En İyi 10+ Ses Değiştirici Program | PC

Aranızda Talking Tom uygulamasının ilk çıktığı zamanı hatırlayanlar var mı? Bu uygulama, en temel haliyle bir ses değiştirici teknolojisiydi. Şimdi bunu gerçek zamanlı olarak yapabileceğiniz pek çok program bulunmaktadır. Bu programlar sayesinde sesinizi uzaylı sesleri, robotik sesler ve çizgi film sesleri gibi seslerle değiştirebiliyorsunuz.

Bunun yanında ses değiştirici yazılımlar, oyuncuların da fazlasıyla ilgi gösterdiği konular arasındadır. Özellikle de Discord için ses değiştirici program arayanların sayısı bir hayli fazla. Discord özelinde hazırladığımız ses değiştirici programlar hakkında hazırladığımız makalemize şuradan göz atabilirsiniz.

Şimdi genel olarak ses değiştirici programlar listemize yavaş yavaş geçiş yapalım. Kullanım amacınıza bağlı olarak, bu programlardan herhangi birisini kullanarak sesinizi gerçek zamanlı olarak değiştirebileceksiniz.

En İyi Ses Değiştirici Programlar

Voxal

Voxal, sesinizi herhangi bir oyunda veya uygulamada değiştirebilmenizi sağlayan basit fakat güçlü araçlardan bir tanesidir. Seslendirme, oyun gibi platformlarda sesinizi bir uzaylı, kadın veya çizgi film karakterine dönüştürebileceğiniz pek çok efekt bulunmaktadır.

Program ile efektleri bir mikrofon aracılığıyla veya başka bir ses modunu kullanarak gerçek zamanlı olacak şekilde ses değişikliği yapabilirsiniz. Birçok kişiselleştirilmiş ses efektinin yanı sıra sesli kitaplar için de ses oluşturabilirsiniz.

Basit fakat sezgisel arayüzüyle kullanıcı dostu bir program olan Voxal’i deneme sürümü sayesinde bir süreliğine ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Programı şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

VideoProc Vlogger

VideoProc Vlogger, ses değiştirme işlemini bir tık ile yapabileceğiniz kolaylığa sahiptir. Seçtiğiniz bir sesi erkekten kadın sesine, kadından erkek sesine, yetişkinden çocuk sesine değiştirebilirsiniz. Daha fazla eğlence eklemek için robot sesi, sincap sesi gibi denemeler de yapabilirsiniz.

VideoProc Vlogger için yerleşik olarak bulunan güçlü ses düzenleme özelliklerine sahip bir video düzenleme programı tanımlamasını yapabiliriz. Videoyu veya yalnızca sesi dışa aktarmanıza olanak tanıyan VideoProc Vlogger ile mevcut videolardan herhangi bir sesi çıkarabilirsiniz.

Programı Windows cihazlar için buradan, Mac bilgisayarlar içinse buradan indirebilirsiniz.

MorphVOX Junior

MorphVOX, 2005’ten beri piyasada var olan ve kullanıcı arayüzü pek değişmeyen bir ses değiştirici programdır. Zaten programı kurduğunuzda, 2000’lerin ortalarını andıran retro arayüzüyle direkt olarak karşılaşacaksınız.

Bunun dışında MorphVOX, çocuk, savaşçı, robot gibi kullanıma hazır ses profillerine sahiptir. İleri düzey kullanıcılar için, sesin tınısının manuel olarak değiştirilebilmesini sağlayan kaydırıcılar bulunmaktadır. Sesi başka bir kişi gibi ses çıkaracak şekilde değiştirmenin yanı sıra silah sesi ve guguk kuşu gibi ses efektlerini de eğlence için kullanabilirsiniz.

MorphVOX’un çevrimiçi sohbet ve oyun senaryoları için de birçok kullanışlı özelliği bulunmaktadır. Örneğin herhangi bir efekt için kısayol tuşu oluşturarak sesi değiştirme işlemini çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ücretsiz sürümünde deneyebileceğiniz çok sayıda efektle birlikte gelen programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

FineShare FineVoice

FineShare FineVoice, gerçek zamanlı yapay zeka ses değiştirici ile birlikte gelen bir konuşma işleme algoritması ses çözümüne dayanmaktadır. Bu program ile bir sesi popüler karakterlerin seslerine dönüştürmektedir. FineVoice, kadın ve erkek sesleri dışında çizgi film karakterleri gibi çeşitli efektlerle birlikte gelmektedir. Canlı yayınlarda veya sohbetlerde kullanabileceğiniz yüzlerce ses efekti bulunmaktadır.

FineVoice, bilgisayardan, iPhone’dan, mikrofondan ve Apple Music, YouTube ve TikTok gibi uygulamalardan sesleri alabilmektedir. Ayrıca program içinde yüzlerce ses ve ses efekti bulunmaktadır. Bunları doğru zamanda kullanmanızı sağlayan tuş kombinasyonları ile kullanabilirsiniz.

Basit ve sezgisel bir arayüze sahip olan FineShare FineVoice, yayın uygulamaları ve video prodüksiyon uygulamaları ile uyumlu şekilde çalışmaktadır. YouTube, Twitch, Zoom, Skype, Discord, OBS, Adobe Premiere Pro, Riverside ve Roblox gibi platformlarda daha verimli çalışmanıza yardımcı olacak birçok araçla donatılmıştır.

FineShare FineVoice’in bazı önemli özellikleri şunlardır:

  • Gerçek zamanlı bir ses değiştirici, düşük gecikme süresiyle sesinizi farklı şekillere dönüştürür.
  • Canlı yayın sırasında kullanabileceğiniz ses panoları bulunmaktadır.
  • Mikrofonlardan, bilgisayarlardan, iPhone/iPad’lerden ve TikTok ve Apple Music gibi uygulamalardan ses yakalayabilmektedir.
  • Sesleri yüksek kalitede, ayrı ve birden çok ses parçasına kaydetmenize olanak tanır.
  • Kayıtlarınızı yüksek bir doğruluk oranıyla transkript edebilmektedir.
  • Videodan ses çıkarmanıza ve ses dosyalarının sesini değiştirmenize olanak tanır.

FineVoice’u herhangi bir videoda, oyunda, canlı yayında ve daha birçok alanda sesinizi daha iyi ve daha eğlenceli hale getirmek için kullanabilirsiniz. Programı indirmek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Clownfish

Clownfish, konuşurken aynı anda sesinizi değiştirmenize olanak tanıyan popüler bir uygulamadır. Discord, Skype, TeamSpeak, Viber, Ekiga, Jitsi, Ventrilo gibi platformlar için kullanabilirsiniz. Clownfish, farklı farklı menülerle gözünüzü korkutmayacak sadelikte ve anlaşılır bir arayüzle birlikte gelmektedir.

Kadın, erkek, uzaylı, atari, helyum, klon, radyo, robot gibi farklı ses efektlerine sahip olan Clownfish’te ilgili simgeye tıklayıp mikrofonunuzla konuşabilirsiniz. Konuştuğunuz andan itibaren sesiniz de direkt olarak değişecek. Ses değiştiricinin tam sürümünü ücretsiz indirmek için şuradaki geliştirici sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

AV Voice Changer

AV Voice Changer, bu listedeki diğer ses değiştirici yazılımlara karşı daha profesyonel bir duruş sergiliyor. Daha çok düzenleme ve kayıt yeteneklerine sahip bir ses modülatörü olan AV Voice Changer’ı Discord ve canlı yayın uygulamaları için gerçek zamanlı bir ses değiştirici olarak da kullanabilirsiniz.

Gelişmiş ses dönüştürme algoritmaları ile kadın veya erkek seslerini daha yaşlı, genç olacak şekilde değiştirebileceksiniz. Diğer temel programlardan farklı olarak ses değiştirici seçenekler, 20-35 veya 36-60 yaş arası olacak şekilde kategorize edilmiştir.

Program, gerçek zamanlı sohbette sesinizi değiştirebilmenizin yanı sıra kaydetmeyi, mevcut sesi yüklemeyi, sesi kırpmayı ve kesmeyi de destekler. Değiştirdiğiniz ses kayıtlarını kaydedebilir ve birçok YouTuber’ın da yaptığı gibi videolarda seslendirme olarak kullanabilirsiniz.

Ücretsiz deneme sürümü bulunan programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

Voicemod

Voicemod, CS:GO, Minecraft, World of Warcraft, Rust, Fortnite, Valorant, League of Legends, Aramızda, Roll20, Discord, Skype, WhatsApp Masaüstü dahil olmak üzere tonlarca oyun ve program için gerçek zamanlı ses değiştirme ve özel ses efektleri sunar.

Alternatiflerinden daha şık bir kullanıcı arayüzüne sahip olan Voicemod, ses değiştirme işlemini ise oldukça basite indirgemiştir. Uzaylı, bebek, Frankenstein gibi değişik türde sesleri kullanabilirsiniz. Sanal bir ses sürücüsü bulunan Voicemod, bu sayede mikrofon gibi ses girişinize giren tüm sesleri değiştirir. Bu nedenle Discord ve canlı yayın uygulamalarıyla birlikte CSGO, PUBG ve çok daha fazlası için sesinizi basitçe değiştirebilirsiniz.

Voicemod ile herhangi bir ses dosyasını içe aktarabilir, bunu bir kısayol tuşuyla eşleyebilirsiniz. Çevrimiçi sohbet odalarında veya oyun oynadığınız sırada hızlı bir şekilde ses efektlerini kullanabilir, sesinizi Arnold Schwarzenegger gibi ünlülere ve Rick ve Morty gibi anime karakterlerine dönüştürebilirsiniz.

Diğer pek çok ses değiştirici programda olduğu gibi Voicemod’da da ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır. Bilgisayarınıza yüklemek için şuradaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Hepsi Bir Arada Ses Değiştirici

Bu program ile sesinizi hem sesli aramalarda hem de görüntülü aramalarda kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Kimliğinizi gizli tutmak veya arkadaşlarınıza şaka yapmak için bu programı kullanabilirsiniz.

Kullanımı ve kurulumu oldukça basit olan bu program ile farklı ses değiştirme efektleri üzerinde istediğiniz kadar test yapabilirsiniz. Skype veya anlık mesajlaşma uygulamalarında otomatik senkronize etme özelliği sayesinde sesinizi kadın, erkek, ejderha, kedi gibi ses efektleri arasında geçiş yaparak değiştirebilirsiniz. Sesi değiştirmek için kaydırıcıyı hareket ettirmeniz yeterli olacaktır.

Ücretsiz deneme sürümü bulunan programın indirme bağlantısına şuradan ulaşabilirsiniz.

MasqVox

MasqVox, tamamen işlevsel ve iyi optimize edilmiş bir yazılım olmasına rağmen bu listedeki diğer seçenekler kadar popüler değil. Bu durum, programla ilgili bir sorunla karşılaştığınızda çözümüyle ilgili bilgiye ulaşma konusunda başınızı ağrıtabilir. Fakat yazılımın tüm özelliklerinin amacına uygun şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Oldukça hafif bir program olan Masqox’u oyun oynarken arka planda kullanabilirsiniz.

Açıkçası profesyonel kullanım veya içerik oluşturmanız için tavsiye edemeyiz. Fakat yabancılarla sohbet etmek veya oyun oynarken sesinizi değiştirmek için fazlasıyla yeterli olduğunu belirtelim. MasqVox’u şuradaki bağlantıdan bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Kadından Erkeğe Ses Değiştirici

Bu online ses dönüştürücü aracı kullanmak için herhangi bir yazılım yüklemenize gerek yoktur. Kullanımı ise tamamen ücretsizdir. Bu online aracı kullanmak için “record clip” yazılı kısma tıklamanız yeterli olacak. Bir erkek sesiyle nasıl bir ses çıkaracaklarını görmek için kendi ses klibinizi de yükleyebilirsiniz.

Sesinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz pek çok efekt bulunuyor. Bu araç sayesinde aynı sesin kadın – erkek arasında ne kadar farklı olduğunu fark edeceksiniz. Aynı sitenin erkekten kadına ses değiştirici aracı da bulunmaktadır.

Voicechanger.io

Voicechanger.io, online olarak kullanabileceğiniz bir ses değiştirici aracıdır. Bu web sitesi, önceden kaydedilmiş bir ses dosyasını hızlıca yüklemenize ve dönüştürülecek bir ses türü seçmenize olanak tanır. Bu seslerden birini seçmeden önce her profile ait sesi örnek olarak oynatabilirsiniz. Geliştirici bu siteyi yalnızca bir hobi projesi olarak tanımlasa da, 50’den fazla ön ayar ile oldukça iyi çalıştığını söylemeliyiz.

Voicechanger.io’yu yalnızca kaydedilmiş bir sesle kullanmayabilirsiniz. Ekranın üstündeki use microphone yazılı kısma tıklayarak sitenin mikrofona erişimini sağlayarak sesini eş zamanlı olarak da değiştirebilirsiniz.

Geliştiricinin kullanıcılara bir uyarısı, seslerden bazılarını kullandığınız nispeten yavaş konuşmanız gerektiği yönünde. Aksi takdirde yankılardan ötürü sesinizin anlaşılması biraz zor olacaktır. Bunların hangileri olduğunu deneme-yanılma yöntemiyle fark edeceksinizdir.

İlgili Yazılar

En İyi 10 Ses Kayıt Programı