TikTok Filigran Kaldırma | En İyi 8 Yöntem

Her kullanıcı, videolarındaki TikTok filigranından haz etmiyor olabilir. Bu sebeple TikTok filigran kaldırma işleminin nasıl olabileceğini merak edenleriniz vardır. Tam da o kişilerin derdine derman olacak, kapsamlı bir kılavuz hazırladık. Bu makale ile TikTok videolarınızda filigran olmayacak.

TikTok Filigran Nedir?

TikTok filigranı, videolarınızın sağ alt ve sol üst köşelerinde görünen küçük bir logo veya metindir. Bir filigranı kaldırmak için bir metin kaplaması kullanabilir veya bir görüntü bindirmesi yükleyebilirsiniz. Bunların dışında filigranı kaldırmak için bir logo veya resim de kullanabilirsiniz.

Bir TikTok filigranını kaldırmanın en iyi yolu, onu siteden indirmektir. Videonun bağlantısını kopyalayıp uygulamaya yapıştırmanız yeterli olacaktır. Daha sonra bir şifre girmeniz istenecek. Bu, diğer kişilerin filigranlarınızı kaldırmasını önleyecektir. Bunu yaptıktan sonra videoyu indirebilir ve başka bir yerde kullanabilirsiniz.

Bir filigran kullandığınızda, onu orijinal videonun üzerine yerleştirmeniz gerekir. Filigran, videolarınızın sağ alt ve sol üst köşelerinde görünür. Videonun üstüne ve altına yinelenen bir metin katmanı yerleştirerek filigranı kaldırabilirsiniz. Özel filigranları da videoyla birlikte hareket ettirebilirsiniz.

İnternette TikTok filigranını kaldırmanıza yardımcı olacak ücretsiz hizmetler vardır. Bir filigranı kaldırmanın en kolay yolu, videoyu filigran kaldırma aracı kullanarak indirmektir. Bu araçlar hem iOS hem de Android için kullanılabilirler. Kullanmak için herhangi bir yazılıma gereksinim duymazlar, böylece videoyu cihazınıza kolayca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. İndirdikten sonra bilgisayarınıza kaydedebilir, dilerseniz başka bir sosyal medya sitesine yükleyebilirsiniz.

Bir filigran, sol üst köşeye bir kutu ekleyerek düzenleyebilirsiniz, tamamen kaldırmak içinse bir kurşun kalem aracı kullanabilirsiniz. Bu videonuza daha rafine bir görünüm sağlayacaktır. Ancak bu yalnızca videonun oynatılması sırasında görünür olacaktır. Kurşun kalem aracı en gelişmiş olanıdır, ancak video oynatıldığında gözle görülür bir yapaylığa neden olur.

TikTok’ta Neden Filigran Kullanılır?

TikTok’ta bir filigran kullanmak için pek çok sebep sayabiliriz. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Bir markayı tanıtmak için: Videoda markanın logosunu veya adını görüntüleyerek bir işletmeyi veya kişisel markayı tanıtmak için filigran kullanılabilir. Bu, TikTok kullanıcılarının marka bilinirliğini ve farkındalığını arttırmalarına yardımcı olabilir.
 • Videoyu çalınmaya veya kopyalanmaya karşı korumak için: Bir TikTok videosuna filigran eklemek, başkalarının videonuzu izinsiz olarak çalmasını veya kopyalamasını engellemeye yardımcı olabilir. Bu, gelir kaynakları için içeriklerine güvenen yaratıcılar için özellikle önemli olabilir.
 • Dekoratif bir dokunuş eklemek için: Filigranlar, videoya benzersiz ve kişisel bir dokunuş ekleyerek yalnızca dekoratif amaçlar için de kullanılabilir.

TikTok’ta Kullanılan Filigran Türleri

TikTok’ta yaygın olarak kullanılan çeşitli filigranlar bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla şu şekildedir:

 • Logo filigranları: Bunlar, bir şirket veya kişisel logoyu içeren filigranlardır. Çoğunlukla bir markayı veya kişisel markayı tanıtmak için kullanılabilir. Ayrıca kullanıcıların, videonun üreticisini tanımasını da kolaylaştırır.
 • Yazı filigranları: Bunlar, ad veya web sitesi URL’si gibi metin içeren filigranlardır. Kişisel bir markayı veya web sitesini tanıtmanın yanında kullanıcıların içerik üreticisini TikTok veya diğer sosyal medya platformlarında bulmasını ve takip etmesini kolaylaştırmak için kullanılabilir.
 • Grafik filigranlar: Bunlar, simge veya amblem gibi bir grafik veya resim içeren filigranlardır. Videoya dekoratif bir dokunuş eklemek veya belirli bir ürün veya hizmeti tanıtmak için kullanılabilirler.
 • Şeffaf filigranlar: Bunlar kısmen şeffaf olan ve video içeriğinin gösterilmesini sağlayan filigranlardır. Önemli bir içeriği engellemeden videoya ince bir filigran eklemek için kullanılabilirler.

TikTok Filigran Kaldırma Yöntemleri

TikTok Filigran Kaldırma | iPhone | Android

Android ve iOS videolarından TikTok filigranının kaldırıması, karmaşık bir işlem değildir. Videonun en boy oranını, filigranını ve daha fazlasını değiştirmenize izin veren ücretsiz olarak sunulan birkaç uygulama vardır. Bu araçlarla videolarınızı TikTok filigranını kaldıracak şekilde düzenleyebilirsiniz. Hem Google Play Store’dan hem de App Store’dan indirebileceğiniz bazı TikTok filigran kaldırma uygulamaları şunlardır:

Aşağıda Remove & Add Watermark için yapmanız gereken talimatları göreceksiniz. Diğer tüm uygulamalar da benzer bir işleyişe sahipler.

 • Yukarıdaki bağlantıdan uygulamayı indirdikten sonra çalıştırın.
 • Select Video yazılı kısma dokunduğunuzda, filigran ekleme ve kaldırma seçeneklerini göreceksiniz.
 • Bunlardan Remove Watermark olana dokunun.
 • Ardından karşınıza bir liste çıkacak. Videonuz bu listede yer alan seçeneklerden hangisindeyse ona dokunun ve videoyu seçin.
 • Ardından karşınıza, videonuzdaki filigranı kaldırmak için yeniden boyutlandırmanızı sağlayacak dikdörtgen görünümünde yeni bir ekran çıkacak.
 • TikTok filigranını kaldırmak için yeni bir dikdörtgen ekleyebilirsiniz.
 • İşiniz bittiğinde Kaydet (Save) yazılı kısma dokunarak filigransız video indirme işlemini tamamlayın.

Bu işlemler, TikTok filigranını Android ve iOS’tan kaldırmanın en hızlı ve en kolay yoludur.

TikTok Filigran Kaldırma | Online

TikTok filigranını kaldırmanın başka bir yolu da web tabanlı bir uygulama kullanmaktır. Bunlar arasındaki en popüler ve kullanımı kolay olanı ise MusicallyDown. Videosunu indirmek istediğiniz TikTok videosunun URL’sini kopyalayıp boş alana yapıştırın. Ardından alt kısımda yazan ‘Download’a tıklayın. Yukarıdaki adımları tamamladığınızda, TikTok videolarınızı filigran olmadan indirebileceksiniz.

TikTok Filigran Kaldırma | Bilgisayar

Windows bilgisayarınıza indireceğiniz bir program ile TikTok videolarından filigranı kolaylıkla kaldırabilirsiniz. AceMovi, kullanımı oldukça kolay video düzenleyicidir. Video düzenleme konusunda herhangi bir deneyiminiz olmasa bile sadece birkaç tıklamayla TikTok filigranlarından kurtulabilirsiniz.

Bu düzenleyicideki animasyon, efektler, geçişler, bölünmüş ekran ve metin şablonları gibi özellikler, videoyu olabilecek iyi haline getirmenize yardımcı olur. Aşağıdaki sıralamayı takip ederek TikTok videolarından filigranları kaldırabilirsiniz:

 • Yukarıdaki bağlantıdan TunesKit AceMovi’yi bilgisayarınıza yükleyin.
 • Filigranını kaldırmak istediğiniz TikTok videolarını indirin.
 • Filigranlı TikTok videosunu AceMovi’ye aktarın.
 • Ardından TikTok filigranını kaldırmak için aşağıdaki üç yöntemden birini kullanın:

① Çerçeveden filigranı kesmek için kırpma aracını kullanın.
② Filigranı bulanıklaştırmak için bulanıklaştırma efektini kullanın.
③ TikTok filigranını kendi logonuzla değiştirin.

TikTok Filigran Kaldırma | BeeCut

Videonuzdan TikTok filigranını kaldırmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı seçenek vardır. Bu yöntemlerden biri, BeeCut adlı düzenleme aracını kullanmaktır. Bu program, bir videoyu kırpmanıza ve TikTok filigranını kaldırmanıza olanak tanır. Bir video oluşturduktan sonra onu yerel biçimde düzenleyebilmek için programı bilgisayarınıza yüklemelisiniz.

TikTok filigranını kaldırmanın başka bir yolu da video düzenleme programlarından faydalanmaktır. Bu yazılımlar, videonuzdaki logoları kırpmanıza, kırpmanıza ve kaldırmanıza olanak tanır.

TikTok filigranlarını kaldırabileceğiniz daha çok uygulama var, örneğin SaveTok (AndroidiOS) uygulaması gibi. Videolarınızdaki filigranı kaldırmak için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Uygulama, fotoğrafları ve videoları yatay veya dikey yönde döndürmenize olanak tanır. SaveTok’u kullanarak, nesneleri videodan manuel olarak bile silebilirsiniz. Bu yöntem çok iyi çalışsa da videolarınızın kalitesini ciddi şekilde düşürecektir.

Videoyu Yakınlaştırarak TikTok Filigran Kaldırma

Bir TikTok videosundaki filigrandan kurtulmak için videoyu yakınlaştırma işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle videonun kenarında bulunan filigranı kaldırmış olursunuz. Bunun için telefonunuzun video düzenleme özelliğinden faydalanmanız gerekiyor. Tüm yapmanız gerekenler sırasıyla şunlar:

 • Fotoğraflar uygulaması içerisinden kırpmak istediğiniz videoyu açın.
 • Sağ üst köşedeki “Düzenle” seçeneğine dokunun.
 • Şimdi alt kısımda yer alan “Kırpma” seçeneğine dokunun.
 • Filigranı kırpmak için videonun boyutlarını yakınlaştırmak için sıkıştırın.
 • Son olarak yeni kırpılmış videonuzu kaydetmek için Bitti‘ye dokunun.

Bu yöntem yukarıdaki seçenekler arasında en basiti gibi görünse de orijinal videodaki görsellerin veya yazının bazı kısımlarını kesecek. Ayrıca videonun en boy oranını değiştirebileceği için pek de güzel görünmeyecektir.

Yapay Zeka ile TikTok Filigran Kaldırma

Yapay zeka, günümüzde artık çok daha büyük bir öneme sahiptir. Dolayısıyla birçok video düzenleme uygulaması, video düzenleme için yapay zeka teknolojisini kullanması şaşırtıcı değil.

Wondershare UniConverter, yapay zeka kullanan bir video düzenleme aracıdır. Bu aracı kullanarak TikTok videonuzdaki filigranı kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • Adım 1: Yazılımı cihazınıza yükleyin ve başlatın.
 • Adım 2: Yazılım içinde Araç Kutusu (Toolbox) bölümüne gidin ve AI LAB özelliği altında Filigranı Kaldır‘a (Remove Watermark) tıklayın.
 • Adım 3: Düzenlemek istediğiniz TikTok videosunu eklemek için “Ekle” (Add) yazılı kısma tıklayarak ekleyin. Yazılım sizi ilgili alana yönlendirecektir.
 • Adım 4: TikTok logosunu kaldırmak için, videonuzun sağ üst köşesinde bulunan Select Area yazılı kısma tıklayın. Videonuzda küçük bir kare kutusu görünecektir. Kutunun konumunu ve boyutunu, logoyu mükemmel bir şekilde örtecek şekilde ayarlayana kadar düzenleyin.
 • Adım 5: Alanı ayarladığınızda, aracınızın kontrol panelinin sağ alt köşesinde bulunan Logoyu Kaldır düğmesini tıklayın.
 • Adım 6: Yapay zeka teknolojisinin sihirbazlığını yaparken logosunun videonuzdan nasıl kaldırıldığını izleyin.

TikTok’taki Filigranı Bulanıklaştırma

TikTok filigranını bilgisayar programları veya mobil uygulamalar aracılığıyla bir logo ile bulanıklaştırarak kaldırabilirsiniz. Bunun için bir video düzenleme uygulamasını açın, içlerinden beğendiğiniz logoyu seçin, logoyu filigranın olduğu yere sürükleyin ve süresini ayarlayın.

Eğer videonuzun önemli bir bölümü filigranın göründüğü yerde ise, filigranı kaldırmak yerine TikTok filigranını bulanıklaştırmanız gerekebilir. Çevrimiçi bir bulanıklaştırma aracı kullanarak TikTok filigranının göründüğü alanı seçebilirsiniz. Ardından daha küçük bir videoyu orijinal filigranın üstüne yerleştirin.

Bu yöntem, filigrana bir bulanıklaştırma efekti eklemek için üçüncü taraf uygulamalara veya araçlara ihtiyaç duymaktadır. Ancak filigran video boyunca hareket ettiği için, videonuzun çerçevesinin etrafında birden çok bulanık bölge görünmesi için farklı yerlere birden çok bulanıklaştırma efekti eklemeniz gerekecektir.

Videoya Kenarlık Ekleyin

TikTok filigranını kapatmak için telefonunuz veya bilgisayarınızdaki herhangi basit düzenleme aracını kullanarak videonuzun etrafına bir çerçeve ekleyebilirsiniz.

TikTok videonuzun etrafına bir çerçeve eklemek çok cazip bir seçenek gibi görünmeyebilir. Zira bu yöntem videonuzun büyük bir kısmını kapatabilir. Bu da videonuzun bazı bölümlerini kesip düşük kaliteli bir görünüme sebep olabilir. Yine de son bir çare olarak bu yönteme başvurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

TikTok videolarımda başka birinin filigranını kullanabilir miyim?

TikTok videolarınızda başkasına ait bir filigranı onların izni olmadan kullanmak genellikle uygun değildir. Filigranlar bir videonun üreticisini veya sahibini tanımlamak için kullanılır ve başka birinin filigranını kullanmak kafa karışıklığına yol açabilir. Ayrıca videonun üreticisi veya sahibi olmadığınız halde siz olduğunuzu ima edebilir.

Bir başkasının filigranını izinsiz kullanmak, o kişinin telif hakkını veya fikri mülkiyet haklarını da ihlal edebilir. Başkalarının haklarına saygı duymak ve yalnızca yasal olarak kullanma hakkınız olan filigranları kullanmanızı öneririz.

TikTok videolarınızda başkasının filigranını kullanmak istiyorsanız, bunu yapmadan önce filigranın sahibinden izin almanız en doğrusudur. Bu, olası yasal sorunlardan kaçınmanıza ve filigranı uygun şekilde kullandığınızdan emin olmanıza yardımcı olabilir.

TikTok filigranını videolarımdan kaldırabilir miyim?

TikTok uygulamasının eklediği filigranı videolarınızdan kaldırabilmeniz genelde mümkün değildir. Çünkü TikTok uygulaması varsayılan olarak tüm videolara bir filigran ekler ve bu filigran kaldırılamaz veya gizlenemez.

TikTok filigranı, uygulamayı videonun kaynağı olarak tanımlamak ve kullanıcıları izinsiz içerik çalmaktan veya kopyalamaktan caydırmak için kullanılır. TikTok filigranını kaldırmak, uygulamanın hizmet şartlarının ihlali olarak değerlendirilebileceği için hesabınızın askıya alınmasına veya kapatılmasına neden olabilir.

TikTok filigranını videolarınızdan kaldırmak istiyorsanız, bunu yapmak için üçüncü taraf bir video düzenleme yazılımı kullanabilirsiniz. Ancak uygulamanın hizmet şartları kapsamında buna izin verilmeyebileceğini ve hesabınızın askıya alınmasına veya kapatılmasına neden olabileceğini unutmayın.

İlgili Yazılar

TikTok Keşfet Saatleri Tablosu Güncel

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Samsung Ekran Kilidi Nasıl Kaldırılır?