FaceTune Benzeri En İyi 11 Uygulama

Fotoğraf çekip sosyal medyada paylaşmak artık çoğumuz için olmazsa olmaz aktivitelerden biri. Tabii bununla birlikte sosyal mecralarda en iyi fotoğrafımızı yayınlama isteğimiz, fotoğraf düzenleme uygulamalarını cazibeli kılıyor. Dolayısıyla en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arayışı içine giriyor, fotoğraflarımızı en iyi şekilde düzenlemek istiyoruz.

2013’den bu yana baya popüler olan FaceTune birçok kullanıcının göz bebeği ve fotoğraflardaki bütün kusurları düzeltmede müthiş işler başarabiliyor. Fakat bu programı kullanma konusunda bazı zorluklar yaşayan kullanıcılar olduğu ortada ve aynı zamanda uygulamanın çoğu güzel özellikleri ise ücretli. Biz de bu yüzden FaceTune benzeri en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları hangileri, bunları araştırıp sizlere sunmak istedik.

Facetune Nedir?

Facetune, kullanıcıların selfielerini ve portrelerini düzenlemesine ve geliştirmesine olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen uygulama, kullanıcıların fotoğraflarının görünümünü iyileştirmelerine yardımcı olacak çok çeşitli özellikler ve araçlar sunar.

Facetune, kullanıcıların fotoğraflarındaki bazı kusurları gidermesine, dişleri beyazlatmasına, cildi pürüzsüzleştirmesine, yüz özelliklerini yeniden şekillendirmesine, fotoğraflarının ışığını ve rengini ayarlamasına olanak tanır. Uygulama ayrıca fotoğraflara farklı bir görünüm veya ruh hali kazandırmak için çeşitli filtreler ve efektler sunar.

Facetune, sosyal medya kullanıcıları arasında kendilerini daha farklı göstermek isteyenler arasında popüler hale geldi. Ancak uygulama gerçekçi olmayan güzellik standartlarını teşvik ettiği ve kullanıcıları görünüşlerini sağlıklı veya sürdürülebilir olmayabilecek şekillerde değiştirmeye teşvik ettiği için eleştirilere de maruz kaldı.

Facetune Benzeri En İyi Uygulamalar

Camera360

Camera360

Facetune’a en ideal alternatiflerin başında Camera360’tan bahsedebiliriz. Tam bir kullanıcı dostu fotoğraf düzenleme uygulaması olan Camera360, kullanımının kolay olması kadar ücretsiz olmasıyla da tercih sebeplerinden bir tanesi.

Uygulamanın arayüzü oldukça kolay ve kullanışlı görünüyor. Fotoğraf düzenleme uygulamalarına aşina olanlar, Camera360’ı kullanırken kesinlikle bir zorluk yaşamayacaklardır. Camera360 ile yaptığınız düzenlemenin ardından fotoğraflarınız, özel bir galeriye atanacak. Bu da kategorize anlamında kullanıcıların oldukça hoşuna gidecektir. Uygulamanın Android versiyonunu buradan, iOS versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Photo Lab

Photo-Lab

Photo Lab, toplam 100 milyondan fazla indirme sayısına sahip bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. İçinde 900’den fazla özenle hazırlanmış filtre bulunmaktadır. Otomatik yüz belirleme ile fotomontaj da yapabilmenizi sağlayan Photo Lab ile fotoğrafınıza bir dokunuşla sanatsal efektler verebilirsiniz.

Çoklu fotoğraf için kolay özelliğini kullanabilir, düzenlediğiniz fotoğrafları telefonunuzun yerleşik galerisine kaydedebilirsiniz. Sosyal medya uygulamaları üzerinden paylaşımı da oldukça basit olan uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan indirebilirsiniz.

CreamCam

CreamCam

CreamCam, FaceTune benzeri en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında yer alıyor. Bu uygulama ile fotoğraflarınıza birbirinden güzel filtreler ekleyebilir ve manzara fotoğraflarınızı daha belirgin hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulamanın Selfie modu ile mükemmel selfieler çekebilirsiniz.

Uygulamanın Selfie düzenleyicisi cilt tonu eşitleme, pürüzsüzleştirme ve aydınlatma gibi özellikler sunuyor. Facetune gibi yüzünüzdeki beğenmediğiniz yerleri kapatabilir ya da en beğendiğiniz yerleri belirginleştirebilirsiniz. Son güncellemeler ile birlikte videolarınızda dahi mükemmel oynamalar yapabilirsiniz.

CreamCam’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

RetouchMe

RetouchMe

Facetune’ın şekillendirme özelliğini duymayan kalmamıştır. ReTouchMe bunu bir sonraki seviyeye atlatan bir uygulama. FaceTune benzeri en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listesinin göz bebeği olan bu uygulamada hem yüz hem de vücudunuzu istediğiniz şekle getirene kadar düzenleme yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra uygulamada fotoğraflarınızın renklerini, parlaklığını ve keskinliği düzenleyebileceğiniz özellikler bulunuyor. Ayrıca çoğu fotoğraf düzenleme uygulamasının bıraktığı buğu efektini bırakmaması en güzel özelliklerinden biri. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı deneyip tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

RetouchMe’nin Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

PicLab

PicLab

Fotoğraflarınız üzerinde çeşitli filtre ve araçlarla dokunuşlar yapmanızı sağlayan bir uygulamadır. 50 milyondan fazla kullanıcısı olan PicLab, fotoğraflarınıza ekleyebileceğiniz birçok çıkartma seçeneği sunuyor.

20’den fazla fotoğraf filtresi bulunan uygulamada, fotoğrafınızın üzerine çizim yapabileceğiniz bir araç da mevcut. Instagram için yerleşik olan 1:1 oranı da dahil olmak üzere önceden ayarlanmış oranları kullanarak fotoğrafları kolayca kırpabilir ve istediğiniz boyuta getirebilirsiniz.

PicLab’in iOS uygulamasının Android’e nazaran biraz daha gelişmiş ve fazla seçeneklere sahip olduğunu belirtelim. Uygulamayı iOS için buradan, Android içinse buradan indirebilirsiniz.

FaceApp

FaceApp

FaceApp, fotoğraf düzenleme uygulamalarının en iyilerinden biri çünkü içerisinde kendine özgü kodlanmış bir yapay zeka bulunuyor. Yaşlandırma efektinin popüler olduğu dönemde hit olan ve 500 milyon indirmeyi bulan bu uygulama, kendisini inanılmaz geliştirdi. Özellikle Instagram için harika düzenlemeler bulunduran FaceApp, ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Fotoğraf modunda kusurlarınızı müthiş bir şekilde kapatıyor ve isterseniz saç renginizi ya da sakal şeklinizi dahi değiştirebiliyorsunuz. Yüz lekeleri, kırışıklıklar ve sivilceleri yapay zeka fark ediyor ve otomatik olarak sizin için düzeltiyor. Hatta isterseniz gerçeğe yakın olan lens efekti ile göz renginizi değiştirebiliyorsunuz. Video modu en az uygulama modu kadar iyi olan uygulamada canlı efektler ekleyerek videolarınızı eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

FaceApp’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

YouCam Perfect

YouCam Perfect

FaceTune benzeri iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında olan YouCam Perfect, selfielerinizi düzenlemek için biçilmiş bir kaftan. İçinde bulunan otomatik güzelleştirme modu ile çektiğiniz selfieler zahmetsiz bir şekilde kusursuz hale gelebiliyor. Eğer isterseniz ayrı ayrı modları deneyerek kendinize bir kayıt oluşturup bütün fotoğraflarınıza uygulayabiliyorsunuz.

Kendine ait bir sosyal platformu bulunan uygulamada diğer kullanıcıların oluşturduğu güzelleştirme modlarını deneyebiliyor ya da kendini güzelleştirme modunuzu diğer kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizin en kaliteli selfie düzenleyicisi olan bu uygulamayı kesinlikle denemelisiniz.

YouCam Perfect’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Perfect365

Perfect365

Çok güzel bir selfie çekildiniz ama makyajsız mısınız? Perfect365 tam bunun için piyasaya sunulmuş bir uygulama. Bu fotoğraf düzenleme uygulamasının amacı fotoğraflara yapay makyaj uygulamak ve kusursuz hale getirmek. Facetune gibi yüzdeki kusurları düzeltmek için bütün özelliklerinin yanı sıra birbirinden farklı ve güzel makyaj modları bulunuyor.

Otomatik olarak yüzünüzdeki aydınlatmanız ya da kapatmanız gereken yerleri size söylüyor ve içinde bulunan fırça modlarıyla çok gerçekçi makyajlar yapabiliyorsunuz. Göz rengi, göz çevresi, dudak, saç ve yanağınızda detaylı bir şekilde değişikler uygulayabiliyor ve fotoğraflarınızı yüksek çözünürlükte kaydetmek imkanı sunuyor.

Perfect365’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

SelfieCity

SelfieCity

Selfiecity için Facetune muadillerinin içerisinde en ilginç olanı diyebiliriz. Canlı efektleri ile siz fotoğraf çekilirken fotoğrafın kalitesini ve ışığını değiştiren bu uygulamaya bayılacaksınız. İçinde birbirinden farklı kamera işlevleri bulunuyor ve polaroid kamera özelliği sayesinde gerçekçi fakat oynanmış fotoğraflar çekebiliyorsunuz.

Uygulama, özellikle bulunduğunuz bölgelere ait güzellik algısına göre size filtreler sunuyor ve sanki bir filmin içinden fırlamışsınız gibi bunları fotoğraflarınıza uyguluyor. Sadece sivilce ve kırışıklık kapatan bir uygulamadan çok daha fazla olan SelfieCity çektiğiniz selfieleri mükemmel hale getirecek ve sizi hayran bırakacak.

SelfieCity’nin Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Pixlr

Pixlr

Pixlr, profesyonel fotoğraf düzenleyen insanların bile favorisi olmuş tamamen ücretsiz bir uygulama. İçerisinde profesyonel boyutta fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlayacak çerçeve, efekt ve filtre bulunuyor. Fotoğraflarınızın bütün ışık ayarlarıyla detaylı oynayabilir, kolaj yapabilir, aklınıza gelebilecek hemen hemen tüm düzeltme işlemlerini uygulayabilirsiniz.

Ücretli ve ücretsiz modu bulunan bu uygulamada, ilk etapta sizden bütün modları için herhangi bir ücret talep edilmiyor. En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları listemizin en profesyonel olanı olan Pixlr hem iOS hem Android platformlarında bulunuyor. Pratik kullanımı ve arayüz kolaylığı ile kullanmaktan kesinlikle keyif alabileceğiniz bir program.

Pixlr’ın Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

MIX

MIX

MIX, fotoğraflarınıza yüksek kalite ve çözünürlükte filtre sağlayan ve oldukça popüler bir uygulama. İçeriğinde yüzlerce çeşitlikte filtre ve 60’tan fazla fotoğraf düzenleme özelliği bulunuyor. Kullanıcılarının olumlu yorumları uygulamanın çok kapsamlı ve Instagram ile aşırı uyumlu olmasından kaynaklanıyor.

Uygulamada, yanlışlıkla telefonunuzun kapanması ya da uygulamayı kapatmanıza karşı otomatik olarak kaydetme modu da bulunuyor. Böylece fotoğraflarınızda onca yaptığınız düzenlemelerin boşa gitmesi konusunda endişelenmeniz gerekmiyor. Aşırı kapsamlı olan bu fotoğraf düzenleme uygulamayı indirdiğinize pişman olmayacaksınız.

MIX’in Android versiyonuna buradan, iOS versiyonuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Fotoğraf Arka Plan Değiştirme İçin En İyi 7 Uygulama
En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları (Android ve iOS)
Telefonla Üç Boyutlu Fotoğraf Çekme [Nasıl Yapılır?]
En İyi Kamera Uygulaması – 2022