PUBG Mobile Ban Kaldırma Nasıl Yapılır?

PUBG Mobile geliştiricileri, yakın zamanda oyunun kurallarını ihlal ettiğinizde PUBG hesabınızın yasaklanmasıyla sonuçlanabilecek bazı kararlar aldılar. Hile yaparak oyun deneyimini tamamen bozmak ve diğer oyunculara karşı haksız bir avantaja sahip olmak, oyunun ruhunu bozan bir şeydir. Eğer hile yapmadıysanız veya oyunun kurallarını ihlal eden bir şey yapmadıysanız, hesabınız yine de banlanmış olabilir. Böyle bir durumda aşağıdaki adımları takip ederek PUBG Mobile hesabınızın yasağını kaldırabilirsiniz.

PUBG Mobile Ban Nedir?

Hileciler, diğer PUBG Mobile oyuncularına göre haksız bir avantaj elde etmek için bazı araçları kullanabilirler. Bu eylemler, tüm yasa dışı etkinlikleri izlemek için anti-hile teknolojilerini kullanan Tencent Mobiles (PUBG geliştiricileri) tarafından sürekli olarak izlenir.

Hileciler, mükemmel kafa vuruşu amacına yardımcı olan bir araç olan bir aim-bot kullanabilir veya oyuncuların duvarın ötesini görmesini sağlayan bir wall hack kullanabilir. Bununla birlikte hilecilere yardımcı olabilecek daha pek çok araç var fakat PUBG bu hileleri kolayca yakalayabilir. Ayrıca rakip takımdan herhangi bir oyuncu, bir oyuncuyu şüpheli eylemleri nedeniyle şikayet edebilir. Bu yüzden size verebileceğimiz en iyi tavsiye, ‘bir daha hile yapmayın’ olacaktır.

Tencent Game’in birçok önemli bilgilere ulaşacağınız politika sayfasını mutlaka okuyun. PUBG genellikle bir oyunda hile yapmak için yasa dışı yazılım veya benzeri araçları kullanan oyuncuları banlar. Bunu hala yapıyorsanız henüz fark edilmemiş olabilir fakat geliştiriciler fark ettiğinde hesabınız için çok geç olabilir.

PUBG Mobile Ban Sebepleri

PUBG, bazı sebeplerden ötürü oyuncuları oyundan banlayabiliyor. Detaylı bilgileri öğrenmek için PUBG Mobile’ın yardım sayfasına da gidebilirsiniz fakat size biraz zaman kazandırmak için bunların neler olduğunu aşağıda belirttik.

 • Herhangi bir hile yöntemi veya illegal bir yazılım kullandıysanız, hesabınızın bunun için yasaklanmış olma ihtimali yüksektir. AIM botları ve hack yöntemleri, PUBG geliştiricileri tarafından kolayca yakalanabilir.
 • Oyununuza farklı bir üçüncü taraf uygulamasından giriş yaptıysanız, o uygulamanın istemci dosya verilerinde bazı değişiklikler yapması durumunda hesabınız banlanabilir.
 • PUBG oynamak için resmi olmayan bir oyun istemcisi kullandığınızda hesabınız banlanabilir.
 • Hesap bilgileriniz doğru değilse veya herhangi bir illegal bilgi veya web sitesini tanıtıyorsanız, bu da hesabınızın askıya alınmasına neden olabilir.
 • Bir takım oyununda birden çok kez hile yaptığınızda hesabınız banlanır.
 • UC’yi şarj etmek için yetkisiz bir ödeme kanalı kullandığınızda hesabınız banlanabilir.
 • Takımınızın dışındaki oyuncularla takım kurmaya çalıştığınızda hesabınız banlanır.

PUBG Mobile geliştiricileri, oyunculara daha iyi bir deneyim sunmak için oyunu sürekli olarak geliştiriyorlar. Bu nedenle oyunun kurallarını ihlal ettiğinizde banlanmanız olasılık dahilindedir. Geliştiriciler açısından baktığımızda bu kişiler yalnızca platformlarını bilgisayar korsanlarından ve hilecilerden uzak tutmaya çalışıyorlar. Bu nedenle onlara da hak vermek gerekiyor. Eğer oyundan banlanmanızda suçlu taraf sizseniz, oyundaki banı kaldırmanız maalesef imkansıza yakın olacaktır. Ancak yine de PUBG Mobile hesabınızın yasağını kaldırmak için her zaman Tencent’e itirazda bulunabilirsiniz. Tabii bunu ancak hesabınızın yanlışlıkla banlandığınıza inanıyorsanız yapabilirsiniz.

PUBG Mobile Ban Kaldırma Adımları

PUBG Mobile hesabınızın yasağını kaldırmak için PUBG müşteri destek ekibine nasıl itirazda bulunacağınızı aşağıda göreceksiniz.

 • PUBG Mobile’ı açın. Yasaklandığınıza dair bildirim göreceksiniz.
 • Burada iki seçenek bulacaksınız: Dosya Talebi ve Kullanım Şartları.
 • Yasaklama nedenlerini kontrol etmek için Kullanım Şartları‘na dokunun.
 • PUBG Mobile banı kaldırmak için Dosya Talebi‘ne dokunun.
 • Banlanmanızın yanlışlıkla olduğunu gerekçelerinizle birlikte PUBG ekibine iletin.

Bu işlemlerin ardından PUBG Mobile tarafından size bir mail gönderilecek fakat yapmanız gerekenler hala bitmedi. Şimdi bir e-posta göndererek banlanan PUBG Mobile hesabınızı geri alma ihtimalinizi güçlendirmeniz gerekiyor. Bunun içinse şu adımları takip edin:

 • Gmail hesabınızı açıp bir e-posta oluşturun.
 • Gönderici adresi alanına [email protected] yazın.
 • Ardından oyundan banlanmanızın yanlış bir karar olduğunu ve PUBG Mobile hesabınızın banını kaldırmaları gerektiğini belirtin.
 • E-postanızda karakter kimliğinizi ve kullanıcı adını belirtmeyi unutmayın.
 • Ardından e-postayı bir kez daha kontrol edip gönder deyin.

Tabii bu e-postayı İngilizce olarak göndermeniz daha yararlı olacaktır. Bunun için Google Çeviri servisinden faydalanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

PUBG Mobile Kariyer Sonuçları Gizleme İşlemi Nasıl Yapılır?
PUBG Mobile Benzeri En İyi Mobil Oyunlar