Spotify’da Bir Şarkı Nasıl İndirilir?

Spotify, müzik veya podcast yayınları dinlemenize olan tanıyan bir müzik akışı uygulamasıdır. Platformda çok sayıda sanatçıya ait albümlere ve şarkı koleksiyonuna ulaşabiliyorsunuz.

Fakat bazı zamanlarda internetle ilgili yaşanan sorunlar veya ülke kısıtlamaları nedeniyle Spotify şarkılarına erişemeyebilirsiniz. Böyle bir sorun yaşadığınızda, Spotify şarkı (MP3) indirme araçlarını kullanarak favori müziklerinizi indirebilirsiniz.

Spotify Şarkı İndirme Nedir?

Spotify şarkı indirme, Spotify Premium kullanıcılarının şarkı indirmesine ve bunları cihazlarında kaydetmelerine olanak tanıyan bir özelliktir. Bu işlem, Spotify kullanıcılarının bir internet bağlantısına erişimleri olmadığında bile en sevdikleri şarkıları dinlemelerine olanak tanır.

Kullanıcılar Spotify’daki tüm çalma listelerini veya albümleri aşağıda bahsettiğimiz yöntemlere indirebilirler. İndirilen şarkıların yalnızca indirildikleri cihazda mevcut olduğunu ve diğer cihazlara aktarılamayacağını unutmamalısınız.

Telefonunuza, bilgisayarınıza veya tabletinize çevrimdışı dinlemek için Spotify şarkılarını indirebilmenizin bazı yollarından bahsettik.

Spotify Şarkı İndirme Yöntemleri

Musify ile Spotify Şarkı İndirme

Musify, Spotify’daki müzikleri, albümleri ve çalma listelerini internet olmadan dinleyebilmenizi sağlayan bir programdır. Spotify ile birlikte SoundCloud ve Brandcap dahil olmak üzere 1000’den fazla müzik tabanlı web sitesini destekler. Programı Mac ve Windows işletim sistemli cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Spotify’dan veya herhangi bir akış platformundan şarkı indirirken, kullanım koşullarını muhakkak kontrol edin. TechMedya olarak telif hakkı ihlalini teşvik etmiyor, bunu kesinlikle tasvip etmiyoruz. Programı yalnızca herkese açık olan ve telif hakkı sahibinin izninin olduğu şarkıları indirmeniz için kullanmanızı öneririz.

Programın kullanımı ise oldukça basit. Öncelikle Spotify’da indirmek istediğiniz şarkının, çalma listesinin URL’sini kopyalayın. Ardından şuradaki bağlantıdan indirdiğiniz Musify programını başlatın ve URL’yi uygun olan yere yapıştırın. Sonra listede çıkan şarkıların solundaki boş kutucuklara tik atarak Download (İndir) yazılı kısma tıklayın.

Telefondan Spotify Şarkı İndirme

Spotify şarkılarını Premium üyeliğiniz olmadan Android veya iPhone’a indirmek için kullanabileceğiniz bir uygulama veya yazılım yoktur. Ama geçici bir çözümden de bahsedebiliriz. İlk olarak yukarıda belirttiğimiz yöntemden faydalanarak şarkıları indirip Android/iPhone cihazınıza aktarın. Aktarım içinse şu yolları takip edebilirsiniz:

USB kablosu ile: Öncelikle Android telefonunuzu bir USB kablosu ile PC’nize bağlamanız gerekiyor. Ardından dönüştürdüğünüz şarkıları Android telefonunuza aktarın. Şarkılarınızı Android cihazınıza aktarmak için Airdroid veya benzeri uygulamaları da kullanabilirsiniz.

Google Drive’a veya Dropbox’a yükleyin: Şarkıları telefonunuza yüklemek için Google Drive veya Dropbox’ı (ya da başka bulut depolama hizmetlerini) kullanabilirsiniz. Aynı hesapla bu sitelere Android telefonunuzla giriş yapıp müziklerinizi bu bulut depolama servislerinde bulabilirsiniz.

Şarkıları kablosuz aktarın: Bilgisayarınızla telefonunuz arasında şarkı aktarımı için en iyi yol, bluetooth kullanmaktır. Bunu yapmak için bilgisayarınızda ve telefonunuzda Bluetooth’u açıp ardından cihazı arayarak eklemeniz gerekiyor. Son olarak, cep telefonunuzu bilgisayarınızla eşleştirip şarkıların aktarımını sağlayabilirsiniz.

Spotify Premium ile Şarkı İndirme

Spotify Premium üyeliğiniz varsa, müzik indirme işlemini üçüncü taraf uygulamalara gerek kalmadan yapabilirsiniz. Sınırsız ve yüksek kalitede müzik deneyimi sunan Spotify, reklam olmadan müzik dinleyebilmenizi sağlar.

Masaüstü Uygulama ile Spotify Şarkı İndirme

Spotify masaüstü uygulama ile yalnızca çalma listelerini indirebilirsiniz. Podcast veya albüm indirme gibi bir şansınız bulunmuyor. Bunun için izlemeniz gereken yol ise oldukça basit.

  • Spotify’ın masaüstü uygulamasını açın.
  • Sonra indirmek istediğiniz çalma listesini açın.
  • Çalma listenizi açtığınızda, üstte de gördüğünüz üzere ya indirme simgesine ya da üç noktaya tıklayıp ‘İndir’ yazılı kısma tıklamalısınız.
  • İndirme işlemi tamamlandığında Spotify, şarkıların indirildiğine dair size bir bildirim gönderir.

Mobil Uygulama ile Spotify Şarkı İndirme

Spotify Premium üyeliğinizden faydalanarak telefonunuza müzik indirebilirsiniz. Bunu şu işlem sırasını takip ederek yapabilirsiniz:

  • İndirmek istediğiniz şarkının sağındaki üç noktaya dokunun.
  • Burada çıkan menüden Beğen’in üzerine dokunun. Bu işlem, şarkının indirilmesini sağlayacak.
  • Sonra sağ alt köşedeki Kitaplığın‘a dokunun.
  • Burada yer listede en üst kısımda Beğenilen Şarkılar‘ı göreceksiniz. Burada beğendiğiniz şarkıları çevrimdışı olarak dinleyebileceksiniz.

Allavsoft ile Spotify Şarkı İndirme

Allavsoft, Windows ve Mac bilgisayarlarda kullanılabilen bir Spotify şarkı indirme aracıdır. Bu araç ile Spotify çalma listelerini ve albüm müziklerini MP3, FLAC, WAV, M4A, WMA formatlarında indirebilirsiniz.

Programın en son sürümü, Spotify şarkılarını FLAC (1441 kbps) olarak indirmenize olanak tanıyor. Şuradaki bağlantıdan programı bilgisayarınıza yükledikten sonra Spotify müzik bağlantısını şarkı, albüm veya çalma listesi olarak kopyaladıktan sonra Allavsoft’u başlatabilirsiniz. Program, link kopyalamayı önceden yaptığınız için URL’yi otomatik olarak yapıştıracaktır. Şarkıları indirmeye başlamak için İndir‘e (Download) tıklamanız yeterli olacaktır.

Ses Kayıt Programı ile Spotify Şarkı İndirme

Bu yöntemde Spotify şarkıları, ses kayıt programının kalitesine bağlı olacak şekilde ve iyi veya ortalama ses kalitesiyle kayıt altına alınabilir. Piyasada pek çok ses kayıt programı bulunmaktadır fakat bunlardan sizin için en iyi olanı belirlemek biraz zor veya zaman alıcı olabilir. Bu sebeple faydalanabileceğiniz çok iyi bir kaynak hazırladık.

Şuradaki makalemize göz atarak en iyi ses kayıt programlarının yer aldığı listemize göz atabilirsiniz. Hemen hepsi ücretsiz olan bu programların çoğunda premium üyeliğe yükseltme seçeneği de bulunmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Spotify’daki şarkıları bilgisayarıma indirebilir miyim?

Evet. Spotify, kullanıcıların şarkıları internetsiz dinlemek için masaüstü uygulamalarına indirmelerine olanak tanır. İndirmek istediğiniz şarkıyı veya çalma listesini bulun, indirme simgesine tıklayın ve indirme işleminin tamamlanmasını bekleyin.

İndirilen şarkılar Spotify’da ne kadar süre kalır?

Spotify’da indirilen şarkılar, siz onları kaldırana veya Spotify Premium aboneliğiniz sona erene kadar cihazınızda kalır. Ancak bir şarkı Spotify platformundan kaldırılırsa artık indirilemez veya yayınlanamaz.

Spotify’dan şarkı indirmek yasa dışı mı?

Hayır. Spotify’dan müzik indirme işlemi tıpkı Pandora, Soundcloud benzeri müzik indirme siteleri gibi yasa dışı değildir. Ancak Spotify Premium aboneliğiniz varsa, Spotify’da kişisel olması kaydıyla şarkı indirebilirsiniz. Fakat bunu ticari bir amaç için kullanırsanız, bu tamamen yasa dışıdır.

Şarkıları indirmek için Spotify premium’a ihtiyacım var mı?

Hayır. Üçüncü taraf uygulamalardan ve Chrome tarayıcı uzantılarından faydalanarak Spotify’da şarkı indirebilirsiniz.

Spotify’daki şarkıları CD’ye yazabilir miyim?

Spotify’daki şarkılar şifrelidir. Bu sebeple şarkıları masaüstü uygulamanızla eşitleseniz bile direkt CD’ye yazamazsınız. Ancak iTunes veya Spotify’ın şirket içi MP3 müzik mağazası gibi mağazalardan indirdiğiniz şarkıları CD’ye yazabilirsiniz.

Spotify şarkılarını MP3’e dönüştürebilir miyim?

Evet. Spotify’ı destekleyen müzik dönüştürücü araçlarından birisini indirerek Spotify şarkılarını MP3’e dönüştürebilirsiniz. Spotify için en iyi MP3 dönüştürücü araçlarından bahsettiğimiz makalemize şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

YouTube MP3 İndirme Programı: En İyi 12 Seçenek