Discord Ses Değiştirme | En İyi 15+ Program

Discord ses değiştirici programlar, Twitch gibi popüler oyun akış platformlarında kimliklerini saklamak isteyen çoğu kişi tarafından kullanılıyor. Tabii bunun sadece kimlik gizleme odaklı şekilde kullanılmadığı zamanlar da olabiliyor. Ses değiştirme araçları, çoğu kez suistimal edilecek şekilde kullanılabiliyor. Bazı art niyetli kişiler, insanları çevrimiçi olarak taciz etmek için bu programları kullanabiliyor. Hatta reşit olmayan çocukların dahi bu aracı yetişkinlere yönelik oyun sohbetlerine girmek için kullandıkları olabiliyor.

Her konuda olduğu gibi Discord ses değiştirme programları, kullanan kişiye bağlı olarak iyi veya kötü şekilde kullanılabilir. Bizse bu araçların faydalını yanlarına odaklanarak ve doğru şekilde kullanımına teşvik etmeye çalışıyoruz.

Discord Ses Değiştirme Programı Nedir?

Discord ses değiştirme programı, kullanıcıların Discord’u kullanırken seslerini değiştirmelerine olanak tanıyan bir program türüdür. Bu program robot, derin ses, yüksek perde ve diğerleri gibi çeşitli efektler yaratarak kullanıcının sesinin perdesini, tonunu ve diğer özelliklerini değiştirebilir.

Discord ses değiştirme programı aracılığıyla kullanıcılar eğlenebilir, konuşmalarına, oyunlarına veya içerik oluşturmalarına yeni bir yaratıcılık düzeyi katabilirler. Bazı Discord ses değiştirme programları arka plan gürültüsü azaltma, yankı bastırma ve eşitleme gibi ek özellikler sunarak sesin daha net ve profesyonel duyulmasını da sağlar.

Ses değiştirme programının kullanımı eğlenceli bir araç olsa da dikkatli ve saygılı kullanılmaları gerektiğini unutmamak önemlidir. Kullanıcılar, Discord ses değiştirme programı kullanmadan önce sohbete dahil olan herkesten izin aldığından her zaman emin olmalı, bunu rahatsız edici veya zararlı sayılabilecek bir şekilde kullanmaktan kaçınmalıdır.

Discord Ses Değiştirme Programı Nasıl Çalışır?

Discord ses değiştirme programı, Discord sunucusuna iletilmeden önce kullanıcının mikrofonundan gelen ses girişini değiştirerek çalışır. Program ses akışını yakaladıktan sonra dijital sinyal işleme teknikleri uygular ve değiştirilmiş ses akışını Discord uygulamasına gönderir.

Discord ses değiştirme programının nasıl çalıştığına dair genel adımlar şunlardır:

 • Öncelikle bir Discord ses programını bilgisayarına indirip kurmalısınız.
 • Ardından programı çalıştırıp ses ayarlarını, giriş kaynağı olarak kendi mikrofonunu kullanacak şekilde yapılandırmalısınız.
 • Sonrasında programda bulunan mevcut efektler listesinden istenen ses efektini seçmelisiniz.
 • Program, seçilen efekti uygulayarak kullanıcının mikrofonundan gelen ses akışını gerçek zamanlı olarak değiştirir.
 • Değiştirilen ses akışı daha sonra, konuşmadaki diğer katılımcıların ses akışlarıyla karıştırıldığı Discord sunucusuna iletilir.
 • Çıkan ses akışı daha sonra kullanıcının bilgisayarına geri gönderilir. Burada kullanıcı kendi sesini ve konuşmadaki diğer katılımcıların seslerini seçilen ses efekti uygulanmış olarak duyabilir.

Aşağıda hem PC hem de telefon için bazı ses değiştirici programlardan bazılarını göreceksiniz. Bu programların hangi özelliklere sahip olduklarıdan ve kişisel tercihinize göre hangi amaçlarla kullanabileceğinize de açıklık getireceğiz.

Discord Ses Değiştirme Programları

Clownfish

Kullanımı oldukça basit bir ses değiştirme programı olan Clownfish, Discord dışında Skype ve Steam gibi platformlarında da sıkıntısız şekilde çalışabiliyor. Sistem genelinde bir ses değiştirme sistemi olarak kullanabileceğiniz Clownfish, mikrofondan veya herhangi bir yerden gelen sesleri değiştirebilme yeteneğine sahiptir. Ayrıca arka planda da çalışabiliyor.

Kurulum aşaması da son derece basit olan Clownfish, Windows’un tüm işletim sistemleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. Metni konuşmaya dönüştürebilmeniz için Sesli Asistan özelliğine sahip olan programda çeşitli ses efektleri bulunuyor. Sound Player özelliği altında çeşitli sesleri çalabiliyorsunuz. Buadaki kısayol tuşlarına bastığınızda, önceden tanımladığınız sesleri çalmaya başlarsınız.

Tamamen ücretsiz olan Clownfish programının indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

NOT: Programın doğru kurulum paketini indirdiğinizden emin olmalısınız. Örneğin 64bit sürüm ü indirdiyseniz, bunu 32bit işletim sistemine yükleyemezsiniz. Aynısı bunun tam tersi için de geçerlidir.

VoiceMod

VoiceMod, eğlenceli ve pratik kullanımlar için çok çeşitli ses efektlerine sahip bir ses değiştirici programıdır. Örneğin sesinizi robot sesine veya daha tok bir sese dönüştürmek için VoiceMod’u kullanabilirsiniz.

Kullanımı gayet basit olan ve gerçek zamanlı olarak çalışan program, Windows’un tüm sürümleriyle uyumlu şekilde çalışıyor. Ayrıca programı Discord dışında Skype, Twitch gibi sohbet ve akış platformlarında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tüm modern oyunlarla ve uygulamalarla uyumlu olan VoiceMod’u ücretsiz olarak şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

VoiceWave

EaseUS VoiceWave, sadece Discord ile değil aynı zamanda Skype, WhatsApp, Google Meet ve daha birçok popüler sohbet uygulamasıyla sorunsuz entegre olan basit bir ses değiştirme aracıdır. Sistem genelinde kullanılabilen bir ses değiştirme uygulaması olarak VoiceWave, arka planda sesinizi komik seslere dönüştürebilir.

Kurulumu hızlı ve sorunsuz olan VoiceWave, 200’den fazla çevrimiçi oyun ve 50’den fazla mesajlaşma uygulamasıyla uyumludur. Daha fazla ses özelliği beğenilse de basitliği ve kullanıcı dostu arayüzü nedeniyle Windows kullanıcıları için tavsiye edilen bir araçtır.

Programın öne çıkan özellikleri şunlardır:

 • 100’den fazla ses seçeneği mevcut
 • Discord ve diğer sohbet uygulamalarıyla uyumlu
 • Başlayanlar için temiz ve kolay kullanımlı arayüz

Programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

VoiceMeeter

Bu program, ses değiştirme ve mixleme konusunda bilgi sahibi olan üst düzey kullanıcılar için geliştirilmiştir. Yukarıda bahsettiğimiz programların ses efektlerinden memnun değilseniz, bu programı tercih edebilirsiniz. Program ile istediğiniz ses efektini kendiniz yapabilirsiniz.

Programın kurulum aşamasının da çok basit olduğun söyleyemeyeceğiz. Eğer bu işlere yeni başlayan biriyseniz, hevesinizi kırmaması için diğer program önerilerine göz atmanızı tavsiye ederiz.

MME, DX, KS, WDM, ASIO arayüzlerini destekleyen programı ücretsiz olarak şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MorphVOX

Listedeki diğer araçların aksine tüm yükü CPU’ya yüklemeden daha kaliteli ses çıkışı sağlama meziyetlerine sahip bir ses değiştirme programıdır. Bunun dışında farklı ses efektleri oluşturmak için kendi sesinizi taklit edebilecek kadar da gelişmiş özelliklere sahiptir.

Kullanımı oldukça eğlenceli olan MorphVOX, arkadaşlarınızla çevrimiçi diyalog halindeyken arka plana müzik ekleyebilmenizi sağlıyor. Bunun yanında MP3 okuma, aynı klasördeki dosyaları geri yükleme, eklenti ve çoklu kullanıcı desteği gibi ekstra özellikleri de bulunuyor.

Oluşturduğunuz ses efektlerini kısayol tuşları ile hızlıca göndermenize olanak tanıyan program, güçlü olduğu kadar sezgisel olmasıyla da ön plana çıkıyor. Ücretli sürümü de bulunan MorphVOX’un ücretsiz sürümü işinizi fazlasıyla görecektir. Programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Murf

Seslendirmenizi ev kaydından profesyonel bir stüdyo kaydına dönüştürmeye hazır mısınız? Murf, herhangi bir kesinti veya arka plan gürültüsü konusunda endişelenmenize gerek kalmadan istemediğiniz her şeyi düzenlemenize yardımcı olur. Kendinizi bir profesyonel gibi göstermek için herhangi bir kayıt ekipmanına ihtiyaç duymayacaksınız.

Murf, yüksek kaliteli seslendirmeler oluşturabilmeniz için profesyonel yapay zeka teknolojisinden faydalanır. Pahalı kayıt ekipmanlarına gereksinim duymadan yalnızca birkaç adımla yüksek kaliteli sunumlar ve seslendirmeler kaydedebilirsiniz.

Murf’ün ses değiştirici özelliği dışında en iyi özelliği, ses kaydını yazıya döküp düzenleyebilmenizdir Bu nedenle yanlış telaffuz, hatta yanlış bir cümle ile kayıt yaptığınızda endişelenmenize gerek kalmadan yazıdaki ilgili bölümü düzenleyebilirsiniz. Ses kaydını tekrar oynattığınızda, kaydınızda yaptığınız değişiklikleri fark edeceksiniz.

Program, 100’den fazla yapay zeka sesinden seçim yaparak sesinizi farklı şekilde çıkarmanıza olanak tanır. Komut dosyasını eklediğinizde doğrudan bir yapay zeka sesi seçebilirsiniz. Bunun da ötesinde dilerseniz birden fazla ses ekleyebilirsiniz. Murf’ün resmi web sitesine şuradan ulaşabilirsiniz.

Voxal Voice Changer

Voxal, neredeyse tüm oyun ve sohbet platformlarında sesinizi değiştirmenizi ve gizlemenizi sağlayan bir ses değiştirici programıdır. Bu konuda oldukça başarılı olan program, örneğin sesinizi saniyeler içerisinde bir bebek sesine dönüştürebiliyor.

Programın en iyi yanlarından bir tanesi, her uygulama için farklı kurulum aşamalarına gerek duymaması. En iyi ayarlara ulaşmak için varsayılan olan ayarları kullanmanız yeterlidir.

Efekti gerçek zamanlı olarak uygulayabilmenizi sağlayan Voxal, çok çeşitli ses efektlerine sahiptir. Optimum çalışma performansı sayesinde bilgisayarınızın CPU’sunu da olabildiğince düşük seviyede kullanır. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz ses değiştirme programını şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Voice Changer

Kullanıcılarına üç basit seçenek sunan Voice Changer, yüklediğiniz bir ses dosyası üzerinde ince ayarlar yapabilmenize, kendi sesinizi gizlemenize ve metinden konuşma oluşturmanıza olanak sağlıyor.

Programı kurduğunuzda, karşınıza birçok ses efekti çıkacak. Sesler genelde bebek, popüler bir dizideki kadın karakteri veya çizgi film karakterlerine özgü. Programı çevrimiçi oyun oynadığınız esnada veya arkadaşlarınızla çevrimiçi sohbet ederken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Görünümü basit olsa da yeteneklerini keşfetmeden yabana atmamanız gereken Voice Changer’ı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Audio4Fun

Audio4Fun, sesinizi gerçek zamanlı olarak değiştirmek için kullanılan bir ses değiştirme programıdır. Discord dışında Skype ve TeamSpeak gibi çeşitli sesli sohbet uygulamalarıyla da uyumludur.

Yazılım bir dizi özellik sunar, bunlar şunları içerir:

 • Pitch shifting: Bu özellik ile sesinizin tonunu değiştirebilir, daha yüksek veya düşük bir ses olarak duyulmasını sağlayabilirsiniz.
 • Voice modulation: Bu özellik, ses tonunuzu değiştirebilmenizi, sesinizi robotik, uzaylı veya hayal edebileceğiniz herhangi bir şeye benzetebilmenizi sağlar.
 • Sound effects: Bu özellik de yankı ve distorsiyon gibi ses efektlerini sesinize ekleyebilmenizi sağlar.

Kolay bir kullanıma sahip olan programı sesli sohbet uygulamanızla çalışacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ayrıca Windows, Mac ve Android gibi çeşitli cihazlarla da uyumlu olarak çalışır. Audio4Fun’ı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Accusonus

Accusonus ses değiştirici, sesinizi herhangi bir karaktere dönüştürmenizi sağlayan bir programdır. Ses efektleri ile etkileyici ambiyanslar oluşturabilirsiniz. Windows ve Mac platformlarında kullanılabilen Accusonus, oldukça hızlı, güçlü ve basit bir ses değiştiricidir.

Accusonus’ta yapay zeka ve uzaylı seslerinden tutun da bebek ve canavar seslerine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Hatta programda önceden ayarlanmış sesleri kullanabilir, daha az tıklama ile kendi karakter sesinizi de oluşturabilirsiniz.

Program, birkaç tıklama ile kullanıcılarına ilginç efektler sunar. Telsiz sohbet efekti eklemek veya araba radyosu efektini taklit etmek isterseniz, Accusonus’u kullanabilirsiniz. Ayrıca önceden ayarladığınız kendi sesinizi üç ayardan (ortam, efekt ve karakter) faydalanarak sonsuz bir ses aralığı oluşturabilirsiniz.

AthTek Voice Changer

AthTek Voice Changer, kaydedilmiş seslerin üzerinde değişiklik yapmanıza izin veren basit bir araçtır. Canlı yayın esnasında çalışmasa da yine de güçlü bir araç olduğunu belirtmeliyiz.

Herhangi bir uyumlu ses dosyasını içe aktarıp ince ayar yapmanıza imkan tanıyan program, birçok özel efekte sahiptir. Ses kayıtlarını wav formatında dışa aktarmayı destekleyen AthTek Voice Changer, kapladığı düşük alan sayesinde tercih edilebilir çözümler arasında yer alıyor.

Biraz eski bir program olsa da işinizi görebilecek yetenekleri barındıran AthTek Voice Changer’ı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

MorphVOX Jr

MorphVOX, sesinizi kişiliğinize göre değiştiren bir başka kullanışlı ses değiştirme programıdır. Varsayılan ses araçları ve ses efektlerinin yardımıyla sesinizi bir erkek veya kadın haline getirebilirsiniz.

Programın bazı dezavantajları da bulunuyor. Örneğin kullandığınız sırada bazı reklamlarla karşılaşacaksınız. İkincisi de Discord’la kurmak biraz zor. Yine de ‘bunu başarabilirim’ diyorsanız, MorphVOX Jr’ı tercih edebilirsiniz.

Ücretsiz olarak (ücretli versiyonu da bulunuyor) kullanabileceğiniz programı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Online Voice Changer

Sesinizi değiştirmek için bir program indirmek istemiyor musunuz? O zaman tarayıcı üzerinden faydalanabileceğiniz Online Voice Changer’ı tercih edebilirsiniz.

Discord kullanıcıları için en iyi çevrimiçi ses değiştirme seçeneklerden olan Online Voice Changer ile bir ses dosyasını veya mikrofonunuzu kullanabilirsiniz. 51’den fazla ses efektine sahip olan bu ses değiştirici, ayrıca metinleri sese dönüştürmenizi de sağlıyor.

Bir yazılım programı kadar güçlü olmasa da yine de kullanmanızı tavsiye ederiz. En azından denemekten bir zarar gelmez diye düşünüyoruz. Web sitesine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Efektler ile Ses Değiştirici | Android

Bu sefer bir Android uygulamasından bahsetmek istiyoruz. Android kullanıcıları için geliştirilmiş bu ses değiştirici uygulaması, eğlenceli efektler ile sesini değiştirmenize imkan sağlıyor.

Önceden kaydettiğiniz sesleri içe aktarmanıza ve istediğiniz gibi ayarlamanıza imkan tanıyan uygulama, 40’tan fazla farklı ses efektine (helyum, robot, canavar, zombi, uzaylı gibi) sahiptir. Ayrıca çoğu Android sohbet uygulamasıyla da uyumlu şekilde çalışabiliyor. Yukarıdaki programların çoğunda olduğu gibi Efektler ile Ses Değiştirici’de de metinleri sese dönüştürebiliyorsunuz.

Android cihazlar için geliştirilen uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ses Değiştirici | Voice Effects

Ses Değiştirici | Voice Effects, sesinizi tanınmayacak hale getirmeniz için gerekli düzenlemeler yapabileceğiniz bir ses değiştirme uygulamasıdır. Önceden kaydettiğiniz sesinizde kolayca düzenlemeler yapabilir, bebek, şeytan veya sevdiğiniz ünlü bir süper kahraman karakteri gibi ses çıkaracak hale dönüştürebilirsiniz.

Yukarıdaki özelliklerinin yanı sıra uygulama, üst seviye bir MP3 ses düzenleme aracıdır. Yüklediğiniz sese efektler eklemenize ve MP3 ses kaydını kısaltmanıza olanak tanır.

Son bir özelliğiyse şarkı söyleme sesinizi daha melodik hale getirmek için büyük ölçüde değiştirebiliyor olmasıdır. Uygulamayı şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

Voice Changer Plus | iPhone

Bir de iOS kullanıcıları için uygulama önerimiz var. Voice Changer Plus, App Store’da yer alan oldukça yüksek puana sahip ses değiştirici uygulamalardan bir tanesidir.

Türkçe dil desteği olmasa da kullanımı konusunda sorun yaşayacağınızı pek sanmadığımız uygulama, onlarca eğlenceli sese ve ses efektine sahiptir. Diğer birçok uygulamadan farklı olarak Voice Changer Plus ile sesinizi 50’den fazla efektle değiştirebilmenizin yanında tersten de çalabilirsiniz. Arka plan ile sesinize değiştirmenize imkan tanıyan uygulama, ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Kaydettiğiniz sesleriniz üzerine farklı efekt katmanları ekleyebileceğiniz Voice Changer Plus ile bu sesleri sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz. Uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Discord Voice Changer | Android | APK

Kendisini bir eğlence uygulaması olarak tanımlayan Discord Voice Changer’da, sesinizi gizlemek için kullanılabileceğiniz devasa bir ses efektleri galerisi bulunuyor. Uygulama ile sesinizi dünya dışı bir varlığa, bir hayvana veya Robocop gibi popüler bir karaktere dönüştürebilirsiniz.

Aradığınız ses efektini kolayca bulabilmenizi sağlayan kapsamlı bir arayüze sahip olan uygulama, ses efektlerini gerçek zamanlı olarak uygulayabilmenize imkan tanıyor. Android cihazınıza APK olarak kurabileceğiniz uygulamaya şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Discord Ses Değiştirme Programı Hakkında

Yukarıdaki Discord ses değiştirme programlarıyla ilgili karşınıza bazı sorunlar çıkabilir. Örneğin her programın farklı kurulum paketi olabilir. Örneğin 64bit sürüm bir programı 32bit işletim sisteminize yükleyemezsiniz.

Bunun dışında kurulumları doğru yapsanız da sesinizi değiştiremiyor olabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki sıralamayı takip ederek program için uygun ayarlamaları yapmalısınız:

 • Başlat menüsünden Mikrofon > Özellikler sıralamasını takip edin.
 • Özellikler’in üzerinde sağ tık yaparak Geliştirmeler sekmesini arayın.
 • “Tüm geliştirmeleri devre dışı bırak” onay kutusunun işaretli olmadığından emin olun.
 • “Geliştirmeler” sekmesi yoksa “Gelişmiş” sekmesine giderek “Ses geliştirmelerini etkinleştir” onay kutusunun işaretli olduğundan emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Discord ses değiştirme programı kullanmak suç mu?

Hayır. Yasa dışı faaliyetler veya başkalarına zarar vermek için kullanılmadığı sürece Discord ses değiştirme programı kullanmak suç değildir. Ancak bazı çevrimiçi toplulukların veya Discord sunucularının ses değiştiricilerin kullanımına ilişkin kendi kuralları ve yönergeleri olabileceğini unutmamalısınız. Bir ses değiştiriciyi kullanmadan önce topluluk yöneticilerine danışmak iyi bir fikir olabilir.

Discord ses değiştirme programı kullanmak için herhangi bir özel donanıma veya yazılıma ihtiyacım var mı?

Hayır. Discord ses değiştirme programı kullanmak için herhangi bir özel donanıma veya yazılıma ihtiyacınız bulunmuyor. Bununla birlikte kaliteli bir mikrofon ve ses kartı ile değiştirdiğiniz sesin kalitesini arttırabilirsiniz.

Discord ses değiştirme programını telefonda kullanabilir miyim?

Evet. Mobil cihazlar için geliştirilen bazı Discord ses değiştirme uygulamaları bulunuyor. Fakat bunların işlevselliği ve etkinliği, masaüstü programlara nazaran biraz sınırlı olabilir. Bir telefonda ses değiştirici kullanmanın önemli miktarda pil ve işlem gücü tüketebileceğini de unutmamalısınız.

İlgili Yazılar

En İyi 8 Ses Değiştirici Program
Discord Arka Plan Değiştirme Nasıl Yapılır?
En İyi Discord Sunucu Şablonları
En İyi 12 Discord Müzik Botu
Discord Nitro Bedava Nasıl Elde Edilir?