan sonra izlemek istediğiniz filmi veya diziyi seçin.
 • GroupWatch’u etkinleştirmek için, ekranın sağ tarafında bulunan ve birlikte gruplanmış üç kişiye benzeyen simgeyi seçin.
 • Arkadaşlarınızı ve ailenizi eklemek için davet et (+) simgesine tıklayın. (Oluşturulan bir bağlantıyı da paylaşabilirsiniz).
 • Herkes katıldıktan sonra yayını başlatın.

Sıkça Sorulan Sorular

Birlikte film izleme uygulamaları hangi platformlarda çalışır?

Bu uygulamalar çoğunlukla web tarayıcısı üzerinden veya mobil uygulama olarak kullanılabilirler. Bazı uygulamalar, Netflix, Disney Plus, Hulu ve diğer platformlarda da kullanılabilir.

Kullanıcılar bu uygulamalarda yorum yapabilir mi?

Evet. Birlikte film izleme uygulamalarının birçoğu, kullanıcıların izledikleri film için sohbet etmelerine ve yorum yapmalarına olanak tanır.

Birlikte film izleme uygulamaları ücretli mi?

Bazı birlikte film izleme uygulamaları ücretsiz olarak sunulurken, bazıları için aylık veya yıllık abonelik ücreti ödenmesi gerekebilir.