En İyi Oyuncu Ekipmanları Markaları Nelerdir?

En iyi oyuncu ekipmanı markaları nelerdir? sorusu herkes tarafından sorulmakta olup günümüzde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı oyuncu ekipmanı bulmak hiç kolay değildir. Döviz kurlarında artış nedeni ile oyuncu ekipmanlarının fiyatlarında da artış gözlemleniyor. Bu anlamda herkes oyuncu ekipmanı satın alacak uygun fiyatlı bir yer arıyor.

Oyuncu ekipmanı satın almak istediğiniz zaman hem uygun fiyata satın almak hem de kaliteli olanını satın almak için ilk tercihiniz Merter Elektronik olmalıdır. Merter Elektronik, uzun yıllara dayanan tecrübesi ile en yeni ve kaliteli oyuncu ekipmanlarını müşterilerine sunar. Müşteri memnuniyeti esaslı yapısı ile herhangi bir sıkıntı yaşandığı zaman ürünün arkasında durarak müşterilerinin herhangi bir sıkıntı yaşamamasını sağlar.

Burada bakıldığı zaman en iyi oyuncu ekipmanlarını sağlayan markalardan bazıları şunlardır;

 • Lenovo Lecoo
 • Steel Series
 • Logitech

Bu markalardan satın alacağınız oyuncu ekipmanları oldukça kaliteli ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun olacaktır. Merterelektronik.com sitesinde de bu markaların oyuncu ekipmanlarını bulmak ve satın almak mümkün.

Oyuncu Ekipmanı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aslında oyuncu ekipmanı alırken nelere dikkat edilmeli sorusunu, hangi oyuncu ekipmanını alırken nelere dikkat edilmeli olarak değiştirmek gerekir. Çünkü her oyuncu ekipmanı türünü satın alırken dikkat edilmesi gereken durumlar farklıdır.

Oyuncu faresi satın alırken en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise elbette ki ergonomik olmaları. Bazen günde saatlerce oyun oynarken fare ile yapılacak olan sürekli hareketler eli yorduğu için ergonomik olanların tercih edilmesi gerekiyor.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta ise optik sensör mü yoksa lazer sensör fare mi tercih edileceği konusudur. Burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta lazer sensörlü farelerin her ortamda çalışabilirken optik sensörlü farelerin mousepad kullanılarak çalıştırılması gerektiğidir.

Oyuncu Koltuğu Markaları

Oyuncu koltuğu da oldukça önemlidir. Oyuncuların rahat oyun oynayabilmeleri ve omurga sıkıntıları yaşamamaları için kaliteli bir oyuncu koltuğu önemlidir. Bu anlamda Rampage ve XDrive markaları oldukça kalitelidir.

Oyuncu Mekanik Klavyesi Markaları

Oyuncu klavyesi satın alırken dikkat edilmesi gereken iyi bir aydınlatmanın olması ve bu aydınlatmanın ayarlanabilir olması gerekiyor. Bunun haricinde tuşların kombinasyonu şeklinde de nitelendirilebilecek olan makro tuşlarının varlığı da büyük önem taşıyor.

Bu anlamda kaliteli pek çok oyuncu klavyesi markası mevcuttur. Burada bu markalardan bazılarına göz atmak gerekirse;

 • Lenovo Lecoo GK301
 • Logitech G213 Prodigy
 • MSI Vigor GK30

Bu markaların bu ürünlerini tercih ettiğiniz zaman oyun oynarken kaliteli bir mekanik klavye hissiyatı yakalarsınız. Bu anlamda mekanik klavye piyasasındaki en kaliteli oyuncu klavyeleri bunlardır.

Oyuncu Masası Markaları ve Fiyatları

Oyuncu masası da oyuncular için büyük önem taşır. Geniş, özellikleri bol ve oyuncular için tasarlanmış özel bir masa olmalı. Bu anlamda piyasada pek çok oyuncu masası mevcut olup birkaç marka saymak mümkündür. Kaliteli oyuncu masası dendiğinde akla gelen ilk markalar ve bu markalara ait modellerden bazıları şunlardır;

 • E-Blue Advanced
 • EXVEGA Mission
 • Stepgamer Nax

Burada sayılan oyuncu masa markaları haricinde de markalar mevcut olsa de pek çok profesyonel oyuncu tarafından bu markaların ürünleri kullanılıyor.

Oyuncu Kulaklığı Markaları

Oyuncu kulaklığı da pek çok oyun için büyük önem taşır. Kötü bir kulaklık ile oynanan oyundan tam bir verim almak mümkün değildir. Bilindiği üzere kulaklıklar pek çok çeşide ayrılır. Ancak oyuncuların kullandığı kulaklıklar genel olarak kulak üstü kablolu kulaklıklardır. Bu anlamda oyuncular daha çok bu tür kulaklıkları kullanmakta olup oyun oynarken kullanılabilecek en iyi kulaklık türü de budur.

Satın alabileceğiniz en iyi oyuncu kulaklıklarından bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Lenovo Lecoo HT402
 • CORSAIR HS60 Pro
 • SteelSeries Arctis 3

Burada yer alan oyuncu kulaklıkları piyasada satın alınabilecek en iyi oyuncu kulaklıkları arasında yer alır. Siz de eğer ki bu kaliteli oyuncu kulaklıklarını en uygun fiyata satın almak istiyorsanız, Merter Elektronik sitesini inceleyip buradan sipariş verebilirsiniz.

Oyuncu Monitör Markaları

Piyasada pek çok sayıda oyuncu monitör markası mevcut. İçlerinden en göze çarpanları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Aoc 27″ C27G2U 1ms
 • Samsung Odyssey G3
 • Asus TUF Gaming VG249Q1A

Burada yer alan monitörler piyasadaki en kaliteli monitörler arasında yer alıp Merter Elektronik web sitesi üzerinden en uygun satın alabilirsiniz.

Oyuncu Mouse Pad Markaları

Oyuncular genel olarak kaliteli mousepad kullanmaya çalışırlar. Oyuncu faresini kaliteli seçmek büyük önem taşır ancak iyi bir mousepad kullanılmadığı zaman tam bir verim almak pek mümkün değildir. Bu anlamda bazı kaliteli mousepad markalarını saymak gerekirse;

 • HyperX Fury S
 • SteelSeries Qck Heavy XXL
 • Corsair Ch-9000106-Ww

Burada yer alan oyuncu mousepad markaları ile kaliteli bir mousepad sahibi olmak mümkün. Profesyonel oyuncular da genel olarak bu tür mousepad markalarını kullanıyorlar. Siz de bunları satın almak için Merter Elektronik sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Ssd Markaları ve Fiyatları

Son yıllarda hızla yaygınlaşan ve artık HDD’lerin yerini alan SSD diskler, hızlı bir bilgisayar deneyimi için büyük önem taşır. Özellikle de artık oyunların çoğu bu tür SSD diskler üzerine kuruluyor. Bu anlamda SSD disklere de talep yüksek oranda arttı. Herkes de en kaliteli SSD disk hangisi konusunu merak ediyor. Burada bu tür sorularınıza yanıt vererek hangi SSD markasının en kaliteli marka olduğun anlatacağız.

En kaliteli SSD markalarına baktığımız zaman şu üç firma öne çıkıyor;

 • Kingston
 • Samsung
 • Sandisk

Bu firmalar dünya üzerindeki en kaliteli SSD diskleri üreten firmalardır. Bu firmaların SSD disklerini Merter Elektronik internet sitesi üzerinde bulabilirsiniz. Burada piyasa fiyatlarına göre oldukça uygun şekilde satılan SSD diskleri satın alarak siz de hızlı bir bilgisayar deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken Merter Elektronik’in internet sitesine girerek yukarıdaki markalardan birine ait bir SSD diski seçmek ve sipariş vermek.

Ssd ve Hdd Arasındaki Fark Nedir?

HDD’ler, veri okuyan ve yazan döner tablalı geleneksel depolama cihazlarıdır. SSD’ler, verileri anında erişilebilir bellek yongalarında depolayan daha yeni teknolojiyi kullanır. SSD’ler daha hızlıdır, daha sessizdir, daha küçüktür, daha az enerji tüketir ve daha dayanıklıdır. HDD’ler daha ucuzdur, daha fazla depolama kapasitesine sahiptir ve hasar gördüğünde daha kolay veri kurtarma sunar.

SSD diskler genel olarak HDD disklere göre daha pahalıdır. Ancak bu durum eskisine göre daha iyidir. Dolayısıyla SSD diskler ile HDD diskler arasındaki fiyat farkı büyük ölçüde kapanmıştır. Bu anlamda da artık herkes çok daha iyi olan SSD diskleri tercih ediyor. 

Siz de eğer kaliteli bir SSD disk satın alarak bilgisayarınızın daha hızlı açılmasını, oyun ve uygulamaların daha hızlı çalışmasını istiyorsanız SSD disk satın alabilirsiniz. Merter Elektronik internet sitesi üzerinde SSD diskleri inceleyerek anında sipariş verebilirsiniz. Piyasadaki en kaliteli SSD diskler yine Merter Elektronik internet sitesi üzerinde mevcuttur.