Snap Puan Kasma | Snap Puanı Nasıl Artar?

Snapchat-Puan-Kasma-Snapchat-Puan-Nasil-Artar

Snapchat kullanıcıları, uygulamayı diğer sosyal medya uygulamaları gibi (Instagram, Twitter vs) sıklıkla kullanırlar. Bu sebeple Snapchat puanları muhakkak bir seviyeye gelmiştir. Peki nedir bu Snap puanı? Nasıl hızlı bir şekilde arttırabilirsiniz? Bu makalede tüm bu soruların cevaplarını bulacaksınız.

Snap Puan Nedir?

Snapchat puanını nasıl arttırabileceğinizden bahsetmeden önce bunun ne demek olduğundan bahsedelim. Snapchat puanı, uygulamayı kullandığınız tüm yöntemleri içeren “özel bir denklem” ile ortaya çıkan puandır. Snapchat puanı nasıl oluşur diye merak ediyor olabilirsiniz, hemen açıklayalım:

 • Gönderdiğiniz Snap sayısı.
 • Aldığınız Snap sayısı.
 • Gönderdiğiniz Snapchat hikayelerinin sayısı.

Kısacası Snapchat puanı, uygulama içerisinde aktif bir şekilde rol aldığınız birçok işlemle belirlenir. Ne kadar çok fotoğraf gönderip alırsanız ve ne kadar çok hikaye yayınlarsanız, puanınız da o kadar artar. Snapchat’in kullanıcıların puanlarını ne sıklıkla yeniden hesapladığı bilinmiyor. Fakat muhtemelen her hafta yenilendiğini söyleyebiliriz.

Snap Puan Hilesi

Muhtemelen bunun bir yolunu arıyorsunuzdur, değil mi? Snapchat puanınızı, yukarıda bahsettiğimiz şeyler dışında hiçbir şey yapmadan arttırmak istiyor olabilirsiniz. O zaman açıklamamızın başında bu konuya nokta koyalım: Bu imkansız. Çünkü Snapchat’in algoritması, diğer sosyal medya platformlarından çok farklı işliyor.

Snapchat-Puan-Hilesi

Snapchat puanınızı hile yoluyla arttırmanızın hiçbir yolu yok. Bu sebeple ‘Snapchat puanınızı yükseltiyoruz’ gibi vaatlerde bulunulan dolandırıcılıklara kanmamanızı öneririz. Tüm üçüncü taraf uygulamalardan ve sitelerden uzak durun ve lütfen onlara para vermeyin. Bu uygulamalar ve siteler, cihazınıza kötü amaçlı yazılım bulaştırmakla kalmazlar, üstüne paranızı almak için her şeyi yapabilirler. Ayrıca sizi bunu yasal yollarla yaptıklarını söyleyerek ikna etmelerine de izin vermeyin.

Snap Puanı Nasıl Bulunur?

Snapchat puanınızı görmek için öncelikle uygulamayı açın. Ardından sol üst köşesinde bulunan Snapchat profilinize/Bitmoji’nize dokunun. Snap kodunuzun altında, kullanıcı adınızın yanında gördüğünüz sayı, sizin Snapchat puanınız.

Hesabınızı oluşturduktan sonra kaç snap gönderdiğinizi ve aldığınızı görmek için Snapchat puanınıza dokunabilirsiniz. Kullanıcı adınızın ve mevcut puanınızın yerine iki sayınının geldiğini göreceksiniz. Soldaki sayı, gönderdiğiniz Snap görüntü sayısını gösteriyor. Sağdaki sayı ise aldığınız anlık görüntü sayısını ifade eder.

Snap Puan Sisteminin Sınırlamaları

Snapchat’teki Snap puan sistemi, kullanıcıların uygulamadaki aktivitelerini izlemeleri için eğlenceli bir yol olsa da sistemde dikkate alınması gereken bazı sınırlamalar vardır. Bu sınırlamalardan önemli olanlarının bazıları şunlardır:

 • Şeffaflık eksikliği: Snapchat, Snap puanı hesaplamak için kullandığı algoritmayı tam olarak açıklamaz. Bu da kullanıcıların puanın nasıl değiştiğini anlamasını zor hale getirebilir.
 • Sınırlı bilgi: Snap puanı yalnızca gönderilen, alınan ve hikayelere gönderilen Snap sayısını dikkate alır. Snap’lerin kalitesi, kullanıcının sahip olduğu arkadaş sayısı veya bu arkadaşların etkileşim düzeyleri gibi diğer faktörleri dikkate almıyor.
 • Eksik veriler: Gruplara gönderilen veya alıcı tarafından açılmayan Snap görüntüler gibi anlık puana dahil edilmeyen bazı Snap görüntüler vardır.
 • Kötüye kullanım potansiyeli: Bazı kullanıcılar, spam Snap görüntüler göndererek veya puanlarını artırmak için başka yöntemler kullanarak Snap puanlarını yapay olarak artırmaya çalışabilir. Bu yöntem, sistemin doğruluğunu ve değerini azaltabilir.

Snap Puanı Nasıl Hesaplanır?

Snapchat bunu hesaplamak için gizli bir algoritma kullanıyor. Dolayısıyla bir kullanıcının Snapchat’teki Snap puanını hesaplamanın kesin yöntemi herkes tarafından bilinmemektedir.

Snap puanının, snap gönderdikten veya aldıktan hemen sonra artmayabileceğini ve puanın hesaplanmasında gecikme olabileceğini unutmamalısınız. Ek olarak Snapchat, Snap puanı hesaplamak için kullanılan algoritmayı zaman içinde değiştirebilir. Bu sebeple her faktörün puana ne kadar katkıda bulunduğunu etkileyebileceğini unutmayın. Genel olarak Snap puan, kullanıcının uygulamayla etkileşimini ve platformdaki etkinliğini yansıtacak şekilde tasarlanmıştır.

Snap Puan Arttırma Yolları

Buraya kadar Snapchat puanıyla ilgili aklınıza takılma ihtimali olan tüm sorulara cevap bulmuş olmalısınız. Tekrar belirtelim, hileyi unutun. Snapchat puanınızı hiçbir hile yoluyla arttıramazsınız çünkü bu algoritma, hiçbir şekilde kandırılmayacak türden geliştirilmiştir. Peki Snap puanı neye göre artar? Aşağıdaki yöntemleri uygulamaya başlayarak Snapchat puanınızı arttırmaya başlayabilirsiniz.

Snap’leri Hikayenize Gönderin

Snap fotoğraflarınızı hikayelere göndermek, Snapchat puanınızı arttırmanıza olanak tanıyan yollardan biridir. Snap fotoğraflarınızı hikayelere göndermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Snapchat’i açın ve Deklanşör simgesine dokunarak hikayeniz olarak yüklemek istediğiniz bir resme dokunun.
 • Ekranın alt kısmında bulunan Kaydet seçeneğinin hemen yanındaki Story seçeneğine dokunun.
 • Onay isteyen küçük bir iletişim kutusu görünecektir. Ekle’nin üzerine dokunun.

Daha Fazla Snap Gönderin

Snap puanını oluşturan algoritma bir sır. Zaten biliniyor olsaydı isteyen herkesin puanı yüksek olurdu. Fakat yapılan bazı aktivitelerin Snap puanını arttırdığı gözlemlenmiş. Onlardan bir tanesi, arkadaş olduğunuz kişileri eklemek ve bu kişilere Snap göndermek.

Snapchat-Puan-Kasma-Snapchat-Puan-Nasil-Artar-1

Snapchat puanınızı hızlı bir şekilde arttırmak için yapabileceğiniz en iyi şey, aynı amacı gerçekleştirmeye çalışan birkaç arkadaş bulmaktır. Aranızda yapacağınız Snap alışverişlerinin ardından puanınızın arttığını fark edeceksiniz.

ÖNEMLİ NOT: Grup mesajlarında Snap göndermenin puan arttırmaya yönelik neredeyse hiçbir olumlu etkisi yok. Hatta aynı senaryo sohbet mesajları için de geçerli. Buradan iki sonuç çıkıyor: Grup mesajlarında değil direkt olarak kişilere Snap gönderdiğinizden emin olun. Diğeri de standart mesaj yerine direkt Snap gönderin.

Arkadaş Edinin

Snapchat’te arkadaş edinmek, Snap puanınızı arttırma konusunda basitmiş gibi gelebilir. Fakat Snapchat’in bir sosyal medya uygulaması olduğunu unutmayın. Platformda arkadaş edinmek kadar doğal bir şey olamaz. Üstelik bu, Snap puanınızı hızlı bir şekilde yükseltmenize yardımcı olacak etmenlerden biridir.

Snapchat’te yeniyseniz ve henüz arkadaşınız yoksa, rehberinizde bulunan kişilerin olduğu bir arkadaş öneri listesi görmüşsünüzdür. İlk yapmanız gereken, rehberinizdeki kişilerden kimleri arkadaş olarak görmek istiyorsanız onlara takip isteği göndermek olmalı. Bunun dışında Snapchat’te yakınınızdaki kişileri bulabileceğiniz bir yöntem mevcut. Bunu kullanarak da henüz tanışmadığınız kişilerle arkadaşlık kurabilirsiniz.

Arkadaş ekleme olayını Snapcode ile yaparsanız, bunun puan olarak yansıması biraz daha fazla olabilir. Snapchat, geliştirdiği özelliklerin kullanılmasından her zaman memnuniyet duyar. Bu sebeple Snapchat’te arkadaş edinmeyi Snapcode ile yaparsanız, bunun faydasını kesinlikle göreceksiniz. Peki Snapcode ile arkadaş ekleme nasıl yapılır?

Her Snapchat kullanıcısının bir Snapcode’u bulunur. Bir arkadaş eklemek istediğinizde, uygulamanın kamerasını açıp arkadaşınızın Snapcode’u taratın. Bu şekilde ekleme yaptığınızda Snap puanınızın arttığını göreceksiniz.

Snapchat-Arkadaş-Ekleme

Snap’leri Düzenli Olarak Açın

Başka bir kullanıcı size bir Snap gönderdiğinde, onu mümkün olduğunca kısa sürede açmaya çalışın. Snap gönderseniz de alsanız da bu işlemler her türlü puanınızı arttıracaktır. Bu nedenle içeriği her ne olursa olsun, Snap’lerinizi her gün kontrol edip açtığınızdan emin olmalısınız.

Arkadaşlarınızla Snapchat Oyunları (Snappables) Oynayın

Snappables, arttırılmış gerçeklik tabanlı video oyunlarıdır. Bu oyunları, ön kameranızla bir selfie çeker gibi telefonunuzu önünüzde tutarak oynatıyorsunuz. Snapchat oyunlarının nerede olduğunu bulmak ve bu oyunları arkadaşlarınızla nasıl oynayacağınızı öğrenmek için aşağıdaki talimatları izleyin:

 • Snapchat uygulamanızı açın ve ön kameranın açık olduğundan emin olun.
 • Kendinizi ekranda görebilmek için telefonu sabit ve önünüzde olacak şekilde tutun.
 • Uygulamanın yüz algılama özelliğini etkinleştirmek için parmağınızı yüzünüze doğru dokunup basılı tutun.
 • Büyük beyaz dairesel düğmenin sol tarafında Snappables görünmüş olmalı. Oyunlara göz atmak ve onları etkinleştirmek için sağa kaydırma yapın.
 • Bir Snappable seçip sonrasında üzerinde görünen mavi renkteki Başlat yazılı simgeye dokunun.
 • Oyunu arkadaşınıza göndermek için sağ alt köşedeki mavi ok simgesine dokunun. Veya hikaye olarak yayınlamak için sol alt köşedeki artı işareti simgesi gibi görünen beyaz kareye dokunun.

Snappable’ınızı kim görüntülediyse o kişiye birlikte oyun oynamak isteyip istemediği sorulacak. Tabii siz de bir arkadaşınızın Snappable’ını görebilirsiniz. Bunu görüntülediğinizde ekranda Oynat veya Atla seçeneklerinden istediğinize dokunabilirsiniz.

Snap Puanını Etkileyen Faktörler

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Snap skorunuzu birkaç faktör etkilemektedir. En önemli faktörlerden bazıları ise şunlardır:

 • Gönderdiğiniz ve aldığınız Snap’lerin sayısı
 • Diğer kullanıcılarla etkileşiminiz
 • Snap’lerinizin kalitesi
 • Snapchat’in diğer özelliklerini ne sıklıkla kullandığınız
 • Etkileşimde bulunduğunuz kullanıcıların popülaritesi

Snap puanı, Snapchat’teki aktivitenizi ölçmenize yardımcı olan eğlenceli ve benzersiz bir özelliktir. Snap puanını hesaplamak için kullanılan tam algoritma gizli olsa da, içine giren faktörlerden bazılarını biliyoruz. Snapchat’i sık sık kullanarak, diğer kullanıcılarla etkileşimde bulunarak ve uygulamanın diğer özelliklerinden faydalanarak Snap puanınızı arttırabilir, uygulamanın tadını çıkarabilirsiniz. Yine de şunu unutmamalısınız; her şey puan demek değil. En önemli şey eğlenmek ve uygulamanın keyfini çıkarmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Snapchat puanı en iyi nasıl artar?

Snapchat puanınızı artırmanın en iyi yolu, arkadaşlarınıza snap göndermek ve arkadaşlarınızın size gönderdiği snap’leri açmaktır.

Alınan veya gönderilen snap, her biri bir noktayı temsil eder. Ayrıca bazı ekstra puanlar için ünlü hesaplara birden fazla snap göndermeyi de seçebilirsiniz.

Snapchat puanım neden yükselmiyor?

Snapchat puanları gerçek zamanlı olarak güncellenmezler. Bir hafta, Snapchat’in puanlarınızı güncellemesi için gereken uygun süredir. Bu süre geçtikten sonra Snapchat puanlarınızın arttığını görmeniz gerekiyor.

En yüksek Snapchat puanı nedir?

Snapchat puanı için belirli bir sınır bulunmuyor. Birçok kullanıcıda milyonlarca Snapchat puanı bulunuyor. Snapchat’te fazlasıyla aktifseniz ve insanlarla sosyalleşmeyi seviyorsanız, sizin Snapchat puanınızın da milyonlara çıkması olasıdır.

Kendime snap göndererek Snapchat puanımı yükseltebilir miyim?

Snapchat puanınızı yükseltmek için arkadaşlarınıza gereksiz snapler gönderip onları rahatsız etmemek için bu yöntemi kullanmayı düşünebilirsiniz.

Kendinize her gün snap göndermek, Snapchat puanınızın yükselmesini sağlayacaktır. Fakat snap’i kendinizde açtığınızda bu bir işe yaramayacaktır.

Snapchat puanımı arkadaşlarımdan gizleyebilir miyim?

Snapchat puanınızı arkadaşlarınızdan gizlemenin yalnızca iki yolu bulunmaktadır. Bunlar kişiyi arkadaş listenizden çıkarmak ve engellemektir. Bunun nedeniyse bir kişinin Snapchat puanını ancak ikiniz de birbirinizi arkadaş olarak eklediğinizde görebilmenizdir.

Arkadaşımın Snapchat puanını neden göremiyorum?

Arkadaşınızın Snapchat profiline göz attığınızda Snapchat puanını görebiliyor olmalısınız. Ancak göremiyorsanız, o kişi sizi Snapchat’ten engellemiş veya arkadaş listesinden çıkarmış demektir.

Snapchat önbelleğini silersem puanlarım gider mi?

Hayır, Snapchat önbelleğini sildiğinizde hiçbir veriniz veya bilginiz silinmez. İstediğiniz zaman Snapchat silebilirsiniz, dolayısıyla bu işlem Snapchat puanınızı hiçbir şekilde etkilemeyecektir.

İlgili Yazılar

Snapchat ST Ne Demek? Ne İşe Yarar?
Snapchat Ne Kadar İnternet Yer?
Snapchat’te Yakınımdaki Kişileri Nasıl Bulurum?