Telefonun Desen Kilidi Formatsız Nasıl Kırılır?

Huawei, Samsung, Xiaomi gibi telefonlarda telefon desen kilidi kırma işlemini formatsız olarak yapabilmenizi sağlayan çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Aşağıda formatsız bir şekilde telefonun desen kilidini nasıl kırabileceğinizi göreceksiniz.

Telefon Desen Kilidi Nedir?

Telefon desen kilidi, Android telefonlarda kullanılan bir güvenlik özelliğidir. Telefon desen kilidi için kullanıcı, telefonunun kilidini açmak için bir desen çizmelisidir. Bu desen, en fazla 4 ila 9 nokta arasında olabilir ve noktalar birbirine bağlı olmalıdır. Desen doğru çizilmediği takdirde telefon kilitlenir ve kullanıcının deseni tekrar girmesi istenir.

Telefon desen kilidi, telefonun güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır. Şifrelerden daha kolay hatırlanan bu desenler daha zor tahmin edilirler. Ancak telefon desen kilidi, güçlü desenler kullanılmadığı takdirde kolayca kırılabilir.

Telefon desen kilidi oluşturmak için Ayarlar uygulamasını açın ve Güvenlik‘e dokunun. Ardından Ekran Kilidi‘ne dokunun ve Desen‘i seçin. Deseni çizdikten sonra Onayla yazılı seçeneğe dokunun.

Formatsız Telefon Desen Kilidi Kırma Yöntemleri

Android Hata Ayıklama Köprüsü ile Telefon Desen Kilidi Kırma

ADB yöntemi, sadece şifrenizi unutmadan önce Android telefonunuzda veya tabletinizde USB hata ayıklama etkinleştirildiğinde çalışır. Ayrıca cihazdan çıkış yapmadan önce bilgisayarınıza izin vermiş ve güvenmiş olmanız gerekmektedir. Şunu da belirtmek gerekiyor ki söz konusu yöntemin, şifrelemenin etkin olduğu telefonda çalışacağı da şüphelidir. Ancak nazı gereksinimleri karşılarsanız, desen kilidini kolaylıkla açabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şunlar:

 • Android telefonunuzu USB ile bilgisayarınıza takın.
 • Bilgisayardaki ADB kurulum dizininde bir komut istemi penceresi veya bir terminal penceresi açın.
 • Aşağıdaki komutu yazıp enter tuşuna basın:
  • adb shell rm /data/system/gesture.key
 • Şimdi Android telefonunuzu yeniden başlatın, desen kilidinin geçici olarak gittiğini göreceksiniz.
 • Android telefonu yeniden başlatmadan önce yeni desen veya PIN şifresi ayarlayın. Aksi takdirde Android telefonunuz tekrar kilitlenmiş olacaktır.

Güvenli Mod ile Telefon Desen Kilidi Kırma

Üçüncü taraf uygulamaların Android telefon desen kilidini kırmak çok da zor değildir. Tek yapmanız gereken Android telefonunuzu Güvenli Mod ile başlatmaktır. Çünkü bunu yaptığınızda, telefona yüklediğiniz üçüncü taraf ekran kilidi uygulamasını geçici olarak devre dışı bırakmış olacaksınız. Android telefon desen kilidiniz, cihazınızı yeniden başlattıktan sonra bile kaldırılmış olacaktır. Şimdi izlemeniz gereken adımlar sırasıyla şunlar:

 • Telefonunuzun ekranında güç menüsü görünene kadar yandaki güç düğmesine basılı tutun.
 • Kapat‘a dokunup basılı tutun.
 • Güvenli modda yeniden başlatmak istiyor musunuz?” sorusunu gördüğümüzde Tamam seçeneğine dokunun.
 • Son olarak yüklediğiniz üçüncü taraf Android ekran kilidi uygulamasını kaldırıp cihazınızı yeniden başlatın.

Ardından dilerseniz üçüncü taraf ekran kilidi uygulamasını tekrar indirebilir, yeni Android ekran kilidi düzeninizi ayarlayabilirsiniz.

Android 4.4 ve Altındaki Telefon Desen Kilidi Kırma

Android 4.4 veya daha bir eski işletim sistemiyle çalışan Android telefonunuzun desen kilidini kırmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 • Unutulan desen kilidine ait ipuçlarını görebilmeniz için 5 kez yanlış desen kilidi girin.
 • Ardından Desen kilidini mi unuttun? seçeneğinin üzerine dokunun.
 • Hesap Kilidi Açma sayfasında oturum açmak için Google hesap adınızı veya e-posta adresinizi yazın ve ardından şifrenizi girin.
 • Ayarlar‘daki Ekran kilidi‘ne dokunun ve daha sonra Android telefonda kullanmak istediğiniz ekran kilidi türünü seçin.
 • Yeni bir ekran kilidini sıfırlamak için desen, PIN gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

Yeni ekran kilidini oluşturur oluşturmaz Android telefonunuzun ana ekranına yönlendirileceksiniz.

LockWiper ile Telefon Desen Kilidi Kırma

iMyFone LockWiper, Android telefonlardaki desen kilidini kaldıran ve neredeyse tüm Android telefon türlerini destekleyen bir programdır. Ayrıca Samsung telefonlar için Google kilidi kaldırma özelliği de bulunuyor. Eğer bir Samsung telefonunuz varsa, ekran kilidini veri kaybı olmadan kaldırabilirsiniz.

LockWiper ile Android telefondaki desen kilidini kırmak için şu adımları izleyin:

 • İlk olarak şuradaki bağlantıdan LockWiper programını bilgisayarınıza yükleyin.
 • Programı yükleyip başlattıktan sonra Ekran Kilidini Kaldır‘ı (Remove Screen Lock) seçin.
 • Şimdi telefonunuzun modeline göre doğru olan seçeneği seçin. Ancak sadece Samsung telefonların veri kaybı olmadan desen kilidinin kaldırılabileceğini unutmayın. Diğer Android telefonların da desen kilidini açabilir fakat tüm veriler silinecektir.
 • Devam etmek için Başlat (Start) seçeneğine tıklayın ve ardından telefonunuzu bir USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.
 • LockWiper, telefonunuzun bilgilerinizi otomatik olarak algılamaya başlayacaktır. İşlemi onaylamak için iki kez kontrol edin. Her şey olması gerektiği gibiyse Kilidi Açmak için Başlat‘a (Start to Unlock) tıklayın.
 • Bir veri paketi indirilerek telefonunuza yüklenecek. Sonrasında ekran kilidini kaldırmaya başlayacaktır.

Birkaç dakika bekledikten sonra telefonunuzun ekran kilidi kırılmış olacaktır.

Samsung Telefonlarda Desen Kilitli Ekranı “Find My Mobile” ile Açma

“Find My Mobile” özelliği yalnızca Samsung cihazları için tasarlandığı için bu yöntemden yalnızca Samsung kullanıcıları faydalanabilirler. Samsung telefonunuzda desen kilidini nasıl açacağınızı öğrenmek için şu adımları izleyin:

 1. Adım. https://findmymobile.samsung.com adresine gidin. Web sitesinde oturum açmak için Samsung bilgilerinizi kullanın.
 2. Adım. Şimdi “Find My Mobile” alanına giderek kilidi açmak istediğiniz Samsung cihazını seçin.
 3. Adım. “Ekranımı Aç” yazılı seçeneğin üzerine tıklayın ve işlemi tamamlamak için “” seçeneğini belirleyin.
 4. Adım. Cihazınızın kilidinin açıldığına dair bir bildirim alacaksınız. Ardından telefon deseninizi kolayca hatırlayabileceğiniz bir desenle değiştirin.

Xiaomi Telefon Desen Kilidi Formatsız

MI desen kilidini MI hesabıyla açabilmek için öncelikle cihazınızı Xiaomi Bulut hizmetiyle senkronize etmiş olmanız gerekmektedir. Bu yöntemde MI telefonunuzdaki tüm dosyaların silineceğini unutmamalısınız. İşte MI desen kilidini MI hesabınızla açmak için adımlar:

 • Desen kilidini başarısızlıkla açmaya defalarca deneyin.
 • MI arayüzü cihazınızı kilitleyecektir. Ardından “Parolayı Unut” seçeneğine dokunun.
 • MI hesabı kimlik bilgileriniz olan Hesap Kimliği ve Parola‘yı girerek ekranı açın.

Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra Xiaomi telefonunuzun desen kilidini kırmış olacaksınız.