TikTok İzleme Geçmişi Nasıl Görülür?

TikTok-İzleme-Geçmişi-Görme-Nasil-Yapilir

TikTok’ta hoşunuza giden bir videoyu yanlış yere dokunarak kaybetmenin ne kadar can sıkıcı olduğunu tahmin edebiliyoruz. Bu sebeple TikTok izleme geçmişinizi nasıl göreceğinizi ve o videoya nasıl döneceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Neyse ki bununla ilgili çözüm önerilerimiz var.

Bu makale ile TikTok izleme geçmişini görmenin yollarından bahsedeceğiz. Ayrıca en beğendiğiniz videoların her zaman ulaşılabilir olması için neler yapabileceğinizi de açıklayacağız.

TikTok İzleme Geçmişi Nedir?

TikTok izleme geçmişi, bir kullanıcının TikTok uygulamasında izlediği videoların kaydını ifade eder. Bu özellik, kullanıcıların daha önce izledikleri videolara kolayca erişmelerini ve kaldıkları yerden izlemeye devam etmelerini sağlar. Ayrıca kullanıcıların keyif aldıkları ve tekrar izlemek istedikleri videolara hızla erişmelerine olanak tanır. İzleme geçmişine “Sizin İçin” sayfasına giderek ve “İzleme Geçmişi” bölümüne kaydırarak erişebilirsiniz.

TikTok İzleme Geçmişi Görme | iPhone

Diğer sosyal uygulamalarından farklı olarak TikTok’ta “İzleme Geçmişi” gibi bir bölüm yoktur. Ancak izleme geçmişine ulaşmak için TikTok’tan veri dosyanızı talep edebilirsiniz. Bu dosyada biyografi, yorum geçmişi, takipçi ve beğeni listesi gibi TikTok hesaplarıyla ilgili bazı bilgiler yer alır. Ayrıca “Video Tarama Geçmişi” adı altında izlediğiniz videoların bir listesine de ulaşırsınız. Aşağıdaki talimatları uygulayarak iPhone’da TikTok izleme geçmişini görebilirsiniz:

 • TikTok uygulamasını açarak profilinize gidin.
 • Ardından sağ üst tarafta üç yatay çizgiye dokunun.
iPhoneda-TikTok-İzleme-Geçmişi-Görme-2
 • Aşağıda bir sekme karşınıza çıkacak, oradan Ayarlar ve gizlilik‘e dokunun.
iPhoneda-TikTok-İzleme-Geçmişi-Görme
 • Yukarı taraflarda bulunan ‘Gizlilik‘ sekmesine dokunun.
 • Aşağıda ‘Verilerinizi indirin‘ yazılı görünen kısma dokunun.
 • Tavsiyemiz, okunması daha kolay olacağı için verileri TXT formatıyla indirmeniz yönünde.
 • Bunu da yaptıktan sonra ‘istek işleniyor‘ ibaresi göreceksiniz. İsteğinizin yerine gelmesi, ortalama 24 saatlik bir süre içerisinde gerçekleşir.
iPhoneda-TikTok-İzleme-Geçmişi-Görme-1

Dosya hazır olduktan sonra ‘İndir‘ yazısı karşınıza çıkacak. Dosyanız indirmeye hazır olduktan sonra sırasıyla şu işlemleri yapın:

 • İndir” yazısına dokunduğunuzda, TikTok hesabınıza giriş yapmanız için tarayıcıya yönlendirileceksiniz. Sizden böyle bir doğrulama talep edilebilir.
 • TikTok hesabınızı doğrulamanızın ardından karşınıza dosyayı indirmek isteyip istemediğinize dair bir mesaj çıkacak. “İndir” yazılı kısma dokunun.
 • Dosyayı bir zip dosyası olarak indirmiş olacaksınız. Fakat bu dosyayı iPhone’unuzla açamayabilirsiniz. O halde bilgisayarınıza aktararak açmayı deneyebilirsiniz.
 • Zip dosyası açıldığında, birkaç .txt dosyası görünecek. “Video Tarama Geçmişi” şeklinde bir arama yapın. Bu dosyayı bulup açtığınızda, uygulamada izlediğiniz tüm videoları görmüş olacaksınız.
 • İzlemek istediğiniz videonun URL’sini kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırın. Böylelikle videoyu izleyebileceksiniz.

Bu arada dosyanız indirilmeye hazır olduğunda 4 gün boyunca kullanılabilir olacağını unutmayın. Bu sürenin ardından dosya kaybolur. Yoksa tekrar bir istek göndermeniz gerekecek.

TikTok İzleme Geçmişi Görme | Android

TikTok’un Android ve iOS uygulamaları, birbirine fazlasıyla benzemektedir. Yukarıda iPhone için bahsettiğimiz talimatların aynısını Android cihazınızda da uygulayabilirsiniz. Tıpkı iPhone’da olduğu gibi Android’de de veri talebinizin karşılık bulması, 24 saati bulabilir. Bu süre zarfında beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey yok.

Verileri indirdiğinizde, başka bir isim atamadıysanız ‘Dosyalarım‘ adlı klasörünüzde bulacaksınız. Eğer verileri telefonunuzla açmaya çalışmanız sonuçsuz kalırsa, bilgisayarınıza göndererek açabilirsiniz.

TikTok İzleme Geçmişi Görme | PC

TikTok’ta izleme geçmişini görmek için bir mobil uygulamaya sahip olmalısınız. Çünkü TikTok’un PC sürümünde, mobil uygulamadaki ‘verileri indirme’ özelliği yoktur. Bunun yerine şöyle bir bilgi verebiliriz; masaüstü sürümde beğendiğiniz TikTok videolarını görebilirsiniz. Bunun için yerine getirmeniz gereken talimatlar şöyle:

 • Tarayıcınızda TikTok’u açın.
 • Önce sağ üst köşedeki profil simgesinin üzerine, ardından ‘Profili görüntüle‘ye tıklayın.
PCde-TikTok-İzleme-Geçmişi-Görme
 • Beğeniler‘ yazılı sekmeye dokunun.
PCde-TikTok-İzleme-Geçmişi-Görme-1

TikTok İzleme Geçmişi Silme Nasıl Yapılır?

TikTok izleme geçmişini görmekle birlikte orada bulunmasını istemediklerinizi silebilirsiniz de. Android telefonlar ve iPhone’larda aynı adımları izleyerek TikTok izleme geçmişini silebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • TikTok uygulamasını açıp profilinize gidin.
 • Şimdi Ayarlar ve Gizlilik‘in üzerine dokunun.
 • Buradan İzleme Geçmişi‘ni bulun.
 • Ardından Ayarlar‘a dokunun ve Geçmişi temizle‘yi seçin.

Takipçilerim İzleme Geçmişimi Görebilir mi?

Hayır, izleme geçmişiniz gizli olduğundan dolayı yalnızca siz erişebilirsiniz. TikTok, gizliliğinizi güvence altına almak zorundadır. Dolayısıyla TikTok’ta başkalarının bilmesini istemediğiniz bir şey gördüyseniz rahat olun; bunu onlar göremez.

Bununla birlikte bir videonun kaç kez görüntülendiği TikTok kullanıcıları tarafından görülebilir ancak bu bilgi videoyu kimlerin görüntülediğini göstermez. TikTok’un ilk günlerinde profilinizi kimlerin görüntülediğini görmek mümkündü. Ancak birçok diğer sosyal medya uygulaması gibi TikTok da sürekli olarak kuralları ve özellikleri değiştiriyor.

Sıkça Sorulan Sorular

TikTok izleme geçmişini kapatabilir miyim?

Evet, profilinize giderek TikTok izleme geçmişini kapatabilirsiniz. Öncelikle sağ üst köşedeki üç noktaya, ardından “Ayarlar” ve “Gizlilik ve Güvenlik“e dokunup sonrasında “İzleme Geçmişi” seçeneğini kapatabilirsiniz.

Videoları tek tek TikTok izleme geçmişimden kaldırabilir miyim?

Evet, tek tek videoları sola kaydırıp “Kaldır“a dokunarak TikTok izleme geçmişinizden kaldırabilirsiniz.

Uygulamayı silersem TikTok izleme geçmişim silinir mi?

Evet, uygulamayı silerseniz veya uygulamadan çıkış yaparsanız TikTok izleme geçmişiniz silinir.

TikTok’ta yorum yaptığım videoları görebilir miyim?

TikTok’ta, Facebook’taki gibi yorum yaptığınız içerikleri (videoları) görme şansınız bulunmuyor. Fakat yorum yaptığınız videoya, yorumunuza bir beğeni veya karşı cevap gelirse bir bildirim alırsınız. Bu bildirimlere de uygulamanın altında bulunan ‘Gelen Kutusu‘na dokunarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

TikTok Keşfet Saatleri Tablosu Güncel
TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır? [iPhone – Android]
TikTok’ta En Popüler Olan Şarkılar