TikTok Ses İndirme İçin En İyi Yöntemler

Bu yazıda TikTok’tan ses indirme işleminin nasıl yapılacağını öğreneceksiniz. Eğer ücretsiz araçlardan faydalanarak TikTok’taki sesleri veya müzikleri indirmek istiyorsanız, faydalanabileceğiniz bazı siteler bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken birazdan aşağıda bahsedeceğimiz sitelerden herhangi birini ziyaret etmek. Ardından sadece birkaç adımı takip etmeniz yeterli olacak.

TikTok’ta bir videoyu indirdikten sonra, ses dosyasını uygun bir biçime dönüştürmeniz gerekir. Çoğu TikTok ses indiricisi, ses dosyasını diğer biçimlere aktarmanıza izin verir. Varsayılan olarak da çoğunlukla MP3 formatında indirmenizi sağlar. İndirdiğiniz bu sesleri dilerseniz alarm veya zil sesi yapmak için de kullanabilirsiniz.

TikTok’ta Ses İndirmek Mümkün mü?

Aslında herhangi bir platformdan, herhangi bir sesi rahatlıkla indirebilirsiniz. Buna TikTok da dahil. Ola ki TikTok’tan bir videoyu indirdiniz fakat sese dönüştürme konusunda hala kafanızda bazı soru işaretleri var. O halde videoyu sese dönüştürme konusunda yardımcı olacak bazı programları kullanabilirsiniz. Bunlardan bazıları bilgisayarlar için bazıları ise mobil uygulama olarak geliştirilmiştir.

TikTok uygulaması, kullanıcıların hiçbir videoyu kaydetmenize izin vermiyor. Bunun bazı sebepleri var; içerik oluşturucuların telif haklarını korumak istemesi gibi. Ancak yine de isterseniz bir videodan belirli bir ses alabilirsiniz. Bunu yapmak için dönen bir kayda benzeyen Ses düğmesine dokunmanız yeterli. Ardından videoyu veya sesi indirebilirsiniz.

TikTok’un kendisinde video indirmenize izin vermiyor olsa da bunu yapabilmenizi sağlayan bazı çözümler bulunuyor. Üstelik bu videoları filigran olmadan da indirebilirsiniz. Bunun için hazırladığımız geniş çaplı makalemize şuradan ulaşabilirsiniz.

TikTok Ses İndirme Nasıl Yapılır?

TikTok’u ana sosyal medya platformunuz olarak kullanıyorsanız, buradaki seslerin nasıl indirilebileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Sizin için bazı seçeneklerden bahsedeceğiz. Örneğin ssstik adlı siteden faydalanabilirsiniz. Bu site, herhangi bir videodaki sesi MP3’e dönüştürmenize olanak tanıyor.

Yalnızca birkaç adımla TikTok’ta herhangi bir sesi MP3 olarak cihazınıza kaydedebilirsiniz. Bunun için öncelikle sesini indirmek istediğiniz TikTok videosunun bağlantısını kopyalamalısınız. Bunu nasıl yapabileceğinizi şuradaki makalede detaylı olarak açıkladık. TikTok videosunun URL’sini kopyalayabildikten sonra ssstik adlı web sitesine yapıştırmalısınız. Daha sonra video, MP3 formatında bir ses parçasına dönüştürecektir.

ssstik’in online çözümü dışında bir de Android cihazlar için mobil uygulaması bulunmaktadır. O uygulamayı da şuradaki bağlantıdan telefonunuza yükleyebilirsiniz.

TikTok videolarını ses olarak indirme işlemi için faydalanabileceğiniz bir sağlam site daha bulunmaktadır. TTDown adlı site, TikTok’taki videoları MP3 ve MP4 formatlarına dönüştürerek indirebilmenizi sağlar. Diğer ses indirme çözümleriyle benzer şekilde çalışan bu site de yalnızca indirmek istediğiniz sesin bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Ardından boş olan kısma yapıştırarak videoyu ses olarak indirebileceksiniz.

En İyi TikTok Ses İndirme Siteleri

Bir üstte bahsettiğimiz iki site dışında TikTok’tan ses indirme işlemi için faydalanabileceğiniz pek çok site bulunmaktadır. Bunların hepsi sizden yalnızca indirmek istediğiniz TikTok sesinin URL’sini isteyecek. Bunu nasıl halledeceğinize dair makalemizi de üst kısımda paylaşmıştık. Şimdi bu sitelerin hangileri olduğuna bir bakalım:

Yukarıdakilerin hepsi online çözümlerdi. Dilerseniz bir bilgisayar programından da faydalanabilirsiniz. YouTube videolarını indirmek için kullanabileceğiniz bazı programların yer aldığı bir makale hazırlamıştık. Bu makalede YouTube’la birlikte TikTok videolarının da indirebilmenizi sağlayan çözümler bulunmaktadır.

TikTok’tan İndirdiğim Sesleri Nasıl Kullanırım?

Aslında burası tamamen sizin inisiyatifinizde. Fakat diyelim ki siz de bu sesleri TikTok’ta kullanmak istiyorsunuz, o halde bunun için iyi bir rehbere ihtiyaç duyabilirsiniz. TikTok’ta başarılı bir video yapmak ve düzenlemek için bilmeniz gerekenlere şuradaki makaleden ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla İçerik
Neden Facebook Kullanmalısınız? En Verimli Facebook Nasıl Kullanılır?